Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA XJ 750 seca

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

U dilemi sam,tj malo mi fali da prelomim.

Nisam bas neki poznavalac motora,pa bih molio par saveta vezano za ovaj tip motora. Inace motor je 1982 god, 900 eura,u dobrom stanju, prva farba(ocuvana),novi izduvi,akumulator,polovne gume ali dobre,istekla reg...

Da li vredi te pare,ili moze li se za iste uzeti bolji motor?? Hvala svima u napred!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

U dilemi sam,tj malo mi fali da prelomim.

Nisam bas neki poznavalac motora,pa bih molio par saveta vezano za ovaj tip motora. Inace motor je 1982 god, 900 eura,u dobrom stanju, prva farba(ocuvana),novi izduvi,akumulator,polovne gume ali dobre,istekla reg...

Da li vredi te pare,ili moze li se za iste uzeti bolji motor?? Hvala svima u napred!!

 

Ako je to ta Seca onda ja ne bi puno razmišljao. To ti je Yamaha pravljena za američko tržište, u Europi jako jako redak primjer

Ako je još cena 900 € za 82-godište, onda treba odmah da uzmeš več zbog toga, jer če sledeče godine navršiti 30 godina i ti dobivaš pravog oldtimera. Sad je zima i vreme za sređivanje pa možeš polako da središ sve što je potrebno i na prolječe registriraš motor kao oldtimer. A i sam motor izgleda fantastično. Nemoj ništa prerađivati, samo ga ostavi originalnog stanja i lepo ga mazi. Več za koju godinu če mu cena ne samo da se duplira več i potroji. I još za kraj imat češ mašinu,koju nema (skoro) niko na tim prostorima.

 

Dobro to je moje mišljenje :lud:

Da imam mesta u garaži, uzeo bi je i sam, al več imam 2 motora i 2 skutera i sad treba da stigne i treči motor...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Nije ova što si je ti našao ali je ista,samo malo starija i ne baš ovako očuvana...

 

...Vidim - greška u koracima :lol:, al ta je taj model :takoje:

Svejedno 750 SECA je jedna jedina i najlepša u štali XJ..Gledao sam malo po mobile de i od 11.300 yamahi, koje se trenutno prodavaju, ima samo jedna jedina - p l a v a.

 

Još jednom, Ja ne bi puno razmišljao kod kupovine, pa makar i nije u tako dobrom stanju, ko ona crvena iz 1988 -me ...:lud:

 

pozdrav iz dežele :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Ja bi kupio da sam na tvom mestu.Te pare ces uvek dobiti za njega,pogotovu kad bude oldtimer,a to ce biti vec za dva dana1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Cuprija

post-8828-0-98488000-1331824290_thumb.jpg

Velika,cudnog izgleda,upravljiva,udobna...u orginalu sve...sem najruznijeg vizira koji je iko ikada napravio(to skinuh odmah) SECA je '85god ima i 84 tkm na satu.Motor za uzivanje.Ne prodajem je,samo je hvalim

post-8828-0-54837100-1331824634_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Cao drugari, da ne zna slucajno neko ko ima delove za Secu? Trebaju mi stapovi, tj 1 stap mi je gotov,stapovi su inace 36x685mm, mada moze i + - 5 mm tipa 680 ili 690mm,znaci bilo sta od toga mi pase, i desni prekidac za paljenje, moj se odlomio.Bio bih mu vrlo zahvalan .Volim Secu bas , i zao mi je da budzim, stavljam drugi prekidac jer ne mogu da nadjem originalni, pa bi morao da skidam plastiku volana pa da budzim drugi retrovizor itd.Hvala na pomoci, ako neko ima delove i raspolozen je za prodaju neka me kontaktira na broj ako mu nije tesko.. 062636646 ,pozdrav drugari.

 

1.jpg

Promenio član Smiksi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja