Jump to content

Moto Zajednica

registracija skutera(50ccm)

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Po novom pravilniku ako se usvoji, ili ne prepravi, svi tehnicki pregledi koji vrse registraciju motocikla, moraju da imaju na valjcima uredjaj za merenje najvece brzine. Tako je i u hrvatskoj, mnogi mute na tehnickom da smanje obrtaje, i brzinu, ali i njihovi saobracajci imaju taj uredjaj da na putu provere najvecu brzinu.

 

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5599 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ Sprint miner:

 

Vidi dečko (odrastao nisi ma koliko godina da imaš ;) )... Obrisao sam ti 30-tak spamova od postova, opomenuo na PP i javno a sada i ovako najjavnije: Nađi sebi neko drugo virtuelno mesto za zabavu i zajebanciju, ovo je dosta ozbiljan moto forum i nije mu namena da nedoraslima služi za razbibrigu. U toku dana ti sledi BAN pa natenane razmisli gde i kako dalje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Keeway MATRIX 50

Ceo dan guglujem i nikako da dodjem do informacija,pa ako moze pomoc ovde.DA LI JOS UVEK VAZE STARE BELE TABLE NA SKUTERIMA DO 49ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Kod mene u Leskovcu ljudi voze niko ih ne dira, sve zavisi od policije u tvom mestu ako trazi nove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ceo dan guglujem i nikako da dodjem do informacija,pa ako moze pomoc ovde.DA LI JOS UVEK VAZE STARE BELE TABLE NA SKUTERIMA DO 49ccm?

da..ali zbog sebe i drugih uplati polisu i uradi tehnicki svakih 12 meseci. to je 2 hiljade din trosak..mozda i manje. a ne moras ici u sup ni nista.

 

ako te zeza saobracajac slobodno ga pitaj na koji clan se poziva kada ti  onemugucuje voznju trajno registrovanog vozila po tada vazecem zakonu. u svakom slucaju ako bude pisao prijavu samo reci da stavi u napomenu da sumljas u tacnost pravne sankcije na koju se on poziva ili preformulisi kako ti odgovara. sud ce odbaciti kaznu mada je verovatnoca da se isti policajac po tom pitanju pojavi na sutu ispod 1% sto je za tebe oslobadjajuca presuda (moras traziti suceljavanje)...i ako se pojavi nece biti sankcije..ne moze se retroaktivno zakon primenjivati.

 

naravno to te ne oslobadja pridrzavanja saobracajnih propisa i nosenja zakonski obavezne opreme.

 

druga stvar je ako ti nisi vlasnik pa vozis na punomoc. kod nas u opstini nesto palamude da ima rok trajanja od nekoliko meseci bla bla..ali to neki pravnik treba da ti da savet.

problem je isto ako je vlasnik preminuo a ti vozis na punomoc koja je dala ta osoba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: ljubljana
  • Motocikl: Piaggio nrg

Zdravo drustvo ja sam nov na forumu i s`obzirom da imam isti problem kao vecina. Zanima me da li neko ima kod sebe taj list ili potvrdu o saobraznosti da vidim kako to izgleda i  sta oni traze, jer sam kupio i uvezao skuter iz slovenije pa mozda mogu ovde za manje pare da izvadim taj neki sertifikat a ne da im dajem u srbiji oko 100e u amss.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kako god okrenes moras uraditi pregled da dobijes potvrdu o saobraznosti,jedino ako doneses C.O.C. ne moras traziti potvrdu od uvoznika koja je sama do 12000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

masstehnic za sprint skutere izdaje za 1000 dinara. proverena informacija

I PGS trazi 1000 za potvrdu o max. brzini a potvrdu sa teh. podacima za uvoz 12000 din. zvao licno i slogirao se,posle covek nasao za 3 ili 4000 ali ne pitah gde.

Malaguti je bio u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Apropo belih tabli.

Nisam istraživao ovu problematiku, jer sam smatrao da ako nemam potvrdu o brzini,

nema nikakvih problema da kako novinari pišu "imaš-ostaješ", "nemaš-postaješ"

http://www.kurir.rs/vesti/biznis/muke-motociklista-registracija-skuplja-od-mopeda-clanak-1911357

Juče zamolim poslodavca, da me pusti ranije (ludačka vožnja Gaj-Pančevo-kroz špic Beograda).

Prethodni dan sam tri puta zvao Auto bazu u Rakovici nebi li dobio informacije o registraciji (nikako da se javi kolega koji radi tehnički-veza dva puta puca).

Na kraju dogovorimo da dođem,nebi li registrovao svog Tomosa 14 M 1981 (fabrika kaže max. brzina 72 km/h), kao motocikl (neki dan sam pisao o sentimentalnim razlozima za to).

Međutim "ne može"  >:(

Dečko ubaci saobraćajnu u el. čitač i izađe kategorija moped (kako je prethodno registrovan).

Kaže, ne može da postane motocikl.

Pominje Agenciju,saobraznost, COC, fabriku i njenu dokumentaciju, (možda može i "Halal-sertifikat"), da poludiš.

Treba mu neki papir, na osnovu kog će moći izmeniti podatak iz saobraćajne.

Kažem mu da sam proverio u MUP-u i da su mi rekli, da je za njih jedino bitno ono što napišu u registracionom listu na Tehničkom.

Ne smem, druže.

Dobro, kažem ja...jbg.

Idem dalje...

Na drugom mestu mi čovek kaže da mora i može da se prebaci u kategoriju motocikli.

Brzinski jurim kući, u garažu, angažujem sina da me pokriva svojim čoperom (bez tablice sam).

Stižem.

Trt...

Izvini brate-rekao mi direktor da ne može (ista priča). 

 

Ima li u Beogradu neki Tehnički pregled, gde bih mogao uraditi "prekrštavanje" mopeda u motocikl?

 

Jer očigledno i to sada pretstavlja problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Sledi da,sve one 125-ice koje su bile na 50ccm mogu da se bace?!

 

ne moras bacat. mozes na prikolicu pa u planinu da drljas..ili je montiras kao ukras ispred kuce :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

Pozdrav,

 

Kupio sam polovni skuter Gilera Runner 50cc. Napravio kupoprodajni ugovor sa vlasnikom; odjavio je tablice (bele) i dao mi saobraćajnu. Poslao sam sken potrebnih dokumenata zastupniku Gilera motora za Srbiju (PGS Motori) i od njih dobio potvrdu da skuter po konstrukciji ne prelazi 45 km/h.

Ok, sada kreću problemi. Otišao sam u agenciju u kojoj registrujem auto da mi srede papire i oni su me - blago rečeno - odjebali. Prvo su mi tražili neki COC; za koji sam ja guglanjem provalio da je potreban samo prilikom prve registracije dok je ovaj motor već bio registrovan. I onda lik zapeo da moram da imam plastificiranu potvrdu jer ova ne izgleda validno -- kao video je car kako to izgleda i ovo nije to. Mada, na ovoj potvrdi su izostavili jedno slovo iz serijskog broja rama te su eksperti iz agencije detaljnim veštačenjem dokumenta to videli. Takođe mi je rekao da je trebalo da dovezem i neregistrovani motor da ga oni pogledaju na tehničkom. PGS Motori je, koliko ja znam, jedini uvoznik Gilera motora za Srbiju. Ako oni nemaju validan dokument, ko ima?

 

Šta ja sada da radim? Da probam sa drugom agencijom, sam da provaljujem šta mi od papira treba ili da upregnem motor i drljam na planini -- kako je lik iznad mog posta napisao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Nemam niti planiram da imam bilo šta od motora u skorije vreme,ali pratim ovu temu i problem je prema kome kanalisati nezadovoljstvo i gde tražiti rešenje.Ne sumnjam da će čika Mirko da reši stvar-što mi posebno ide na kijak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Ko bude imao problem sa tim da motor ne prelazi 45kmh neka se javi na privatnu poruku

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja