Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS Wassergekühlt - 2013

Recommended Posts

  • ., 437 postova

 

Blümchenpflücker Forum je forum za one............ http://www.bluemchen...ecker.de/forum/

 

Prijava u ovaj forum, samo posle probne voznje i potvrde od clanova !!!

 

Vidite sami za koga je ovaj zadnji forum:

 

 

Ja bih razumeo da je to neki forum za upoznavanje, tipa erocki, pa da čovek pristane da ga izhebu urednice i administratorke, pa ako ne zadovolji onda nikom ništa. Ali da moram da vozim ko manijak pa me neki likovi ocenjuju da bi me pustili da pričam s njima o sajlama i dihtunzima mi je van pameti.

Poslednji put mi je tako nešto priređeno kad sam imao devet godina i kad su me uslovljavali da skočim sa krova garaže da bi me primili u bandu iz ulice.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Zato ja u gornjem tekstu i pisem, da je ovde na forumu veoma humano, kako je na drugim mestima.

 

Ali sada predjimo na vodeni GS.... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Znam iz pouzdanih izvora da je Milan(K1200R) danas napravio lepu turu po Dizeldorfu i okolini sa novim vodenjakom.

 

Javi se Milane,daj neke utiske...i poređenja sa vadušnim.

 

 

:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Znam iz pouzdanih izvora da je Milan(K1200R) danas napravio lepu turu po Dizeldorfu i okolini sa novim vodenjakom.

 

Jvi se Milane,daj neke utiske...i poređenja sa vadušnim.

 

 

:moto3:

 

 

Javio se SMS-om iz neke shume. Kaze ceka shlep sluzbu i prelazi na Triumpha. :D

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

prijatelju evo jedan besplatan i koristan savjet vezano za temu u kojoj se javljaš tj. ovoj.

mani se corava posla oko dokazivanja " necega " kontra bmw i stalno pricaj kako je bmw najbolji, naljjaci, najljepsi, najbrži. koristi pozitivne superlative jer bi mogao doživjeti sankcije a to vjerovatno nebi volio.

 

Mile hvala ti na prijateljskim i besplatnim savetima ali ja cu i dalje pisati gde hocu i sta hocu a tebi ako ne odgovara ignorisi moje postove :dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Druže nemoj se paliti, Mile je jedan od vas koji posećujete ove teme samo da bi nama koji vozimo BMW dokazivali koliko su naši motori loši.I mene je jednom davno tako prevario.

Mada mi je, nasamo, priznao da bi rado posedovao jedan GS, i da ostvarenje tog sna nije daleko. :D

On je ovim savetom zezao nas a ne tebe. :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: bmw r 75 - 1974,Honda 750 - 1994

I treba da se trazi broj motora da bi usao u temu.Hocu da razmenjujem iskustva sa ljudima istih interesovanja,a ne da mi neko pise kako mu je neko rekao da je negde cuo da su tri motora povucena na vanredni servis u Italiji.I da ce se vrlo brzo pojaviti model koji ce se bolje prodavati od meni voljenog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

I treba da se trazi broj motora da bi usao u temu.Hocu da razmenjujem iskustva sa ljudima istih interesovanja,a ne da mi neko pise kako mu je neko rekao da je negde cuo da su tri motora povucena na vanredni servis u Italiji.I da ce se vrlo brzo pojaviti model koji ce se bolje prodavati od meni voljenog.

Druze da se razumemo nikada nisam posedovao niti zelim da posedujem BMW koji je proizveden u poslednjih 20 godina iz samo jednog razloga, jer sam ih jako puno vozio tj. tacnije receno probao dok sam radio u jednom italijanskom servisu. Tako da ja na tu(i ne samu tu) marku gledam iz nekog drugog aspekta u odnosu na tebe ili nekog drugog ko je taj motor kupio iz ljubavi ili mozda iz nekog drugog razloga.

To sto je novi model imao vec 3 opoziva je nepobitna cinjenica a ne rekla kazala i nema nikakve sujete, daleko od toga je BMW jedini motor koji ima opozive, imaju ih mnogi. Ali imajuci u vidu ono sto izbiju kupcima iz dzepa mogli bi malo vise da se potrude ;)

A sto se tice broja motora za ulazak u temu imas par postova iznad nekoliko sajteva pa izvoli, mozda tamo ne pise da je novi GS imao 3 opoziva ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

"...daleko od toga je BMW jedini motor koji ima opozive, imaju ih mnogi. Ali imajuci u vidu ono sto izbiju kupcima iz dzepa mogli bi malo vise da se potrude ...

 

U pravu si... imajuci u vidu cene npr. Multistrade (ko kaze da je GS skup 0stabre.gif ) i za sta sve ima opozive - cist bezobrazluk!!! 2oda2.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Znam iz pouzdanih izvora da je Milan(K1200R) danas napravio lepu turu po Dizeldorfu i okolini sa novim vodenjakom.

 

Jvi se Milane,daj neke utiske...i poređenja sa vadušnim.

 

 

:moto3:

 

 

Javio se SMS-om iz neke shume. Kaze ceka shlep sluzbu i prelazi na Triumpha. :D

 

zar i ti sine Brute...ccc.....1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Znam iz pouzdanih izvora da je Milan(K1200R) danas napravio lepu turu po Dizeldorfu i okolini sa novim vodenjakom.

 

Jvi se Milane,daj neke utiske...i poređenja sa vadušnim.

 

 

:moto3:

 

 

Javio se SMS-om iz neke shume. Kaze ceka shlep sluzbu i prelazi na Triumpha. :D

 

 

Subota, 16.03.2013 / 07:00 h zvoni budilnik. Da danas je taj dan, prezentacija javnosti novog idola BMW scene.

Ustajem, kuvam kafu, palim kompjuter i pravo na sajtove lokalnih BMW dilera da vidim sta nude :zvizduk:

 

Posto ih ima preko 20 u okolini od oko 70 km, odlucih se za Dizeldorf i Xanten.

 

07:30 h zovem komsiju Holgera koji je u Januaru prosle godine pazario novi BMW R1200R.

Jesi ustao ? Kada krecemo ?

 

09:20 h izlazim do garaze i mislim se, oblacno je, novi GS nisam vozio od Novembra prosle godine, a stari prljav maksimalno, nema veze ionako je oko nula stepeni a pomalo i mokro, inje mestimicno jos nije se otopilo, palim GS iz 2006. i ajmo......

 

09:45 h stizemo u centar Dizeldorfa kod BMW-a. Ulovismo jedva parking ispred direkcije, okupilo se vec dosta fanatika.....:aha:

 

09:50 h ulazimo u radionicu, sa leve strane su postavili astal za kojim sede dve osobe, ispred njih liste u koje mozemo da se upisemo za probnu voznju.

 

09:51 h ja bi da probam novog GS-a

 

09:51:10 h moze nema problema, ali tek u 16:30 h svi termini su vec ispunjeni. Gledam ja na listu kad ono stvarno, u ritmu od 30 min. sve puno do 16:30 h za GS. Ispred radionice su parkirani svi modeli BMW-a za probnu voznju. Mislim se koji ce mi djavo jedino sto bi mozda probao je ovaj skuter od 650 kubika, koji jede malu decu, jer sam probao elektro verziju koja izlazi tek 2014. god. na sajmu u Kelnu proslog Oktobra, ali njega nazalost nisu izlozili.

 

Posle 20 min. od ovih preko 30 za probnu voznju izlozenih motora nema ni jednog vise na dvoristu.

 

10:40 h Ajmo do Xantena, mali BMW-diler, familijarna atmosfera, palimo motore i krecemo naravno bez autoputa.

 

11:00 h izlazimo iz Dizeldorfa. Posle duge zimske sezone ovde kod nas, sa svakim novim predjenim kilometrom se polako vraca osmeh na lice....

 

12:00 h stizemo u Xanten, temperatura - 1 C°, kod BMW-dilera docekuje nas bure u kojem gore neke daske, prava milina.

 

U dvoristu parkirano 7 novih GS motora, na svakom pise " PRODATO, DODIRNI ME SAMO OCIMA ".

 

Prilazi mi vlasnik, znamo se......

 

Poce on da se izvijnava sto su svi novi GS motori koje je uspeo dobiti u startu od fabrike bili rasprodati prvog dana, tako da mu je ostao samo jedan prijavljen motor koji moze da se proba.

 

Situacija me podseca na onu kao ispred iphone prodavnice, kada sartuje prodaja novog modela.

 

Rostilj je vec raspaljen, tako da odosmo prvo malo da se osvezimo. Nemacki " Bratwurst " i neki stekovi samo cvrce na rostilju.

 

Taman zagrizosmo u te nemacke specijalitete, kad ono izlazi novi GS iz garaze, motor se pali......

 

Jeste da imam Remus na mom starom GS-u ali ovo sto cujem nema nikakve veze sa mojim.....

Polako me jeza hvata, kada cujem taj zvuk koji izlazi iz serijskog novog modela.

 

Motor samo sapce, sedam na njega, vlasnik BMW-a pored mene......

 

Poce on da prica,

 

Aktiviran je " Dynamic " modus, tu moras da pazis malo na ovom vremenu, posto je vlazno, jer prima gas u istom trenutku, posto nema vise gas - sajle, nego ide sve elekrtonski, kao kod modernih automobila. U pocetku ce ti trebati koji kilometar da se naviknes na to, prica on, i nastavlja, ako ga prebacis u " Rain-modus", koji je inace predvidjen za kisu, moto elektronika kasnije reaguje i ne dozvoljava proklizavanje. :staa2:, hebem ti tehniku, mislim se ja......

 

Nastavlja on dalje da prica o svim mogucim modusima, koje vec znam sa mojeg R1200GS 30 Years....

 

Pored toga naglasava, da su u prednju viljusku ugradjeni sensori, koji odmah registruju neravnicu po putu ili cak udarnu rupu. Senzori brzinom milisekunde javljaju promenu terena ESA sistemu na zadnjem tocku a isti se priprema u istom trenutku na promenjene uslove terena i stabilizuje motor. :ooo:

 

Guvernala je sira, sa bivsih 92 cm, sada je 99 cm i mislim da ce handling biti jos bolji nego sto je bio. Vetrobran moze da se steluje visinski i veoma je uspeo u dizajnu.

 

Sta da vam kazem, motor je pun tehnike, dal potrebne, dal nepotrebne, vreme ce pokazati.....

 

Posto je se okupilo vec mnogo interesenata a samo jedna masina je bila na raspolaganju, probna voznja nazalost nije bila moguca, ali od utorka primaju termine za probnu voznju, tako da izvestaj sledi malo kasnije.

 

Nakon ove kratke degustacije, odlucih se ja ipak da udjem u radnju i produzim garanciju za moj 2 godine star R1200GS 30 Years.

Za cenu od 260,00 € za 2 godine, motor mi je i dalje pod fabrickom garancijom.

 

Mislim da treba malo sacekati sto se tice svih novih modela, bilo kojeg proizvodjaca. Motor je meni licno veoma atraktivan i ima svoje prednosti, ali vazdusni GS je vazdusni GS. A kako ce se pokazati ovaj novi vodeni, vreme ce pokazati.

 

 

A sto se tice sume, slep sluzbe i Trijumfa, tu me je Mile sigurno pomesao sa clanom Milanom ala " K1200S "

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

A sto se tice sume, slep sluzbe i Trijumfa, tu me je Mile sigurno pomesao sa clanom Milanom ala " K1200S "

 

:lol:

 

E jbga. Kako samo odose ti motori kao vruci kolaci.

Svaka tebi cast da se usudis na -1 da ides na probnu voznju. Sta se desava ako se izvrnes? Ima sigurno bar 1000-ku da te rebnu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

...

A sto se tice sume, slep sluzbe i Trijumfa, tu me je Mile sigurno pomesao sa clanom Milanom ala " K1200S "

 

:lol:

 

E jbga. Kako samo odose ti motori kao vruci kolaci.

Svaka tebi cast da se usudis na -1 da ides na probnu voznju. Sta se desava ako se izvrnes? Ima sigurno bar 1000-ku da te rebnu?

 

Imam full - kasko osiguranje za moj R1200GS 30 Years kod Ergo osiguranja, koje obuhvata i full - kasko za sve iznajmljene motore, tako da nemoram da brinem i da je - 20 stepeni na snegu :moto3:, princip, samo plati, pa se klati do mile volje......:D

 

Inace BMW promovise svoje " Ergo " osiguranje pri kupovini novog BMW motora.

 

Full - Kasko osiguranje kod ostalih osiguravajucih drustava za R1200GS kosta izmedju 800 € godisnje za vozace sa iskustvom preko 10 godina, do cak 2400 € godisnje za pocetnike.

 

BMW-ovo " ERGO " osiguranje naplacuje od mene za Full Kasko osiguranje 362,00 € godisnje, naravno da je to vezano za kupovinu novog BMW motora.

 

To osiguranje obuhvata sledece:

 

Osnovno osiguranje - steta prema drugim ucesnicima u saobracaju

Teil - Kasko - osiguranje protiv kradje

Full - Kasko - u slucaju licne krivice placaju kompletnu vrednost motora, a pored toga i opreme do 3.000 €.

I naravno su ubacili iste uslove za motor koji si iznajmio da probas ili koji si rentirao kod neke agencije. Ovo zadnje vazi za ceo svet. Znaci mogu ladno da rentiram bilo koji motor bilo gde na planeti, ako ga skrsim

" ERGO " placa !

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Dosao je jedan i kod nas u CG u salon BMW-a 19000 eura. Vec je bio prodat kupcu ali je ovaj odustao jer motor nije mogao biti isporucen zbog nekog problema sa vjesanje(ne zezam se ozbiljan sam). Sada cekaju neki specialan alat iz Njemacke kako bi mogli popraviti kvar. Inace ovaj u Pg je plave boje.Ne stoji mu lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

19.000,00 Eura ?

 

 

Khm, preteraše ga.. 1hmm.gif

 

Ovde je 17.300 € sa full opremon - 10 % ako se dobro pogadjas sa trgovcem, znaci oko 15.600 €

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

U toj ceni od 15.600 naravno da je uracunato i 19 % Nemackog PDV-a, koji se pri izvozu refundira, znaci neto izvozna cena je oko 12.600 sa full opremom !

 

A posto je od 01.01.2013 u Srbiji ukinuta carina za vozila iz EZ, mislim da se samo placa srpski PDV i propratni papiri.

 

Ovi su u Nemackoj zaduzeni za rasprodaju polovnih mladih BMW Motora, gde je puko lizing ugovor, ili musterije ne placaju rate, tako da moze uvek nesto povoljno da se nadje, pitanje je samo vremena kada ce se pojaviti prvi modeli za dosta nizu cenu, posto skoro svi motori imaju 19 % PDV-a koji se refundiraju po dokazanom izvozu !

 

Kliknite na " Gebrauchte " ( polovni motori ) i gledajte " Netto " izvoznu cenu :ooo:

 

http://www.bmw-martin.de/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Ovo kod nas je mislim do dilera, jer bas ubija sa cijenama i za auta. Nevezano za motore drug je kupio novu 320d. Kad se raspitivao u PG bilo mu je povoljnije da uveze iz Slovenije skoro 8000 eura sa istom opremom. Sto je i ucinio naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS DOHC 2012

Ovi iz Radulovica imaju cenu od 15.790 €ura za osnovni ( goli ) model . Sa full opremom izadje preko 20.000 €ura a to je jedna od najskupljih u svetu.

Videcemo sada na sajmu da li ce ga biti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja