Jump to content

Moto Zajednica

GLASANJE NA TEMU "HRANA"

  

67 članova je glasalo

  1. 1. Koja fotografija je najbolja?



Recommended Posts

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

No.1

IMG_3052restoranbosssubotica.jpg

 

No.2

IMG_1828.jpg

 

No.3

IMG_0951.jpg

 

No.4

75.jpg

 

No.5

1.jpg

 

 

Hvala svima na učešu i većem odzivu nego inače. Bar smo našli temu koja vas interesuje :)

Jednom članu fotografija nije objavljena jer je nije smanjio. Mislim da je jasno istaknuto da fotografija mora biti smanjena, a i rekla sam da više neću da gledam kroz prste.

 

Želim vam srećnu Novu godinu, puno zdravlja i veselja, da provedete najlepše trenutke sa svojim najbližima i da napravite puno lepih fotografija u 2012-oj!

 

A sada glasajte za najbolju fotografiju od ponuđenih.

 

Glasanje traje do 5.1.2012. u 20:00h

 

Pozdrav od Helene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34
Želim vam srećnu Novu godinu, puno zdravlja i veselja, da provedete najlepše trenutke sa svojim najbližima i da napravite puno lepih fotografija u 1012-oj!

 

Uh, kako bi bilo dobro da se vratimo u te godine, sevale bi LIFE fotke samo tako, zaključno sa maričkom i kosovskom bitkom :P

 

Uzgred, do kada je glasanje?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Od fotografija hrane očekujem da mi pocure bale :ooo: , a ne nagon za povraćanjem (mada i takve fotografije mogu biti fantastične).

Zbog toga sam mislio da se uzdržim od glasanja, ali ponovnim pregledom vidim da bi trojka mogla da udovolji ovom kriterijumu (ali ne i nekim sofisticiranijim).

Petica (Izgubljena žena na pijaci) po meni i ne spada u ovu temu.

 

Bez obzira na moj uglavnom kritički stav želim da znate da zaista cenim trud i dobru volju svakoga ko uslika i podeli svoje fotografije sa nama. To je mnogo više od onoga što ja činim. Zbog toga se svim učesnicima zahvaljujem. Moja je želja ista kao i vaša - da nam fotografije budu još bolje.

Svako dobro i sreću u Novoj godini želim svima, i naravno puno lepih fotografija. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

mrsav glas za 1. sliku, jer je porcija sirotinjska, tj od ove vesalice ne mogu ni oci da ti se najedu a kamo li gladan stomak :D

ovo lici na pola vesalice,sta li je to?ja sam glasao za trojku,ali mislim da obzirom kakvu je scenu imao ispred sebe,ovaj fotograf je mogao to i bolje.

svim ucesnicima i glasacima zelim sve najbolje u nastupajucoj godini i puno lepih fotografija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

 

imao bi moj glas sigurno, ako nista ono bar zbog lucane paprike! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Razmišljala sam da li da fotografiju br.5 objavim jer mi nije baš ispunila temu, ali reko ajde...ipak ima hrane na slici i jeste tu u prvom planu. Volela bih da je bolje i više istaknuta. Da nije ovo dvoje što pričaju i da je bliži kadar bilo bi bolje, al' već ćete vi sami proceniti.

 

Ja nemam zamerki na veličinu porcije na slici 1, meni bi bilo dosta :D Ali imam zamerku na kadriranje. Nekako mi ne diše fotografija. Čaša i ivica tanjira samo što nisu isečeni. Bilo bi bolje ili da je bliži kadar pa da je u centru pažnje samo hrana u tanjiru ili ako je to već bila namera malo dalji da bi svi elementi lepo seli, mora biti i malo mesta sa strane.

 

Fotografija br.2 mi se sviđa zbog boja, ali nije u fokusu (i ne bih to jela u životu) :D

 

Fotografija br.3 je jako zanimljiva, sviđa mi se noštvo boja, površina vode. Tema je odlična, a zato moram i da dam zamerku. Kao što je neko rekao moglo je to bolje. Trebalo je uhvatiti što više da bi se prenela atmosfera užurbane pijace na vodi, opet bolje kadriranje. Ova fotografija mi se najviše dopala.

 

Fotografija br.4 najmanje hrane najviše radosti što će da se njopa. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ha ha,pa na slici su samo gambori,prste smo polizali.Pazi kad su se i klinci razvalili.Helena,poziv da dodjes na gambore,da te preobratimo...hahaha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Iz mora jedem samo ribu, ništa drugo ne dolazi u obzir ma kako ukusno bilo :)

Ne jedem ništa što liči na insekte ili je ljigavo, sluzavo i želatinasto :P:bljak: Rakovi, krabe, gambori il' šta su već su mi samo morska verzija insekta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Iz mora jedem samo ribu, ništa drugo ne dolazi u obzir ma kako ukusno bilo :)

Ne jedem ništa što liči na insekte ili je ljigavo, sluzavo i želatinasto :P:bljak: Rakovi, krabe, gambori il' šta su već su mi samo morska verzija insekta...

 

Pojma bre ti nemash :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Iz mora jedem samo ribu, ništa drugo ne dolazi u obzir ma kako ukusno bilo :)

Ne jedem ništa što liči na insekte ili je ljigavo, sluzavo i želatinasto :P:bljak: Rakovi, krabe, gambori il' šta su već su mi samo morska verzija insekta...

 

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Fotografija treba da ima priču i to ima svaka od ovih ali svi mi vidimo različite priče kada gledamo fotografiju. Ako veliki broj ljudi vidi istu priču to je znak da je priča dobro ispričana. Ista priča mora da bude ispričana na adekvatan način, kadriranje, kompozicija, osvetljenje.... a o fokusu i drugim elementarnim stvarima je izlišno govoriti. Sve je to potrebno da bi fotografija bila "dobra" ili "najbolja".

 

Kada se sve uzme u obzir, glasam za broj 3, mada bih je ja lično drugačije kadrirao i promenio perspektivu al to je druga priča....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ljudi opustite se...ovo je zezanje...kolega novinar ili ti profi fotograf,da organizujes kurs fotografisanja za nas kolege bajkere.Imam alat ali evidentno ne znam da ga koristim.A voleo bih...uzeo sam canon d 450,i jos uvek nisam provalio ni pola od funkcija...fokus znam sta je,ali dalje...zato nemojte nas kuditi,vec nas edukujte malko...puno pozz...ovo je bila bas extra trema...rado sam ucestvovao,iako Helena jbg.ne voli nove insekte...haha...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Kada se sve uzme u obzir, glasam za broj 3, mada bih je ja lično drugačije kadrirao i promenio perspektivu al to je druga priča....

 

Jeste to tako u teoriji, sad kad gledamo slike i razmisljamo sta bi smo promenili :) Ipak, ta pijaca na vodi bukvalno vrvi od ljudi, sve se jako brzo desava i menja. Nema mnogo vremena, ni prostora za kadriranje, a posebno kada pokusavate da izbegnete gomile turista koji se tuda muvaju :) Sto opet ne znaci da nije moglo i bolje, ali eto cisto da i ja nesto kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

...uzeo sam canon d 450,i jos uvek nisam provalio ni pola od funkcija...fokus znam sta je,ali dalje...zato nemojte nas kuditi,vec nas edukujte malko...puno pozz...ovo je bila bas extra trema...rado sam ucestvovao,iako Helena jbg.ne voli nove insekte...haha...

 

Niko i ne kudi, dobra kritika ti je najbolja edukacija :) Funkcije mozes da provalis, samo procitaj uputsvo. Od poznavanja funkcija mnogo je bitnije da kada nesto fotografises u glavi imas ideju sta hoces da uslikas i kako bi ta slika trebalo da izgleda. A onda je samo prenes na film, pardon, karticu ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Imamo problem...

 

Pobedila je fotografija br.3 koju je napravio Whatever.

S obzirom da nam se priključio u prošlom krugu u kome je i pobedio očigledno nije znao da ne može da šalje fotografiju na temu koju on zadaje.

Dakle, onaj ko pobedi u jednom krugu ima pravo da zada temu, ali ne i da šalje svoju fotografiju ponovo zato što nije fer prema ostalim učesnicima. Da se ne bi dešavalo da neko već ima spremnu fotografiju i zada sebi temu koja mu jednostavno odgovara i siguran je da će pobediti.

 

Ja sam kriva jer nisam gledala ko je koju fotografiju slao, okačila sam u žurbi.

 

Sad šta je tu je. Za novu temu napravićemo malo glasanje.

 

Imate dva dana da pošaljete na mail bjb.photo@gmail.com predlog za novu temu. Molim vas samo po jedan predlog! 08.01.2012. u 20:00h biće objavljeno glasanje za novu temu, dakle, vi birate! Molim vas da napišete PREDLOG ZA GLASANJE u naslovu, a u prilogu vaše ime i nadimak na forumu.

 

Izvinite na propustu. Whatever ne brini sve je OK, znam da nisi imao to u vidu, a ja ću u sledećm takmičenju to bolje da istaknem da ne bi bilo zabune.

 

U svakom slučaju, pobedio si, fotografija je živopisna i interesantna.

 

Idemo dalje, šaljite predlogeeee!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja