Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko odabira skutera, Malaguti Madison

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Probaj,vidi ovaj, i ja se mnogo MNOGO lomim da li da uzmem mladji,sa manje kilometara ali slabije kubikaze ili malo stariji ,sa vise kilometara jace kubikaze,bas se lomim,ipak nesto mi kaze da slepo verujem iskusnijima koji kazu da za bilo sta van grada minumum 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Razumem te potpuno, ja sam za svoj X9 išao iz BG u Čačak... Srećom, ispostavilo se da je dobar komad, pa sam napravio dogovor. Onda ga je prodavac stavio na pozajmljenu prikolicu i dovezao za BG, a trošak smo prepolovili.

 

Hoću da kažem da ako je dobar motor, vredi i utrošiti vremena i novca oko kupovine. Naravno, prvo gledaš one u svom kraju, pa onda dalje. Samo lagano i strpljivo, naći ćeš makinu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Ja bih mogao da odem o svom trosku u pozarevac da pogledam skuter naravno sa nekime ko se razume vise od mene....a nolezmaj da mi kaze sta tacno da gledam pa da napravim spisak .....pa da napisem ovde.....ako hoces....mislim da ne dolazis za dzabe ako nije dobar!

NA 45 km sam od pozarevca!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Pa ljudi ne znam sta mi je za ciniti,ako uzmem ovaj x9 dok ga dovezem i prenesem i napravim ugovor izaci ce nadam se do 1400e i u tom slucaju ostajem bukvalno sa stotinak jevreja u dzepu , a trebace da se registruje i nove tablice (oko 100e), i treba se uraditi servis bar osnovni, ulje filteri, po potrebi kais itd, i treba da se srede te plastike i retrovizor i da bude spreman al tesko da cu moci to da izguram. Mada ovaj x9 vredi te pare cak i da treba da se ceo prefarba i da se kupe retrovizori, samim tim sto je 2005god i 250ccm (nova piaggio Quasar masina) mnogo vredi cak i ako se resim da ga prodam posle lakse ce se prodati. E sad hvala puno Lakiju na ponudi i pomoci al da se ne maltretiramo uzalud, sutra cu da zovem ovog decka za madisona i idem u ponedeljak da ga dovezem, pa planiram da ga vozim sezonu dve tri dok ne skupim dovoljno novca za neki bolji maxi skuter (inace samo me maxi skuteri zanimaju). Nole je u pravu kada kaze da za ozbiljniju kupovinu maxi skutera treba bar 2000e prvo da se obidje vise modela, pa dok se sve sredi skut, uradi servis, regisruje,prenese mozda i vise......................................

E da, jel zna neko gde se nalaze brojevi na masini da uporedim sa saobracajnom (to je yamaha minareli 150ccm agregat)????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Vidim da si se već odlučio al ipak ću malo škrabnuti...

 

Kao prvo potpuno te razumem i većina je bila u sličnoj situaciji, mislim da ne postoji "motoraš" ili "skuteraš" koji pri kupovini nije napravio neki kompromis. Ima tu svega ali mislim da ipak veliku ulogu u odabiru primerka igra sreća i poštenje prodavca na šta malo možeš da utičeš.

E sad kao prvo, kažeš da još nisi položio za A, pre kupovine se svakako detaljno raspitaj da li smeš odma po polaganju (po novom zakonu) da voziš (koliko kubika i kW) određeni motocikl.

Kao drugo, razumem tvoj ograničeni budžet ali bih ti jaaako, jako savetovao da se opredeliš za neki 250ccm model jer vidim da planiraš da napreduješ (što se kubikaže tiče). Para nikad nećeš imati dovoljno i uvek će ti faliti za neki bolji model pa tako bi po meni trebao malo da se stisneš ili se nategneš za isti (da ovo neko pogrešno ne protumači :lol: ).

I poslednje, i ja bih te savetovao da pogledaš onu X9-tku (ili neki drugi, lep primerak i onaj majesti što isto neko dao link), sad videh da je lik napisao da skuter ima 2 cilindra tako da se verovatno razume u motore ko ja u kvantnu mehaniku pa mozda ipak da ga zaobiđeš...

U svakom slučaju puno sreće i da te mašina služi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Pa ljudiiiiiiiii da se pohvalim konacno sam kupio skuter,Malaguti Madison 152ccm 2001 god -950e s tim da mi je sve sa prenosom i ugovorom i prevozom izaso nesto malo preko 1000e. Uglavnom u fiata nije imao nikakve sanse da stane al sreca da je ovaj decko nasao neki pikap i tako ga o mom trosku dovezo iz Nisa. Iznenadio sam se kada je upalio jutros na ravno -10 sa mojim kineskim akumulatorom,odmah je upalio sauh i drzao tako jedno 2min, i mada se ne razumem bas previse reko bi da radi odlcno.Ima dva originalna kljuca, originalni Malagutijev kofer, veliki gepek i sve u svemu nije lose stanje.Od ulaganja imam akumulator i zadnju gumu mada guma nije toliko losa al ne bi bilo lose da je zamenim na tamo ........ uglavnom imam dosta vremena do sezone da ga sredim komplet, evo par fotografija od danas .............

image.jpg

image.jpg

Smestio sam ga pored Sprint Eagla kojeg sam prodao drugaru al nema ga gde preko zime pa je jos uvek kod mene....;)

image.jpg

 

E da i decko je vlasnik vec pet godina, kupio ga je 2007 godine na nekom auto placu u Nisu gde je uvezen iz Italije, dao mi je sve papire, carinsku deklaraciju, ugovore itd......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

U zdravlje da ters masinu i cim otpli da se nadjemo negde na pola put bg-nis pa da napravimo neku zajednicku voznju :D !

 

p.s.

 

sto si mu skinuo retrovizire :) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

e hvala majstore ,naravno cim se otopli, nikako nije mogao da prodje kroz vrata (83ccm vrata a retrovizori 88ccm sve sam pokusao i nema sanse) al bar se lako skidaju ,imaju 3 nazovi osiguraca tako da nije velika muka...............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Pa ljudiiiiiiiii da se pohvalim konacno sam kupio skuter,Malaguti Madison 152ccm 2001 god -950e s tim da mi je sve sa prenosom i ugovorom i prevozom izaso nesto malo preko 1000e. Uglavnom u fiata nije imao nikakve sanse da stane al sreca da je ovaj decko nasao neki pikap i tako ga o mom trosku dovezo iz Nisa. Iznenadio sam se kada je upalio jutros na ravno -10 sa mojim kineskim akumulatorom,odmah je upalio sauh i drzao tako jedno 2min, i mada se ne razumem bas previse reko bi da radi odlcno.Ima dva originalna kljuca, originalni Malagutijev kofer, veliki gepek i sve u svemu nije lose stanje.Od ulaganja imam akumulator i zadnju gumu mada guma nije toliko losa al ne bi bilo lose da je zamenim na tamo ........ uglavnom imam dosta vremena do sezone da ga sredim komplet, evo par fotografija od danas .............

image.jpg

image.jpg

Smestio sam ga pored Sprint Eagla kojeg sam prodao drugaru al nema ga gde preko zime pa je jos uvek kod mene....;)

image.jpg

 

E da i decko je vlasnik vec pet godina, kupio ga je 2007 godine na nekom auto placu u Nisu gde je uvezen iz Italije, dao mi je sve papire, carinsku deklaraciju, ugovore itd......

 

 

nek je sa srecom kolega. :moto3: puno puno lepih kilometara da prodjete zajedno. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Hvala svima , inace svi ste bili od velike pomoci, sto se vizira tice na slikama se slabo vidi ali je dosta mutan i pogreban ali ima vremena da se sredjuje, sad neka precuti ovaj hladan period (trenutno u Sokobanji -16 a ujutru ko zna koliko ce da bude)najavili tako jos desetak dana i nakon toga cu da ga prisredim malo ..................malo cu da vas davim raznoraznim pitanjima al :neznam: xexex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Čestitke na kupovini i srećno na putovanjima. Slika mi se sviđa jer je na slici nespojiva kombinacija, skuter(sa točkovima) i sneg :takoje:

 

Samo još da me naučiš kako si prošo sa 50 jura za prevoz, prenos, ugovori... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Nije bas 50e malo preko....

-benzin za auto 1000 din

-benzin za pikap 1500 din

-ugovor u agenciji 500 din

-overa ugovora u opstini 1300 din

-porez na prenos vlasnistva 1960 din

sve ukupno 6260 din

A u poreskoj nisu mogli da nadju Malaguti Madison od 152ccm , ima samo 124ccm i 248ccm i onda mi naplatili za 124 ccm porez, ne znam dal sam tu proso jeftinije i koliko al eto...... mada prosle godine sam placao prenos za 49ccm i cini mi se mada nisam bas siguran da je isto bio tu oko 2000 din, dal zbog godista (sprint je 2009) il neceg drugog ne znam uglavnom dobro sam prosao............

...bas sam malopre pogledao za sprint eagle 49ccm 2009 godiste, prosle godine sam platio porez na prenos vlasnistva ravno 25000 din u Zajecaru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Sad vidim gore sam napisao 25000 mislio sam 2500 xexe........

E ljudi, sad polako razmisljam o sredjivanju skuta pa posto me nervira par sitnih ogrebotina sta mislite o mat folijama i dali je to izvodjivo uopste, konkretno prelepio bih ga u mat sivu (mada je ona retka a ako je ne nadjem onda mat crna ili metalik siva (nalik fabrickoj)). Ovi na slikama su Madison dvojke al sprilike bi tako hteo da ispadne????

ovaj sa slike je fabricki "titanium rider"

siva.jpg

a ovaj "black rider"

crn.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ufff, polako :)

 

Pre svega ostavi nesto para na stranu i kreni da se vozis jer postoji sigurno nesto za servis. Nakon toga, sipaj samo benzin i vozi se i naravno, ako treba kupi nesto od opreme tipa kofer i samo gas gas gas, pusti ogrebotine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Za servis planiram redom sve, prvo i osnovno ulje i filter vazduha i goriva (mislim da nema uljni filter vec samo mrezicu koja se cisti ako ne gresim), kais nije menjao nijednom za ovih 5 godina tako da kais definitivno menjam a rolnice po potrebi, akumulator moram i u uputstvu pise da koristi 12v 9a (ne znam da li smem da kupim jaci neki recimo 12v 12a( jer tu ne zelim da stedim)) a u planu je i zadnja guma . A u medjuvremenu bih da polako sredjujem plastike pa sad gledam sta gde kako......................................................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Po mom skromnom mišljenju, mat je sada u trendu pa se malo više forsira, ali uz jedan uslov može svakako da izgleda jako lepo na skuteru. Mat površine moraju da se smenjuju sa jako naglašenim (npr. hromiranim ili belim sjajnim) detaljima!

 

Ako su sve plastike u matu, skuter izgleda kao fleka, mrtvo i dosadno. Ako su velike površine matirane, i onda ih preseče neki dobar hromirani deo (npr. kao na slikama koje si postavio: most kod nogu i zaštita na auspuhu), to je kul. Drži se ovoga, i nećeš pogrešiti. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

A sta mislis da postavis samo foliju titnijum boje na mestima gde je boja ostecena po sablonu šara sa slike koje si ti postavio,najjeftinije,po mom misljenju najlepse :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

A sta mislis da postavis samo foliju titnijum boje na mestima gde je boja ostecena po sablonu šara sa slike koje si ti postavio,najjeftinije,po mom misljenju najlepse :) .

 

Pa ne znam kako bi stajale ove nalepnice u toj boji na ovu sivu boju, uopste ne znam u kojoj boji treba da budu nalepnice da bi se slozile sa sivom bojom sve mi nekako odudaraju.........

 

Bas sam planirao sutra da porucim crnu mat al sreca nadjoh sliku kako bi izgledao

 

9992.jpg

99991111.jpg

 

(ovaj je ofarban u mat boju , znaci nije folija ali tako bi isto izgledao sa mat folijom, i ne svidja mi se, mnogo je zatvoren, tako da od crne mat definitivno odustajem.E sada se mislim izmedju vise kombinacija, mat siva ali svetla mat siva, metalik crna, metalik siva (to je kao moja sada) ili da ga samo ispoliram i da ne diram nista ;)..........Ove folije ima po ceni od oko 8e u svim zivim bojama i nijansama i spadaju u srednje kvalitetnu foliju (uglavnom se njome lepe automobili i motori u srbiji) ali ajde da ne zurim ima vremena..........

evo jednog u metalik crnoj...

big_4071851_71be.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Hvala, ipak sam se resio da prisredim skuter dok je ovo hladno vreme, sve sam plastike skinuo i odneo na farbanje u crnu sjajnu boju posto mu mat nesto ne lezi, i sada dok cekam da stignu sredjujem polako deo po deo..... evo par slika

 

 

Photo169.jpg

 

Photo167522.jpg

 

SL2742382.jpg

 

SL27424125.jpg

 

SL274239252.jpg

 

SL274240252.jpg

 

SL2742425225.jpg

SL274247656.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Lep nema sta...

Ja sam gledao i madisona ali ne bih mogao da ga uteram u biciklanu pa sam odustao.

I bolje u sjajnu, na mat se svaka trunka prasine vidi plus otisci (imao sam crnu mat kacigu i nikad vise mat)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Danas sam skinuo deklu da vidim kakav je kais, pa sada ne znam da procenim u kakvom je stanju.......

Photo186.jpg

 

Photo188.jpg

 

Photo190.jpg

 

Photo192.jpg

 

Photo193.jpg

sta mislite jel treba da se menja??

 

i primetio sam da su dva peraja slomljena pa da li je to opasno po radilicu....? I ne znam kako sad varijator da skinem, verovatno je neko pokusao pa tako i polomio peraja, sta mislite jel smem vazdusnim pistoljem da probam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Slobodno skini sa vazdusnim pistoljem (samo obavezno zapamti raspored podloski i isto ih vrati).

Dva slomljena peraja nisu problem. Kais na slikama izgleda ok ali.. Kupio si skuter, ne znas kad je menjan, bolje ga zameni i ne razmisljaj. Kad budes sastavljao sve maticu namazi lepkom za srafove obavezno i dobro zategni vazdusnim pistoljem. Ali pazi da ne oblazne navoj jer je to navoj sa kraja radilice.

Kada skines plocu izvuci varijator i vidi kakve su ti rolnice. To ti je prilika da i njih zamenis i ne razmisljas celu sezonu.

 

MAXI pozdrav1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja