Jump to content

Moto Zajednica

zamena ulja TDM 850

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ima već negde , sigurno, bila je tema par puta...

Ukratko: IPON, Motul, Castrol, Bardahl, Motorex, Silkolene, Selenia i Liqui Moly su proizvodjači koji se lako mogu naći kod nas, pa će ti svaki preporučiti BAŠ za tvoj model gradaciju. Mislim da je u pitanju 10w-40, preporučeno, polusintetika, a ako imaš viška 20-ak Eura (i ako TDM ne troši mnogo ulja) isprsiš se za full-sintetiku i to bi bilo to... Jeftinija polusintetika kreće od 5-6Eura po litri, pa sve do 16E/lit dobre full-sintetike. U TDM-a ide oko 3 litre (možda malo više), filter je oko 5 -6E. Lokacije imaš u rubrici ''Prodavnice'' pa srećno! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

E, hvala puno Dextere, ja sam i pretpostavljao da je 10-40, ali opet...  :)

 

Znam da sve TDM-ke trose malko ulja, ali ostaje mi da vidim kakva je ova moja po tom pitanju. Probacu sa ful sintetikom, za pocetak, sad je i malo hladnije vreme (cuj malo, ladno u pizdu materinu), pa ce mozda to biti bolje resenje.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

TDM 850 1995. je model  3VD.

Ulje preporucuju 20W40, a ja sipam Motul.

Sa filterom staje3,9 lit.

 

A ako budes sam menjao ,videces da je retko glup nacin zamene. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Prvo ispusti ulje iz rezervoara za ulje ,pa onda iz motora. Filter se nalazi odozdo ispod dekla sa vise sarafa koje nemoj da pretegnes prilikom vracanja (zbog toga kod nekih tdm kaplje ulje bas iz tog dekla).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Znaci polusintetsko 20-40? Uh, to je valjda zbog toga sto machina trosi ulje po defniciji?

20w/40 je ulje jako matorog datuma proizvodnje tj. retko se gde više proizvodi. Modernija zamena jeste 10w/40 i ljudskija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Bas juce sam zamenio ulje na TDM -u i sipao sam mu neko iransko valjda Bardahl gradacija 15-40 polusintetika. Zadnja dva puta mu je sipano YAamalube 10 -40 i sve je u redu do nekih 2000 -2500 hiljade i onda pocinje da ga trosi ubrzano i po mom misljenju do 3000 plafon i novo ulje. Vise se isplati nego dolivati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Zanima me me konkretno sto se tice TDM sta sa tim adfitivima u ulju za lamelu odnosno mopra li bas moto ulje ili moze i za auto. Jer desavalo se da mi pri kraju zamene ulja Yamalube 10-40 polusintetika pocinje da slajfuje lamela sto znaci da ti aditivi gube svojstva posle neke kilometraze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Prvo ispusti ulje iz rezervoara za ulje ,pa onda iz motora. Filter se nalazi odozdo ispod dekla sa vise sarafa koje nemoj da pretegnes prilikom vracanja (zbog toga kod nekih tdm kaplje ulje bas iz tog dekla).

 

Yo man!

 

hvala za savet, uzeo sam neko 10-40 polusintetsko Selenia pa cu ovih dana da menjam.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Prvo ispusti ulje iz rezervoara za ulje ,pa onda iz motora. Filter se nalazi odozdo ispod dekla sa vise sarafa koje nemoj da pretegnes prilikom vracanja (zbog toga kod nekih tdm kaplje ulje bas iz tog dekla).

 

Yo man!

 

hvala za savet, uzeo sam neko 10-40 polusintetsko Selenia pa cu ovih dana da menjam.

Pozdrav!

i jos nesto, ima 5 srafova na dekli za filter a jos tri srafa uvucena.E ,ta tri srafa nemoj da diras.A onih pet, lepo, ravnomerno zatezi kad vracas deklu. Kao sto GS rece, polako zatezi.Provozaj motor, ako treba , jos malo dotegni srafove (ako pusta). Bolje je i to nego da pretegnes. Ajd` pa srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

A na levom cilindru, na spoljasnoj strani ima saraf za luftiranje pri dosipanju novog ulja.Anlasujes dok ne procuri.

Retko glupo, sve u svemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

U je, bas ima dosta detalja  ;D

 

Ma i nije toliko tesko, samo se seti da se ulje ispusta na dva mesta. Ako ti treba radionicka knjiga meni je ostalo od mog (1997-o) pa javi da srezem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Yes!

 

Operacija uspela!

Mogu vam reci da sam se prijatno iznenadio kad sam video da nije nedostajalo ni dva deci ulja od ispustenog, a presao je od zamene, barem kako kaze bivsi vlasnik, oko 4000 km.

Daklem, to je to.

 

Hvala svima jos jednom na savetima i pomoci!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja