Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko odabira skutera, Malaguti Madison

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

e da i sta mislite koje ulje da sipam, trenutno je motul 4t 5/40 full sintetik , pa ne znam da li da predjem na polu sinteticko ili da sipam isto??????? I u uputstvu mi pise 10/40w ......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Sintetika 5w40 je mnogo retka za taj motor. Sipaj polusintetiku 10w40. Najbolje ti je Motul Scooter Expert 4T ili Ipon Scoot 4T.

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Sintetika 5w40 je mnogo retka za taj motor. Sipaj polusintetiku 10w40. Najbolje ti je Motul Scooter Expert 4T ili Ipon Scoot 4T.

 

1zdravo.gif

 

Ulje samo po uputstvu. Nije to bezveze. I promeni obavezno filter za ulje jer ne vredi ti ni najbolje ulje na svetu ako neće da prodje kroz prljavi filter. Sto se tiče polomljenih pera dobro je sto je taj predhodni vlasnik po polomljenom jednom odma polomio i drugo, na suprotnoj strani da bi ''izbalansirao štetu'' :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ne znam dal da se hvalim il da se zalim :stabre:......... stigle mi plastike sa farbanja i nisu bas nesto ispale, sto bi se reklo koliko para toliko i muzike, nije se slila farba nego ima sitnih bobica tu i tamo pa mi bode oci malo (malo vise), nego nadam se da ce poliranje to da umanji................... stigo nov akumulator, nova (polovna) guma i jos po koja sitnica.........evo par slikica kako trenutno izgleda, mada je u planu nov vizir (majstor Ivan),beli zmigavci, mozda neka nalepnica (nekako mi prazno izgleda sada), trakice na tockovima itd........itd.........

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Bobice?Jel u laku ili u bazi,ako je u laku poliranje resava,a ako je u bazi ona je priprema za farbanje bila losa....Meni na slikama izgleda lepo,a da l' si razmisljao da mu odradis nalepnice kao i fabricki natpis,nekako 3d slova pa da izgleda oriđinale :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Mislim da nije u bazi a dogovorio sam sa majstorom da cim se prolepsa vreme odvezem na poliranje, trebalo bi da sve da skine.......a nalepnice jos ne znam kakve cu mada moram da cekam da prodje poliranje a do tada ima vremena................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

 Za kais, vidi koja je sirina po manualu (i koje su servisne tolerancije, obicno 1mm od original mere) pa premeri svoj i naravno ako je ispucao obavezno promeni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Dobar ti je izbor. Ja sam kupio isti takav kupio prosle godine. Uvezen iz Italije sa oko 37000 km, sto je meni zvucalo jako mnogo. Medjutim, ispostavilo se da je skuter skroz dobar. Posle pocetnog sredjivanja, vozio sam ga cele sezone bez vecih problema. Iskreno sad bih ga menjao za nesto jaci.

 

Ako zelis moguti poslati temeljno servisno uputstvo za skuter i yamahinu masinu uz zelju da ti sto manje treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Dobar ti je izbor. Ja sam kupio isti takav kupio prosle godine. Uvezen iz Italije sa oko 37000 km, sto je meni zvucalo jako mnogo. Medjutim, ispostavilo se da je skuter skroz dobar. Posle pocetnog sredjivanja, vozio sam ga cele sezone bez vecih problema. Iskreno sad bih ga menjao za nesto jaci.

 

Ako zelis moguti poslati temeljno servisno uputstvo za skuter i yamahinu masinu uz zelju da ti sto manje treba.

Ako budes trazio nesto jace javi se.. Moj Madison je na prodaju..

 

1zdravo.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Za kais, vidi koja je sirina po manualu (i koje su servisne tolerancije, obicno 1mm od original mere) pa premeri svoj i naravno ako je ispucao obavezno promeni.

Kais nije bas u top stanju ali nigde nije ispucao pa racunam da ga vozim tako pa pred leto da zamenim i kais i rolnice........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Dobar ti je izbor. Ja sam kupio isti takav kupio prosle godine. Uvezen iz Italije sa oko 37000 km, sto je meni zvucalo jako mnogo. Medjutim, ispostavilo se da je skuter skroz dobar. Posle pocetnog sredjivanja, vozio sam ga cele sezone bez vecih problema. Iskreno sad bih ga menjao za nesto jaci.

 

Ako zelis moguti poslati temeljno servisno uputstvo za skuter i yamahinu masinu uz zelju da ti sto manje treba.

 

Pa ja sam gledao jaci neki da kupim ali nije se imalo para nazalost, a ovaj nisam mogao ni da probam kako treba (kisa sneg) max sam ga vozio do 60km pa me iskreno zanima kako ide, da li moze da ide 80-90km da se ne muci masina i da li je sposoban za neki dalji put.....??? A sto se tice servisnog uputstva to sam nasao nesto na netu ali ne bi bilo lose da mi posaljes da imam zlu ne trebalo.... evo maila ---- Drandigo@yahoo.com --- i hvala unapred.......... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Pa ja sam gledao jaci neki da kupim ali nije se imalo para nazalost, a ovaj nisam mogao ni da probam kako treba (kisa sneg) max sam ga vozio do 60km pa me iskreno zanima kako ide, da li moze da ide 80-90km da se ne muci masina i da li je sposoban za neki dalji put.....??? A sto se tice servisnog uputstva to sam nasao nesto na netu ali ne bi bilo lose da mi posaljes da imam zlu ne trebalo.... evo maila ---- Drandigo@yahoo.com --- i hvala unapred.......... :zdravo:

 

 

Ja sam ga vozio do blizu 120 mada sam obicno na nekoj prigradskoj relaciji (imam 10 km do posla) i vozim ga 60-80 km/h. Ubrzanja su mu solidna i konstantna, mada se ne moze reci da bas puca od snage. Nisam njime isao jako daleko jer za to imam veci motor ali mi se dogadjalo da me mrzi da odem do garaze nego sa Malagutijem odem i dalje i bez problema drzim koraka u saobracaju. Mana su mu relativno mali tockovi tako da oseti svaku rupu i ovaj moj se ponekad iz cista mira pocne gusiti i stane, pa mu treba koji minut pauze pa teraj dalje... Odusevljen sam polozajem za sedenje, jer je zaista komotan, ogromnim prostorom ispod sedista u koji stane koliko i u gepek Juga i sto je najbolje kod ovakvih skutera po kisi ti se malo pokvase ramena a ostatak je suv. Sto se daljeg puta tice u smislu udobnosti je ok, a sto se tice pouzdanosti... nikad ne znas. Ja sam na mojem imao povecu intervenciju pre sezone mada pre svega zbog nestrucnosti majstora koji ga je servisirao, pa sam se malo napatio oko delova, ali posle se celu sezonu vozio skoro svaki dan bez kvarova (oko 4000 km).

E sad sam ga prvi put vozio ove godine (naravno jedva je upalio ali sad je ok)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Dobar ti je izbor. Ja sam kupio isti takav kupio prosle godine. Uvezen iz Italije sa oko 37000 km, sto je meni zvucalo jako mnogo. Medjutim, ispostavilo se da je skuter skroz dobar. Posle pocetnog sredjivanja, vozio sam ga cele sezone bez vecih problema. Iskreno sad bih ga menjao za nesto jaci.

 

Ako zelis moguti poslati temeljno servisno uputstvo za skuter i yamahinu masinu uz zelju da ti sto manje treba.

Ako budes trazio nesto jace javi se.. Moj Madison je na prodaju..

 

1zdravo.gif

 

hmmm.. a Kymco?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Dobar ti je izbor. Ja sam kupio isti takav kupio prosle godine. Uvezen iz Italije sa oko 37000 km, sto je meni zvucalo jako mnogo. Medjutim, ispostavilo se da je skuter skroz dobar. Posle pocetnog sredjivanja, vozio sam ga cele sezone bez vecih problema. Iskreno sad bih ga menjao za nesto jaci.

 

Ako zelis moguti poslati temeljno servisno uputstvo za skuter i yamahinu masinu uz zelju da ti sto manje treba.

Ako budes trazio nesto jace javi se.. Moj Madison je na prodaju..

 

1zdravo.gif

 

hmmm.. a Kymco?

1jok.gif Njega sam uzeo kao zamenu za Madisona.. Samo Madison je na prodaju a moze i zamena za manji.. Ako te interesuje javi se na PP..

 

1zdravo.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Nsinstruktor, hvala na informacijama i za servisno uputstvo stvarno je korisno imati... :zdravo::zdravo::zdravo:

Sipi, sad sam gledao oglas za Madisona ako je tvoj ovaj sivi u Kg, i stvarno prelepo izgleda ja ga nikad ne bih prodao kad bih ga imao ............a kad bih imao novce rado bih doplatio uz ovaj moj al :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Nsinstruktor, hvala na informacijama i za servisno uputstvo stvarno je korisno imati... :zdravo::zdravo::zdravo:

Sipi, sad sam gledao oglas za Madisona ako je tvoj ovaj sivi u Kg, i stvarno prelepo izgleda ja ga nikad ne bih prodao kad bih ga imao ............a kad bih imao novce rado bih doplatio uz ovaj moj al :neznam:

To je taj Madison.. 0plac.gif I meni je zao da ga prodajem. Glupo je da ja komentarisem o njemu.. Kad ga neko vidi onda mu sve bude jasno.. Prelepo izgleda a ide kao metak sa Polinijem.. Uzeo sam Xciting 500i pa zato prodajem Madisona 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp
0stabre.gif Trenutno kad ih gledas Madison je bolji.. Ali radim na tome da Xciting bude isto u salonskom stanju.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ma dobro to, moze on da izgleda kao nov..nego ovako tehnicki, sta mislis jel se isplati to raditi?

Sto bi rekli s konja na magarca..0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Danas lepo vreme bilo pa sam konacno provozao malo skut, i onako fino ide, lepo ubrzava, startan je i iz mesta, s obzirom da nikad nisam imao jaci skut od 49ccm ovo sad ide odlicno, vozio sam ga tu negde do 95-100km i lagano ide ne muci se masina, za 150ccm prilicno sam zadovoljan kako ide......................

 

al primetio sam da zadnji amortizeri malo lupaju preko neravnina, i ako podeseni na najmeksi stepen i dalje su tvrdi i sporo se vracaju u pocetni polozaj, sta mislite jel ima leka il moraju da se menjaju????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Danas lepo vreme bilo pa sam konacno provozao malo skut, i onako fino ide, lepo ubrzava, startan je i iz mesta, s obzirom da nikad nisam imao jaci skut od 49ccm ovo sad ide odlicno, vozio sam ga tu negde do 95-100km i lagano ide ne muci se masina, za 150ccm prilicno sam zadovoljan kako ide......................

 

al primetio sam da zadnji amortizeri malo lupaju preko neravnina, i ako podeseni na najmeksi stepen i dalje su tvrdi i sporo se vracaju u pocetni polozaj, sta mislite jel ima leka il moraju da se menjaju????

 

I moj Madison na primer je jako tvrd na neravninama,ali amortizeri i jesu tu da onemoguce da se vozis kao da imas gole opruge jer bi tada stvarno bilo mnogo udobnije ali bi itekako izgubio na stabilnosti zadnjeg kraja.

Inace ne daj boze da stvarno treba da menjas zadnje amortizere,meni je na mom Madisonu jedan bio procureo ali me je na svu srecu pokrila garancija,novi Paioli koji se ugradjuju na njega kostaju 220 evra u paru.Tako da dokle god je tvrd vozi i uzivaj.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Ma dobro to, moze on da izgleda kao nov..nego ovako tehnicki, sta mislis jel se isplati to raditi?

Sto bi rekli s konja na magarca..0zbunjen.gif

Grdno se varas sinko.. Sad ti malo preterujes.. Svi hvale taj skuter po svim pitanjima, osim potrosnji ali ovaj moj je sa direktnim ubrizgavanjem pa mislim da nece ni sa tim biti problema.. Pa da tehnicki Kymco nije dovoljno dobar zar mislis da bi im BMW poverio da im oni rade masine za ove nove skutere sto je BMW izbacio za ovu godinu. Ja mislim da se isplati, videcemo..

Izvinjavam se za mali off u temi..

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Sipi brate..ne preterujem ni u cemu, samo pitam.

Razmisljao sam i ja modelu kakav ti imas ali sam odustao posle vise negativnih misljenja o istom, zato tebe pitam kao vlasnika jednog od njih.

Sta se ljutis...1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam čuo dobre stvari za Kymco (kao i za SYM), nedavno sam svratio kod svog majstora, a Xciting 250cc na servisu. Pitam kakva je mašina, kaže - ozbiljna.

 

Bilo je već neke priče na forumu o tome, deo forumaša (između ostalih i ja) ove firme smatra u rangu ili blizu italijanskim proizvođačima, neki misle da su ipak ispod, ali sigurno razlika u kvalitetu nije velika ;)

 

U svakom slučaju, iz nekog razloga ih bije glas da su niža klasa, pa im cene zbog toga brzo padnu posle prve kupovine. Razlog više za kupovinu polovnog! U istoj kubikaži za iste pare, može 4-5 godina mlađi Kymco da se kupi nego italijanski maxi... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Sipi brate..ne preterujem ni u cemu, samo pitam.

Razmisljao sam i ja modelu kakav ti imas ali sam odustao posle vise negativnih misljenja o istom, zato tebe pitam kao vlasnika jednog od njih.

Sta se ljutis...1neznam.gif

:nanana: ne ljutim se.. daleko bilo.. Svako ima pravo na svoje misljenje.. Ja sam se rukovodio bas ovako kako je Noleznam napisao.. Videcemo kako ce se pokazati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja