Jump to content

Moto Zajednica

Dobrodošli!

Recommended Posts

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ja posle 'voliko godina prvi put vidim ovu temu
Dobro došao kolega po ljubimcu.
Svrati u onu temu o AA500, ako već nisi.
Spada u domen obavezne literature.

I piši, samo piši. Bilo bi lepo da maxi družina malo oživi

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 34 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Piaggio Vespa 134ccm 1982. Yamaha Dragstar 650 2008.

Pa da se predstavim i ovde.Pozdrav svima zovem se Pedja 1992.god sam iz Vrbasa sam vozim Apriliu Atlantic 200 2003.godiste od clana Dieselman (kupljena od njega :D ) i Vespu p 80 x 1983.god i usput po koji manji ili veci motor.

20220703_201925.jpg

20220703_201934.jpg

20210912_171142.jpg

20210722_180128.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 34 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Piaggio Vespa 134ccm 1982. Yamaha Dragstar 650 2008.

Hvala :D Elem,imam ja ove motore koje sam naveo u profilu i vozacku  komplet A kategoriju al eto srcu mi najdraza Aprilia sta cu.. Da da mada ih imam 5 ukupno (3 sharpeja i azijata i sarplaninca) ali je ovaj sarpej najstrastveniji pozer pored dvotockasa ,na gazdu je ljubitelj dva tocka :lol:Uglavnom interesuje me gde bih mogao kupiti skuter klub nalepnicu ,ovaj skuter je imao pre farbanja kompletnog i vise nema a voleo bih tako da opet nalepnicu stavim istu pa neka ko kaze gde moze da se nabavi :D 

Promenio član pedja atlantic 200
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Daaaaavnih godina smo to pravili. Moram sa bacim oko da nemam neku preostalu. Mada nije to baš preterano optimistično, nego znam da sam imao viška :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 34 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Piaggio Vespa 134ccm 1982. Yamaha Dragstar 650 2008.

Hvala kralju sad tek vidim poruku :D Ajde vidi ako sta ima ako ne eto spreman sam da narucim kad bude :D Moja je imala nego je jebiga skinuta zato sto je komplet farban motor zbog klizanja  jer je klizano sa iste al srecom nit je kome bilo sta nit je Aprilia bila ostecena jako oderana je bila citava leva strana 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Да се и ја упишем у клуб, после 30 година апстиненције поново моторизован, овај пут се уписујем у овај дивни клуб макси скутера. Дуго сам тражио шта узети, проблем су били моји габарити и на крају је избор пао на овај за мене прелепи BMW C400 GT којег узех половног, две године старог (још је у гаранцији три године) са пређених 3.480 км колико је било на сату када га преузех.DSC00482_resize.thumb.JPG.b620c4ebf045e4a9743debbff19f924d.JPG

Као што већ напоменух, проблем су моји габарити, што се по доњој слици да и видети, ноге предуге а вала и позамашне али сам се на овом скутеру осећао као да седим у кућној фотељи а корман иде високо преко мојих колена. Нисам га купио за неко јурцање, најбоље се осећам када лепо возим отвореним путем 80-90 мада сам га неколико пута, више тестирајући себе, онако одшрафио да видим колико ја могу после вишедеценијске паузе да убрзам да се не усе..м од страха, ово скутерче од 350 ццм и 35КС под мојом тонажом и самном као разапетим једром као од шале извлачи 120-125 а макс сам га навукао на 135 и то ми је било превише јер при тим брзинама мој гоњи габарит прави баш велики ваздушни отпор, пробао и ћао, враћам се брзинама које ми пријају.

image.thumb.jpeg.7de7e3f83b43f6103e5275dfddacb9d8.jpeg

 

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Evo da se i ja zapljunem ovde iako se dobrih 13 godina opirem tome da sam skuteras a vozim Peugeot Geopolis 250 :) pa se iz tog razloga nisam previse ni oglasavao u ovim temama.

On je dosao nekako slucajno, nisam ni pomisljao na skuter tada, a zelju da se promeni u neki NC 750 sa DCT je pojelo vreme (sada je zelja Honda Forza 750 :) ) tako da je sada, opet nekako slucajno, Sym Maxsym 400i dospeo u garazu i ostadoh skuteras.

Posle dosta razmisljanja shvatih da je za moje potrebe skuter ipak bolja opcija,95% grad sa povremenim izletima u okolinu i po neki odlazak na duzi put zbog cega sam i gadjao malo jacu masinu.

O novom ljubimcu ne znam previse,mogu reci da je preudoban i lak za voznju i pored zavidne tezine,sa 34 KS bi trebalo da bez napora drzi neku putnu brzinu oko 120 a moracu da kupim veci vizir jer zbog moje visine me vetar bije direkt u lice... navikao sam na Geopolisu na visoki vizir gde si skoro kao u kolima.

Oko saveta u vezi vizira svaka pomoc je dobrodosla,da li kupiti extender negde ovde ako ima ili da kupim ceo turing vizir od preko za nekih 120+ EUR.

Takodje i savet za nosac tj konstrukciju za nosenje kofera,pravi li to neko ovde ili da porucujem namenski ?

 

Geopolis ide na prodaju i bice oglasen uskoro.Za sada da kazem samo da mora da se otvara masina(ista kao u Beverliju) ali i dalje radi lepo i ide ali ga ne vozim da ne bi otislo nesto ozbiljno.Cena ce biti takva da se isplati uloziti u sredjivanje a koliko je to videcemo.

Evo i par fotki novog skutercica

20220906_110518.jpg

20220906_110508.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Лепа макина!

 Поводом носача кофера, рoл барова, свега тог типа контактираш колегу @seba011

Ја бих ти препоручио додатак на визир,можеш да се играш са њим.

Макси поздрав :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: SYM Cruisym α 300

Pozdrav svima, da se ukratko predstavim sobzirom da sam nov na forumu a Boga mi nov i na dva točka. Iz Beograda sam i u kategoriji sam 40+ godina tako da ovu novu fazu na dva točka posle dvajesikusur godina za volanom pravdam "krizom srednjih godina"... :rolleyes:

Položih za A 06.09. a makina preuzeta 10.09. i već se namaklo 1700+ km. Milinaaaaa! Sad kad treba u auto da sednem smorim se ko' plovak...

 

Elem, izbor pao na  novog Tajvanca, SYM Cruisym 300 alpha. Za sada prezadovoljan... Par slikica ispod.

Aj pa sproleća organizujemo neki đir. :moto3:

 

 

Sym 1.png

Sym 2.png

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

@Vlad_79 Dobrodošao! Mi smo odradili polaganje i kupovinu gotovo u isto vreme. :jee:

Ja sam položio 10.9, a preuzeo mašinu 15.9. :moto3:

Ti, za razliku od mene, malo više voziš... svaka čast! nadam se da će biti prilike da provozamo neku turu zajedno.

Nego, da okačim neku fotku moje makine i ovde:

 

 

WhatsApp Image 2022-11-01 at 09.24.21.jpeg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3046 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 10 sati, Vlad_79 je napisao:

ovu novu fazu na dva točka posle dvajesikusur godina za volanom pravdam "krizom srednjih godina"... :rolleyes:

Nema to veze sa krizom srednjih godina, skuter je praktična i korisna sprava, pored toga što je zabavna. Što kaže @Andrej_Hotstepper, svaka kuća treba da ima bar po jedan :) Dobro došao!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: SYM Cruisym α 300
Pre 14 sati, Korto Malteze je napisao:

@Vlad_79 Dobrodošao! Mi smo odradili polaganje i kupovinu gotovo u isto vreme. :jee:

Ja sam položio 10.9, a preuzeo mašinu 15.9. :moto3:

Ti, za razliku od mene, malo više voziš... svaka čast! nadam se da će biti prilike da provozamo neku turu zajedno.

Vidi se da si čovek sa ukusom! :D

Šta da ti kažem, počeo sam po stare dane ženu da slušam... Idi tamo, idi vamo, ništa nije problem samo da se voza. :)

Pre 13 sati, boza_kg je napisao:

Nema to veze sa krizom srednjih godina, skuter je praktična i korisna sprava, pored toga što je zabavna. Što kaže @Andrej_Hotstepper, svaka kuća treba da ima bar po jedan :) Dobro došao!

Slažem se apsolutno. Šteta što ne shvatih to i ranije...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja