Jump to content

Moto Zajednica

Pa šta sad da radim?

Recommended Posts

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Po naški se to kaže - stranac! :lol:

Pa da, i sad zamilsli nađeš motor u oglasu, piše registrovan u Srbiji, napališ se kao ker, pozoveš kad on "stranac". Potpuni! Ni ne seća se odakle je stigao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

...ajd sad za mene glupog...:stabre:.

Zar ima "divljaka" u oglasima i u EU? mislim javno?:zbunjen:

 

Znam da postoje prevare tipa uplati mi povoljniji motor/auto i ja ti ga šaljem na kućnu adresu, ili da kad dođeš da vidiš motor /auto reši pošteni prodavac i njegovo društvo da te liše tereta novca koji nosiš i pošalju kući bez motora/auta (opljačkaju te).

 

Prosto mi je to neverovatno...mislio sam da je to izum nas iz banana država, da se divljaci / kradeni motori ili u deminutivu stranci, mogu kupiti preko oglasa, a u uređenim društvima kupuju ispod tezge ili od čovekakojiznačoveka :zbunjen: ne ovako javno.

 

Zaista sve i da imam "stranca" nikad ga nebi stavio u oglase...nekako mi je to kao da kažem svima: Evo lopov sam i šta mi možete....<_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa sad kad već pitaš... Imamo EU, EU i EU. Mađarska spada pod ove EU. U Bugarskoj, koja pak spada u EU, verovatno ima više sumnjivih nego čistih. A u Danskoj koja je za razliku od ove dve u EU mislim da sumnjivih u oglasima (a pogotovu na najvećem sajtu kao što je ovaj koji sam ja postavio) nema ni u promilima.

Nisu svi kradeni, neki su kupljeni neregistrovani u Italiji ili Austriji jer su voženi na stazi (ili stunt) pa su kroz par ruku završili u Mađ. A drugi se pretstavljaju kao ovi ali su u stvari "nepoznatog porekla". Ovih drugih je više. Taj papir koji vlasnik ima je uglavnom kopija rukom ispisanog teksta na nekom jeziku sa potpisima i nekim datumom. Kao bill of sale u Americi. Ovi poznatog porekla imaju odjavu registracije ili originalni račun sa overenim prenosom na novog vlasnoka koji ga nikad nije registrovao. I svi se nazivaju "strancem". Na kupcu je da proceni o čemu se radi. Moja procena je da se na stazama u Mađ. vozi oko 20% (a možda i svih 30!) motora koji bi iz ovog ili onog razloga mogli da budu oduzeti. Mislim na one namenjene isključivo stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

...ajd sad za mene glupog...:stabre:.

Zar ima "divljaka" u oglasima i u EU? mislim javno?:zbunjen:

 

Znam da postoje prevare tipa uplati mi povoljniji motor/auto i ja ti ga šaljem na kućnu adresu, ili da kad dođeš da vidiš motor /auto reši pošteni prodavac i njegovo društvo da te liše tereta novca koji nosiš i pošalju kući bez motora/auta (opljačkaju te).

 

Prosto mi je to neverovatno...mislio sam da je to izum nas iz banana država, da se divljaci / kradeni motori ili u deminutivu stranci, mogu kupiti preko oglasa, a u uređenim društvima kupuju ispod tezge ili od čovekakojiznačoveka :zbunjen: ne ovako javno.

 

Zaista sve i da imam "stranca" nikad ga nebi stavio u oglase...nekako mi je to kao da kažem svima: Evo lopov sam i šta mi možete....<_<

tamo u eu ima vise divljaka nego ovde sigurno,a da nepricam po bugarskoj,mi smo super
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX-R1000

Evo i ja da se uključim... :takoje:

Prodao sam svog bivšeg ljubimca na 2 točka, pa sada ovih dana tražim novog!!!

Kažem novog, ali ustvari mislim druge vrste.

I tako ti ja nađem gsxr1000, sa "dobrom" cenom , i ????????? :zbunjen::zbunjen:

kada sam se najviše zagrejao, pa mu tražio broj šasije , da proverim u inostranstvu legalnost motocikla - onda na moje zaprepašćenje čovek počeo da se izvlači i priča mi priče za malu decu. :stabre::stabre::stabre::stabre:

Odmah mi je bilo sumljivo, pa ja pritisnuo ponovo ( mislim tražio broj šasije) a on kao evo baš sada imam neke kupce ovde.

Pa ko ovde koga zeza???? :zbunjen::zbunjen::zbunjen::zbunjen:

Pa hoćeš li ti da prodaš motocikl ili ne????

I onda sam se spustio na zemlju, i ukapirao da mi lik pokušao uvaliti TOPLOG - ma neeeeee - VRELOOOOOOG motocikla bez mame i tate. a bogami i ostale rodbine.

Odmah sam izbrisao njegov broj telefona, i obećao sebi da ću biti oprezniji sledeći put.

 

Pa se pitam da li ću uspeti da pronađem sebi novog ljubimca, a da me prethodno ili nedaj bože posle kupovine motocikla strefi nevolja.

 

Eto kako sam ja prošao pre par dana, i nadam se NE PONOVILO se.......

 

 

Sada, tražim, tražim , i čekam, :Mina::Mina::Mina: i čekam, i čekam.

Nešto će već da naiđe!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ima i onih koji ne znaju da voze kako ti kažeš "tople" motore pa onda ni potencijalnom kupcu ne mogu da kažu ništa sumnjivo oko porekla

Stanje polovnih motora je takođe posebna priča jer ovde ozbiljnih servisa (mislim na znanje, alat i rezervne delove a ne na fancy prostor) ima vrlo malo tako da svako šta i kako treba raditi gleda iz neke svoje perspektive i siguran je da je baš tako ispravno.

 

Sigurno je da ima i solidnih ponuda ali ih treba naći i to mora "poštenije" da se plati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX-R1000

E , ja se ponovio..... :takoje: :takoje: :takoje: :takoje:

kupio na moju srecu , motocikl od 1 vlasnika , koji ga je kupio u salonu.

 

A tebi - to crank , zelim srecu u trazenju :zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja