Jump to content

Moto Zajednica

Od Irske do Srbije i nazad (2011)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Naleteh sinoć na ovaj putopis i zaglavih uz njega do dva po ponoći.I ako sam bio svestan da ustajem pre sedam i da me čeka naporan dan u firmi čitao sam sa zadovoljstvom.Samo još jednu stranicu,pa još jednu,verovatno vam je poznat taj osećaj.Pregurah nekako radni dan,došao kući i nastavio da čitam.Evo me sad na dvadesetoj stranici i ne mogu da se otmem utisku da čovek ovo namerno radi.Prošlo je više od dve godine kako je započet putopis.

Desetine moljakanja,hvaljenja,ubeđivanja,a čovek za svo to vreme nije bio kadar da završi započeto.

Možda grešim,ali po meni je to nepoštovanje ljudi koji su odvojili svoje vreme da pročitaju njegovu reč,da ga saslušaju.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Dublin, Republic of Ireland
  • Motocikl: Triumph Thhunderbird Sport

Za razliku od pomenutih instant-avantura nama, osim naravno, Odisejevih lutanja, na pamet padaju i lutanja drugih čuvenih lutalica.

 

Naprimer: Arthur Gordon Pym (iz Poovih AvanturaArtura Gordona Pima). Njegova dečačka avantura na moru, koja, naravno, kao i svaka druga avantura, otpočinje neuspešno, jeste put otkrivanja sopstvenog identiteta. Metafora za put sazrevanja, odrastanja.

Na jednom drugom brodu, svemirskom, zvanom „Srebrni Delfin“, jedna druga, svemirska, lutalica – Aster Blistok (AKA Axel Moonshine) luta sopstvenim snovima u potrazi za prelepom devojkom, da bi tek na kraju spoznao da je devojka za kojom traga u stvari pored njega...

3758104-axel-moonshine-2.jpg

 

Pada nam na pamet i izvanredno duhovita knjiga – prva sačuvana zapisana dogodovština– dugotrajno i čudesno putovanje Apulejevog Zlatnog magarca, koje je ujedno i prvo zabeleženo putovanje tokom kojeg se traga za sopstvenom suštinom. Prava avantura je naš sopstveni, intimni zavet istraživanju i posvećenosti u traganju za odgovorom na to, za neke, zastrašujuće teško pitanje o sopstvenom identitetu. Mnogo je veća hrabrost potrebna za suočavanje sa nama samima nego sa lošom vremenskom prognozom na putu. Za slučaj kiše – tu je nepromočiva jakna. Šta raditi sa neočekivanim i napuštenim iluzijama o sopstvenom identitetu? Šta činiti kad shvatimo da smo drugačiji, kada na putovanju otkrijemo ko smo mi u stvari? Kad se naša, u društvu iz srednje škole priznata i uvežbavna, hladnokrvnost – pretvori u bespotrebno paničenje? Veliki komad avanturizma pripada toj vrsti neizvesnosti.

 

Koga zanima sigurnost, izvesnost i planiranje – nek taj putuje avionom. Nek se teleportuje. Motocikl nije prevozno sredstvo.

 

Vetar je počeo da duva snažnije. Ravnica.

 

Odkad je sveta i veka ljudi se dele na razne vrste: na ljude i one koji se pretvaraju da su čovečni. Na ljude i one koji se pretvaraju da to jesu – kobajagi ljudi. Lutalice i ljudi tipa “od tačke A do tačke B”. Na motocikliste i ostale...

 

Zatvorih vizir levom rukom zbog vetra i Uotson skrenu naše misli ka skoro završenom doručku tako tipičnom za sve lou-badžet hotele u Francuskoj: kroasan sa nutelom... A od kad je eurokrema, nastavlja se naš unutrašnji dijalog glasom Uotsona: ljudi se dele na dve grupe – na one koji vise vole belo i na one koji vole crno iz eurokrema... Zamišljamo na trenutak kako bi svet bio jednoličan i nezanimljiv kad bi svi voleli isti deo eurokrema. Uotson je ujedno zadovoljan što pripadamo većini, koja voli crno iz eurokrema. Zamisli samo da volimo belo?! Kako bi uostalom opstali u ovom svetu, u kojem se, pored tolikih besmislenih i bespotrebnih proizvoda, nije našlo mesta za „belu nutelu”?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

AIKos,meni je veoma drago da se putopis nastavlja,mnogo nas je izgubilo veru da ces ponovo nastaviti pisanje.Mogu ti reci da je tvoje pisanije pravo knjizevno delo,vidi se da si nacitan i duboko misleci covek,svaka cast na tome.Mislim da zima daje idealnu atmosferu za pisanje, kao i za citanje,zato nastavi hrabro,na radost svih nas.0takoje.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

daj bre...sve sam zaboravio.........sad moram da citam sve iz pocetka 1hmm.gif

Ja cu vala da sacekam kraj putopisa, pa cu onda (za koju godinu) da pocnem od pocetka. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

....i kada se sve bude zavrsilo i to autor potvrdi, jednim the end ili to be continued mozda, admini lepo da izbrisu svo drugo pisanije i da stoji prica u celini svoje celosti bez upadica...koliko god da su duhovite ili sta vec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Stigao sam do 5 stranice pa cu posle da nastavim. Svidja mi se izuzetno kako pišeš.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Prodje par godina od pocetka putopisa. Sto je brzo to je kuso! Mozda je to deviza autora! Inace odlican stil pisanja!!! Predpostavljam da ce do 2020god. bar stici do Azurne obale pa cemo za dalje videti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 6 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Ladno čovjek prije sedam godina počeo putopis :D

U jbt a ja mislio ja najgori :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja