Jump to content

Moto Zajednica

Trazi se saputnik!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Sprema se, naravno :)

I bilo bi i te kako lepo imati motor ovde. Tereni za vožnju su za poželeti.

U avgustu dolazim najverovatnije na godišnji, možda do tada u Srbiji i prodam motor, pa u UK kupim drugi. Prevoz će me koštati boga oca od Srbije dovde, a iz UK je to mnogo lakše i jeftinije. A možda i po završetku godišnjeg oteram AT do Londona i utovarim ga na brod za Sierra Leone, a ja nastavim avionom. Sve opcije su otvorene. A ako se to desi, biće to put kakav se upravo u ovoj temi i dogovara :) Malo para, mnogo kilometara!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Motocikl: ER6N

Zavist jeste greh, ali jako vam zavidim na ovom načinu putovanja. Samo napred pa daće Bog da dogodine i ja krenem u ovakvu avanturu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Jako zainteresovan..ali bez šale i bez "porodičnih problema"....jer sam uglavnom to dobijao kao "šljagu " u lice dan pred planirani put od "Moćnih bajkera" , evo poslednji put u prošli četvrtak(trebalo se otići do Tare) pa ne mogu da zamislim kakve bi imali probleme da treba da putuju do nemačke, (da mi ne uzmu za zlo oni koji jesu moćni bikeri ali i putuju,)

Inače iza sebe imam sigurnih pola miliona km na dvotočkašima jer vozim od svoje trinaeste godine(avtove kada bi računo bilo bi neizračunljivo)no da me se ne bi shvatilo kao nekog uobraženog kretena, prelazim na PUT....ja sam iz NS-a ne mogu da nadjem pouzdane ljude za duže putovanje(ako bude i ove , onda će biti već druga sezona)...Ja imam još jedan predlog, koji bi možda mogao da se razmotri, jer vidim da ovde ima ozbiljnih ljudi...Znači Tura sa prelaskom preko Tromedje alpa, sve tri zemlje Austrije, Italije,Šwice, pa na Italiju do Brindisija obalom...Trajekt do grčke...pa Kući sa Juga)znači jedan lep krug)....ali neću da mrsim planove BUCI...jer sam i za tu destinaciju zainteresovan, jedino što ja duže od 15 dana sumnjam da bih mogao ići, ali opet, i tu bi se dalo nešto uraditi ako budem jedini koji "kvari planove"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Hajde da se vidi ozbiljno kojliko bi motora bilo ozbiljno u igri...jer živa istina je da više od 4 motora u grupi na daleki put...jako teško...te ovaj nije sip'o benzin,,, te taman se krenulo a na 5-om motoru se nekom pripiškilo i tako u nedogled(neka se nik ne ljuti...lično iskustvo iz putovanja po hrvatskoj, sloveniji , italiji etc...kada je bilo više od tri motorcikla) moj predlog bi bio da ako bi se skupilo više motora, da se onda podele u dve grupe(mada lično sumnjam)...jer opet da se niko ne nadje prozvan...što je datum kretanja bliži, proporcionalno tome se javljaju ljudi sa "porodičnim problemima" i odustaju..tako da nekom "prirodnom selekcijom" se dodje do idealnog broja ljudi ...i Druga stvar datum, lično smatram da bi Juli mesec bio najpouzdaniji što se tiče lepog vremena, naravno sve po dogovoru...Novac...ja sam poslednji put imao 12 dana hrvatske, slovenije, izlet do italije, nazad jadranskom mag.preko crne gore...650evra...doduše u maju mesecu početak sezone...tako da sam u baškim vodama u hotelu P.A.L.A.C spavao za 25ev...ali cena u julu u istom hotelu je 45evra....tako da sve to treba uzeti u obzir...kao što je neko već rekao zajednička kasa je najidealnije rešenje(i moje iskustvo je krajnje pozitivno)za hranu smeštaj...gorivo, cigare, pokloni po na osob.

Pa hajde sada ljudi da ne otežemo mnogo...tj.ako me se prima u ekipu koja bi išla ja bih išao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

aaaaaaaaaaaaa, znaci ovako stoje stvari da ne pisem vise kilometarske postove:

Zainteresovan sam za turu...da ne kazem IDEM...

Podelicu post u 3-4 dela i u svakom napisati sve po meni potrebne informacije sto se mene samog tice:

 

1) Zainteresovan sam za Bucinu turu. Ko je citao temu, naveo sam da bih se rado pre puta upoznao sa svima, i popricao da ne bude ko je ovaj, ko je onaj... to iz licnih razloga... Opet mi ovde pisemo i neke druge ture, predlazem ko nije zainteresovan za Bucinu pricu, a zeli da putuje, neka otvori novu temu.

 

2) Novac...iskreno ja za ovakvu turu planiram da odvojim 1.500 eura i ni dinar vise... Ako se uklapa u pricu uklapa ako ne - ne...

 

3) Vreme polaska Ja sam u Srbiji, tek krajem Jula/pocetak avgusta...ako se uklopim u zavrsnu pricu da podjem sa Vama, idem ako ne, Boze moj...ici cu negde drugde kada se vratim...

 

4) Put Sto se samog puta tice...Ide se u Evropu...pravu "Evropu", znaci 70 % stvari koje cemo videti i na koje cemo naici su pod libelu, sve cisto, sve nekako ne prirodno, to je moje misljenje.Vise me privlaci Istok kao nesto gde moze malo vise da se prozivi i dozivi, ali opet kazem ovde se dogovaramo za turu koju je predlozio Buca, tako da ne offujem...

 

Zakljucak:

 

Zeleo bih da idem na ovu turu, sve zavisi samo od jedne stvari - datuma... izneo sam gore jedini problem samo oko datuma. Isao na motoru sam ili Vara bude nosila dvoje, to je stvar licnog izbora...

 

Pozdrav sa Dalekog Istoka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Ja sam isto ozbiljno zainteresovan, ali sam baš zbog navedenih razloga u prethodnom postu , samo pomenuo mogućnost da se jednim delom ide isto, Alpi;dolomiti obavezno...a nemačka i to što se mene lično tiče ne mora, opet, bude dovoljno zainteresovanih ljudi , i svi žele taj pravac ja ću se apsolutno uklopiti....mada mislim da bi sada i buca trebao da kaže koju, koliko je on mislio dana jel pravio neki GPS, te svoje ture, ako jeste ne bi bilo loše da se predoči...i isto se slažem da bi se trebalo pod obavezno (oni koji zaista žele da idu i nemaju "porodičnih problema")naći barem tri nedelje pre puta negde na nekoj vožnjici, malo popričati o svemu i upoznati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

:jee: Samo vas gledam...Ali salu na stranu trenutno. Koliko primecujem vec se naziru obrisi ekipe :zdravo: . Dakle ovako. S obzirom da se na put moze krenuti od polovine juna pa na dalje kad se dogovori, predlazem da se zainteresovani nadju negde i popricaju i rasciste i dogovore ono sto je moguce. Da konkretizujem. Datum susreta 26. maj. Mesto susreta bih predlozio posto se formira moguca grupa zainteresovanih bilo za putovanje ili samo za susret u zavisnosti od toga odakle su zainteresovani.

:moto3: Pocnimo onda da se upisujemo na spisak zainteresovanih za susret 26.maja jer nam od toga zavisi sta cemo preduzimati dalje

 

1. buca

2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Auu ja sam zainteresovan kako sam i ranije bio naveo.Ali nemogu pre 28 maja ili posle.Ja bi predlozio ako je moguce 2 juna da se svi vidimo.Ali nema veze i ako se ostali sastanu,u toku sa svim cu biti ovde na forumu.

TOUCUERR71 posto sam ja iz Novog sada mogli bi da razmenimo brojeve pa se cujemo.Ja sam u Ns na knap 26 ali mi motor moram registrovati,istekla registracija,pa zato ne mogu na dogovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Ja sam drugi...ajte dajte mesto nalaženja što pre...BUCO pošto si ti Idejni tvorac i GURU ovog putovanja...daj pod itno predlog za mesto nalaženja 26 a ako stvarno ima još ljudi koji bi došli ali im fali dan dva možemo da pomerimo par dana prema Junu, ali tu je onda kraj...Moj Broj Za sve iz NS-a, azainteresovani su za priču. 0638986714 Sale Bandit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

I da hteo sam da kažem nešto u vezi novca..naravno da se može putovati da se troši i 300 evra dnevno,,,, odgovorno tvrdim da se dan bilo gde u evropi sa spavanjem (da nije Hotel Hilton, ali da je Bik, apartman,kakvih ima po celoj evropi, krevet , tuš, sve čisto=može proći za 65)Ako se prelazi 300 i koji kiopmetar dnevno što je najoptimalnija kilometraža a da se na odredište nestigne izmrcaren do krajnih granica je u benzinu 25 evra , za 15 evra jedan čovek u evropi može da jede dok ne pukne)sa zajedničkom kasom se to spusti na 10 evra maximum)(ne pričam o fency restoranima)cigare , sigurno neću plaćati 5 evra kutiju , nego ću poneti box i pol cigareta i za 20-25 evra se može uvek naći krevet---kome treba dhjakuzi i stelitski program..neka se učlani u BMW Group Tour ili DUCATI ili već,ne kažem dese se dani kada moraš da potrošiš više para što zato što ti je baš ćeif, i hoćeš da jedeš u nekom restoranu i hoćeš da se malo razbaškariš po nekom velikom krevetu, tvrdim da i to može ali 3/4 puta kroz putovanje od 15-20 dana, i to je sasvim dovoljno da se "povratiš" od "memle" e sad može da se proputuje cela australija na Multistradi 1200 sa sve pratećim servisnim kolima i spavanjima u hotelu sa 4 i 5 zvezdica 7100evra(njihov motor) ko me se može neka izvoli, isto to ima evropa i sl....pa kada bi trošio te pare koje se predlažu, onda bi pre to uradio. zašto da habam svoj motor, kada za 3200evra, može ceo krug oko italije za 17 dana(5 stars hotels) isto na multistradi 1200 ( whitout wallet-znači sve ti je plačeno sa sve ducati poklonima na kraju ture(kape, majce i sl) i zvaničnim sertifikatom <_< da ste postali član Ducati club-a) jel treba da nabrajam dalje...1800 evra bi meni bilo dovoljno da odem do amsterdama preko francuske i nazad...sa sve jako dobrom zajebancijom u 'Damu. Iskreno....neka se niko ne naljuti...svako spram svojih mogućnosti...ja samo znam da putovanje motorom još kao mali deran gledajući MAD MAXA nikada nisam zamišljao kao letovanje na maldivima(ali i to ću da odem , ne motorom naravno :zdravo:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Buco ok hvala ti.Ja necu stici za ovaj termin 26 jer tek 28 idem da oteram motor na tehnicki i registraciju.Tako da se o stvarima o kojima ste razgovarali mogu informisati i ovde.Pa kad se prenesu utisci i dogovori da vidim koliko mi to odgovara.Ali evo vec na nevidjeno kazem da mi odgovara 90 posto.

Usput pitam jel bi bilo zanimljivo i do Portugalije zagrebati?A naravno dolomiti ne propustiti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Alo šta se dešava...nešto su se ućutali, ljudi kako se jul bliži...heheheheheh... stara dobra priča u decembru svaki drugi član BJB je "ozbiljno Zainteresovan" u Martu svaki peti, u maju evo jedno ozbiljnih 6/7 a u junu će i BUCA, da odustane... moje iskustvo je takvo....tri godine za redom sam putovao...i svake godine smo na kraju išli ja i Dži, ovo ostalo je po opisanom...sa približavanjem datuma proporcijonalno "otpadalo" iz putne varijante..Ajde BUCO, kraj će maja...ako si pozbiljno mislio da putuješ u drugoj polovini juna do 5/6 u istom mesecu, treba da imaš 99% razjašnjenih nepoznanica i isplaniran put. To je za 15 dana ili ti dve nedelje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

:moto3: :moto3: :moto3: Alo ljudi! Ja nepoznanice nemam. Kako sam na pokretanju ove teme rekao ja putujem u svakom slucaju. Sam ili u drustvu sve jedno. Datum polaska nisam fiksirao ali bice negde od 15-20 juna. Rutu sam okvirno definisao i nemam razloga da sebi stvaram pravila da bih ima cega da se pridrzavam. Putovanje cu morati da zavrsim nakon mesec dana najkasnije. Motor spreman kao i uvek, oprema takodje. Dodam tablu slanine i jos par sitnica i mogu da krenem. Posto cenim parolu da je putovanje veoma cesto lepse od destinacije a to se narocito odnosi na putovanja motorom sasvim mi je dovoljan orijentacioni plan. 100 ili 200km u nekom slucajnom pravcu mi nista ne smeta. Naprotiv.

U mnogome se slazem sa TOUCUTTER71 sto se tice "zainteresovanih" ali meni ne smetaju :neznam: . Uvek se drzim pravila-Ako si samnom DOBIJAMO a ako nisi GUBIS :jee: .

Dakle ja sam uradio ono sto sam mislio da treba. Pokrenuo temu na vreme, predlozio putovanje, objasnio moje stavove i poglede sa tim u vezi. Svako ko zeli moze da me kontaktira ili postom ili privatnom porukom radi eventualnog dogovora. Pa sta jos treba? A sve je tako jednostavno :zdravo: .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Jako zanimljiva tema.....

Na moju zalost zadovoljicu se samo vasim putopisom....ako ga bude....

Svima zelim srecan put...i odlican provod...koji sigurno nece izostati....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

:moto3: Dakle po planu u subotu 26.maja u 12 sati zainteresovani za predlozeno putovanje ce se sastati u Zrenjaninu na izlazu ka Novom Sadu neposredno (50m) pre kruznog toka sa desne strane ima pristojan restoran, kafe ili sta je vec. Vreme ce kazu biti pristojno ali se naravno moze doci i autom. Posto sam ja uslovno receno "organizator" ovog sastanka i bicu na mestu sastanka bar pola sata ranije zainteresovani me mogu pozvati na tlf. 064/16 31 922. Jednostavno prilika za upoznavanje, druzenje i dogovor. Licno me veoma zanima hoce li i koliko biti zainteresovanih kada se radi o konkretnijim dogovorima ;)

Da jos jednom napisem par osnovnih stvari. Ruta planirana globalno i njen osnov je sledeci. Auto putem do Slovenije pa dalje preko Austrije do Nemacke. Bavarskom juzno od Minhena kretanje na zapad preko Bodenskog jezera prema Svarcvaldu. Dalje na jug preko Svajcarske prema Italiji i onda na istok voznja kroz Dolomite prema Srbiji. Dakle detalji nisu planirani a planirace se se za svaki dan ili par dana unapred u zavisnosti od zelja i mogucnosti. Spavanje u satoru i neki jeftiniji smestaj na svakih par dana. Ishrana uglavnom u supermarketima. Sve ostalo se dogovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: VT750RS

Mislim da je znatan broj nas koji vec jedva cekamo da cujemo sta ste se dogovorili na kafi, a kamo li putopis... :)) Ove godine propustam sve duze ture zasigurno, ali ovo sto vi organizujete je metod kojim zelim da izobilazim sve i svasta :)) Samo cepajte, a mi gledamo sta radite i ucimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Sto niste dogovorili u subotu u Sapcu na moto skupu, pa da vas upoznamo i mi sto necemo ici sa vama, bar ne ovaj put.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Predlozeni susret zainteresovanih za ovakvu voznju nije odrzan jer ZAINTERESOVANIH ZA OSTVARENJE NEMA. Jednostavno. Nista novo i nista neobicno. To naravno nece uticati na moje planove a i dalje sam spreman na druzenje. Jedino se TOUCUTTER71 javio pa smo odlozili susret. Dakle samo se ceka da prodje ovo malo vremena... pa :moto3: :moto3: :lol:.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Ok Buco,za sada kako vidim siguran si ti i Touch.Reci mi kad si planirao pokret jel si nesto mozda imenio.Da znam ako bi ja mogao kako da se uklopim.Uostalom cujemo se i telefonom,pa detaljnije da vidimo i troskove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Imam plan da za nekih mesec dana odem motorom do hamburga, znači segedin, vienna, berlin. Povratak možda na pariz, bazel, da na kratko posetim neke prijatelje, možda i dalje a ako se smorim skraticu max možda i dići motor na voz. Novac nije kritičan ali zbog porodičnih obaveza ne mogu odvojiti više od jedne nedelje. Možda bi mogli deo puta zajedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja