Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko odabira skutera, Malaguti Madison

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Odusevljen sam sta je covek uradio od motora! Isti takav mi je u garazi i odoh da se bacim na sredjivanje! 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ljudi jos uvek me muci ovo cudo sa strujom, naime par dana nisam palio skut i ispraznio se akumulator, ima vodu i kiselinu ali nema struje..... sta li to moze biti jel zna neko????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ili loš akumulator - bilo je malo hladnije prethodnih dana. Svrati u neki od servisa za akumulatore i neka ti provere bateriju - par minuta traje, a znaćeš da li je tu problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Sinoc sam tek naso vremena da skinem kleme i izvadim akumulator da prenoci... Sinoc izmereno 12,56 od jutros 11,77 pa predpostavljam da je akumulator u pitanju , pusticu ga do sutra da vidim sta ce biti ali izgleda da je to.... Inace akumulator je nov kupljen pre dva meseca sa garancijom pa cu da pokusam da ga zamenim...... E sad jedno pitanje, posto mi regler prepunjuje akumulator (sad prvo regler treba da kupim ) isterao je bio svu kiselinu napolje, e ja sam mu dolio malo kiseline a dosta destilirane vode pa sad da li mu fali kiselina pa zato ne drzi struju???? e da i ko pametan ne stavi kurblu da ga bas....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao momci,prodajem jedan Aprilia Leonardo 250cc,godiste je 2002,presao 30,000..stavio sam mu novu masinu,0km,da se razradjuje.model je ST,ako nekog zanima,dajem ga za 1300 eura sa novim gumama,ostaje prevoz,carina i registracija posto je jos na italijanskim tablicama,slike saljem na mail...hvala na paznji,pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Sinoc sam tek naso vremena da skinem kleme i izvadim akumulator da prenoci... Sinoc izmereno 12,56 od jutros 11,77 pa predpostavljam da je akumulator u pitanju , pusticu ga do sutra da vidim sta ce biti ali izgleda da je to.... Inace akumulator je nov kupljen pre dva meseca sa garancijom pa cu da pokusam da ga zamenim...... E sad jedno pitanje, posto mi regler prepunjuje akumulator (sad prvo regler treba da kupim ) isterao je bio svu kiselinu napolje, e ja sam mu dolio malo kiseline a dosta destilirane vode pa sad da li mu fali kiselina pa zato ne drzi struju???? e da i ko pametan ne stavi kurblu da ga bas....

Ako je izbacio kiselinu znači da je spaljen i tu nema pomoći, džabe je pokušavati.

Čak i ako bude pokazivao znake života kapacitivnost će mu biti nikakva.

Prvo da se stavi novi regler, kupi nov akumulator i da ti se izmeri struja punjenja.

Napon ne sme da prelazi 13,8 V kada se doda gas i to je to. Potpuno napunjen akumulator u stanju mirovanja treba da pokazuje 13,8 V ako je nov i skroz ispravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Potrefi se da ne valja.

Još ako je punjenje loše ili poluispravan alnaser vuče veću amperažu traje samo jednu sezonu.

Moj kolega vozi Madison 250 i prošle godine ga je akumulator prodao. Naizgled ok, kupljen skoro ali kada se zagreju ćelije izgubi struju i stane. Onda čekaš da se ohladi oko sat dva i ponovo dobije struju, verovatno opet dobije spoj između ćelija. Posle je kupio nov i sada tera već drugu sezonu.

Da ne palamudim mnogo:

nikada ne treba puniti akumulator dok su kleme od motora na njemu jer napon prilikom punjenja dostiže i do 18 V i može vrlo lako da se desi da dođe do kvara na regleru ili elektronici. Lično sam se u to uverio i osetio po džepu, na mom bivšem skuteru sam tako spalio regler.

Akumulator se puni najbolje sa 10% struje od njegove nazivne snage dok napon ne dostigne vrednost od 13,8 V. Tada elektrolit počinje da pušta mehuriće. Vreme punjenja je relativno i zavisi od njegove ispražnjenosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Definitivno je crko akumulator nema mu pomoci, probacu da ga reklamiram posto je pod garancijom mada ne verujem da ce prihvatiti ali vredi pokusati.......

 

Jel zna neko gde da trazim regler i koliko to sprilike kosta ??????

 

Sad malo guglam , mora da je ovo... http://www.kompp.co..../regler-16.html

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/PALJENJA/REGULATORI-NAPONA/REGULATOR-NAPONA-YAMAHA-MAJESTY-125/150/180CC-MBK-SKYLINER-125/150/180CC/prod_8757.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Najbolje je da odeš do majstora za elektriku na motorima da se proveri najpre ispravnost alternatora (da li ima sve tri faze) i pogleda da li ima neki odgovarajući regler. Ne mora da bude original njegov ako odgovara karakteristikama. Bitno je i da li može da se ugradi i da li ima adekvatno hlađenje.

Po meni dobar regler može da bude i nov i polovan. On dok radi- radi a uzroci crkavanja mogu da budu različiti. Jedan od čestih uzroka je pregrejavanje usled nezgodnog mesta na koji je montiran.

Vidim da na forumu ima nekoliko specijalista, informiši se.

Pozdrav :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ja porucih ovaj

 

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/PALJENJA/REGULATORI-NAPONA/REGULATOR-NAPONA-YAMAHA-MAJESTY-125/150CC-MBK-SKYLINER-5-IZVODA/prod_2570.html

 

Valjda ce da radi... za par dana stize pa cemo videti... sutra idem da vidim za bateriju.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Da prozborim koju rec... :)

Stigao regler kineske proizvodenje po ceni od 1100din i za divno cudo radi za sada, puni na 13,5 do 14v. Priznali su mi garanciju za akumulator i ako je moja krivica dali mi novi, tako da sam danas i njega formirao i namestio i sad sve radi......:)

 

Kako je punio pre zamene reglera sa upaljenim svetlima....

IMG_20120529_145430.jpg

Novi regler...

IMG_20120531_133350.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja