Jump to content

Moto Zajednica

Philips X-Treme Vision

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Danas mi Deda Mraz doneo poklon u vidu Philipsove nove serije X-Treme sijalica - Vision model.

 

philips_x-treme_vision_plus.jpg

 

 

Na ebay-u cena oko 20e za par. Cim obavim prvu nocnu voznju javljam utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ovako na prvu loptu - prilican! Stavio sam sijalicu u far i probao u garazi. Daje mnogo jace svetlo nego Nightbreaker, ali mozda jos vaznije, svetlo je izrazito belo. Ipak, prava ocena ce biti posle nocne voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ovako na prvu loptu - prilican! Stavio sam sijalicu u far i probao u garazi. Daje mnogo jace svetlo nego Nightbreaker, ali mozda jos vaznije, svetlo je izrazito belo. Ipak, prava ocena ce biti posle nocne voznje.

 

Ja se samo nadam, da če ti držati barem približno kao obične sijalice.....moja iskustva sa takvim sijalicama su prilično loša....obično sam zamenio tri komada "super-duper" sijalica da su mi držala kao jedna obična sijalica

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

imao sam na ex v-stromu H4 philips vision koje sam ugradio 2007, posle 3 god i 34.000 km jedna je pregorela..

sijala je jače i belje u poređenju sa običnom H4.

 

lalajko, bloguj ovde svoja iskustva, zanima me ova poslednja generacija vision-ki :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Vazi :) Meni ih je preporucio clan BMWK1200R, kaze da nikad na motor ne bi stavio nista drugo!

 

BTW, on mi ih je i doneo! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Pa eto... 3. januar postavljena, prijavicu cim izgori.

 

Obavezno javi kilometražu.....meni je najduže izdržala originalna.

Ako i ove izdrže oko 30.000 kilometara, prelazim na njih. Prijašnje (i Philipsove i Osramove) "super-duper" sijalice nisu izgurale 10.000 , pa mi je več dojadilo da jih menjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

 

Obavezno javi kilometražu.....meni je najduže izdržala originalna.

 

Hmm... Meni je originalna (doduše, kod mene su H7) izdržala tačno 10k km, a iza nje nightbreaker isto 10k km (pričam za tekući motor).

 

Svetla su uvek uključena.

 

Naravno, Nightbreaker je ova nova PLUS verzija, sa pojačanim trajanjem za koju kažu da traje uporedivo sa običnim sijalicama. Kupljene u KIT komercu u BGD, nešto iznad 1500din za par (ako me sećanje ne vara).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Za pocetak, dopada mi se definicija - kultivisan snop koji jako malo rasipa.

 

DSC07743%2520%255B800x600%255D.jpg

 

Nightbreaker ovde daje potpuno osvetljen i gornji i donji deo vrata jer rasipa svuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ja se dvoumim da li da stavim neke jače odn. bolje sijalice i još uvek sam u nedoumici. Na svakoj sijalici posle 21 godine još uve stoji made in JAPAN. E sad, biti ili nebiti, menjati ili narani svinje i nediraj. H4 je u pitanju. Inače organski nepodnosim ako su mi stakla (na kolima) i farovi (na bilo čemu) prljavi ili ako nerade kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suvise je to budzevina za moj ukus - moram da jurim mesto za balast, mnogo konektora sa mogucim prekidima, trebalo bi ugraditi rele za paljenje svetla... Sem toga, napolju je zabranjeno, a verujem da ce brzo biti kod nas.

 

Ovo je jako jednostavno, a blisko xenonu. I nikoga ne zaslepljujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Ok to za visak zica i mesto za balast. Ali ako imas mesta, uzmi onaj 4200k, zuto-bela boja.. Ja sam na svim kolima, evo i sad na motor stavio i prezadovoljan sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Kako to moze sijalica da rasipa? To moze samo far, sijalica je izvor svetlosti a ne usmerivac?

 

Može i to baš da rasipa ako nit od sijalice nije na pravom mestu , a tu su u pitanju deseti delovi milimetra odstupanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ja sam kupio Philips vision za kola i mogu vam reci da sam odusevljen, malo je belicasto svetlo ali radi ko blesava oko godinu ipo dana. Palim svetla i danju i nocu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Ok to za visak zica i mesto za balast. Ali ako imas mesta, uzmi onaj 4200k, zuto-bela boja.. Ja sam na svim kolima, evo i sad na motor stavio i prezadovoljan sam

 

Probaj sa tim ksenonima da odes do Slovenije ne moras dalje u evropsku uniju... Kad te zaustave ne samo da ce te odrati za kaznu nego ces na licu mesta morati da ih skines i da vratis standardne sijalice, ako nemas, tek si onda nagrabusio.... dolazi slep sluzba po tebe pa u servis. Za lokal ovde po Srbiji to jos moze da prodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ima li to kod nas, da nije kineskinja, i koliko izađe par?

 

 

 

 

@Lale, isteraj BMW da vidimo kako stvarno noću baca, a ne samo po garaži.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zasto ne xenon? Cene su smesne danas

 

 

Suvise je to budzevina za moj ukus - moram da jurim mesto za balast, mnogo konektora sa mogucim prekidima, trebalo bi ugraditi rele za paljenje svetla... Sem toga, napolju je zabranjeno, a verujem da ce brzo biti kod nas.

 

Ovo je jako jednostavno, a blisko xenonu. I nikoga ne zaslepljujem.

 

Postavio sam opštu temu al ništa konkretno.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/76654-eu-xenoni-ekoloska-nalepnica-i-ostale-nepoznanice/page__p__1228073__fromsearch__1#entry1228073

 

Koliko ja kapiram, xenon kao takav nigde nije pod tim pojmom zabranjen već postoje određeni normativi za ugradnju ili podleže opštim uslovima propisanog osvetljenja u smislu ispravnog snopa. Druga-naša stvarnost je da se ugrađuju neispravine sijalice plus što se meću u nedekvatne farove što se vidi iz aviona i normalno je da će policija to da sankciniše, ne zbog samog xenona već zbog blještavila koje pravi u pogrešnoj montaži. Turatec ima u svojoj ponudi Xenon kitove za motorcikle i sasvim sigurno imaju Tuf dozvolu, al koštaju pozamašno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ima li to kod nas, da nije kineskinja, i koliko izađe par?

 

Ja sam moje kupio u Gang Landu. Nalaze se u Juznom Bulevaru. Zaboravio sam cenu :stabre: Evo ti njihov sajt http://www.gl-tuning.com/

 

@Lale, isteraj BMW da vidimo kako stvarno noću baca, a ne samo po garaži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja