Jump to content

Moto Zajednica

registracija skutera(50ccm)

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova

Ja sam toliko razočaran zbog ovog harača države, da to nije normalno! Ovi su gori od Turaka!!!

 

Raste cena goriva, treba registrovati skutere i dati silne pare..

 

Inače, ovo što su uradili za registraciju skutera je čista matematika. Shvatili su da je Srpsko tržište preplavila jeftina kineska roba-skuteri koji malo troše, gde je jeftino održavanje, sa kojim ne plaćaš harač-parking itd.

 

Ušli su u kompjuter, konstatovali VELIKI broj mopeda do 49 ccm i rekli, HAJDE SAD I ODAVDE DA UZIMAMO HARAČ!!!

 

MALO NAM JE, HOĆEMO JOŠ DA KRADEMO!!!! ( a vade se na EU, kako moraju nove table, ne može više crvena Titova zvezdica na tablici itd. A sa tom Titovom zvezdicom smo bili cenjeniji u svetu nego sa ovim njihovim novim ŽUTIM bojama!!! ).

 

Toliko su se užutili da hoće i tablicu žutu da mi daju, e pa neće moji braćo moja žuta!!!

 

Ne dam za lopovluk!!

 

p.s. pogledajte samo prosečne plate ministara, premijera, poslanika, guvernera...

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Savetujem svima koji se dvoume oko registracije, da se još malo strpe i da ne registruju svoje skutere do Maja!!

 

Moguće je na izborima svašta da se desi, da se promeni i dodje nova vlast koja nam uopšte neće tražiti registraciju mopeda do 49 ccm!

 

Nemojte za džabe bacati pare!!! :)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♠♥♦♣, 40 postova
  • Lokacija: Beograd-Kragujevac
  • Motocikl: U delovima

Cak i da si u pravu, registracija skutera sigurno nece biti prva tacka dnevnog reda nove vlasti, vec bi se nacekali...

 

A ako dobijes samo jednu kaznu do tad vec si duzan duplo vise od cene registracije - plus ti je propala sezona zbog zabrane.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Cak i da si u pravu, registracija skutera sigurno nece biti prva tacka dnevnog reda nove vlasti, vec bi se nacekali...

 

A ako dobijes samo jednu kaznu do tad vec si duzan duplo vise od cene registracije - plus ti je propala sezona zbog zabrane.

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Čitam ove postove i moram da kažem nešto, uz cenu da ne budem baš popularan. Nije usmereno protiv 50cc skuteraša, pa ne primajte ovo lično. :(

 

Ne vidim zašto se na nekom vozilu koje redovno učestvuje u saobraćaju ne bi radila godišnja registracija. Redovna registracija, osiguranje i tehnički pregled služe i vama vozačima, a i ostalim učesnicima u saobraćaju, da se osiguramo da ćemo se svi vratiti kući živi i zdravi. Em se proveri stanje vozila (ima dosta krševa kojima ne rade svetla, kočnice, upravljanje...), em vam je osigurano vozilo za slučaj neke štete (i tako i ja mogu da naplatim lepo preko osiguranja, a ne da se jurimo po gradu za keš). :aha:

 

Šta je sa neuređenim vlasništvom? Ja sam ranije vozio 50cc gde je na saobraćajnoj pisalo nečije ime, pojma nemam čije (ne prethodnog vlasnika). Meni ovo nije okej, a ovako vozi većina... :ups:

 

Gledajte ovako na to - otkada vozite 50cc skutere (a neki ih voze jako dugo), koliko ste para uštedeli jer ne radite godišnju registraciju? :hej:

 

Ne ulazim u to da su troškovi previsoki ili ne, možda je sve to moglo da bude jeftinije, možda zaista političari uzimaju preterane pare u džep, možda su nam putevi krš, ali sve ovo nije razlog protiv godišnje registracije.

 

Pozdrav 50cc skuterašima (kakav sam i ja bio ranije)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: keeway hurricane

drugari,ja juce registrovao skuter 50 kubika,2009 godiste,1,8kw,sa uslugom agencije me izaslo 6300din,e sad se vi nadjite tu negde,neznam koje sve stavke ucestvuju u ceni.(danas mi postar doneo porez na imovinu,pogledam u motor,sluzbeni,postin i...nema uopste tablicu!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Раније си и као припадник сиромашнијег слоја друштва, могао на неки начин да се превезеш, да не обијаш ноге, јер се гледао социјални мир. А сада друштво, на ред дошао капитализам, па њих заболе да ли ћеш ти имати пара да живиш или не. Ако имаш новца, бићеш међу живима, ако не онда умри. Битни су само они.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

nisam samo napomenuo, kad sam uplacivao osuiguranje, gteo sam i da uplatim osiguranje putnika, ono za dve osobw. rekli su mi : ne moze. kad sam kupio skuter i registrovao ga, uplatio sam autoodgovornost + osiguranje putnika, tada je to bilo +500 din. al et, sad vise ne moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

pozz svima...

 

Ja sam pre neki dan bio u agenciji zarad registracije do 50cc ... tamo sam dobio informaciju da se motori do 50cc nemoraju registrovati naredne 2 god i da samo uzmem polisu itd ... u tom momentu kad sam dobijao inf sedela su dva pandura kod nje , i prošle godine je bila ista fora i spasila me registracije , a evo i ove ... znači ja sam je poslušao i uštedeo 6000 prošle a isto toliko i ove godine ... nemojte žuriti i bacati pare bzze :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ma vise se ne zna ko pije a ko placa.. I kod mene kazu da kao jos uvek ne mora da se registruje, a 3. januara me zaustavili policajci, hteli su da mi pisu, ali sam se izvukao.. Svi pricaju razlicito, kako za registrovanje skutera, tako i za polaganje za A po novom zakonu, svi tumace na svoj nacin zakon, jbm ti takav zakon 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

evo lep dan, odem autom da priupitam jel obavezno registrovanje skutera i saznam ovo

 

Jeste. Obavezno je.

 

traktorima i poljoprivrednim prikolicama ili cemu vec je obavezno, ali nece ih kaznjavati, dakle nije obavezno

radne masine ( bageri...) - obavezno

 

mopedi (skuteri) - obavezno

jbg, taman sam se ponadao da mooozda nece morati jos ove godine

 

izvor informacija

MUP Temerin, a i u DDOR-u mi isto rekli

 

ljudi, dileme nema, samo je pitanje rizika ili moguce odluke, ali kad je rec o "luksuzu" mislim da nece progledati kroz prste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Do izbora nece dirati i kažnjavati !!!

 

Kupuju socijalni mir !!!!

 

 

 

 

a ako prodju izbore i ponovo se namesti ista ekipa, najebali smo !!!

 

ima žuti da nam promene bele tablice u žute i tu nema rasprave !!! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Kolega ovih dana registrovao Yamahu Majesty 125 i izašlo ga 8000 a njegov drugar takođe skuter od 50cc i isto platio 8000 0zbunjen.gif0stabre.gif

Da li je moguće da spadaju u istu grupu što se tiče cena registracije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Pa registruju se i svim normalnim zemljama pa sto ne bi i mi pokuali da budemo normalni iako smo srbi... Skuter = potencijalno opasno sredstvo kojim mozete prouzrokovati stetu drugima i sebi i mora da bude osigurano... Ucestvuje u saobracaju znaci mora da bude tehnicki ispravno... Normalno prva registracija je skuplja zbog tablica, posle jeftinije... Za 125 ccm je Tuner stavio cenu bez tablice a za skudzu sa tablicom pa zato izgleda priblizno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Za osiguranje se slazem, to treba imati.

Ali kakav bre tehnicki pregled i registracija svake godine. Ko na tehnickom pregledu proverava ispravnost skutera?? Samo ti prepisu podatke iz saobracajne i mozda pogledaju broj motora i sasije. I za to da placamo harac svake godine?

 

Moj ortak je registrovao skuter pre neki dan, sa agencijom je izaslo 11.000 din, mnogo brate za 50ccm.

Preko 11000??? AUUU, al ga odrase u toj agenciji! Dal nije dobio i pu*enje od sekretarice za te pare :D

Salu na stranu, ako je samo registracija u pitanju (bez prenosa vlasnistva) onda bi trebalo da ga izadje skoro duplo jeftinije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

meni drugar juče registrovao skut od 50cc i izašlo ga 6.000 din. Nove tablice+nalepnica+saobraćajna ali je sve sam odradio pa sad vidite koliko se agencije ugrađuju,ja sam prošle godine u maju registrovao moj skut od 125 cc isto sve sam sam odradio i izašlo me ,ako se dobro sećam ,8 ili 9K din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Koliko ja vidim svako tu priča svoju priču , obavezno , neobavezno ... ja ću ostati na tome da vozim bez registracije tj samo sa osiguranjem :) ... prošle godine ga nisu ni jednom zaustavili , no računam da riba u agenciji zna svoj posao i nije valda toliko glupa da sebe stavlja u problematičnu situaciju , da nije sigurna u to rekla bi mi da mora , uzela kintu i zabole je ... no eto , biće šta će biti , ispašću ili glup , ili pametan :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Eve ga kalkulator registracije, po mom saznanju prilično je tačan.

 

Kaže da je npr. za motocikl od 49cc, 3KW, 2001. godište - ako je potrebna nova saobraćajna i tablice - trošak bez tehničkog tačno 6.189 dinara.

 

Tehnički se kreće od 500 pa do 1.000 dinara, kako gde. Agencije se obično ugrađuju od 1-2.000 dinara.

 

Za osiguranje se slazem, to treba imati.

Ali kakav bre tehnicki pregled i registracija svake godine. Ko na tehnickom pregledu proverava ispravnost skutera?? Samo ti prepisu podatke iz saobracajne i mozda pogledaju broj motora i sasije. I za to da placamo harac svake godine?

 

Tehnički pregledi u Srbiji su posebna priča, kakvi krševi mogu da prođu - to je sumanuto. :lud: Tu svakako treba uvesti reda, možda čak i na prvom mestu.

 

Ali opet, meni u AMSS u Ruzveltovoj uredno testiraju zadnju kočnicu, a ne bi imao ništa protiv i da mi proveravaju (kao i na kolima) prednju, svetla, upravljanje, itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Ja juce registrovala, medjutim njima nestalo tablica za ove do 50, i rekli mi da zovem za 5 dana da vidim jel su stigle, a to sto sam platila a ne mogu da vozim ih bas briga. 1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

80% motora do 50cc koje vidim po gradu su i dalje na belim tablama ... živo me interesuje ko će ispasti pametniji , ovi što su registrovali na žute table , ili pak mi koji se vozamo i dalje na belim ... a s obzirom na količinu belih tabla po gradu , agencije pričaju istu priču , a ako neko bude kažnjen zbog toga nadam se da će postati ovde da imamo uvid :)

Jbš državu gde se ništa nezna i svako priča svoju priču :(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja