Jump to content

Moto Zajednica

"Potvrdio Bosnu"...drugi pad za tri dana ...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Evo juce (16.09.2007.) padoh po drugi put za tri dana...

Prvo me udari taksista, a juce padoh na stazi Ada huja...

Bila organizovana neka revijalna voznja supermoto motorcikala u okviru Tuning-styling show-a na Adi Huji...i tu se pojavi nas 6 da malo odvozamo...(sa foruma je bio Boban-R i Pantocrator, ne znam da li su ostali momci na forumu)...4 ktm-a i 2 Husqvarne...

Ja se razmisljao da li da idem (imao blizak susret sa taksistinom soferkom i haubom pre dva dana), ali reko' nek' ide zivot :D ... Krenem od kuce, motor se na prvoj kapiji Huje sam od sebe ugasi u voznji...kvacilo (kao stao sam namerno :D ) i pitam momke kuda, na spisku sam...samo pravo, kazu oni...

Sa mukom palim motor ( ne znam sta mu je, mora da je nesto od onog pada od prekjuce), i dolazim do rampe za naplatu, gde se on opet gasi...momci (i seke) me propustaju, i ja opet tesko palim i nastavljam dalje...to se ponavljalo na parkingu, motor se gasi i stuca i na punom gasu, i na leru...probam da odvrnem svecicu, stavljena nova Iridium pre 300-tinak kilometara...sve u redu, boja dobra, neostecena...varnica ima...pustam benzin iz lonceta...itd...

Momci vec izlaze na stazu, meni motor radi, i ja reko' 'ajde, nece se valjda joguniti da stane na sred staze...ma mislim, i nek' stane, sta  me briga...

Jedva ga upalih, i na stazu...pun gas....trazim da spuste lanac (posto su momci vec krenuli), i izlazim..motor se gasi na prvoj krivini i umal' da padnem...stajem sa strane, ponovo ga palim, i krecem...malo stucao, stucao, i prokinu...ide...

Krenem da nizem krugove, upoznajem se sa stazom, malo zadnjak, malo prednji, pocinjem da upoznajem stazu i da klizam...to je trajalo jedno 10-tak - 15 minuta, ja usao u fazon, pred ostrijim krivinama saltam 2 nize i pustam kvacilo pod nagibom, motor kliza u stranu, kontriranje volanom, i na izlasku iz krivine dodavanje gasa, motor ponovo kliza u stranu...i sve tako...(normalno, sve je ovo daleko od profi voznje, pola klizanja je bilo "u pokusaju" :D, al' bilo mi je lepo krenulo... :) )

I tako, na izlasku iz one ostre "U" krivinice na kraju suprotnom ulazu staze, ja dodajem gas (vec sam odavno pustio kvacilo, zadnji tocak se vec full okrece), motor kliza, kad odjednom "stuc" zaglavi, tocak stade, i ja zajedno sa motorom na suprotnu stranu...pokusavam da ispravim (to je sve trajalo jako kratko, ali ovo je "slow motion" opis :D), oci su sirom rasirene, zadnji tocak se ne okrece (eh, sto pustih kvacilo :D ) i ja "uhvatih zeca" preko motora... :D

Eto...naravoucenije : nikad nista na silu, ako vam vec motor nije 100% ispravan, nemojte rizikovati, inace cete doci u situaciju da se obrukate pred pola Beograda i kamerama :D

Pozdrav :)

P.S. Nije mi nista ozbiljno, ugruvan sam, boli me koleno (al' mislim da je to od onog taksija), malo ogrebotina po rukama, zastitna jakna i kaciga odradile posao... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Al te otje ovih dana....

 

Al dobro bar kroz izlog nisi proleteo ko neki ... ;D

 

Ajd odmaraj malo bre, zalechi te rane a i motor... pa onda opet na voznju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Al te otje ovih dana....

 

Al dobro bar kroz izlog nisi proleteo ko neki ... ;D

 

Ajd odmaraj malo bre, zalechi te rane a i motor... pa onda opet na voznju :)

 

Hehehe...Mina, tek sad procitah tvoj post o "Shopping-u" :D...

Pa sta da kazem...ne zna se sta je veci blam...o tebi pricaju mnogi, a mene su videli mnogi :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

 

 

Hehehe...Mina, tek sad procitah tvoj post o "Shopping-u" :D...

Pa sta da kazem...ne zna se sta je veci blam...o tebi pricaju mnogi, a mene su videli mnogi :D

 

 

Mrtva trka ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Hvala na ucescu...

 

Nista, nista, i drugi put :D ...

 

Da li sam zaboravio da sam i uprkos padu imao kez od uva do uva kad sam dosao kuci, i da su mi oci bile "na vrh glave" :D....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ne, tu sam kacigu uzeo kao pomocnu (tj. za devojcicu, koju reeeetko vozim na motoru :D )

Nosio sam onu moju sivu Airoh.

 

Kako je u Kanadi, Kanadjanine? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja