Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha FZ6 Fazer S2

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Pozdrav drugari! Nadam se da cu uskoro i ja postati clan sekte, planiram da uzmem pocetkom proleca yamahu fz6 fazer S2. :) Malo mi je glupo sto otvaram novu temu jer postoji vec nekoliko slicnih, ali nema nijedne usko vezane bas za ovaj model . Vec duze vreme imam u planu taj motor i pocetkom ove godine sam bio u prilici da ga kupim ali je nesto iskrslo pa sam odlucio da sacekam sledecu godinu. Dosta sam se raspitivao o njemu i ovaj motor mi izgleda kao savrsen za mene. Mogu reci da sam jos pocetnik tako da mi je bitno da je motor upravljiv i pouzdan ,da nije skup za odrzavanje i da se moze ici i na duze ture sa njim. Pre njega sam vozio 4t krosa od 125ccm i uzimao od drugara neke enduro motore i mislim da nece biti problem kad sednem na Fazera. :) Nikad nisam vozio Fazera tako da se oslanjam na utiske drugih ljudi, imao sam prilika ali ne volim da vozim tudje motore. Sedeo sam na motoru i cini mi se da mi je sa mojih 190cm i 90kg taman. Koliko sam video po komentarima ovo je veoma pouzdan motor i uglavnom se svi problemi svode na TPS senzor koji se u jednoj seriji vodi kao fabricka greska i preosetljiv ECU. U zadnje vreme u oglasima samo vidjam motore po veoma ne realnim cenama i motore sumnjivog porekla tako da ako neko ima neku zanimljivu ponudu neka pusti pp. :) Ako sam negde pogresio slobodno me ispravite, i bio bih zahvalan ako bi neko napisao neki savet u vezi sa ovim motorom ili neko negativno iskustvo jer uglavnom dobijam samo reci hvale. :D

 

Evo nekih korisnih linkova:

 

Istorija Fazera i karakteristike:

 

http://www.yamaha-motor.eu/designcafe/en/archive/archived-articles/index.aspx?view=article&id=442642&segment=&archive=false&page=1

 

Motopolisov test

 

 

Ovde sam rar-ovao i okacio service manuele(2004-2007) i owner manual za S2.

 

http://www.sendspace.com/file/6qglfh

 

Korisna diskusija na hrvatskom forumu, koga ne mrzi da cita

 

http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=20749.0

 

I za one koji ne mogu da se snadju sa trzisnim oznaka fazera, preuzeto sa http://www.fz6-forum.com/

 

FZ6-S (Europe South Africa)

FZ6-SV (Australia)

 

FZ6-ST (U49/Canada)

FZ6-STC (California)

 

FZ6-NHG (Europe/South Africa)

FZ6-NHGW (Australia)

 

FZ6-SS© From the US Manual 2004.

FZ6-ST© From the US Manual 2005.

FZS6-V© From the US Manual 2006.

FZS6-W© From the US Manual 2007.

FZS6-X© From the US Manual 2008.

FZS6-Y© From the US Manual 2009.

 

A = ABS (Anti Lock System)

C = California Version

HG = The 2007 new S2 model.

X = The 2007 new S2 model in the US.

N = Naked

S = Fairing

V = Australian Version

W = Australian Version

 

 

Ako neko ima haynes service and repair manual neka okaci ili neka mi posalje ako ga ne mrzi. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Motor ce ti odgovarati. Ja sam visok 190 cm i imam 97kg... Motor je taman.

 

Zadovoljan sam sa njim i kada pez pauze predjem ,, malo ,, vise km. Moj je Naked , pa me malo zeza to sto me vjetar ubi . al ajd sad :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Sve si ti to lepo napisao..Istih smo gabarita, ja sam imao taj motor do prosle godine a moje utiske mozes da procitas na ovom forumu u odeljku: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/19627-fz6-fz6-fazer-2004-i-noviji/

Video sam jos pre tvoj komentar i mislim da si ti iz tog sport touring, mnogo vise ocekivao sport nego touring i razocarao se u motor jer nema bas karakteristike nekog super sport trkaca. Meni ce ovo biti relativno prvi jaci motor i savrseno mi odgovara njegova konstrukcija, na kraju krajeva ne postoji drugi nacin da se razocaram sem ako ne predjem sa njim malo ozbiljniji broj kilometara. :) A sto se tice zvuka nemam sta da kazem, prve pare ce da odu na leo vince. :D

 

Motor ce ti odgovarati. Ja sam visok 190 cm i imam 97kg... Motor je taman.Zadovoljan sam sa njim i kada pez pauze predjem ,, malo ,, vise km. Moj je Naked , pa me malo zeza to sto me vjetar ubi . al ajd sad :neznam:

Pa kontam i ja da ce mi biti taman, bas zbog tog vetra i uzimam fazera i nadam se da duze ture nece biti problem, prvenstveno zbog polozaja sedenja i zastite od vetra a onda i zbog same konstrukcije agregata. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Nemoj da zuris sa kupovinom auspuha. prikupi jos malo para i stavi Two Brothers 0takoje.gif

Two Brothers jesu lepsi a i po klipovima bi rekao da jaci i dublji zvuk imaju ali nazalost nisam imao prilike da ih cujem uzivo. Sami po sebi su skuplji od leo i jos kad im ovi nasi "trgovci" dodaju troskove usluge i transporta postaju krajnje neisplativa investicija. :)

 

Ma kupi ti samo Fazera, lako ćeš za izduv posle ;)

Nista se ti ne brini, ove sezone nece da pobegne. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: "Free Wheels" Velika Plana
  • Motocikl: KLE 500,ZR-7,Bandit 600S

Da li je ova tema i dalje aktuelna???0zbunjen.gif Svidela mi se fazer-ka 600 s2,ali cujem od @peconi da ima nekih muka sa TPS senzorom...(senzor polozaja gasa? ),a sta je ECU?Izvin`te malo na neznanju... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Ja sam nijenjao TPS na FZ6S 2005. Mijenjao sam ga ove godine, ništa strašno, 200 evra TPS plus

ruke majstora <_< . Za ECU nisam čuo da zeza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja