Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS Wassergekühlt - 2013

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

U toj ceni od 15.600 naravno da je uracunato i 19 % Nemackog PDV-a, koji se pri izvozu refundira, znaci neto izvozna cena je oko 12.600 sa full opremom !

 

A posto je od 01.01.2013 u Srbiji ukinuta carina za vozila iz EZ, mislim da se samo placa srpski PDV i propratni papiri.

 

Ovi su u Nemackoj zaduzeni za rasprodaju polovnih mladih BMW Motora, gde je puko lizing ugovor, ili musterije ne placaju rate, tako da moze uvek nesto povoljno da se nadje, pitanje je samo vremena kada ce se pojaviti prvi modeli za dosta nizu cenu, posto skoro svi motori imaju 19 % PDV-a koji se refundiraju po dokazanom izvozu !

 

Kliknite na " Gebrauchte " ( polovni motori ) i gledajte " Netto " izvoznu cenu :ooo:

 

http://www.bmw-martin.de/

 

Ne smem da garantujem ali sam prilicno siguran da nije ukinuta vec smanjena na 2,5%...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

U toj ceni od 15.600 naravno da je uracunato i 19 % Nemackog PDV-a, koji se pri izvozu refundira, znaci neto izvozna cena je oko 12.600 sa full opremom !

 

A posto je od 01.01.2013 u Srbiji ukinuta carina za vozila iz EZ, mislim da se samo placa srpski PDV i propratni papiri.

 

Ovi su u Nemackoj zaduzeni za rasprodaju polovnih mladih BMW Motora, gde je puko lizing ugovor, ili musterije ne placaju rate, tako da moze uvek nesto povoljno da se nadje, pitanje je samo vremena kada ce se pojaviti prvi modeli za dosta nizu cenu, posto skoro svi motori imaju 19 % PDV-a koji se refundiraju po dokazanom izvozu !

 

Kliknite na " Gebrauchte " ( polovni motori ) i gledajte " Netto " izvoznu cenu :ooo:

 

http://www.bmw-martin.de/

 

Ne smem da garantujem ali sam prilicno siguran da nije ukinuta vec smanjena na 2,5%...

 

 

 

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/Ekonomija/1240220/Proizvodi+iz+EU+bez+carine.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Procurele fotografije novog R1200GS Adventure:

 

adventure1.jpg

 

adventure2.jpg

 

adventure3.jpg

 

adventure4.jpg

 

Ukratko: zicani tockovi serijski, 32 litra rezervoar, modifikovan rep, ukljucene sve troslovne skracenice u serijsku opremu.

 

http://motoring.ninemsn.com.au/showroom/glance/8692640/bmw-adventure-images-released-accidentally

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Videh ga.

 

 

Mnogo je lep !

 

Bez kreš bara ne bi ni trebalo sesti na njega. Gledao sam pozicije hladnjaka. bukvalno su naslonjeni na bočne plastike. Prvi udar u bočne plastike, hladnjaci će da se deformišu i procure.

 

Apsolutno se slazem....

Jedino, ovaj motor, nova verzija, izgleda nije ni napravljen za neku 'zestoku' off voznju...posebno sada, sa hladnjacima, padnes negde u bestragiji i moz' da se slikas ako ti procuri voda iz njih. Stari vazdusnjak je imao samo hladnjak za ulje, i to visoko, ispod samog fara, a njega probusiti znaci da si se sj**o nacisto...

Gled'o sam lika na semaforu, bar pet semafora je stao pored mene, i kretao sa istih....kad ubaci u prvu, iz menjaca se cuje zestoki klank zvuk, a kol'ko sam primetio i ceo motor malko cimne...vazdusnjak sam vozio mnogo puta, ovaj vodenjak nisam nikad, ali kod starog je menjac bio kao puter, bez cimanja i klank-a..

Od dobrih stvari mislim da je super sto su ubrizgavanje digli gore, manje je podlozno ostecenju ako se ljosne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Zbog problema na novom GS motoru sa vodenim hladjenjem, BMW vec testira sasvim nov motor za GS !

 

Jedan Nemacki BMW prodavac mi rece, radimo zadnja 3 meseca skoro svaki vikend bez prestanka u radionici na odklanjanju gresaka.

 

 

http://www.motorradonline.de/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Zbog problema na novom GS motoru sa vodenim hladjenjem, BMW vec testira sasvim nov motor za GS !

 

Jedan Nemacki BMW prodavac mi rece, radimo zadnja 3 meseca skoro svaki vikend bez prestanka u radionici na odklanjanju gresaka.

 

 

http://www.motorradonline.de/

 

sve mi jasno ali da dve godine aktivno testiras agregat (svakodnevno) u realnim uslovima i tek onda kad udje u serisku proizvodnju kao ima problema sa ovim i onim .. to bre ne mogu da poverujem ni zvanicnom saopstenju iz fabrike .. 0stabre.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Odavno je u industriji pravilo da je najbolji test krajnji korisnik. Prozivodjaci su prestali da izbacuju produkte koji su bez mana, u bilo kojoj sferi(automobili, motorcikli, IT ....) . Posle tovara reklamacija urade par revizija i to je to :). Skupo im testiranje a ovako znaju da ce nezadovoljni korisnici 100% da im ukazu na sve nedostatke. T.j. svako ko kupi prvu generaciju bilo kog proizvoda je beta tester.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Zbog problema na novom GS motoru sa vodenim hladjenjem, BMW vec testira sasvim nov motor za GS !

 

Jedan Nemacki BMW prodavac mi rece, radimo zadnja 3 meseca skoro svaki vikend bez prestanka u radionici na odklanjanju gresaka.

 

 

http://www.motorradonline.de/

 

hmmm ...

 

taj link mi ne pokazuje nista ( a i da pokazuje , moj nemacki je vrlo los ... )

 

imas li nekih dodatnih informacija , ako stignes ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ima ga ovde na naslovnoj strani, ali tekst nisu (jos) pustili na internet.

I meni je malo cudno. Ne nadjoh nigde nesto vise o tome... Vec bi brujalo...

 

Titel_gross.2376926.jpg

 

Ali nije nista neobicno da konstruktori odmah rade na daljem razvoju agregata tj. narednim fazama koje ce se pojaviti tek za 2-3 godine. Velika konkurencija utice na skracivanje ciklusa.

Doduse pise: "GS sa novim bokserom" :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Ne znam ko je od urednika ili admina prebacio ovu temu u mehanzaciju, ali ova tema sadrzi predstavljanje novog modela, a ne tehnicke specifikacije i podatke kao ni polemiku medju clanovima koji poseduju navedeni model o eventualnim problemima i resenjima, tako da joj je mesto u main-u Enduro podforuma, a ne u mehanizaciji.

 

Hvala 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ne znam ko je od urednika ili admina prebacio ovu temu u mehanzaciju, ali ova tema sadrzi predstavljanje novog modela, a ne tehnicke specifikacije i podatke kao ni polemiku medju clanovima koji poseduju navedeni model o eventualnim problemima i resenjima, tako da joj je mesto u main-u Enduro podforuma, a ne u mehanizaciji.

 

Hvala 0takoje.gif

 

ne , prijatelju

 

Hvala tebi !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ima ga ovde na naslovnoj strani, ali tekst nisu (jos) pustili na internet.

I meni je malo cudno. Ne nadjoh nigde nesto vise o tome... Vec bi brujalo...

 

Titel_gross.2376926.jpg

 

Ali nije nista neobicno da konstruktori odmah rade na daljem razvoju agregata tj. narednim fazama koje ce se pojaviti tek za 2-3 godine. Velika konkurencija utice na skracivanje ciklusa.

Doduse pise: "GS sa novim bokserom" :neznam:

 

Nisam nasao Motorad-ov clanak , ionako mi nemacki nije najjaci

 

ali je neko podelio kopiju clanka sa forumasima na ADV rider , o istoj temi , neke engleske novine , rekao bi ...

 

Clanak_zps6dd91c8a.jpg

 

Clanak2_zps7a263ea8.jpg

 

kako oni kazu u clanku , ko ne cita engleski

 

kako je pored skoro dovrsenog RT modela i novog S1000RR primecen i ovaj GS sa motorom koji njima lici da ima

 

variomatic , koji je inace cest u BMW automobilima

 

pored toga nagadaju dali ce taj motor da se pojavi na novom RT - u ( gde dodatna sirina mozda i nebi toliko znacila )

 

ili je mozda samo test , pa se mozda i ne pojavi nigde

 

dok BMW-jev predstavnik totalno negira postojanje takvog motora 1neznam.gif

 

 

videt cemo .....

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Da se vratimo "starom" novom GS-u. Evo jednog netipicnog, uporednog testa sa malo turisticke reklame... a i predeli su nam delom poznati ;). "Universal weapon" je, naravno, novi GS :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Na testu novog R1200GS, nekoliko moto novinara je iskusilo nasilan tank slapper, na offroad voznji, pri određenim brzinama. Na Internetu, kolaju glasine, da je upravo tank slapper doveo do pada i smrti Kevin Ash-a. :( U prilog tome ide i činjenica, da R1200GS za 2014. godinu serijski ima stabilizator kormana.

 

Komentari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja