Jump to content

Moto Zajednica

Crash bars servis Seba

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250
On 3/29/2019 at 9:09 PM, seba011 said:

Zdravo.

Mat crna 4000 din a prohrom varijanta ,5000 din.Pozdrav.

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Imam pitanje i ne želim da me shvatiš pogrešno. Ne kritikujem, pitam.

 

Na Transalpu gore, a vidjeh i prije jednom, je cijev između nosača bočnih kofera preko tablice. Moje pitanje je, zašto je to tako i da li nije bilo moguće da bude ispod?

Po meni, pošto se to sve kreće sa motorom, nikakav problem ne bi bio i da je ispod, ili griješim?

Ili možda vlasnik hoće da mu radari ne vide tablicu, i to je jedna mogućnost... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

Postovanje.

Pitanje je na mestu ali je odgovor malo kompleksniji.

Ono sto diktira polozaj bocnih nosaca je u stvari ,polozaj osnovnih kacenja na ramu motora za prihvat bocnih nosaca. Ako bi se okviri pomerili unapred prema kormanu, odnosno prema fuzasteru ka suvozacu, bilo bi tesno za istog ,kada se montiraju koferi.Znaci ,videces mnoge firmirane nosace kofera kako na raznim motorima ,poprecna sipka ide ispred ali i iza zadnjeg blatobrana.Druga stvar, prilikom eventualnog pada, porecna sipka ima funkciju da apsorbuje udarac i da ga siri unazad,ako je iza blatobrana ostetice isti.Takodje radim po zelji musterije ali preporucujem da poprecna sipka ide kao na slici Transalpa.Mozda ne umem naj bolje da objasnim ako ima nekih pitanja,tu sam.Veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne pricate o istoj stvari, ne verujem da firmirani nosaci prekrivaju tablicu, jednostavno zakonom nije dozvoljeno.

Ako ikada izdejstvujemo mogucnost atestiranja/ispitivanja (a jednom ce i taj problem doci na red) ovaj na Transalpu nece proci sigurno.

Seba, pravis proizvod koji moze nadziveti motor i ozbiljno radis posao, da sam na tvom mestu nikada ne bih prekrio tablicu ni na insistiranje musterije, ipak stavljas svoju nalepnicu.

Neznam sta planiras u buducnosti ali mozda dobijes tipsko odobrenje a prekrivanje tablice ti ne ide u prilog, nece valjda ovde biti doveka anarhija.

Ovo je dobronamerna sugestija, puno srece u daljem radu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa to je izbor vlasnika. Ako kaže da mu okuje motor u kavez tako će biti. Tablicu može da prebaci preko ili da kaže da mu Seba napravi dve ušice namenske za šrafljenje tablice. 

 

Juče dok sam sedeo u kafiću prošlo je bar 10 ili ti skoro sva R je imao isečen nosač tablice. Sve bi ih pokažnjavao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

Samo mi nije jasno zasto svi mi imamo potrebu da budemo inzinjeri Nase. Ja prvi mnoge stvari ne znam ali odem na google pa vidim kako fabrike prave nesto sto me interesuje i zasta nisam siguran kako da napravim..Ne stidim se svog ne znanja i sigurno pravim i neke propuste.Takodje sam dosao i do toga da fabrike neke stvari rade kako bi imale i slabe tacke da bi se taj proizvod i promenio posle garancije, kako bi fabrike radile.Ne bi dalje da ucestvujem u diskusijama o tome sta je ispravno a sta ne.Slika nosaca , Hepco Becker na istom Transalpu.

transalp-teton-7.5_m (1).jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: x9 250, nc700

Pozdrav Sebo,

 

Koliko bi bio crash bar za Hondu Integru Nc700? Vidim da si ih vec pravio :) I moze li da se odradi a da patosnice ostanu citave?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

Zdravo.

Cena je 100 e a sto se patonisca tice one se ne diraju ali ne stoje gde i kako , treba.Najbolja opcija da se kupi neka guma ,pa da se opkroji a orginal da se cuva.Pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Da li radis kormane?

Širina 76 cm, visina 11 cm , zakrivljenost ručica 6-7 cm i fi 22mm. Koja bi bila cena. Naravno crne boje. Pozdrav:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

Zdravo.

Ne radim iz prostog razloga sto su sipke za izradu kormana od spec. celika ,kojeg nema na nasem trzistu.Svaku home made ,varijantu ti ne bi preporucio,zbog sigurnosti.Pozdrav.:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja