Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko odabira skutera, Malaguti Madison

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

E ovako, posto sam resio da do leta pazarim neki maxi skuter izbor je pao na madisona, svidja mi se kako izgleda nije ni veliki ni mali sto bi rekli taman xexe, uplatio sam polaganje za A kategoriju u decembru i trebalo bi u januaru da izadjem na polaganje,trnutno zbog nedostatka A kategorije vozim kineza 49ccm, e sad imam nekih nedoumica vezano za ovaj skuter, pa bih molio sve one koji imaju iskustva sa ovim modelom za pomoc pri odabiru. Prvo sto me zanima jesu agregati koji su ugradjivani u ovaj skut , 125ccm, 150ccm i 250 ccm (u prvim modelima) su yamahini pa me vezano za njih zanima kakvi su za odrzavanje ima li delova kakvi su potrosaci, 180ccm,200ccm i 250ccm(u novijim modelima) su piaggio, od 400ccm mislim da je piaggio ali me ta kubikaza sto zbog troskova reg sto zbog odrzavanje ne zanima, e moj favorit je piaggio od 200ccm ili 250ccm nekako mi to odlican odnos snage i troskova odrzavanja,evo sad par pitanja nedoumica:

1.yamaha ili piaggio?

2.Troskovi odrzavanja?

3.S obzirom da Malaguti firma vise ne radi ima li delova ?

4.Da li je pametno uopste kupiti Malaguti ili je bolje okrenuti se Aprilii Piaggiu?

5.Koja kubikaza bi bila idealna,nije mi nesto bitna krajna brzina bitna mi je putna brzina bar 80-90km bi bilo zadovoljavajuce?

6.Da li je jeftinije da se uveze skuter nzm iz recimo Bugarske (cuo sam da dovoze otuda)?

 

Sem Madisona u obzir dolaze jos Aprilia Atlantic i Piaggio X9 mada o njima ima dosta pisano na forumu pa sam vec sve procitao.......................unapred hvala

Recimo ovaj Madison je bio u oglasima po ceni od 1500e29337_malaguti_madison_s_200_3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav!

 

1. Dilema Piaggio ili Yamaha ne postoji u ovom slučaju nego je dilema Piaggio ili Minareli. Minareli pravi agregate za Yamaha skutere. Ne treba se obazirati šta piše na deklama. I na mojoj dekli piše Aprilia ali agregat je Piaggio Master 500. Što se tiče same dileme - oba proizvođača prave odlične agregate. Bitnije ti je da nađeš kvalitetan primerak skutera od toga čiji agregat nosi.

 

2. Nema neke bitne razlike do 250 ccm

 

3. Ima delova da se nađe.

 

4. Stvar ukusa. Ako te brine što je Malaguti propao, mala opaska: Ništa lakše nije naći recimo Bočnu plastiku za Atlantic 200 nego za Madison 200. I jedan i drugi se ne prave već par godina. Delova agregata, prenosa, elektrike i potrošnog materijala ima k'o salate...

 

5. 250 ccm, pogotovo ako vozaš i suvozača

 

6. Može da ispadne jeftinije. Trenutno su i kod nas cene vrlo povoljne za kupce. Imaj na umu veliku razliku između tražene i dobijene cene prilikom prodaje. Keš na licu mesta je čudo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Hvala na brzim odgovorima , 400ccm mi je mnogo po dzepu registracija odrzavanje, i suzukijeva masina to me nesto jeza hvata znam da je to pouzdano i ne kvari se al..... nekako mi najvise lezi tu 200 ili 250ccm pa cak i ovaj od 180ccm (18 ks) uklapa se u profilll mada to su sve piaggio agregati i ima delova , mada znam da nista dok ne vidim skut i probam, nikad nisam vozio tu kubikazu oduvek 49ccm, doduse probao sam na kratko Atlantic 500ccm i tu sam se odusevio sta je sila ali i to je previse za mene, cekam da prodje polaganje pa tamo od marta polako da krenem da trazim, sta mislite jel vracaju kilometraze na tabli, jel znaci nesto ako pise recimo 20 000 km i da li treba da obratim paznju na to, kako da ocenim koja je prava km ili to nije bitno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

1.yamaha ili piaggio? yamaha (minareli) se dobro pokazao, ali po meni je piaggio vise rasporostranjen u svetu maxi skutera...

2.Troskovi odrzavanja? skuplje nego kod 50ccm, ali nista pretereno...

3.S obzirom da Malaguti firma vise ne radi ima li delova ? sto se delova oko masine tice tu malaguti nema nikakve veze jer delove trazis za piaggio/minareli agregate, a sto se plastika tice to vec ne znam....

4.Da li je pametno uopste kupiti Malaguti ili je bolje okrenuti se Aprilii Piaggiu? koji god da izaberes neces pogresiti, s tim sto je malaguti trenutno najpovoljniji...atlantic se takodje odlicno pokazao ali drzi cenu, a x9 je sa cenom izmedju njih...

5.Koja kubikaza bi bila idealna,nije mi nesto bitna krajna brzina bitna mi je putna brzina bar 80-90km bi bilo zadovoljavajuce? 250 je idealno za voznju po gradu a i za neki dalji put sa saputnikom..

6.Da li je jeftinije da se uveze skuter nzm iz recimo Bugarske (cuo sam da dovoze otuda)? ne znam koje su cene skutera u bugarskoj, ali racunaj ovako...nadjes skuter ovde i platis nekom da ti ga kupi, taj ce ti uzeti sigurno 200e da ga kupi i doveze ovde, neka ga tamo plati 700e, i carina, porez i ostali papiri ce te izadji kao da si kupio ovde, a uzimas motor preko slike, a ovde mozes da pogledas, provozas, dogovoris se oko cene...

 

sto se kilometraze tice kod ovih sa analognim brojacem se vracaju, dok kod ovih sa digitalnim tablama ne znam da li je to moguce i kako...kada uzimas motor gledaj stanje diskova, kako pali kad je hladan, kako radi na leru kad se zagreje, kako povlaci, da li se cuje nesto iz masine, u kakvom su stanju plastike, da li je farban, da li vuce u neku stranu....to je nesto osnovno sto trebas pogledati kad kupujes motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Agregat na Burgmanu i na Madisonu 400 nemaju nikakve veze jedan sa drugim.Plus treba dodati da su originalni delovi za agregat 400 na Medisonu papreno skupi (motor je marke Franco Morini).Zamene prakticno i nema,tako da ume da bude dobar problem.

Malaguti je zaista zatvorio kapije,ali to ne treba da brine,narocito ne zbog motora.Motor radi druga fabrika (Malaguti samo montira) i delova ima u izobilju.Posto tih motora ima i na drugim markama skutera cesto se nalaze i delovi konkurentskih firmi po vrlo povoljnim cenama.

Najvaznije je odrzavanje.To se u Srbiji jako retko ili nikako ne radi.Imao sam priliku da vidim na kilometar satovima skutera koji su vrlo cesto predmet rasprave,impozantne kilometraze...samo zato sto se agregatu daje ono sto trazi i kad za to dodje vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kako nemaju? Set dihtunga, radilica, itd. su izmenljivi izmedju Burgmana 400, Madisona 400 i nekog Italjeta. Voleo bih da razjasnimo ovu nedoumicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250, Suzuki V-Strom DL650

Evo ja vozim Malaguti Madison S250 sa yamaha (minareli) agregatom od 19KS i mogu ti reci da sam barem ja PREZADOVOLJAN po meni idealna kubikaza za grad i van njega naravno ako neces da juris! 1oda.gif Na mom satu trenutno pise 61000km i nikada nisam imao neki ozbiljni kvar tako da sem redovnog menjanja ulja (ja ga menjam svakih 3000km) nista nisam radio! MAXI POZDRAV 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kako nemaju? Set dihtunga, radilica, itd. su izmenljivi izmedju Burgmana 400, Madisona 400 i nekog Italjeta. Voleo bih da razjasnimo ovu nedoumicu.

Moram da priznam da sam i ja upao u tu zamku,jer iskreno motor,znaci cilindar,klip nikad nisam imao jedan pored drugog.

Ako je agregat isti,a ispada da jeste...sad sam nesto ceprkao po netu...drugacija je oprema.Tu mislim na paljenje,varijator i jos neke sitnice.Sa time sam se zezao i to mi nije delovalo isto.Apciger za magnet je drugaciji...itd.

Izvinjavam se sto sam se sad o ovome raspisao,a tema i nije ovome posvecena.Nije me sramota da priznam gresku,a ovde pogresio jesam...ne skroz,ali jesam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

E ovako, posto je doslo do nekih novih situacija kao i po obicaju nezeljenih i neplaniranih i nema se para moracu da odustanem od ovog jaceg malagutija http://www.polovniautomobili.com/oglas1726619/malaguti_madison/ konkretnog ovog sa linka (zadnja cena mu je sa novom gumom 1700 e) a lep je ko lutka al sta da se radi, i moracu da se okrenem ovim jeftinijima uglavnom 125 i 150ccm yamaha minareli agregat koji se uglavnom krecu oko 1000 do 1200e , s druge strane pre nekoliko dana prodao sam skuter tako da definitivno sledi neka kupovina,

 

e sad me zanima ko ima iskustva sa ovim agregatima da napise bilo sta, sve me zanima a konkretno kako idu imaju li dovoljno snage, znam da je ovaj od 125ccm bas slabasan i koliko je jaci ovaj od 152ccm i da li im je isti prenos jer i to je mana na ovom od 125ccm, kako bih mogao da utvrdim stvarnu kilometrazu, i koliko uopste prelaze km , i razmisljam nesto ovi jeftiniji su u losijem stanju pogrebane plastike pa da li je moguce prelepiti mat folijom ceo skut i dal bi to na nesto licilo ili je bolje prefarbati ili pak dodati koji evro vise pa kupiti sredjen skut??????

 

evo u oglasima duze vreme stoji piaggio x9 125ccm deluje lepo i km je ok i godiste je dobro i najbitnije i cena je pristojna pa sta mislite o tome ,mada nikako mi ne ide x9 i 125ccm zajedno a kazu da nije tako los na ubrzanju naravno za 125ccm http://www.polovniautomobili.com/oglas1662948/piaggio_x9/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Sa koliko novaca raspolazes?I ja ti predlazem da zaobidjes 125 kubika,da ne mucis ni masinu ni sebe :) ,u tom cenovnom rangu mozes da pogledas i nekog Bugija,ja ti savetujem stavi pare na sto ispred sebe,uzmi telefon i zovi,odaberi nekoliko skutera,telefoniranjem ce verovatno neki otpasti,za ostatak sedi u kola otidji licno,sedi probaj zapazi detalje i budi spreman na to da se vratis kuci bez obavljene kupovine,treba biti sumljicav i dok nisi siguran ne kupuj to ti je moj savet :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Pa ne znam najvise mi se svidja vizualno a ima pouzdane agregate i nije tako skup, mada si u pravu ne treba zuriti , ja sam i planirao da pazarim tamo aprila-marta sad samo skupljam informacije i pratim oglase za slucaj da ispadne nesto sto se ne propusta, mada sad gledam ima i neke aprilije da se nadju tu do 1500e ima i koji burgman mada mi oni nekako glomazni i kockasti , ovaj je recimo simpatican mada slabasan s tim da je godiste fino http://www.polovniautomobili.com/oglas1680090/suzuki_burgman/ ali u pravu si treba polako samo i videcemo sta ce da ispadne......................mada sam svestan da ako kupim neki 125 ili 150ccm nema duga putovanja, al tu se kosi sad za iste novce uzeti isti model jaci u losijem stanju ili noviji i bolje ocuvan al slabiji ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Sa koliko novaca raspolazes?

 

Tu do 1500e stim da mi to zavrsi i registraciju prenos i pratece troskove

 

Malaguti ili Beverly pogledaj,vidi...

 

Bas sam ovom za malaguti poslao sms kaze da je zadnja cena 950e i da je masina u odlicnom stanju a za sve ostalo da ga pozovem, medjutim nisam ga zvao da ne trcim pred rudu.......sacekacu jos malo da vidim sta ce da izadje po oglasima a ujedno i da polozim za A (testove sam polozio pre neki dan al bilo snega pa je voznja odlozena 06.februara) tako da ako nadjem nesto da mogu da dovezem jer nemam ni kombi ni prikolicu.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Ako ti je budzet za sve 1500e onda planiraj da platis motor oko 1350e. A za te pare vec mozes da lepo biras.. Mene je prevod i komplet registracija prosle godine za Madisona 250ie 2009god kostala 200e.

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Sta mislite o ovom http://www.polovniautomobili.com/oglas1807720/malaguti_madison_t_150/ znam da ne treba da zurim al bas se pogodilo da sutra idem u nis i taman cu da pogledam usput da vidim kako to izgleda, kaze da mu je zadnja cena 1000e daje koffer i ciradu uz njega i kaze da je odlicno stanje , najvise mi odgovara sto mi je blizu ako se resim al videcemo sutra................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

@Drandigo

 

Ti si negde iz okoline Nisa?Ako ti je usput,svrati,vidi,pogledaj cena je OK,za manje para imas samo madisona 125 (od malaguti porodice),probaj kako ide na nekom pravcu na 80,90km/h ako uslovi dozvoljavaju ,čuj po zvuku da l' se masina vrti na VISOKIM obrtajima,ja ne znam nisam vozio 150 pa da ti kazem da li je dovoljno,probaj ako uslovi dozvoljavaju i neko imaginarno preticanje :) .

 

Moze da pomogne :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Za ovog sivog iz Šapca sam zvao pre kupovine Beverly-a i čovek kaže da je uradio kompletan servis i da ima punu kutiju delova koje je menjao kao dokaz, imao je i Xenon ali je bez njih 50 eura manja cena. Ova cena mu stoji od prošle godine...

 

Madison 800 eura i Madison 180R ovaj plavi je moj favorit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

ne razumem sto si se vezao za malaguti i za beverly????ti gledas 12 god stare skutere!pogledaj malo neki Sym 250......izadju u oglasima, nekad oko 1500e pa mozes i za 1400 da ih dobijes, a 4-5 god su stari....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Pozdrav evo mog iskustva(što naravno nije pravilo i ne znači da ćeš ti imati sličnih gluposti sa njim) ....ja sam imao baš taj t150 2001 i namučio me samo tako. Zajebavala je da izvineš struja neviđeno, prvo mi je crkao regler, taman to sredim crkne pokazivač temperature. Onda kajiš krene da proklizava, promenim rolnice ništa ne dobijem, kupim nov kajiš ono još gora situacija. Vratim stari kajiš i vozim tako jedno vreme....onda krene opet pokazivač temperature da riknjava. Promenim termodavač, opet ćorak...na kraju se ispostavilo da je prethodni vlasnik ili neki priučeni majstor malo tu nešto prevezivao i sve na pola urađeno ništa kako treba.....sjebali instrument tablu,kazaljke pobrljavile i pokazivale pogrešno i tako ode od besa motor u oglase. Mada lepo sam se navozao sa njim čak i u dvoje se ne buni mnogo (usudio bih se sa njim svugde), registracija jeftina, potrošnja ispod 3l na otvorenom, dobar položaj za upravljačem i zaštita od vetra, velik i prostran gepek, lagano ide 90-100 bez naprezanja. E da ...farovi iako mnogo dobro izgledaju na oko.... ne valjaju ništa, šta više očajni, xenon pod obavezno ako uzmeš motor. Jako je bitno kako je motor održavan kod prethodnog vlasnika(najbolje od nekog zaluđenika koji ga je voleo i hoće da pređe na noviji i jači ;)) , budi strpljiv samo dok ne naiđe dobar primerak. Kod nas ih je mahom uvoženo iz Italije u očajnom stanju...pa malo srede i prodaju ovde kao super full giga mega dojajno salonsko vozilo....ako nisi siguran povedi nekog ko se razume ispregledaj sve živo i tek onda kupuj. Naravno ne može uvek da bude sve cakum pakum, sitne estetske nedostatke uvek možeš doterati bitno je da je mašina ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Bio danas da vidim ovaj u Nisu http://www.polovniautomobili.com/oglas1807720/malaguti_madison_t_150/ , sta znam nije los ne mogu lepo da procenim stanje, sto se plastika tice ima par pogrebotina mada nista strasno s obzirom na godiste, akumulator je crko pa smo ga na kablove upalili i od tog trenutka je radio jedno 20min u mestu i nijednom nije promenio zvuk nista ne lupa ne trese , sad ja se slabo razumem ali ja bih rekao da mu je rad masine odlican, iz mesta fino krene i ubrzava isto i ravnomerno sve do 60km ,nisam imao prilike brze da ga vozim sve neke kratke ulice jbg, inace ne radi prednje jedno svetlo i stop svetlo(sijalice valjda), vec sam reko akumulator ne radi, i guma zadnja je lose stanje ali moze da prodje , prednja je nova, ima fabricki kofer malagutijev 2 kljuca , e sad ne mogu da procenim kako ubrzava nikad nisam vozio 150ccm ni slicno pa nemam sa cim da uporedim al sve u svemu nije lose,

evo par pitanja (zapazanja)

1. Radio je oko 20min u mestu i upalio se ventilator, da li je to normalno da se tako brzo zagreje?

2.Vizir je sve mutan i sitno pogreban ,da li moze to da se polira?

3.Proverili smo kako puni akumulator ( oko 14v) sto bi trebalo da znaci da puni akumulator samo da je ovaj los?

4.Kilometraza 28000km da li je to puno, koliko prelaze inace ?

 

Kaze da ga je kupio 2008 god i nista sem reglera nije menjao ,(sem ulja), sto bi se reklo da je kais verovatno pred kraj kao i rolnice itd.

Cena je 1000e poslednja pa sta mislite vredi li to uzeti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Ako pazariš, uradi komlet servis da budeš miran, ulje i filter, svećica, su smešna stavka a do proleća imaš fore da nabaviš sve to, kajiš i rolnice za njega isto nisu skupi. Akumulator ti je naskuplja stavka tu, vizir može da se ispolira naravno ovde imaš temu čovek je doktor za plexi možeš mu poslati i da ti vrati ispoliran, samo montiraš i ćao(skida se jako lako) http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/39354-viziri-iz-srbijeby-ivan/page__st__100__p__748496__hl__ivan+viziri__fromsearch__1#entry748496. Pređena kilometraža računaj bar da je dupla od one što piše.....i ne daj mu više od 800e ako nije registrovan :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

U potpunosti se slazem sa Borisom. 800-900e izvadi na sto i videces da sve moze. A komlet veliki servis se podrazumeva jer samo tako ces moci mirno da se vozis. A to sto je upalio ventilator posle 20min je ok. Maxi skuteri vrlo brzo dostignu radnu temperaturu.

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

xexex sta sad poslednja cena 950e kaze ''video si motor to je to ispod toga ne mogu nikako ''................. mislim nije mi za 50e da se ne ciganisemo ,opet ako pogledam oglse nema jeftinijeg od 950e u celoj srbiji , od 125ccm ne racunam a i njih ima samo 2 jeftinija i to ne znas koji je gori, a od 150ccm idu oko 1000 - 1200e , tako da ne verujem da ce do proleca izaci neki jeftiniji i da mi bude tako blizu jer i to treba racunati jer sve preko 100km da idem je vec veci trosak (sve izlaze uglavnom Beograd Novi Sad to mi je 220 pa navise km) i jos da dovezem motor (nis mi je na 60km) tako da se mislim da ga uzmem pa kako mi bog da , opet me najvise brine masina da se ne desi nesto ,sto se tice plastika to cu sve da sredim nije strasno uglavnom razmisljam jos pa cu javiti sta sam uradio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja