Jump to content

Moto Zajednica

Trazi se saputnik!

Recommended Posts

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Mile Brate moj, sto volim sto smo zajedno. Ovako jos 50god. a posle cemo gledati televiziju.:cirka2::bicikl::strikanje::jee1:

dace Bog deda. kada jednom stanem stati cu za stalno ali do tada nerazmišljam o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Zanimljive dovijacije, samo jedna stvar nije spomenuta: Marfi.

Treba imati neki AMS servis / osiguranje i treba imati neki backup plan (citaj lovu) za nedaj boze.

Bez toga je tek prava avantura, ali ako krene kako ne treba, moze se sakupiti dosta materijala za unuke pred spavanje.... :)

 

i rezervne ključeve......pogotovu kod motora sa kodnim ključem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

Mile Brate moj, sto volim sto smo zajedno. Ovako jos 50god. a posle cemo gledati televiziju.:cirka2::bicikl::strikanje::jee1:

 

Dane na televiziji ionako nema ništa pa ćemo morati opet na motore.:))):zdravo::takoje::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Moram da se zahvalim matorcima svih kategorija (ono mladji matorac...senior matorac...super matorac....) na pomoci u aktuelizovanju teme "Trazi se saputnik". I pored mog truda, da nije njih davno bi pala u zaborav. Ovako smo u pet najaktuelnijih vec duze vreme. :moto3: :moto3: :moto3: Logican sled stvari bi bio formiranje manje grupe za ovakvo putovanje. :lol::zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Malo ste se odmorili od mene ali evo me opet :lol: Sudeci po broju pregleda ima prilicno zainteresovanih. :moto3: Ovih dana sam valjda podstaknut drugim temama, razmisljao da u nameravano putovanje ukljucim par dana Slovenije. Uvek nekako samo prodjem uz tek po neko skretanje. Sva moja iskustva sa Slovenijom su pozitivna u svakom smislu. Dakle bice i malo Slovenije izgleda.

Za sada sam "obezbedio" mesec dana da uklopim ovo putovanje. Kao sto vec rekoh laganica bez obaveza bez tenzije...po principu, sve je moguce ako ne danas onda sutra ili prekosutra ili....Bitne su dve stvari. Da se krecem i da mi je lepo. Bas me malo cini srecnim :moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Voleo bi da malo detaljnije opises planiranu marsrutu. I ja planiram, najverovatnije u julu, posetiti Alpe. Imam i vremena i materijalne mogucnosti. Mozda nam se poklopi interesovanje, a mozda mi i das neku dobru ideju. Diskusija se malo rasplinula, pa bi bilo korisno da konkretnim planom vratis pisanja na pravu temu. Po dosadasnjem, pomalo komformistickom iskustvu, za ovakav put treba planirati 80 do 100 evrica na dan. Ja to uglavnom resavam kreditnom karticom, a gotovinu cuvam za nedaj Boze :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Konkretnije ili detaljnije marsrute nema. Prvobitna ideja ostaje. Dakle preko Slovenije pa Austrije kroz Bavarsku prema Bodenskom jezeru pa dalje na Svarcvald. Sledi kretanje na jug preko Svajcarske do Italije odnosno Dolomita. Odatle na istok ka Srbiji. Kostur marsrute je dakle ostao isti s tim sto se i on moze promeniti a u okviru toga sve je stvar zelja i mogucnosti. Dakle zadrzavanja i promene pravca radi obilazaka ili vec... su sasvim normalne. Sustina je da nema pravih ogranicenja unapred. Ostajem pri svom planu sa par noci kampovanja na divlje a onda noc u kampu, hotelu, pansionu ili slicno. I to je naravno vezano za konkretne uslove.

Moj izbor je i definitivno dajem prednost kretanju u odnosu na kvalitet ishrane i smestaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Buca pametno zbori,sve se moze,samo treba biti umeren.2010 nas dvoje matoraca od 50god. sa dva TDM-a bili na turi,znaci ovako Kovin,Budimpesta,Bec,Frankfurt,Kasel,Hanover,Amsterdam,Luxemburg,Paris,Bodensko jezero,pa ponovo Bec i kuci i sve to za 25 dana i 1000evra.Za neverovati,doduse malo smo se i svercovali kod prijatelja ali i obisli sve bitnije destinacijepo ovim gradovima uz,ponegde,kupljenu ulaznicu.Sve ukupno 6000km a kupili smo i po neki pokloncic.Danas ni ja ne verujem da smo to izveli sa tako malo para,ali jesmo.Naravno poneli smo mi vise ali tako je ispalo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Da ne radim 2 posla, da nije sitne decice i krupne zene, da mi je jos par evrica, i da pre par nedelja nisam u saobracajki gadno sredio kljucnu kost, da mi vise od polovine sezone nece proci u oporavku... Ovako pratim, patim, navijam za vas, zavidim vam pomalo, i pokusavam da verujem u cuda...

Samo napred, osvetlite nam obraz, i probijte led za nas buduce putnike... POZZZ!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

"TRAŽI SE SAPUTNIK" bi sa tako malim troškovima izgledalo kao "TRAŽI SE SAPATNIK".

Mada preterujete i sa cifrom od 100 eu na dan...Sa nekih 300 km na dan i malo klope, šator.... nisam dogurao do 30 eu troškova.. Naravno, izbegavanje auto-puta i sl.... NIje to loša varijanta..Samo da nije previše ekstremna.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Zanimljivo razmisljanje. 100 evra je preterivanje a 30 bi vec moglo biti ekstremno. Naravno da je za sve koji ladno trose 100 evra dnevno tih tricavih 30 ekstremno. Mogu samo da zamislim koliko bi odgovora bilo da se postavi pitanje optimalnog iznosa. Na zalost ima previse ljudi koji iako imaju puno para ipak su "pacenici" kao i obrnuto puno ljudi koji su veoma zadovoljni onim sto imaju i mogu.

Odgovor na pitanje koliko je zaista potrebno novca za takvo putovanje je uvek u glavi onoga ko putuje. Oni koji ne putuju nisu optereceni tim problemom. U postovima na ovu temu se jasno mogu videti razliciti stavovi a meni je posebno drago sto citanje moze podstaci na razmisljanje i ljude koji zele da putuju sa minimalnom potrosnjom. Ko je taj sto moze reci da treba na primer 28 ili 35 eura dnevno ili 50 ili 57 eura...Licno nemam takve ambicije i nisam zbog toga poceo da pisem o ovoj temi. Za one koje to zanima sam cini mi se prilicno dobro objasnio da se moze putovati puno sa relativno skromnim budzetom. Onima sa neogranicenim budzetom ne treba nista objasnjavati ako uopste citaju ovakve teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Po ko zna koji put naglasavam { ko neshvata svatice kad tad} Kvalitet zivota ne zavisi od materijalnih vrednosti, vec od kolicine slobodnog vremena. Sve to ide iz glave, a dali je dnevno potrebno 30 ili 130 zavisi od prohteva svakog pojedinca. Uvek mi je bilo bitnije sa kim sam nego gde sam, a to stvara puno manje problema kako u zivotu taku i u zajebanciji. Naucio sam da se rodjaci nemogu birati, ali prijatelji svakako. Buco samo napred pa ko voli nek izvoli, jer ovo malo zivota brzo protrci skoro kao i moto sezona. Dosta za danas jer rizikujem da mi se deca pocnu smejati.:zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Da sam u Srbiji i da imam slobodnog vremena bez oklevanja bih posao sa Bucom na ovo putovanje.Svidja mi se filozofija,za sto manje prava proci sto vise,a jos vise mi se svidja sto znam da je Buca fleksibilan,i ne bi se bunio da neko zeli da potrosi koji evro vise dnevno od njega :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Zanimljivo razmisljanje. 100 evra je preterivanje a 30 bi vec moglo biti ekstremno. Naravno da je za sve koji ladno trose 100 evra dnevno tih tricavih 30 ekstremno. Mogu samo da zamislim koliko bi odgovora bilo da se postavi pitanje optimalnog iznosa. Na zalost ima previse ljudi koji iako imaju puno para ipak su "pacenici" kao i obrnuto puno ljudi koji su veoma zadovoljni onim sto imaju i mogu.

Odgovor na pitanje koliko je zaista potrebno novca za takvo putovanje je uvek u glavi onoga ko putuje. Oni koji ne putuju nisu optereceni tim problemom. U postovima na ovu temu se jasno mogu videti razliciti stavovi a meni je posebno drago sto citanje moze podstaci na razmisljanje i ljude koji zele da putuju sa minimalnom potrosnjom. Ko je taj sto moze reci da treba na primer 28 ili 35 eura dnevno ili 50 ili 57 eura...Licno nemam takve ambicije i nisam zbog toga poceo da pisem o ovoj temi. Za one koje to zanima sam cini mi se prilicno dobro objasnio da se moze putovati puno sa relativno skromnim budzetom. Onima sa neogranicenim budzetom ne treba nista objasnjavati ako uopste citaju ovakve teme.

Pa neko će trošiti 20 a neko 25 ili 30 eu..Zavisi od motorcikla, potrošnje, pređenog puta i količine hrane(neko jede više a neko manje). To su sve varijable pod uslovom da idu istim putevima i spavaju u šatoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Najpre pozdrav Buco! Odusevljen sam tvojim entuzijazmom za ovakvu turu.

-Pratim temu i razvijanje price.

-Rado bih ti se pridruzio u ovoj prici no imam jedan problem....nije novac vec vreme....ja bih za ovakvu turu mogao da odvojim najvise 10-12 dana... iz drugih poslovnih razloga ne mogu vise, a i avgust kao mesec mi odgovara...kontaktiracu te i na pp pa da vidimo razvoj dalje price! Pozdrav sa Dalekog Istoka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Ljudi evo razmisljam nesto- a zasto se ne bi svi ozbiljno zainteresovani za Bucin predlog nasli negde popili pice i ozbiljnije popricali o predlogu, samom putu i ostalim stvarima??? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Ljudi evo razmisljam nesto- a zasto se ne bi svi ozbiljno zainteresovani za Bucin predlog nasli negde popili pice i ozbiljnije popricali o predlogu, samom putu i ostalim stvarima??? :)

 

Dobar predlog,tako se moze vise saznati.Samo nisam pratio od pocetka o kom se datumu radi za polazak na turu odprilike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Bravo momci! Cekao sam malo duze ali evo. Prihvatam i podrzavam predlog Joca_transalp. Ko god od zainteresovanih predlozi da se negde nadjemo i popricamo na temu ovakvog putovanja eto i mene naravno.Cvrstog datuma nema jer ako ima dogovora moze se i datum precizirati. Okvirno nek bude polazak od polovine juna do polovine avgusta. Mozemo organizovati da se negde nadjemo ali to nikako nije prepreka za zainteresovane koji mozda ne mogu ili ne zele da se unapred dogovaraju :moto3: . Svi smo ovde pa se i ovde mozemo dogovoriti iako je ziva rec ipak u prednosti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Slazem se sa tobom Buco. Itekako smatram da bi se svi koji bi ucestvovali u ovom poduhvatu trebali negde sastati...prosto - svako moze odmah izneti svoje misljenje, odmah na licu mesta postaviti neka pitanja, kljucna za dalji razvoj price o ovoj divnoj turi...i naravno glavna stvar - Nemamo svi ista misljenja- nemamo svi ista shvatanja....ja recimo zelim da znam npr. sa kakvim ljudima bi se vozio.- Neka niko ne razume pogresno ovo samo u cilju da grupa sto bolje fungcionise u toku trajanja ture- Ipak cemo 2 nedelje provesti zajedno, a npr. ne znamo se uopste. Pozdravljam sve zainteresovane! Evo spomenuo bih ovom prilikom kakvu sam ja turu zamisljao... Krenuo bih npr iz BGD, preko Sofije (Bugarska) za Instambul (Turska), tu bi prenocili i jedan dan npr uzeli za obilazak Istanbula. Zatim krenuti na jug Turske i spustiti se do Grcke. Ostati na letovanju u Grckoj npr. 6-7 dana i za to vreme obici nzn , Parajliju, Meteore, Halkidiki, Perkohori...da ne gnjavim dalje, povratak kroz Makedoniju ili kome se bas voza preko Albanije u Crnu Goru pa Srbija... ukratko objasnjeno. to je po meni takodje adekvatna tura. Zbog cega sam je spomenuo? - Upravo zbog toga sto ce biti npr. avgust mesec, prelepo vreme, ne kazem da je tura za Nemacku losa, daleko o toga za nju se i dogovaramo ovde, no posto je avgust mesec smatram da ljudima nije losa varijanta i obici i letovati u jednoj turi. kako god ispalo, Buco ja sam za! -ziveli! :takoje:

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Bravo!Evo ajde da ja iznesem prvo okvirno vreme kad bi mogao da se sastanem sa zainteresovanima i da razgovaramo na tu temu.

To bi moglo da bude uglavno bilo kad samo da je tu posle 28 maja.Znaci od 28 maja pa nadalje mozemo se sastati i dogovoriti i gde bi se nasli.Inace ja sam iz Novog Sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Drugari, ja vam se mogu pridruziti tek negde oko 20-25 Jula, tek tada sam u Srbiji. Iz Valjeva sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Ok kako se ovde dogovorimo,moze.Eto ja sam izneo od kada ja mogu da se sastanem sa ostalima.Pa mogu i drugi predlozi da se cuju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Alal' vam vera. Iz svega ovoga viri jedan (i da li samo jedan?) vrhunski putopis i fantastično druženje!

Mene lično jako privlači ovakav "nomadski" način putovanja. Što više km, za što manju cenu. Bez luksuza koji sebi ne mogu (ne želim) da priuštim. Bolje 3000km ovako, nego 500km sa spavanjem u hotelu ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja