Jump to content

Moto Zajednica

KRITIČAR :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Ma ISO sam zaboravio da promenim, bio na 1600, to sam tek video kad sam stigo kuci :) pa dobro, fotic imam tek oko mesec dana, tako da slikam, bice bolje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

mogu da budu i obrađene. ponudiš ljudima na procenu ono za šta želiš konstruktivnu kritiku, predloge za poboljšanje i pohvale. to obuhvata kompoziciju, osvetljenje, poziranje (ako je model na fotografiji) i obradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ja nemam primjedbi.... možda kad bi baš cepidlačila rekla bih da su ovi ćoškovi od stola i klupe nepotrebni... i ono što meni stalno govore a ja stalno zaboravljam - da obrišem efekat sa dela fotke gde senku dovodi do full crne boje, kao ovde kod tebe na gumi i na rukavu jakne .... fino bi bilo da imaš još jednu fotku sa f 5.6 ili tako nešto... da vidiš kakav je dojam kad je pozadina blurovana...mada, generalno, meni se sviđa i ovako....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Inace totalni sam pocetnik, slazem se sa tobom u vezi klupe i znam da sam previse potamnio shadow, ali kao sto kazem totalni sam pocetnik pa nekada ne obratim paznju na sve a i eksperimentisem.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Hmmm! Da se javi jedna cepidlaka. :zbunjen:

 

Naravno, svi shvatamo da su ovde svi komentari dobronamerni?! :stabre:

 

Nekako mi je previše žute ovde. I previše mi je "topla" fotka.

 

Što se kompozicije tiče, evo kako bih ja uradio. Ne tvrdim da je dobro tako, ali eto...

 

Pošto već fotografišeš sebe (ili nekog) na motoru negde u prirodi, red bi bio da se malo više prirode vidi.

 

Ja bih motor smestio u levi "ćošak" fotografije, i pravio bih širi kadar, ostavio još mesta za prirodu sa desne strane. Verovatno tebi ovo uslovi nisu dozvoljavali, al' eto.

 

Samo nastavi! Fotografija ti je samo vežba, vežba i vežba.

 

Kad se već raspisah, želim da pomenem Goshketa, pogledaj njegove fotke!

 

Fantastično je koliko je čovek napredovao tako što je sedeo, čitao i igrao se aparatom! :takoje: :takoje: :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

...Fotografija ti je samo vežba, vežba i vežba.

 

Kad se već raspisah, želim da pomenem Goshketa, pogledaj njegove fotke!

 

Fantastično je koliko je čovek napredovao tako što je sedeo, čitao i igrao se aparatom! :takoje: :takoje: :moto3:

:takoje: :takoje: :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Nemo' mnogo da me hvalite :D:P Salim se, za pocetak nemoj mnogo da obradjujes fotke, idi na neki prirodan izgled, zato sto se lako pretera u obradi, a to vidis tek kasnije :)

 

Nije mi jasno zasto si koristio blendu f22, dovoljno je i f11-f16 da bi dobio ostru pozadinu, sve preko f11 je lose zbog difrakcije. Ovde bi prijala f2.8 ili f4 da se malo zamuti pozadina, posto ionako nema sta da se vidi zanimljivo.

 

Previse zuta, rekose vec kolege.

 

Vodi racuna o kadriranju, ovde si mogao da se udaljis, pomeris kadar tako da ti motor bude u levoj trecini fotografije, cisto da das malo prostora pogledu vozaca, a i da ostavis prostor ispred motora, deluje dosta prirodnije.

 

Uglavnom, sve su ti rekli. Za pocetak se drzi skolske kompozicije i obrade, veruj mi da ces tako najbrze da napredujes, a posle kad razvijes neki svoj stil, sve ce biti dosta lakse ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Primio k znanju kritike. Kazem totalni sam pocetnik. imam jos fotki, postavicu ih ovde jel mi vase kritike znace u mom ucenju.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

968887_198028510350716_790671116_n.jpg

 

Kad fotorafises ljude/lica/portrete nikad, ali nikad ih ne postavljaj tamo gde se senke igraju, gde je sve sareno zato sto im lica izgledaju deformisano. Gledaj, ili da to bude debela 'ladovina tako sto ces ih okrenuti prema suncu da uhvatis lep odsjaj u ocima ili negde izmedju 'ladovine i sunca, tako sto ces sunce iskoristiti kao backlight.

 

Izvinjavam se ako smaram :)

 

 

1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Kad fotorafises ljude/lica/portrete nikad, ali nikad ih ne postavljaj tamo gde se senke igraju, gde je sve sareno zato sto im lica izgledaju deformisano. Gledaj, ili da to bude debela 'ladovina tako sto ces ih okrenuti prema suncu da uhvatis lep odsjaj u ocima ili negde izmedju 'ladovine i sunca, tako sto ces sunce iskoristiti kao backlight.

 

Izvinjavam se ako smaram :)

 

601813_130464427090936_1262061650_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Da ne bude da niko nece da kritikuje evo ja cu malo da dam svoj skromni doprinos :)

 

Mozda bih ovde radio vertikalan kadar tako da ne secem detetu glavicu i smanjio bih saturaciju da bude malo neznija i prijatnija za gledanje :) Inace svetlo je super sto se i vidi u detetovim ocima (za decje oci nikad dosta svetla) :)

 

Ovako nekako na brzinu:

 

 

post-3889-0-03532300-1373827778_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Ma nemozes ga uvatiti,mali je munja :lol:

Tek sam poceo da ucim pa mi svaka kritika znaci. Sad i ja kad sam pogledao na kompu vidim da sam malo preterao,ovako dok sam na lap-u radio izgledalo mi je dobro jer gledam malo "odozgo" pa mi je svetliji ekran . Hvala na kritici jos jednom. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Interesuju me vasi konstruktivni komentari jer bih voleo vise da naucim o fotografiji.

 

"Uredjaj" koji koristim je poluispravni telefon, hit generacije solunskih boraca, Alcatel OT-990. To se menjati nece :moto3: PS koristim iskljucivo za crop :P Duboko verujem da i ovako mogu da se naprave "velika dela".

 

Ukoliko vam zivotni sapatnik "nije dao" predhodnih noci najljubaznije vas molim da svoje nezadvoljstvo iskalite na nekom omanjem. Ja to nisam :D

 

13069322395_39690a4723_b.jpg

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

u temi škola fotografije ima dosta linkova ka temama koje bi trebao pretresti. ako slikaš telefonom (a i inače) pre svega obrati pažnju na kompoziciju (pravilo trećine i zlatni presek) .... pravila jesu tu da se krše ali treba znati kad i šta kršiti. zatim, izbor motiva, odnos svetlo senka... itd.

 

potpuno si u pravu da se telefonom može napraviti sjajna fotka ali se moraju poštovati njegova ograničenja i birati kadrovi koje on može efektno i dobro da podnese. kadar kao sa ove fotografije nije zalogaj koji telefon može da sažvaće. razumem da si video horizontale i vertikale ali zato što je sve oštro ništa nije istaknuto. telefon ne može da napravi bokeh (pozadina van fokusa) pa da kapljice i horizontale budu oštre a vertikale i dva plava znaka mutne. tako bi se dobila dubina i linije bi dobile smisao. ovako dva plava znaka vuku pažnju a ne pričaju priču... ili bar ne lepu priču.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

u temi škola fotografije ima dosta linkova ka temama koje bi trebao pretresti. ako slikaš telefonom (a i inače) pre svega obrati pažnju na kompoziciju (pravilo trećine i zlatni presek) .... pravila jesu tu da se krše ali treba znati kad i šta kršiti. zatim, izbor motiva, odnos svetlo senka... itd.

 

potpuno si u pravu da se telefonom može napraviti sjajna fotka ali se moraju poštovati njegova ograničenja i birati kadrovi koje on može efektno i dobro da podnese. kadar kao sa ove fotografije nije zalogaj koji telefon može da sažvaće. razumem da si video horizontale i vertikale ali zato što je sve oštro ništa nije istaknuto. telefon ne može da napravi bokeh (pozadina van fokusa) pa da kapljice i horizontale budu oštre a vertikale i dva plava znaka mutne. tako bi se dobila dubina i linije bi dobile smisao. ovako dva plava znaka vuku pažnju a ne pričaju priču... ili bar ne lepu priču.

 

Blagodarim na izuzetno lepom odgovoru O`šonesiZ :zdravo:

 

Upravo su ovo smernice koje su mi trebale a koje nisam uspeo da uocim u tutorijalima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

ovde fali malo brasna,lepice se kiflice za sto

 

i da ne spamujem temu,evo slika pa kritikujte malo i mene amatera  :)

uslikao sam cerku kako unezvereno gleda gde da potrosi svoj dzeparac vec prvi dan na moru

 

post-1636-0-90700200-1440764836.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Evo da pocnem da kacim u nadi da cu da dobijem neke konstruktivne kritike :)

 

Ne znam kako da opisem i zbog cega sam izdvojio bas ovu sliku. Valjda mi se svidja objekat, nebitno sto je sva musava i cupava :D

 

post-32893-0-96315400-1440973345.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ova ti je fotka skroz korektna. meni se sviđa nasmejano musavo detence. lepo je svetlo s jedne strane lica/ druga strana lica nije previše tamna/ lep je i odsjaj u očima/ i zamućenje pozadine.

 

slične fotke će ti izgledati "profesionalnije" ako počneš da obraćaš pažnju na sve drugo što je u kadru pored subjekta. znači, šta je sve u pozadini i šta je sve ispred subjekta. kad gledaš u kadar, gledaj SVE u njemu a ne samo centralnu figuru. ova ruka što pridržava dete, odvlači pažnju, onaj beli ćošak od peškira, takođe. treniraj sebe da ne klikćeš "snap-shotove" nego isplanirane fotografije. izvedi dete napolje pa posmatraj kako se svetlo ponaša u kojem delu dvorišta i u različitim periodima dana. moraćeš da škljocneš mnogo fotki dok ne dođeš do idealnog rešenja. ona će biti nasmejana i vesela gde god da je posadiš. nekad će hteti da sarađuje, nekad neće, ali kad dođeš do formule broj idealnih fotki će se povećati.

 

seti se uvek ovih selfija što napupele omladinke škljocaju po kupatilima i hodnicima. namontiraju se, izbace poprsje, napuće usne, a u pozadini wc šolja, vodokotlić, razbacana obuća, prljavi sudovi i tako to ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja