Jump to content

Moto Zajednica

registracija skutera(50ccm)

Recommended Posts

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Al sam video i policajca na skuteru 50ccm onom pandurskom isto brez kacige a mene je davio jer sam vozio na belu tablu...

 

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Zbog ne podudarnosti podataka iz saobraćajne sa onima u potvdi o ''najvećoj maksimalnoj konstruktivnoj brzini'',čovek treba da vadi novu saobraćajnu.U pitanju je skuter koji je kupljen u salonu i po dokumentaciji,težina mu je bila 118Kg.U gore navedenoj potvrdi koju je dobio iz istog salona piše da je skuter težak 97Kg....Može lako da se desi da je on uvek imao istu težinu,ali zajeb se napravio u SUP-u.....i ono što je do sada bio tabu je da po potvrdi ima 2 mesta za sedenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

Zbog ne podudarnosti podataka iz saobraćajne sa onima u potvdi o ''najvećoj maksimalnoj konstruktivnoj brzini'',čovek treba da vadi novu saobraćajnu.U pitanju je skuter koji je kupljen u salonu i po dokumentaciji,težina mu je bila 118Kg.U gore navedenoj potvrdi koju je dobio iz istog salona piše da je skuter težak 97Kg....Može lako da se desi da je on uvek imao istu težinu,ali zajeb se napravio u SUP-u.....i ono što je do sada bio tabu je da po potvrdi ima 2 mesta za sedenje.

Ha, ispostavilo se da sam i ja bio u sličnom problemu. Na potvrdi o maksimalnoj konstruktivnoj brzini je serijski broj bio tačan a na saobraćajnoj je imao jedno slovo viška (srećom, slovo viška je na početku serijskog broja koji služi kao neki prefiks pa je greška u prepisivanju bila više nego očigledna...mada, sreća je relativan termin; nekome je sreća kada nađe 1000rsd na ulici a meni to što su na saobraćajnoj pogrešili samo jedno slovo u serijskom broju šasije i to na početku). Takođe i broj mesta za sedenje je u saobraćajnoj 1 a na ostaloj dokumentaciji 2.

 

Ko god da je pravio prethodnu saobraćajnu, nije se baš potrudio da odradi dobar posao. No, posle malo detaljnijeg tehničkog (provera serijskih brojeva), uspeo sam da registrujem i osiguram svoj skuterčić.

 

Inače, imam neki utisak da je agencijama baš frka da registruju moped i da pronalaze razne izgovore da to ne odrade.

U prvoj agenciji u kojoj sam bio su mi tražili plastificiranu potvrdu o maksimalnoj konstruktivnoj brzini zato što im papirna ne deluje dovoljno uverljivo. U drugoj agenciji lik nije primetio grešku u broju šasije, ali je primetio broj mesta za sedenje pa me uputio na mašinski fakultet da mi oni izdaju potvrdu da na skutermu mogu da se voze dve osobe. Mislio sam da lik pokušava da se našali samnom dok nije počeo da mi objašnjava gde se nalazi mašinski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

jeste im frka, plase se raznih kontrola i svesno upucuju na agencije za koje znaju da nisu toliko upucene i odradjuju registracije bez toliko komplikacija. potvrda kao potvrda je da kazem smesna mala stvar. vadio sam za gileru runner od uvoznika i to je u sustini obican papir na kojem su kao neki podeci (za vadjenje iste je potrebno poslati fotokopiju saobracajne) baner reklama sa sajta uvoznika i njihov pecat. nema nikakav broj dosijea ili bilo sta sto dokazuje da je beleska arhivirana. znaci izdaju kome stignu i uzimaju cist kes bez zavodjenja. cena 1300 dinara sa postarinom. lepo njima lepo meni. ovi u agenciji kopirali, imaju pokrice u slucaju kontrole i dovidjenja...

ako nekom treba potvrda za vespu, gileru, piaggo, apriliu neka me kontaktira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka

 

Da li ima neko potvrdu za Suzuki 49 ccm. Euro sumar. Da je samo pogledam.

Pa da je skeniraš,malo modifikuješ.....i  to je to!

 

Ma ne bih ja to keve mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Dakle, ludilo je dostiglo svoj vrhunac! U NS-u ima svega nekoliko agencija koje rade tehnički za mopede, i za to traže, ni manje ni više, nego COC! Bez obzira što je prva registracija 2006, u istom tom Novom Sadu, skuter na mom imenu od prvog dana, imam originalni račun, potvrdu od uvoznika o maksimalnoj brzini, izveštaj Mašinskog fakulteta u Beogradu, potvrdu o homologaciji i NE VREDI! Na žutim tablama od 2009, prošle godine registrovao uz potvrdu bez problema, ove jednostavno NE MOŽE! LUDILO!

Ima li neko COC za Kymco Agility 50, ili da ga teram na sever Bačke na tehnički, čuo sam da tamo ne prave problem :)

Pomagajte ako možete!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

COC se izdaje na broj sasije vozila, tako sve i da ima neko tebi ne vredi nista potreban ti je za tvoj motor.

Usput, jeftiniji ti je COC nego da ides na sever Backe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

nznam ni kako si registrovo prosle godine.Mislim da sup ima coc tako da se moze i od njih uzeti-proveri,nadji tvoj coc,dobio si ga kad si kupio motor,neki ne izdaju coc-izgoreli sprint,ova zajebancija me naterala da kupim novi motor i da iskopiram coc u 10 primeraka i stavim na 10 razlicitih mesta u kuci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Ne znam otkud vam info da je COC jeftin, košta cca 100 evra! Izvukao sam se sa izvodom iz COC-a od uvoznika (samo 1500 dinara!), a za dogodine pomozi Bože. J...m ti državu i nepismene službenike!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ne znam otkud vam info da je COC jeftin, košta cca 100 evra! Izvukao sam se sa izvodom iz COC-a od uvoznika (samo 1500 dinara!), a za dogodine pomozi Bože. J...m ti državu i nepismene službenike!

 

 

Info nam je iz cenovnika firme u kojoj radimo tako da je poprilicno tacan :)  2.800 din. okruglo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

 

Ne znam otkud vam info da je COC jeftin, košta cca 100 evra! Izvukao sam se sa izvodom iz COC-a od uvoznika (samo 1500 dinara!), a za dogodine pomozi Bože. J...m ti državu i nepismene službenike!

 

 

Info nam je iz cenovnika firme u kojoj radimo tako da je poprilicno tacan :)  2.800 din. okruglo 

 

Hvala na informaciji, ako nije problem, javiću vam se dogodine ako budu opet zanovetali. Uvoznik Kymco skutera mi reče 100 evra :). Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Nikako ne uspevam da odradim tehnicki na skuter sprint fantom,traze mi coc koji nemam ili coc kopiju od proizvodjaca sto je verujem tesko i preskupo.Motor je bio registrovan do 2013 g,a sada je problem izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: keeway hurricane

Ja imam pedu(bedu),poslao sam mail uvozniku,oni ce mi naruciti coc od proizvodjaca(fabrike u Kini).oko 1700 din .kosta,kazu da ce stici za 7 dana

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Evo i ja zvao Hondu,zastupnika.Motor 88.Kaze mora iz Japana da im posalju COC,za sve starije od 2000,ceka se 15 dana otprilike.I nemam drzac za suvozaca,ono nazad gde se potencijalni suvozac drzi,moram nesto da nasrafim neku rucku da bi prosao tehnicki:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja