Jump to content

Moto Zajednica

Od Irske do Srbije i nazad (2011)

Recommended Posts

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Svakako da ovaj putopis predstavlja sam vrh pisanja na ovom forumu, pa čak i koji komentar dobro dođe, čisto da damo čoveku podršku da nastavi sa pisanjem, iako sporo, al´ dobro sad... Neka na završetku putopisa bude obrisan svaki komentar, pa čak i ovaj moj, pa da se uvek vratim da čitam sa istim uživanjem, kao i sada.0takoje.gif

A vas par što umete da komentarišete, strašno...1hmm.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Zaista ne vidim razloge za ovakav komentar. Čovek jednostavno napiše onoliko koliko može (ili koliko smatra da treba da napiše) u toku određenog vremena. Nisam primetio da traži "crveni tepih" ili bilo šta drugo. Hajde da ipak ispoštujemo nečiji trud.[/size]

ako vec pratis ovaj putopis onda bi trebao znati o cemu govorim?! svi znamo da je severian po "defaultu" detaljista,i kao takvog ga i dozivljam! naravno nemam nameru da ga branim ali forum je za tipkanje!!

samo napred RODJO daleko je srbija a tek si kreuo iz irske,pusti nas dangube koji drndamo po tastaturi! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Da li je moguce da smo u stanju da u**remo svaku dobru temu na ovom forumu. Umesto da sedimo i chitamo i uzivamo u jednom od verovatno najboljih putopisa mi mudrujemo o tome koliko Strom moze ili ne moze da razvije itd itd...

 

Oladite jbt s nepotrebnim komentarima, pustite dechka da pishe putopis i uzivajte u chitanju istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Dublin, Republic of Ireland
  • Motocikl: Triumph Thhunderbird Sport

Zdravo narode. Samo da prijavim da sam bio veoma zauzet poslednjih par dana i bicu jos uvek do sredine ove nedelje. Nisam ocekiv'o da je nestrpljenje ovoliko uzelo maha! Verni i pazljivi citalac obradovace se da cuje da sam resen ovaj putopis zavrsim do kraja. Kako ono Severian rece, zagrizo sam metak, i istrcacu do kraja, ali laganim tempom...

Puno pozdrava iz suncanog Dablina

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Da li je moguce da smo u stanju da u**remo svaku dobru temu na ovom forumu. Umesto da sedimo i chitamo i uzivamo u jednom od verovatno najboljih putopisa mi mudrujemo o tome koliko Strom moze ili ne moze da razvije itd itd...

 

Oladite jbt s nepotrebnim komentarima, pustite dechka da pishe putopis i uzivajte u chitanju istog.

Alkos uz MatejuK konkurise za najboljeg putopisca na bjb ikada,bravo.

Sto se komentara tice,situacija me podsetila na ovo

 

http://www.youtube.com/watch?v=CxedfzEv6wg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Makedonija, privremeno Afganistan :)
  • Motocikl: BMW R1200GS 2015 Triumph Street Triple R 2009

Cekam nastavak! A i knigu, uskoro! Bio sam u Beogradu proslog oktobra, i prvo sto sam uradio - kupio Putevima i dzadama... par ljudi je procitalo u Makedoniji, i sad traze josh :D Dobrovoljno se javljam da promoviram i distribuiram tvoju kad bude gotova!

 

Svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ma ne cekam više ništa, žao mi je da sam uopce poceo i navukao se dok je još i išlo nekako sa pisanjem. možda za godinu dana preko pretrage potražim taj putopis jer po mojoj procjeni ovim tempom bi trebao biti gotov. svaka cast ali ....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Dublin, Republic of Ireland
  • Motocikl: Triumph Thhunderbird Sport

I to je ok! Hvala na paznji u svakom slucaju.:neznam:

 

ma ne cekam više ništa, žao mi je da sam uopce poceo i navukao se dok je još i išlo nekako sa pisanjem. možda za godinu dana preko pretrage potražim taj putopis jer po mojoj procjeni ovim tempom bi trebao biti gotov. svaka cast ali ....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Dublin, Republic of Ireland
  • Motocikl: Triumph Thhunderbird Sport

Na putu nazad do kabine, prolazeći pored jednog od nekoliko restorana na brodu, krajičkom oka primećujem neverovatnu gomilu hrane na jednom velikom, reklo bi se, švedskom stolu. Potpuno zaboravivši na moguću mučninu, savladan neobično zanimljivim prizorom i izborom morske hrane, tešim se: ovo je super za moje trigliceride, i prepuštam se čarima raznovrsnih ribljih specijaliteta. Šteta, konobarice nisu iz Češke Republike. Biram koju vodu da pijem. Otkrivam francuski Vitel. Prazne čaše za šampanjac na stolu zvekeću jedna o drugu – znak da su se dve džinovske elise Oskara Vajlda konačno pokrenule. Kapetan se oglasio i rekao da je more mirno, ali da će stabilizatori svejedno, zbog našeg komfora biti uključeni. Stabilizatore su izmislili japanci da bi se sprečilo ljuljanje na velikim kruzerima. Ali ti stabilizatori, i po svojoj ulozi, veličini i položaju, neodoljivo podsećaju na prednja peraja velikih kitova.

 

Jednom sam, nakon mnogih dijaloga koji se vode unuta nas samih, odlučio da svoj instinkt za samoodržanjem zovem Dr Uotson. Tek kad se stomak napunio do granice pucanja, na putu do kabine, dok smo se teturali sa jedne na drugu stranu hodnika kao pijani – Šerlok u meni se probudio: Nije ti ovo trebalo, dragi moj Uotsone!

 

Nismo mogli da verujemo da smo tokom noći prespavali čitav put. Probudio nas je glas kapetana koji je pozivao da se putnici pripreme za iskrcavanje. Kakva morska bolest? Nismo ni primetili da smo na moru... Dok čekamo, normalno, u redu za prolaz do potpalublja, posmatramo ljude oko nas. Neki su bledi, neki sa žutim licima i sa crnim kolutovima oko očiju. Vidimo da more nije baš bilo mirno i da mnogima noć nije protekla tako blago kao nama... Čekanje se odužilo i mi se rešavamo da isprobamo esspreso ala Oscar Wilde. Posmatramo spoljašnjost dok sedimo udobno zavaljeni i srčemo espresso u nameri da predvidimo vremenske prilike na ovom delu kontinenta. Vreme je oblačno – toliko se da videti. Ali naše dalje promatranje obale osujećeno je. Jedna četvorogodišnja devojčica sa dugom kovrdžavom kosom boje naradže, bledog lica i velikim plavim očima, skakuće na prostoru između nas i prozora u nameri da nam skrene pažnju. U crnoj kožnoj jakni, sa opremom i uprkos lošem vremenu, sa crnim naočarima za sunce vremenu na glavi – mora biti da se znatno razlikujemo od drugih gostiju kafea – zanimljivi smo joj. Roditeljski glas se izvinjava. Ništa, ništa. Francuzi? Ovako riđe boje kose, a da nisu Irci? Pa da – i jedni i drugi su Kelti. Uzvraćamo osmeh i nadamo da će naš put do Nine biti sunčan.

 

407965_132305083553864_100003231193772_150277_628869366_n.jpg

 

 

Zahvaljujući mudrom rukovodstvu Julija Cezara cela Galija je pokorena! Cela? Ne! Jedno malo selo i dalje se odupire osvajaču. Tu pored tog malog galskog sela, baš tu, na obalama severne Armorike u blizini šume gde Asteriks i Obeliks love veprove, i uzemiravaju rimljane šale radi, tu se nalazi francuska luka Šerburg. Tu, na obali Normandije, uspešno se iskrcalo pleme srpskih motociklista sa jednim jedinim pripadnikom!

 

Ljudi koji putuju u grupi, zaostaju u pakovanju i mi koristimo tu prednost da se iskrcamo prvi, zaobilazimo zaista prilično brojnu kolunu automobila sa velikim, belim, plastičnim prikolicama. Dok gledamo u nebo tamne, sivo-plave boje iza prikolica, zaustavlja nas Francuska žandarmerija. Carinska kontrola. Oblačno je i prohladno u Normandiji ali žandarm nosi sivu letnju košulju sa kratkim rukavima. Traži da skinem kacigu. Tek sad osećam da je i vetrovito. Žandarm suče brkove, irska registracija, srpski pasoš na obalama severne Francuske. Otvori se, Susame!... Otvori se Surdulice? Otvori se... Supice? Otovori se... Otvori se... Šengenuu? – Bon vojaž! – odlučio se da nas ne dira.

 

Vožnja suprotnom stranom od suprotne... I nije tako teško da se čovek opet privikne na vožnju starom stranom. Lakše je u kolima – vozač je uvek bliže sredini puta... Teškoće nastaju u dva slučaja. Prvi na udaljenim, neobeleženim B-putevima, van naseljenih mesta i to naročito nakon prekida vožnje. I drugi – kružni tok, i to naročito kružni tok na koji se prilazi sa jednosmerne ulice – vrti se u suprotnom smeru! Vidim da je i Francuska, kao i Irska, zemlja kružnih tokova.

 

Nismo prešli ni 5 kilometara, a kiša je počela da pada. Nerado se zaustavljamo, skidamo rukavice, kacigu, otvaramo kofer, i mrsko nam je... Stavljamo kišnu opremu na sebe... Nismo se ovome nadali... Kiša do Caen-a.

 

Nastavak za strpljive sledi

 

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

i bolje sto je ovaj putopis iz delova i sto je ovako iscepkan,jer da je u komadu bilo bi i otkaza i kasnjenja na posao i besnih zena... :lol:

Odlican putopis ! :Mina:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

i bolje sto je ovaj putopis iz delova i sto je ovako iscepkan,jer da je u komadu bilo bi i otkaza i kasnjenja na posao i besnih zena... :lol:

Odlican putopis ! :Mina:

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Prvi put kad putovah brodom za jEnglesku ispovracah se a jos ni ko svet nismo isplovili iz luke, u povrtaku me neke Irkinje prosvetlise, alkoholom umrtvi centar za ravnotezu i bilo je ok iako je more svaki put bilo nemirnije. Ipak, motorom kad putujes nema alkokola pa to mozda, kao u tvom slucaju, funkcionise prejedavanjem? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

svaka mu ko njegosu !!!! treba bre covek profesionalno da se bavi pisanjem putopisa !!

Ma znao sam cim covek vozi stroma , mora da je neki gospodin !! Da je Ivo Andric imao stroma ko zna kolko bi cuprija na drini napisao !

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Ja strpljiv. Zanimljiv način pisanja, samo nastavi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Biće, biće...

 

AIKos piše vrhunski, bira reči i konstrukciju rečenica. Dovoljno je strpljiv i opširan da svakog člana foruma, "čitaoca", uvede u svoj unutrašnji svet da bi mu putopis bio što bliži. Sve to zahteva vreme. Samo polako. Ima na forumu još gomila štiva za "u međuvremenu" :D

 

I da...ajde bre više sa tim nastavkom! :jee::takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja