Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS Wassergekühlt - 2013

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Moj komentar:

 

Bla, bla, bla...upravo to - glasine, a i zelja nekih britanskih medija za senzacijom (treba prodavati novine ili sta vec).

 

Ashov (RIP) pad niko nije video, tako da nista nije iskljuceno, pa ni greska samog Asha (i pored svog iskustva).

 

A taj famozni "Tankslapper" (koliko sam ja pratio celu pricu) sa novim GS-om... na testovima ozbiljnih specijalizovanih casopisa nije bilo govora o tome, pa cak i kada su namerno pokusavali da ga izazovu.

 

Koliko je do sada prodato novih GS-a u celom svetu i koliko kilometara je vec predjeno... nije mi poznato da se tako nesto (ponovo) dogodilo, ako se uopste dogodilo.

 

Iz mog iskustva sa BMW-om: Njihove (re)akcije na stvarne ili moguce probleme, u odnosu na druge proizvodjace, su nekad i preterane. I prica sa stabilizatorom volana od 2014.mi vise deluje kao reakcija (iznudjena?) na pokusaj stvaranja negativnog imidza.

 

p.s. odoh, zurim da podignem honorar kod Delte 1oda.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Izgleda, da nisi dobro ispratio celu priču.

 

However, the GS did disappoint me during a casual ride down an open dirt road. I was standing up to get cool air through my riding gear, traveling about 45 mph, when I encountered a washboard section. In an instant and with seemingly no provocation, the bike went into a wild tankslapper that threatened to throw me from the bike. It was a very panicked second before the steering regained its composure.

 

We can’t yet say for certain this is a problem with the bike, but another journalist reported a similar experience when he was riding while standing. This is quite unexpected considering the chassis geometry is essentially unchanged from the previous model, plus there were no stability issues whatsoever during high-speed road riding. I wonder if perhaps the Dynamic ESA allowed the front suspension to pack down over the washboard surface, reducing its rake and trail to less stable geometry. Or perhaps the GS will end up with a steering damper when deliveries begin in March of this year.

 

Izvor:

 

http://www.motorcycle.com/manufacturer/bmw/2013-bmw-r1200gs-review-91507.html

 

 

Ako oni nisu ozbiljni, ne znam ko jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Trazio si komentar o glasinama, dobio si ga. Ispratio sam celu pricu sasvim dovoljno i zato sam to tako i napisao.

BTW malo si okasnio, 8 meseci je proslo od tada, a GS je na trzistu od marta.

 

"...We can’t yet say for certain this is a problem with the bike..." - napisao je covek koji je vozio GS-a u januaru u Juznoj Africi, u istoj turi kada i preminuli Ash. I sta je bilo od tada? Ispostavilo se da je upravo tako. Sta mislis koliko je jos testova sa GS-om uradjeno od januara? Da li je jos neko imao taj problem? Neko od kupaca? Ali da se ne ponavljam.

 

Sto se tice "tankslapper"-a:... Pod odredjenim okolnostima se mogu javiti ili biti izazvani na skoro svakom motociklu.

 

Citirao bih jedan pomalo ironican post sa jednog moto-foruma, a tice se svih ovih glasina oko nestabilnosti GS-a:

 

"...Yeah but you need to take your hands off the handlebars, your bum off the seat and ride fast on cruise control over rough ground to initiate the instability. :-)..."

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Trazio si komentar o glasinama, dobio si ga. Ispratio sam celu pricu sasvim dovoljno i zato sam to tako i napisao.

BTW malo si okasnio, 8 meseci je proslo od tada, a GS je na trzistu od marta.

 

"...We can’t yet say for certain this is a problem with the bike..." - napisao je covek koji je vozio GS-a u januaru u Juznoj Africi, u istoj turi kada i preminuli Ash. I sta je bilo od tada? Ispostavilo se da je upravo tako. Sta mislis koliko je jos testova sa GS-om uradjeno od januara? Da li je jos neko imao taj problem? Neko od kupaca? Ali da se ne ponavljam.

 

Sto se tice "tankslapper"-a:... Pod odredjenim okolnostima se mogu javiti ili biti izazvani na skoro svakom motociklu.

 

Citirao bih jedan pomalo ironican post sa jednog moto-foruma, a tice se svih ovih glasina oko nestabilnosti GS-a:

 

"...Yeah but you need to take your hands off the handlebars, your bum off the seat and ride fast on cruise control over rough ground to initiate the instability. :-)..."

 

Kad vidim ove postove na engleskom pomislim da sam pogrešio forum, da sam na nekom "stranjskom" :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Preksinoc stigoh iz Toscane i Dolomita...kao da se iza nekog ugla dele dzabe... :zvizduk: nego nisam provalio gde da stanem u red... :zdravo:

 

Samo tog reda nema u Srbiji. :D

 

 

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,
1382168783[/url]' post='1559574']

Motorrad objavio listu TOP 30 novoregistrovanih u Nemačkoj, na prvom mestu GS sa 6794 komada a druga Honda NC700S sa "samo" 2037. Ubio ih GS :takoje:

http://www.motorrado...n-2013/482166#2

 

Taj podatak govori sve o Motoru! Nema valjda toliko ljudi kojima nije bitno za sta daju tolike pare! I bas mi je drago sto sve druge marke jure tu klasu, a kako vidim ne mogu da primirisu!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ni meni nikad nece biti jasno zasto zele da ga predstave kao kros motor , podmornicu ili pak camac za prelazenje dubokih reka . Naravno moraju da pokazu da ako te slucajno udari voz mocices da nastavis bez vecih ostecenja .

 

nadam se da specijalne jedinice jos uvek nemaju nameru da u svoju takticku opremu uvrste ove motore jel ?

 

 

to jednostavno treba da bude putni motor sa velikim tankom , dosta prostora sa stvari i da bude udoban , i jedino sta treba da ga odvaja od takvog tipskog motora RT-a jeste sposobnost da ce po prasnjavom putu i makadamu ici skoro isto kao po asvaltu .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Danas je prvi stigo u Jagodinu , sa svega 146km koliko mu je trebalo od radulovica ..u full opremi .

 

img20140621164728-medium.jpg

 

Prvi utisci Gomila motor , mada mi nekako onaj stari Adv. bio veci ili to sto ovaj nije zakacio kofere ? . polozaj na motoru fantastican , cini mi se svakom pase , gomila tastera ne moz covek da se sandje ,

Malko visok motor jedva zemlju dovatam , kvacilo mnooogo mekano a gas kao da se otkacio , toliko mekan da treba vreme da se naviknes . Suvozacu pozadi trebaju merdevine da se popne ,,

 

img20140621164918-medium.jpg

 

img20140621164930-medium.jpg

 

Naj vise mi se svidela zavrsna obrada i oni sitni detalji , kao recimo kaseta na rezervoaru itd ...

 

img20140621165909-medium.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Izvinjavam se unapred ako pitanje nije za ovu temu.
Trebalo bi da uradimo redovan servis za 1200 GSA LC. Na forumu sam citao da vlasnici ovih motora nisu zadovoljni servisom u Beogradu, pa idu u Sloveniju u Grosuplje. Ima li neko iskustva u vezi sa tim, da mi blize objasni zbog cega ne raditi servis ovde, kakvi su majstori tamo, i da li oni tamo mogu da urade redovan servis za jedan dan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@Божа - Dosta mojih prijatelja ide u Sloveniju na servis jer su mnogo ozbiljniji i pouzdaniji od ovih kod nas. Naravno da mogu obican servis da zavrse za dan samo treba da ih nazoves i zakazes termin. Prosli servis sam bio zakazao i trebao sam da odem medjutim sve sam odlozio zbog iskrslih obaveza na poslu. 

============================

 

BMW je predstavio modele za 2018. godinu. Po njihovim recima porudzbine ce moci da se primaju od Avgusta 2017. Sto se R1200 GS-a tice tu je nova Reli verzija a najupecatljivija vizuelna promena kod GS i GSA je potpuno digitalna TFT istrument tabla sa kojom ce moci da se rukuje preko komandi na volanu...

 

bmw-new-dash-3851-default-large.jpg  bmw-connectivity-8585-default-large.jpg  bmw-conectivity-6501-default-large.jpg bmw-connectibity-4-2024-default-large.jp  

 

bmw-connectivity-2-9906-default-large.jp  bmw-connectivity-3-7186-default-large.jp  bmw-connectivity-navigation-8838-default  P90268507_high_Res_bmw-motorrad-connect.

 

http://www.advpulse.com/adv-bikes/bmw-announces-r1200gsa-rallye-version-and-new-features/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja