Jump to content

Moto Zajednica

Od Irske do Srbije i nazad (2011)

Recommended Posts

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Hahah ja tek danas video ovaj putopis!!! Nije mi jasno gde je bio do sad pa ga nisam video. Stigao sam do trece strane i nastavicu sutra. Do 3. strane je REMEK DELO!!!!! Kad na ovoj stani vidim da nije zavrsen. Nisam siguran vise ni da je ovo putopis. Videcu kad nastavim sa citanjem.

Uglavnom toliko sporo nisam do sad nista citao na ovom forumu. Svaka recenica je za uzivanje (barem do 3. srane).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...Moj savet ti je da izdas lepo knjigu, usraces se od love provereno

 

UrosST, ti si za sve kriv!

 

:D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Jel moguce da ovaj putopis jos nije zavrsen!? Au...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ja mislim da pravi putopis jos nije poceo posto kaze 10 dana, 10 zemalja, a kolko se secam negde prosle godine na 3. ili 4. strani mu je neko pokupio motor sa parkinga kamionom ili tako nesto. Sad dok se vrati u Irsku, novi motor ili opravka pa onda tek krece 1zvizduk.gif

 

Malo sale, putopis, odnosno deo koji je napisan, je zaista, stvarno, potpuno vrhunski, par puta sam ga koristio kao preporuku za forum. Nadam se da cemo videti jednom ostatak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Dublin, Republic of Ireland
  • Motocikl: Triumph Thhunderbird Sport

Teknakon dobrog trljanja očiju, pogledavši kroz zamašćena staklaprozora moje hotelske sobe u prizemlju, ugledao sam motocikl,parkiran tako blizu da mi se učinilo da ga mogu dotaknuti rukom.Uvezan onako lancem i katancem za disk, nepomičan motocikl, kao daje razvejao i poslednje ostatke gorkog ukusa gubitka. Jedino je nebo,međutim, imalo istu onu boju olova iz sna.

 

Zahvaljujućitoj nenormalnoj količini decibela probudili smo se rano, dostaranije nego što bi inače hteli. Utoliko bolje: imaćemo danas viševremena za nastavak našeg putovanja.

 

Uvekje dobro uputiti se ranije i tako izbegnuti gradske gužve. Nalazimose tu, praktično pored autoputa, a želimo da pređemo na lokalniput prema Moulins-u. Nakon pakovanja i tegljenja stvari, ubrzo seispostavlja da prebacivanje sa autoputa na određeni lokalni putuopšte nije tako jednostavno. Zapetljani oko autoputa, čini nam seda su svi putevi – autoputevi, i – da vode u Pariz. Vrtimo se ukrug, vidim to po ponovnom prolasku pored iste one benzinske pumpe nakojoj oskudno odevene devojke od ranog jutra toče benzin. Odlučujemda se ne zaustavljam, nego biram nasumično put ka istoku – Nevers.Karta na torbi ispred mene, ispresavijana je tako da se vidi samodrugi deo deonice, jer je u toj razmeri ionako teško razlučitikojim od nekoliko puteva treba proći da bi se autoput izbegao...Jednostavno – ne želimo da idemo autoputem. Naravno, dok smo„gubili vreme” tražeći pravi put – vreme je bilo skoro pasunčano. U međuvremenu, dok smo instalirali Stroma na „praviput“, lokalac D2076, onaj džinovski sivi oblak, pojavio se ponovoprekrivajući polako horizont u pravcu kojim smo se kretali. To naše„gubljenje vremena“ u potrazi za putem koji nije autoput, dragomčitaocu koji koristi džipies, biće možda teško razumljivo. Čaki onom drugom čitaocu, sasvim posvećenom analitičkom mišljenju izdravorazumskoj logici, taj vrtlog u krug, i čitava ova situacija salutanjem bila bi frustrirajuća. Da i ne pominjem kakvoj bi sekritici i nerazumevanju izložio da putujem u grupi.

 

Namase oduvek činilo da je za avanturu nedovoljna reč „adventure”na motociklu i proparćena sskupom garderobom i kreditnim karticama.Alii nas motociklista imaraznih. Mi pripadamo onoj grupi motociklista i ljudi koji na put nekreću zbog avanture. Nikada nam motivacija ljudi, koji na put krećuzbog avanture, neće biti u potpunosti razjašnjena. Ne može se sve,pa tako ni „avantura”, iznajmitini kupiti,kao da je artikl sagondoleu supermarketu. Iako se retko kreće se na put da bi se lutalo, svakoputovanje u nepoznato je pomalo i dobrovoljno lutanje... Čak i oniobični, svakodnevni minuti i časovi putovanja, od škole do kuće,od kuće do posla, čak i oni u sebi sadrže neku crtu neizvesnosti inepoznatog. Svako kretanje uspostavlja obrazac otkrivanja, suočavanjasa neproživljenim: predelima, nebom, ljudima, govorima, sa našimsopstvenim iskustvima.

 

Naput se kreće iz potrebe. Potreba za suočavanjem sa nepoznatim je ustvari potreba za samospoznajom. Jer najveća nepoznanica na tom putusmo mi sami. Suočavanje sa neproživljenim je traganje za sopstvenimlikom i identitetom. A putovanje, ili ono što iz te potrebeproizilazi – svojevrsna Odiseja,donoseći sa sobom nepoznanicu, nepredvidivost i neponovljivost,otvara tako priliku za putnika da se suoči sa samim sobom. Takvaputovanja, gotovo uvek su lutanja. Ponekad se čak i prav ipredvidiv put, neočekivano pretvara u stranputicu i lutanje. Nekad,ta lutanja, koja vode do nas samih postaju avanture. Skoro sam, uradnjama koje prodaju magazine i časopise iz gotovo bilo kojeoblasti video i časopis iz oblasti motociklističkog avanturizma.Kupiš lepo časopis i avantura može da počne.

 

 

Nastavak sledi

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)
:zdravo::moto3::takoje: Konačnooooo!!!!!!!!!!!!!!!! Dobrodošao nazad Alkose! :Mina: :Mina: :Mina: Malo je reći ''ogladnismo dok dočekasmo nastavak''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Napokon - NASTAVAK!

 

Predlazem da kada napokon ovaj putopis bude gotov, Uprava obrise SVE postove koji su se ovde naredjali...

Ukljucujuci i ovaj moj, naravno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Paa, da ne zakeram sad posle tolikog nestrpljivog čekanja, ali: ovo ili ne piše isti čovek kao sa odličnog početka ili je ipak možda on ali se svojski trudi da opravda nick?:neznam:

 

:Mina:

 

Samo nastavi.

 

Kritika samo zbog mnogo novokomponovanih složenica (da ne kažem samo spojenih reči) koje, pomalo, smetaju pri čitanju izuzetnog putopisa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

evo ja ću da ustanem u odbranu.

 

kad se text kuca u word-u pa se prekopira ovde, mnogo reči bude spojeno. ne znam da kažem zašto. to se i meni desilo sa tri dugačka posta na temi o kantri muzici. vraćala sam se da ispravim, ali kad je post tako dugačak nešto se i promaši.

 

s druge strane, gladni umovi nikad nisu bili razmaženi i tražili da im se "hrana" infuzijom unese. naprotiv, što gladniji to radoznaliji.... do jezgre kroz opnu od koje crne prsti, pa kroz tvrd oklop, pa polako da se ne ošteti "pregradama" ....

 

men se čini da to Aleksandar Kostić odlično veze...i ako čovek ima druge obaveze.... a mi publika više manje bez veze .....

 

neka traje kolko traje.

 

 

 

 

od mene pohvale

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Kada ovaj putopis bude zavrsen, vozicemo motore na nuklearni pogon. Opet je zabacio udicu, vezao stap za drvo i otisao. Sve do sada napisano ne moze da se meri ni sa jednim putopisom koji sam ikada citao ali brate, pisi ili brisi. Od kako je postavljen ovaj putopis (31.12.2011.) izvozasmo jos malo pa dve sezone.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Dublin, Republic of Ireland
  • Motocikl: Triumph Thhunderbird Sport

Istina: stap je vezan, ali nisam otisao vec dosao motociklom.

Opet. Da bi se pisalo mora da se putuje. Pisem, vozim i kad se zavrsi - cuce se.

 

Uhvatilo me nevreme u juznoj Srbiji. Za par dana bicu u Beogradu.

 

Sve najbolje svakom vernom, a ponajvise nestrpljivom citaocu

Pozdrav iz Predejana, sa terase motela, gde jedna casna sestra stoji pored mog motocikla, zagleda ga i merka s uzivanjem, dok prstima jede pomfrit iz aluminijumske kutijice za poneti.

 

 

Kada ovaj putopis bude zavrsen, vozicemo motore na nuklearni pogon. Opet je zabacio udicu, vezao stap za drvo i otisao. Sve do sada napisano ne moze da se meri ni sa jednim putopisom koji sam ikada citao ali brate, pisi ili brisi. Od kako je postavljen ovaj putopis (31.12.2011.) izvozasmo jos malo pa dve sezone.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ee, ko nam se to oglasio?

Novi post, ali ovog puta od samog autora, za ne verovati! Prijatno iznenadjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja