Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem laptop

Recommended Posts

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Kupujem laptop, budzet je oko 200-250e.

 

Ponude ovde u temu, moze i PP. Mislim da je najbolje sms ili poziv na 065/877-7776.

 

Mora da bude dual core, grafika minimum 256mb i da je ocuvan.

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Bolje kupi nov, sa tri godine garancije sa novom baterijom...

 

http://www.itsvet.com/proizvod/dell-inspiron-n5050-intel-cel.coredo-b800-1.5ghz-2048mb-320gb-dvdrw-15.6''-led-wxga-intel-hd-vga-linux/comp_comp_laptop/177/8144

 

ja ovaj mogu da ti zavrsim da kupis za 330 eur..

(to ti je samo 80 eur vise na onih 250, a imas novo,)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

ssnupi cini mi se da ovaj tvoj predlog ima integrisanu grafiku ili mozda nema? :stabre:

 

Ako ti nije toliko hitno sacekaj jos malo,skupi jos bar 100 evrica i kupi novo. Za ove pare mozes kupiti samo polovan,a po meni, to ti se ne isplati. Garancija je ipak garancija, a minimalna je sada 2 godine. MSI ima dobrih modela sa neintegrisanom grafikom,pasce im cene na 350-380 evra ubrzo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha yz125 2003

Bolje kupi nov, sa tri godine garancije sa novom baterijom...

 

http://www.itsvet.com/proizvod/dell-inspiron-n5050-intel-cel.coredo-b800-1.5ghz-2048mb-320gb-dvdrw-15.6''-led-wxga-intel-hd-vga-linux/comp_comp_laptop/177/8144

 

ja ovaj mogu da ti zavrsim da kupis za 330 eur..

(to ti je samo 80 eur vise na onih 250, a imas novo,)

 

Skupo je to za 330€. Bolje da uzme nešto od ovog:

 

http://www.winwin.rs/laptopovi-hp-cq57-381em-(qj013ea)156.66.html?productId=37469

http://www.uspon.rs/proizvodi/Laptopovi-440/Laptop+Toshiba+Satellite+C660-2CG+B800+4GB+640GB-4026203934351

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

I mercedes je skup, a dell mu dodje kao mercedes medju laptopovima.

 

Dell daje tri godine garancije, kompaq,msi,acer,toshiba 2 godine...

 

pitam li se zasto.... :zdravo: (sigurno hoce da se probiju na trzistu :lol: )

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Zacrtao sam gornju granicu od 250e i necu je sigurno probiti. Znam da kada dodam jos 80-100e da mogu da kupim nov i bolji, ali onda cu da kazem, ako dajem 80-100, bolje da se stisnem jos za toliko i kupim pravu masinu.

 

Sve bi to bilo ok da meni treba neka azdaja od racunara. Ja menjam mog Dell-a D620 jer ne moze da gura Counter Strike a da ne laguje. Ne postoji ni jedan drugi razlog prodaje.

 

Drugar hoce da kupi masinu a voljan je da prisvoji moju... Kupovina traje maksimalno do vikenda i do tada cu odluciti da li uzimam drugi ili ne.

 

 

Za sada u ponudi imam Dell Precision M65 koji je na oko bukvalno isti kao moj, ali ima malo jacu grafiku (256mb) i procesore. Ako Kovacev drugar ne spusti cenu, M65 mi je favorit, jer za njega pase sva dodatna oprema koja mi ostaje od D620 (docking station, 2 dodatne eksterne baterije, itd...).

 

 

 

Neka se slobodno javi neko ko je skoro kupio neki lep laptop a hteo bi da predje na nesto jace i bolje. 1oda.gif

 

 

P.S. Cena je iz principa zakucana na maksimalnih 250e. 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha yz125 2003

I mercedes je skup, a dell mu dodje kao mercedes medju laptopovima.

 

Dell daje tri godine garancije, kompaq,msi,acer,toshiba 2 godine...

 

pitam li se zasto.... :zdravo: (sigurno hoce da se probiju na trzistu :lol: )

 

Ja koliko sam upućen u laptopove i ostale računarske komponente, HP je tata za laptopove. Napraviću ti poređenje, Kia daje 7 godina garancije na automobile a mercedes, VW i ostali evropski proizvođači daju 2 godine garancije. Pitam se što li je to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

I mercedes je skup, a dell mu dodje kao mercedes medju laptopovima.

 

Dell daje tri godine garancije, kompaq,msi,acer,toshiba 2 godine...

 

pitam li se zasto.... :zdravo: (sigurno hoce da se probiju na trzistu :lol: )

 

Ja koliko sam upućen u laptopove i ostale računarske komponente, HP je tata za laptopove. Napraviću ti poređenje, Kia daje 7 godina garancije na automobile a mercedes, VW i ostali evropski proizvođači daju 2 godine garancije. Pitam se što li je to?

 

Ja cu ti reci, zato sto je KIA TATA za kola :lol:

Izvni da li si procitao uslove garancije za tih 7 godina?

kolika je garancija za mercedes, VW u Nemackoj??? :-) jesi li mozda cuo za opciju produzetka garancije?

ne moras da mi odgovaras, jer znam odgovor a i da ne offujemo kolegi oglas...

 

Sto se tice HP cista destka.. ali pavilion ili probook.. nikako compaq serija koju si ti naveo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

shta god polovno da kupish rachunaj da cesh dati josh 100 za novu bateriju ... meni ni na jednom kompu novom nije izdrzala vishe od dve i po godine ... mislim na minimu minimuma da radi bar 15tak min bez punjacha ... tako da ima novih i za ispod 300 koliko sam ja video neshto za 26000 bez win-a u nekoj radnji ... veruj mi ispalati se najgori nov nego bolji bez baterije ... ako se ne slazesh kupi desktop ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

. . .

Sto se tice HP cista destka.. ali pavilion ili probook.. nikako compaq serija koju si ti naveo ...

 

Sto se mene tice interna statistika mi govori da sebi necu uzeti HP u skorije doba niti cu ga preporuciti nekom bliznjem. Pavilion serija neretko zavrsi karijeru posle isteka garancije,a najcesci kvarovi su sa grafickim cipom. Kod malog broja je rec o losem kontaktu pa se sa prekuglavanjem i moze spasiti lap,ali bolje da ostanes postedjen cene :) Ja sam jedno vreme bio uber zagrejan o nabavci ProBook 4530S za devojku,ali sam na kraju odustao,trenutno merkam Dell iz Inspiron serije sa slicnom specifikacijom. Daleko od toga da je HP los,ali nije ni ono sto je nekad bio..

 

Compaq je po kapom HP-a i HP svoje najbudzetnije lapove prodaje pod ovim brendom. MSI je i dalje sveze meso na ovom polju i tacno je da su imali odredjenih promasaja i da i dalje nisu na nivou koji drze HP,Dell,Toshiba,Lenovo pa cak i Asus,ali vrlo brzo napreduju. Acer je i dalje u top 5 proizvodjaca laptop racunara,ali su promenili taktiku poslovanja - zelja im je da ponude laptop racunare sa sto boljim odnosom ulozeno-dobijeno. U takvoj situaciji negde se mora ustedeti pa su odredjene serije opale sa kvalitetom zavrsne obrade i upotrebljenih materijala,baterije ne traju kao konkurencija itd. Toshiba je posebna prica i ako se oni moraju probijati na trzistu onda je ovaj svet poludeo. Salu na stranu,ali ovo jedino mogu shvatiti kao sarkazam :) Naravno sve sto sam napisao je napisano u globalnom smislu,a varijacije postoje sa svakom serijom i odredjenim modelom (i podmodelom)

 

@autor teme: Dell Precision M65 koji merkas je mator kao bukva,a sama serija nije namenjena igracima (iako je CS nezahtevan). Jeste da je ralno bolji od tvog trenutnog lapa,ali se postavlja pitanje vredi li tolike doplate (zavisno od cene za koju bi ga uzeo i za koju bi prodao svoj lap). Posto si resio da uzimas polovno,jer realno novo nece ici,gledaj da uzmes od nekoga za koga mislis da je pouzdan covek jer se vrlo lako moze desiti da kupujes nesto sto je prchkano ispod haube u nekom lokalnom dragstoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Sta mislite o ova 3 laptopa, vredi li izbrojati 300e za neki od njih?

 

1. DELL M5010

2. DELL N5010

3. Acer Travelmate 5742

 

Da li je velika razlika u procesorima kod ova 2 Dell-a i koji je bolji?

 

P.S. Dao bih i 300e ali onda mora da bude pod garancijom i da mu je procesor i3, dok bi 512mb bilo pozeljno za grafiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Izgleda da cu da puknem lepe novce za novi laptop... Kriterijumi i budzet su drasticno povecani, tako da se sada trazi laptop za oko 400-450e. Mora da bude nov, procesor ne slabiji od i3 i grafika neintegrisana od minimum 512mb (pozeljno 1gb).

 

Sta mislite o ova 2 modela, koji je bolja kupovina?

 

HP Probook 4530s

Fujitsu Lifebook AH531

 

Oba imaju po 5 godina garancije uz jedan servis godisnje u ovlascenom servisu.

 

 

@ Vlajko

 

Odustao sam jer lik ne da milje ni za zivu glavu! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

i naravno dell, 3 godine garancije bez ikakvog uslovljavanja (servisa)

 

Ovaj model mogu da ti zavrsim po ceni od 500 e

 

http://www.itsvet.com/proizvod/dell-inspiron-n5110-intel-core-i3-2330m-2.2ghz-4096mb-640gb-dvdrw-15.6''-led-wxga-freedos/comp_comp_laptop/177/7939

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Kupljen Asus N53.

 

Specifikacija:

Intel i3 350M 2.27GHz

4gb RAM

500gb hard @ 7200

Bang & Olufsen ICE Power zvucnici

2 grafike, zasebna NVIDIA GeForce GT335M i Intel® HD Graphic integrisana

3.0 usb itd...

 

Zvuk sa Bang & Olufsen zvucnika je vise nego dobar za jedan laptop. :vlajko:

 

 

Evo ga i video :

 

 

 

 

Hvala svima na pomoci! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja