Jump to content

Moto Zajednica

KRITIČAR :)

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Hvala na odgovoru, jeste bio snap shot i nije bilo montiranja zato i stoji ruka u kadru kao i nered u pozadini.

 

Imam kod kuće još par odabranih koje su mi se učinile lepim pa cu ih okačiti veceras(jednu) pa se nadam da će sledeća serija novih slikanih fotki biti bolje.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ponovo ne znam kako da opisem ali nekako ima svega, neko nesto radi(momak slika), vidi se sta slika, odakle slike. A i sama ideja prozora mi je uvek bila zanimljiva.

 

Moram da priznam (a to vazi i za sve ostale slike) da nijednu nisam napravio sa 'predumisljajem'. Verovatno tu lezi dosta prostora za progres. Kad slikam nesto da to ispadne bas kao sto sam i zamislio.

 

post-32893-0-03748300-1441051328.jpg

 

A na donjoj slici mi zao sto sam omasio da uhvatim kadar tako da bude cela ikona (bogorodica?) a ovako joj manjka glava i fali taj deo puzle. Ako mi je (samo)kritika na mestu? A sigurno da nije to jedino.

 

post-32893-0-49169700-1441051338.jpg

 

(nadam se da nije problem sto sam okacio 2 slike. Cini mi se da nema prevelike guzve u temi.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Pozdrav,zanimaju me vasa misljenja da li ovo lici na nesto ili ipak nista ne valja. Da napomenem apsolutni sam pocetnik skoro sam poceo da se bavim fotografijom tako da mi je svaki savet kao i kritika dobrodosla.

1. Slika je originalna slika bez ikakve obrade

2. Slika je obradjena slikaasds.thumb.jpg.6e60dfe9a1d9b473da99ef5b50f22677.jpg

IMG_20170503_164932-2-2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Snap shot

 

 

Edit: ali lep snapshot. Ja kao neiskusan u tom poslu ako bih mogao da promenim postojeci kadar, pokušao bih se uvući više unutra da vidim odakle je taj kadar slikan i od čega su ta vrata ali i dalje da pravi kadar bude ono napolje a okvir vrata npr da bude ram od slike.

 

Sad, kako je nisam nikakav umetnik ti ovoj sugestiji nemoj davati preteranu težinu. :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR
Pre 2 sati, Savan je napisao:

Snap shot emoji3.png

 

 

Edit: ali lep snapshot. Ja kao neiskusan u tom poslu ako bih mogao da promenim postojeci kadar, pokušao bih se uvući više unutra da vidim odakle je taj kadar slikan i od čega su ta vrata ali i dalje da pravi kadar bude ono napolje a okvir vrata npr da bude ram od slike.

 

Sad, kako je nisam nikakav umetnik ti ovoj sugestiji nemoj davati preteranu težinu. :)

 

Bukvalno je bilo na brzaka ni ja nisam znao kako izgleda slika dok nisam dosao kuci. Posto je pocinjala kisa pokusao sam da slikam iz auta pa su u kadar upala i vrata ali kako je slikano sa kamerom mobilnog telefona sa samo 13 mp-a mislim da nije lose ispalo. Svaki komentar mi je dobro dosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Uzasno je nezahvalno komentarisati tudje fotografije jer se to uglavnom shvata licno tako da cu biti bas kratak.  

 

  Sta ce ti vrata u kadru covece ??? :):):) 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR
pre 46 minuta, Protulsr je napisao:

Uzasno je nezahvalno komentarisati tudje fotografije jer se to uglavnom shvata licno tako da cu biti bas kratak.  

 

  Sta ce ti vrata u kadru covece ??? :):):) 

 

Bas kao sto sam napisao u prosloj poruci,pocinjala je kisa pa sam iz auta slikao. dok nisam dosao kuci nisam ni sam znao da su se vrata nasla u kadru. Mogao sam da ih sklonim uz pomoc ps-a ali sam ipak odlucio da ostanu kad su se vec tu nasla. Zanima me ovako kako vam se cini slika kao i obrada slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ako hoces da se bavis fotografijom moras prvo da poradis na kadriranju, bolje je obrisati fotografiju koja ne valja nego biti uporan u pronalazenju objasnjenja.  Prljavim vratima koja zauzimaju jednu trecinu fotografije nije mesto u kadru. Fotografija je podeksponirana i original a tek obrada. Ako vec pokusavas telefonom da udjes u svet fotografije moraces mnogo da radis i da razmisljas unapred, iskreno mislim da to nije dobar put pogotovo sto imas dobar izbor starijih DSLR aparata za sitne novce i bice ti veliko uzivanje u ucenju i radost kad postignes nesto  na toliko jednostavan nacin ne muceci se telefonom. 

Eto malo ukratko, nadam se da se ne ljutis. Ni ja nisam umetnik, prodao sam dusu djavolu i slikam automobile za Nemce a tu nema umetnosti ni trunke :) 

Pozdrav i dobro svetlo ti zelim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR
Pre 6 sati, Protulsr je napisao:

Ako hoces da se bavis fotografijom moras prvo da poradis na kadriranju, bolje je obrisati fotografiju koja ne valja nego biti uporan u pronalazenju objasnjenja.  Prljavim vratima koja zauzimaju jednu trecinu fotografije nije mesto u kadru. Fotografija je podeksponirana i original a tek obrada. Ako vec pokusavas telefonom da udjes u svet fotografije moraces mnogo da radis i da razmisljas unapred, iskreno mislim da to nije dobar put pogotovo sto imas dobar izbor starijih DSLR aparata za sitne novce i bice ti veliko uzivanje u ucenju i radost kad postignes nesto  na toliko jednostavan nacin ne muceci se telefonom. 

Eto malo ukratko, nadam se da se ne ljutis. Ni ja nisam umetnik, prodao sam dusu djavolu i slikam automobile za Nemce a tu nema umetnosti ni trunke :) 

Pozdrav i dobro svetlo ti zelim.

hvala puno,ne ljutim se ni malo zato sam i postavio sliku da bih cuo kritike i ispravio greske. Da li mozes da mi preporucis neki aparat?  Ja sam razmisljao o nikon d3300

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Imam ja za prodaju Nikon D5200 sa 18-55 kit objektivom, Phottix battery grip-om, dodatnom original Nikon baterijom i velikom Lowepro torbom. Grip i baterija su ja mislim još malo u garanciji, kupljeni novi u Fotodiskontu, foto aparat bio u garanciji do pre 6-7 meseci, torbu sam kupio polovnu (i kačio je na motor kao tank torbu kada sam nosio i foto aparat), i sam foto aparat ima možda oko 23 000 - 24 000 okidanja. Ako se zainteresuješ, javi se pa možemo da se dogovorimo.

 

E da, i IR daljinski, SD karticu od 16GB i neki jeftini stativ.

 

A što se slike tiče, čini se da si malo preterao sa efektima/filterima. Slika time može da se napuca baš, ali treba biti umeren u njihovoj upotrebi jer onda deluje sve izveštačeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Sto se tice aparata to vec zavisi koliko para si spreman da izdvojis. U Nikon se bas i ne razumem to ce ti vec reci neko ko je na tom sistemu, sto se Canona tice vec za 200 Evra(mozda i manje)  mozes sklopiti recimo 40D i 50mm 1.8F  i to ti je vise nego dovoljno da pocnes sa ucenjem, posle polako dodajes objektive koje ces moci da koristis i na drugim telima. 

Literature ima poprilicno na netu, Scott Kelby recimo ima bas lepo sazvakane knjige za pocetnike lako su citljive i prosto je objasnjeno sve sto ti treba za pocetak.

 

Nadam se da sam bar malo pomogao :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650

Cekam kritike pa i ako je i pohvala :)

 

Sam sebi dajem kritiku konkretno ovoj fotografiji. To sesir nije potpuno u kadru. Ne smeta mi toliko to. Ali ipak.

Screenshot_2017-12-21-15-16-57.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Evo da potvrdim tvoju kritiku, nije ni tamo ni ovamo...pricamo o levoj ivici il da si otisao preko nje ili da si je isekao...ovako bas po njoj... ja bih malo fotografiju skratio i gore previse praznog...ali u svakom slucaju lep portret

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650
6 hours ago, Golub said:

Evo da potvrdim tvoju kritiku, nije ni tamo ni ovamo...pricamo o levoj ivici il da si otisao preko nje ili da si je isekao...ovako bas po njoj... ja bih malo fotografiju skratio i gore previse praznog...ali u svakom slucaju lep portret

Ovo u sustini i nije orginalni kako treba izgledati. Mobitel mi je to skratio :) na pc-u je celi sesir. Ali ostavio sam tako :) Kritika je na mestu. Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
On 6.2.2018. at 8:44 AM, Slavoljubovski said:

Cekam kritike pa i ako je i pohvala :)

 

Sam sebi dajem kritiku konkretno ovoj fotografiji. To sesir nije potpuno u kadru. Ne smeta mi toliko to. Ali ipak.

 

Svetlo je odlično, odsečen obod šešira nije problematičan, lice subjekta ima mnogo veću "težinu" a obod ga lepo uokviruje, jedino bih prekropovao kadar - prazan prostor iznad šešira je potpuno nepotreban. Sa ovakvim subjektom bih išao baš blizu, interesantno je lice, ima dosta teksture a probao bih i sa dosta negativnog prostora, na um mi pada eksperimentisanje sa jednobojnom pozadinom ili možda zid od krupnog kamena, blago-kvadratnog oblika (kockast kamen sa oblim ivicama), čime bi se još više istakao subjekat sa okruglim šeširem i licem....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650
On 20/02/2018 at 11:05 PM, sstruja said:

Svetlo je odlično, odsečen obod šešira nije problematičan, lice subjekta ima mnogo veću "težinu" a obod ga lepo uokviruje, jedino bih prekropovao kadar - prazan prostor iznad šešira je potpuno nepotreban. Sa ovakvim subjektom bih išao baš blizu, interesantno je lice, ima dosta teksture a probao bih i sa dosta negativnog prostora, na um mi pada eksperimentisanje sa jednobojnom pozadinom ili možda zid od krupnog kamena, blago-kvadratnog oblika (kockast kamen sa oblim ivicama), čime bi se još više istakao subjekat sa okruglim šeširem i licem....

Hvala, svaka cast za ono sto ste izneli vashe mislenje za pozadinu. To je to. Pohvale za ideu i vashe mislenje.

To bi bilo idealno. Slazem se.

Mada ovo je izaslo random portret. Bez ikakve pripreme. Uslikao onako na brzinu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja