Jump to content

Moto Zajednica

registracija skutera(50ccm)

Recommended Posts

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 424 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Pozdrav svima!

Ja sam pazario Liberty Sport RST 50 2007 prosle subote.S obzirom da je registracija istekla pre vise od metar dana, mora se nova tabla/saobracajna i na sunce 5500 od cega je 990 polisa dinara.Inace, sto nisam znao, do 50cc nema poreza na prenos.Idem u MUP rano u ponedeljak da zavrsim pricu i upalim motorku da se vozim.Ne zvuci mnogo bolje od nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

pitanje za upucene

 

jel postoji neki krajnji rok do kog moze legalno da se vozi na stare bele table,ili je to prica za malu decu i svaki skuter mora da se prebaci na zute?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Huatian HT50QT-9

Evo nekoliko citata iz revije SAT plus br. 317. od 6-og juna, clanak naslovljen "Zakon protiv mopeda". Clanak se najvecim delom bavi problematikom odredjenih Tomosovih modela APN koji zbog krajnje brzine sad spadaju u kategoriju motocikala(A1), ali neke stvari vezane za stare bele tablice se mogu izvuci:

 

Naime, obaveza o zameni trajnih tablica jos nije stupila na snagu, pa za sada svi koji ih imaju mogu i dalje da voze ne razmisljajuci o tehnickom pregledu, brzini i kategorijama.

 

 

Ostali ce verovatno jos godinu-dve imati mira, jer za primenu novih pravila mora prvo da se donese novi pravilnik o tehnickim pregledima a posle njega ostaje jos 12 meseci do primene obaveze zamene tablica.

 

 

Ja licno i dalje vozim sa starom belom tablicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

nesto pricao sa jednim likom i on me ubedjuje da je rok 2017god,pa mi bilo malo :stabre::lud:

 

pa rekoh da vidim jel postoji neki zvanicni podatak,il je sve rekla-kazala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Rekla kazala, nema od toga nista.

 

Posto sam caletu ostavio Matrixa,resio on da ode da ga "registruje"..Info je da ne treba registracija,nego samo tehnicki na godisnjem nivou..To je to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Pozdrav svima, da se nadovezem na temu ja sam Nikola sa NBG-a.

 

Sto se tice registrovanja skutera, zaustavili su me 5 puta do sada, 4 puta su prokomentarisali nisi registrovao? Rekoh nisam.

 

Jedan me je smarao i to onaj govedja glava sto izvire iz pezoa 307.

 

Inace pokojni komsa, koji je bio poznati Sudija za prekrsaje mi je rekao nemoj da si glup da registrujes, oni nemaju usaglasen zakon u vezi toga. I da te zaustavi nema osnova da ti pise kaznu. I da nazvrlja nesto nece ti stici, tako da sam ga poslusao.

A jedan pandur mi je samo rekao da moram da platim osiguranje dva i po soma ako se ne daj Boze desi nesto. To je to od mene.

 

Pozzz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ako si trajno registrovan (stara bela tabla) treba imati saobracajnu, osiguranje na ime u saobracajnoj i to je to a to ti izadje oko 1000 din godisnje (bilo 980 din prosle godine osiguranje, nema nikakvog tehnickog). I naravno ako ime u saobracajnoj nije isto kao i u vozackoj onda ovlascenje. Tako si skroz legalan i mogu da ti pljunu pod tocak tj ne mogu ti nista a plus jos nemas ni ogranicenje na 45 km/h kao sa zutim tablama. Nikako prenos vlasnistva jer ce morati da se registruje na zute table i onda svake godine drki drki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

E pa onda je to to, osiguranje oko soma i teraj. Nisam ja ni pomislio da registrujem, bukvalno ni u jednom trenutku zato sto sam znao da su lopovi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

.....

 

Jedan me je smarao i to onaj govedja glava sto izvire iz pezoa 307.

 

.....

 

 

Ahahahahhaa :) Kako si ga uboo, to je taj opis! :) BRAVO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nema sanse da menjam tablice dok lepo ne bude istaknuto u zakonu. Ovako neka laprdaju jos me niko nije zaustavio niti sta pitao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Ja bio pre neki dan da produzim reg na skuteru,kad ono prc....Traze mi da zovem ovlascenog uvoznika i od njih trazim da mi posalju potvrdu u boji (ne znam zasto je toliko vazno da bude u boji) gde tvrde da skuter ne ide preko 45km/h...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja bio pre neki dan da produzim reg na skuteru,kad ono prc....Traze mi da zovem ovlascenog uvoznika i od njih trazim da mi posalju potvrdu u boji (ne znam zasto je toliko vazno da bude u boji) gde tvrde da skuter ne ide preko 45km/h...

Pa ok ti imas znaci nove tablice ako si produzavao. Mi sa starim smo opet bez te brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Ma ne zna čovek šta da radi kada nisšta nije usaglašeno, ne zna se ko pije a ko plaća. Sve je truba jos mi traze da registrujem 50 kubika, pa ako se to registruje onda neka dozvole ko u Jevropi da vozimo 125 sa B kategorijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ovde sa B ne mozes ni 50cc treba ti Am koju si pre dobijao uz B a sada samo mozes posebno da polozis. Mada u neku ruku to mi je ok. Vise dodirnih tacaka imaju kamion i auto nego auto i motor a ne mozes kamion sa B da vozis nego polazes posebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Auu kakvi debili, ova Srbija mora da propadne :)

propala je ona odavnooooooo.ja budala odmah potrcao pretprosle godine i registrovao skuter po novom(ja sam i pokrenuo ovu temu)ali ga nisam registrovao prosle godine a necu ni ove

 

mico samo mi reci da li si vratio tablicu ili ne posto ti je istekla registracija?

meni uskoro istice na automatiku pa ga ni ja nebi registrovao vise ako ne mora da se vrati tablica,jbg morao sam da uznem zute table jer sam ga prenosio na moje ime

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ja išao u SUP u mome mestu i rekli mi da bele tablice još uvek važe i da mogu da vozim sa njima bez ikakvih problema. Niko ne pominje da imam obavezu da ga osiguram već samo kažu da važe po starom kao i pre što su važile. Takođe sam čuo da pojedini SUP-ovi traže te potvrde o max brzini 45/kmh i da bez njih ne žele da produže registraciju onima koji imaju žute tablice...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Moze na belim samo imaj sve papire (vozacka, saobracajna, osiguranje na ime u saobracajnoj i ovlascenje ako nije saobracajna na tebe) i teraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Juce me zaustavili dva puta, prvi nisu komentarisali staru tablu, a drugi se nasao jedan pametan pa me pitao kako to voyim sa starom tablicom, ja mu odgovorio rupa u zakonu, i onda je pitao kolegu koji mu je rekao moze moze, ovi sto su registrovali na zute su se zajebali, tako da nema problema samo teraj :D Ne traze osiguranje, ali ako se ne daj boze nesto desi bolje je da ga imas, ja ga nisam produzio, isteklo mi je i nista mi za to ne kazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

kolege, pratio sam temu ali nisam odgovarao. Bele table furam i samo 1zvizduk.gif.

Isto sam bio zaustavljen jednom, i nije bilo nikavih problema.

 

Stimulisanje voznje malih potrosaca goriva, bi bilo sasvim racionalno resenje za ovu zemlju i u trendu stednje. Smanjene deficita uvoza, i potrosnje, goriva, kao i ekoloskog zagadjenja. Takodje i smanjenje guzvi u saobracaju, povecanjem broja skutera, U vozilima je samo po jedna osoba, a kolone su nenormalne. Nema mesta ni za nervozne vozace, vozila pod intervencijom, koji su najcesce krenuli po burek u obliznju pekaru. E sad, neki nepopravljivi idealista bi verovatno postavio stvari na svoje mesto, smanjio bi se uvoz goriva, emisija stetnih gasova, smanjile bi se guzve...mi srecni vozimo i nemamo dodatne namete.. Ali u praksi, lobisti i monopolisti koji drze pumpe, i finansiraju NEKE, i veliki broj cinovnika koji treba da prime platu, jednako je velike akcize za gorivo i stimulacija potrosnje istog, kao i dodatni namet za regitracije malih potrosaca goriva, u ovom slucaju dvotockasa od 50cc.

Ovo nije buna, vec realnost.

ZA ADMINA : Ako sam preterao, molim obriste post !!!!

Zivi bili kolege skuterasi!!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja