Jump to content

Moto Zajednica

GPZ500s 44kw i GPZ500s 20kw - pomoć kako da ih razlikujem

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500S 1996g.

Pozdrav svima.

Hteo bih da zamolim iskusne forumaše da mi pomognu oko kupovine motora. Našao sam u oglasima Kawasaki GPZ500s 1992 godište, vlasnik kaže da je motor ok, nije velika ni kilometraža i napisao je da je snaga motora 44kw, koliko bi zapravo i trebao da ima. Medjutim u telefonskom razgovoru mi je rekao da traži jači motor da mu fali snaga i kad sam ga ja upitao da li je 44kw malo on mi je odgovorio da je malo, a zatim mi je rekao da zbog uvoza i raznih dažbina u saobraćajnoj od ovog motora piše da ima 20kw. To me je zbunilo i odvratilo od kupovine. Malo sam tražio po internetu i na sajtu bikez.com nadjem da je kawasaki zaista imao u prodaji GPZ500s i sa motorima od 20kw, što je mala snaga za 500ccm. Ovaj mi prodavac tvrdi da motor ima 44kw ali da je samo zbog uvoza i dažbina napisano u saobraćajnoj 20kw i sad bih ja zamolio vas iskusne da mi kažete kako da ja budem siguran da je zaista u pitanju ovaj jači agregat od 44kw?? Da li postoji neka vizuelna razlika, koju ja ne mogu da vidim? Da li neko od vas ima GPZ500s sa ovim agregatom od 20kw pa da uočimo razliku? Prikačiću slike ovog motora iz oglasa o kome pričam.

Unapred hvala svima koji znaju nešto vezano za ovu moju dilemu i koji budu hteli da mi svojim odgovorima pomognu.

post-22286-0-44016900-1326243922_thumb.jpg

post-22286-0-65088500-1326243934_thumb.jpg

post-22286-0-89632600-1326243944_thumb.jpg

post-22286-0-78885100-1326243951_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

GPZ500s se prodavao sa blokadom da bi mogli i "mlađi" da ih voze, nešto kao A1 i A2 kod nas... Mada verujem da je svakom skinuta blokada, tj svi imaju 60ks...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

kao prvo,u ovoj temi bi se trebao predstaviti.

mozda taj tvoj nema pojma da postoji takav motor sa 20kw,tako da je velika verovatnoca da taj motor u papirima ima 20kw,ako je uvezen od preko.

vizuelno samo mozes videti po kilometar satu sto se tice krajnje brzine.ovaj sa 20kw bi trebao da ide oko 150km/h,a ovaj sa 44kw oko 190km/h.

nazoves ga pa ga pitaj:koliko moze da ide brzo motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

i u mojoj saobraćajnoj piše 25kw.

Fora je kao što je već rečeno, da su tako carinjeni od preko, ovde ima se skine blokada i dišu punim plućima.

Jednostavno sedneš i pun gas. Velika je razlika između 20kw i 44kw. Osetićeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja