Jump to content

Moto Zajednica

Philips X-Treme Vision

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Ok to za visak zica i mesto za balast. Ali ako imas mesta, uzmi onaj 4200k, zuto-bela boja.. Ja sam na svim kolima, evo i sad na motor stavio i prezadovoljan sam

 

Probaj sa tim ksenonima da odes do Slovenije ne moras dalje u evropsku uniju... Kad te zaustave ne samo da ce te odrati za kaznu nego ces na licu mesta morati da ih skines i da vratis standardne sijalice, ako nemas, tek si onda nagrabusio.... dolazi slep sluzba po tebe pa u servis. Za lokal ovde po Srbiji to jos moze da prodje.

Ocigledno se ne razumes nego pricas eto tako, da se prica nesto.. Tesko da bi iko primetio razliku izmedju obicne sijalice i tog xenona 4200k, jedino kad se pali se vidi razlika. Za motor te izadje 20e da ga stavis npr na kratko(h7), a sijalica ova kosta isto toliko.

 

color.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Razumem se vrlo dobro i ne trebaju mi te slike, znam tacno koju boju daje xenon sa 4200, 6000 i 8000K. Far za Xenon nije isti kao standardni za H7 I H4 sijalice, to i sam znas. Xenon far kad gledas spreda svetli totalno drugacije nego kad xenon sijalicu ubacis u klasican far i ta se razlika vidi iz aviona bez razlike od koliko kelvina imas xenon sijalicu. Ne pricam ti nista napamet. Sedi na taj tvoj motor pa kreni u zapadnu evropu, pa nam posle javi kako si prosao kad se vratis.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Stavio ksenon, skinuo, poklonio.

 

U mojim farovima je razlika u osvetljenosti puta bila zanemariva. Nisu svi farovi dobri za ksenon. Jednostavno, mora biti takva optika da tu, malo drugačiju sijalicu, usmeri na pravi način. Kod mene je to bilo baš onako, nikakva razlika.

 

Ksenon, ako se uzima, ima smisla onaj od 4200 k. To je svetlo koje najbolje osvetljava put i najmanje upada u oči. Što lepo reče jedan stranac:

"4300k is the best, far and away no question. Best light output and penetration, without any of the blue tinge that attracts cops and fully sik honda civic's wanting to race you at the lights."

 

Mada, kao što rekoh, kod mene nije bilo nikakvog vidljivog boljitka, a nije mi se dopadalo da imam budž na motoru. Jer to ipak jeste budž. Što jednostavnije, to bolje. :)

 

Napolju ne znam kako ide, ali verujem da mogu za sve da nas zezaju ako uhvate na zub. Meni je izduv nehomologiziran, gume nisu 100% standardne, nosač bisaga je home made... jebem li ga, toj evropi s mojom platom nikad neću biti po volji. Kad me prvi put tamo zaustave i kazne za nešto, to će biti i poslednji put. Samo Novi Sad, Vršac, Golubac, Lazarevac ima da vrtim, dok se država još ne smanji, ili EU proguta i nas, a onda adiiooo - bicikl! :)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

Ja sam isao u Italiju i Francusku sa ksenonom 4300K, ali u faru sa lupom fabricki na Ducatiju nisam imao problema nigde.Cuo za sloveniju sa 6000K, problem u obicnim farovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ima li utisaka posle vecernjih voznji ili da budzim xenone?

nikako nisam zadovoljan nightbreakerom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dodjoh kuci veceras, ali pre mraka :) Vidim da treba da nastelujem far, poprilicno je visok. Javicu za par dana utiske iz nocne voznje sa nastelovanim farom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

X-Treme sijalica - Vision gde da se kupi kod nas h7

 

Evo ovde LINK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dodjoh kuci veceras, ali pre mraka :) Vidim da treba da nastelujem far, poprilicno je visok. Javicu za par dana utiske iz nocne voznje sa nastelovanim farom.

 

 

Treba da kupim sebi nešto na ovu temu pa daj konačnu ocenu posebno u odnosu na Osram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Po mojoj proceni, slicna kolicina svetla, ali bacena tamo gde treba, na asfalt, a ne u oci vozaca iz suprotnog smera.

 

Sve Nightbreaker sijalice koje sam imao (dve na africi i jedna na GS-u) su stradale jako brzo - par meseci i nema vise kratkog svetla. Ova Filipsova se vozi skoro svaki dan, i jos radi, a dokle, videcemo.

 

Po meni, bolja je od Nightbreaker-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

I ja sam dobio informaciju od jednog iskusnog trgovca auto elektrike, mahom rasvete, da brzo crkavaju Osrami i zato ih je izbacio iz ponude. Predlaže mi Boš 60 plus kao izuzetno kvalitetnu i trajnu sijalicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Philips nije bas lao naci kod nas.... To sto pise na sajtu Gang landa da ga ima , ne znaci da ga ima i u radnji. Btw, kod mene su 2 Nightbreakera, stavio sam ih u prolece 2010. Jedan sam zamenio pre mesec dana, crklo kratko svetlo, a drugi jos radi. Razmisljam onako za sebe, mozda ima veze sa trajnoscu i kvalitet napona, putevi po kojima se vozi, cesto paljenje i gasenje.... U svakom slucaju za sada sam zadovoljan njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: SV1000S

Philips nije bas lao naci kod nas.... To sto pise na sajtu Gang landa da ga ima , ne znaci da ga ima i u radnji.

 

tako je, ja sam bio prosle nedelje do GL-a i nemaju H4 Philps, za H7/H1 nisam ni pitao. Kaze bice mozda u septembru :)

Inace u kolima sam imao NightBreaker (H7 kratka, H1 duga) i sijale su dosta dobro, mada mislim da je veca razlika bila na dugim svetlima u odnosu na neke obicne sijalice koje sam imao pre toga. Kratke crkle posle 2god, i to u kratkom vremenskom intervalu su crkle obe. H1 mi jos uvek rade (ima vise od 3god).

 

I ako neko zna gde jos ima da se kupi Philips kod nas neka napise :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Sijalice Bosch +90 mozete nabaviti kod Bosch distributera Centar S iz Beograda u maloprodaji

Takodje, ako neko zna gde mogu da se nadju ove Bosch plus, neka napise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kako bi bilo da zbog drugih (pretraga) otvorite temu sa iskustvima sa Bosch sijalicama i mestima gde mogu da se nabave?

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f

Razmišljam da kupim H7 X-treme Vision u Altiosu, cena 3212 rsd za set. Ova tema je odavno otvorena pa bi bilo dobro da neko prokomentariše koliko su mu trajale pomenute sijalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f

Sijalice deluju kao dobar izbor. Dilema koju treba da rešim je kako upariti poziciono svetlo. Moj izbor je trenutno Philips ubodna sijalica 5W blue vision sa Xenon efektom. Cena po paru je 363 rsd. Da li neko ima bolji predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja