Jump to content

Moto Zajednica

Dobrodošli!

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

To je oнај са задњом ауто гумом  :lol: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Lep staz na dva tocka, lepi motori, zavidna kilometraza..... nema sta  :takoje:

 

Hvala na dobrodoslici :)

 

To je oнај са задњом ауто гумом  :lol: .

 

Jeste :)

 

100_3595.JPG

 

 

i ja to primetih...dal je moguce,koje je svrha :zbunjen:

 

Sasvim moguce i vrlo uspesno. Svrhu cu elaborirati ako bude zainteresovanih, ali cu za pocetak samo da kazem da oni koji nisu probali nemaju pojma, a oni koji su probali po pravilu se ne vracaju na motorcikl-specificne gume.

 

Prelazi boga oca sa njom, ali od obaranja verovatno nema ništa.

 

Mnogi milsle da je obaranje sa automobilskom gumom neki problem. Sve dok ne probaju :)

Imam dva zadnja tocka, jedan sa automobilskom drugi sa MC gumom. Motorcikl guma nece vise na moj skuter i taj tocak ce verovatno sa sve njom pravo na eBay.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Ima zainteresovanih

 

Ok, onda da pocnemo :)

 

Mogu ja da pogadžam...

Ja mislim da je prvo zbog nosivosti, a drugo zbog stabilnosti,tamo su putevi poprilično ravni, nema puno da se zavija...

 

Nosivost se obicno ne pojavljuje kao razlog, osim kada je u pitanju Honda Goldwing na kojoj se zadnje gume vrlo brzo trose, a neretko i katastrofalno otkazuju.

Stabilnost na pravcu je jedva osetno bolja, tako da ni to nije medju primarnim razlozima. Evo mojih razloga:

 

- Automobilske gume traju mnogo duze. Cak i zimske koje su od osetno mekseg materijala koji se brze trosi prelaze bar tri puta vise nego MC gume.

 

- Automobilske gume su mnogo jeftinije. Guma na slici gore je tri puta jeftinija nego sasvim prosecna skuter guma.

 

Dakle, po najkonzervativnijoj proceni za iste pare se dobija bar pet puta veca kilometraza, ne racunajuci ustedu na vremenu i ceni montaze. To je samo po sebi bilo dovoljan razlog da probam automobilsku gumu - u najgorem slucaju sam bacio $50.

 

A kako to u praksi radi?

 

- Ponasanje na pravcu je besprekorno. Motor je za nijansu udobniji i stabilniji, a na grbavoj podlozi se ponasa osetno bolje (lakse upija grbe i manje skakuce).

 

- U krivini je stabilan kao na sinama. Na autoputu kojim cesto prolazim ima jedna nakrivo izvedena krivina na kojoj retko koji vozac sme da vozi preko 100. Majesty sa MC gumom je ulazio u vrlo neprijatne oscilacije oko 110. Sa automobilskom gumom isti motor istu krivinu prolazi sa 12o bez ikakvog uvijanja ili "plivanja". Ta razlika se kasnije potvrdila i na ostrijim i brzim krivinama.

 

- Kocenje po prirodi stvari mora da bude bolje zbog vece kontaktne povrsine, mada ja nisam primetio bitnu razliku jer Majesty i inace koci k'o zver.

 

- Ponasanje na mokrom je iz istog razloga bolje. Aquaplaning se ne oseca zbog relativno uske gume i dobre sare koja odvodi vodu.

 

Ima li negativnih razlika?

 

- Samo jedna. Pri sporom obaranju se oseca prelaz odmah posle vertikale. Nista dramaticno, brzo sam se navikao da malo ostrije obaram u prvih deset stepeni naginjanja. Slican efekat moze da se primeti pri voznji kroz kanale koje u asfaltu prave autobusi. Kad se jednom predje preko te "ivice" ponasanje u krivini je isto tako stabilno kao i na MC gumi, a po mom iskustvu i stabilnije.

 

Posebne napomene:

 

- Pritisak. Automobilska guma se najbolje ponasa kad je pod osetno nizim pritiskom nego sto je preporucen za MC gumu. U mom slucaju je to oko 29psi, dok je MC guma na 36psi.

 

- Izbor gume. Dimenzije su ogranicavajuci faktor i izbor guma te velicine je relativno mali. Idealno bi bilo naci zimsku gumu renomiranog proizvodjaca sa simetricnom sarom, sto oblijom ivicom i dosta "mesa" na strani. Ovaj moj Indonezanski Achilles se pokazao vrlo dobro u prvih 7.000Km. Gde sam je i kako vozio, MC guma bi do sad bila za bacanje.

 

- Montaza. Automobilske gume imaju drugaciji profil kontakta za felnom i nije ih uvek lako montirati. Ja sam dobro ocistio i ispolirao unutrasnje ivice felne i nisam imao nikakvih problema.

 

Kao sto rekoh, jedan od hiljadu koji su probali automobilsku gumu se vratio na MC gume. Svi ostali su prezadovoljni i ne pada im na pamet da ponovo stave MC gumu. Praksa instalacije automobilske gume na zadnji tocak se ovde zove "darksiding". Na "tamnu stranu" najvise prelaze vlasnici Goldwinga, kruzera i skutera, ali ima i drugih tipova motorcikala koji uspesno voze na auto gumama. Dodatnih informacija ima gomila:

 

http://darkside.nwff.info/

 

http://mcdarksiders.forumotion.com/

 

https://www.youtube.com/watch?v=PZ_d5IIdRZI

 

https://www.youtube.com/watch?v=gZKhoFbL7Fo

 

Ovde je dobar primer kako oni koji nisu probali vide ovu praksu i kako im oni koji je praktikuju odgovaraju (procitajte komentare, ima i nekoliko mojih):

 

http://www.ridermagazine.com/browse-by-type/tires/tales-from-the-dark-side-putting-car-tires-on-motorcycles.htm/

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Naravno da te primamo. Najbolje je da u MAXI Caffe-u napišeš reč - dve o sebi (odakle si, kako se zoveš) i eto te međ' nama  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: yamaha xmax 400 i kymco agility city 125

Pomaze Bog braco!

Evo i mene konacno da se upisem.

Pratim forum vec godinama ali se nisam ukljucivao u teme niti rasprave.

Vozio sam 4 i po sezone kymco agility city 125, predjoh nekih 23,000 km i doslo vreme za novu masinu.

Danas preuzimam yamahu xmax 400 novu i iskreno ne mogu da verujem sta mi se desava.

Nisam spav'o 15 dana k'o Nikola Tesla :)

 

Eto mene na forumu uskoro sa prvim utiscima

 

AJD UZDRAVLJE

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 

Dobro dosao kolega, nema lepseg filinga od iscekivanja nove makine....u zdravlje te sluzila (baci koju fotku kad stigne).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Yamaha TMax500

Pozdrav,

clan sam foruma ne znam od kad ali evo posto sam ove sezone postao vlasnik Gilere Nexus 300ie red je da se predstavim i pridruzim.

 

Sale 40g iz Beograda. Bavim se ciptuningom... Mozda sledece sezone pokrenem i jedan Dynojet za merenje snage na dvotockasima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja