Jump to content

Moto Zajednica

Pomeranje granica fizike

Recommended Posts

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

@arakis

 

Mislim da se covek zezao na racun zajebanih liikova, kojih nije da nema :D

 

 

 

 

Ha, ha, eto.....

 

 

 

Promenio član Ćili
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

ratboy user_popup.png

Postavljeno Danas, 13:17 PM

 

Ako je ovo najbolje od svih ludorija koje ljudi izvode onda sam ja možda lud ali videćemo kad dodju lepi dani.

Ovde se radi isključivo o prikazivanju tehnike pri normalnoj vožnji motora, pa ne znam odakle ti ideja da ovo svrstavaš u kategoriju takmičenja u izvođenju ludorija? U ovoj vožnji dakle nema apsolutno ničega što bi moglo da se podvede pod kategoriju ludorija!

Čini mi se da si promašio temu, jer niko (osim tebe) nije komentarisao snimak na sličan način.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Naslov glasi POMERENE GRANICE FIZIKE što ne asocira na normalnu vožnju ali ga izgleda niko osim mene nije pročitao. A ono što demonstrira vozač na prvom klipu jeste normalna vožnja uz izvlačenje maksimuma naravno, meri se vreme ali pola youtube-a se lakše može svrstati pod pomeranje granica fizike pa sam zato tražio objašnjenje od začetnika teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Koliko ja znam ovo nije Policija vec organizovano takmicenje Gymkhana. To su ljudi koji mnogo mnogo vezbaju kao i Trail vozaci i nemogu se svrstavati u obicne tj ordinarne vozace.

 

Iako je najpopularniji u Japanu ovaj sport je aktivan i na drugim mestima.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Gymkhana_%28motorcycle%29

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

samo da dodam vidim da se ovde dize polemika oko voznje,pitam vas ja sada ovako laicki sta mislite dal je ova voznja moguca kod nas na nasim putevima

punim koje kakvih rupa i kamenja.normalno da nije..koliko smo imali profesionalnih vozaca bilo to formule jedan ili GP-a koji su vozili na ulici i sada nisu vise sa nama.nemojte brkati babe i zabe ljudi ovo su profesionalci na delu na savrsenom asfaltu i bez i jednog vozaca kola koji je kod nas morate priznati u 99 posto slucajeva krivac za pad nas motorciklista.

 

za ove vestine koji se ovde prikazuju je vreme ucinilo svoje tj.pocinje se sa tim bukvalno iz pelena..1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Glupi japanci to vezbaju ceo zivot da bi pokazali ovaj nivo vestine a mi to radimo vec na polaganju kod "osmice". :care:

Jesmo vala nebeski narod.

Mator sam, video sam, mnogo vozaca koji dobro voze i vladaju motorom extra, ali za ovako nesto trebalo bi jos dosta da vezbaju.

Onaj ko ima pravo da kaze da ovo nije nesto, taj mora biti bolji od njih i ja mu na tome cestitam.

Ali mi obicni bazvaznjaci cemo nastaviti da se divimo ovim Japancima.

Inace, ovakve priredbe organizuju proizvodjaci guma gde verovatno usput testiraju i reklamiraju svoje gume i tu se i neke nagrade osvajaju, to jest, hocu da kazem da su u pitanju profesionalci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Pa ko god tvrdi da ovo nije nista narocito mogao bi postavi svoj snimak kako ovako vozi. Naslov teme mozda nije bas najsrecniji, ali osmica u nas nije ni blizu ovoga

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

Pa ko god tvrdi da ovo nije nista narocito mogao bi postavi svoj snimak kako ovako vozi. Naslov teme mozda nije bas najsrecniji, ali osmica u nas nije ni blizu ovoga

 

ocito brate nisi bio u NS.na Miseluku

provozaj se malo na prolece i videces nase momke kako brijaju na suvo..0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Sto se prepucavate bezveze? Misljenja su uvek podeljenja - 100 ljudi, 100 ćudi (ili 100 žena, 200 sisa) :D

 

Činjenica je da je poligon spremljen za to, i da su gume dobre i ovo i ono, ali je isto tako činjenica da lik zna znanje.

Nego... jel ona governala na hondi prepravljena zbog ove voznje, ili je takva? Deluje mi visoka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Par karakteristika koje sam primetio - svi imaju ravan volan zbog upravljivosti, svi vozaci su vitki, motori imaju rolbarove, deluje mi da imaju dobre gume i velike lancanike nazad. Eto ideje za novogodisnje zelje i planove za 2012. :nanana::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

U linku koji sam postavio je objasnjeno kakova su pravila za motore. Svi moraju biti legalno na ulici, moraju imate legalne gume odobrene za koriscenje na ulici itd.

 

http://en.wikipedia....28motorcycle%29

 

 

http://www.motorcyclemonthly.co.uk/news/moto-gymkhana-motor-skills

 

Requirements for machines

Motorcycles in gymkhana must be street legal. A machine must have one wheel at the front and one wheel at the rear. The regulations do not place any limitations on the bikes regarding engine displacement and styles such as naked, super-sports, cruisers, scooters, or on-road or off-road. The brake light must be in working order.

 

Tyres must be street legal, so racing tyres such as dry slicks, super motard slicks are not allowed. Tyres must have enough depth of grooves and worn-out tyres are not allowed. Exhaust noise is limited to 100dB.

 

The motorbikes must not have sharp edges at the end of handlebar, levers, pedals and any other projections.

 

Bikes may be customized freely, if the above conditions are met.

 

For example, in general, many participants will replace the handlebar to the upper position (to get advanced controllability), change the front and/or rear sprockets (to get stronger acceleration), change the exhaust system, and eliminates fairings (to make it lighter).

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Par karakteristika koje sam primetio - svi imaju ravan volan zbog upravljivosti, svi vozaci su vitki, motori imaju rolbarove, deluje mi da imaju dobre gume i velike lancanike nazad. Eto ideje za novogodisnje zelje i planove za 2012. :nanana::takoje:

 

Eee ... sad ti udario po debeljucama. :hej:

 

Od prvog "pravog" skupa ( Osijek 1977., a kasnije Varaždin, Trebnje, Nova Gorica, Sarajevo, Sremska Mitrovica, Bijeljina ...raly Sutjeska, Zagreb - Kumrovec, Brčko - Banovići, raly AVNOJ-a - Jajce ... ) ovo je bilo obavezno gradivo. Pred svako takmičenje smo vježbali danima po nekoliko sati. Bila je prava borba za pehare. Da budem neskroman - imam ih preko 50, od toga je dvadesetak za prvo mjesto.:zvizduk:

 

Nisu "vitkiji" bili u velikoj prednosti ... "okruglasti" Krkelja iz Mitrovice, Tibor Salto iz Sombora i mnogi čijih se imena ne mogu sjetiti, imaju lijepu kolekciju u vitrinama. :moto3: Ja nikada nisam imao ispod 95 kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

<br class="Apple-interchange-newline">Obelix user_popup.png

Postavljeno Danas, 21:55 PM

 

snapback.pngPablo, on 29 December 2011 - 20:04 PM, said:

 

Par karakteristika koje sam primetio - svi imaju ravan volan zbog upravljivosti, svi vozaci su vitki, motori imaju rolbarove, deluje mi da imaju dobre gume i velike lancanike nazad. Eto ideje za novogodisnje zelje i planove za 2012. :nanana::takoje:

 

Eee ... sad ti udario po debeljucama. :hej:

 

Od prvog "pravog" skupa ( Osijek 1977., a kasnije Varaždin, Trebnje, Nova Gorica, Sarajevo, Sremska Mitrovica, Bijeljina ...raly Sutjeska, Zagreb - Kumrovec, Brčko - Banovići, raly AVNOJ-a - Jajce ... ) ovo je bilo obavezno gradivo. Pred svako takmičenje smo vježbali danima po nekoliko sati. Bila je prava borba za pehare. Da budem neskroman - imam ih preko 50, od toga je dvadesetak za prvo mjesto.:zvizduk:

 

Nisu "vitkiji" bili u velikoj prednosti ... "okruglasti" Krkelja iz Mitrovice, Tibor Salto iz Sombora i mnogi čijih se imena ne mogu sjetiti, imaju lijepu kolekciju u vitrinama. :moto3: Ja nikada nisam imao ispod 95 kg.

Svaka čast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja