Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 125cm3, 2002.god.

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuku V-Strom 650 (Orange limited)

Pozdrav drugari.

 

Na prodaju ili zamenu je moj ljubimac, Honda Varadero 125cm3, 2002.godiste.Na satu ima 21.000km, a po mojoj proceni presao je oko 35.000km.Kupljen u Ryu Motors u Beogradu u aprilu ove godine.Ulje i filiteri su menjani pre 4.000km, prednje plocice su menjane u maju, umesto fabrickih dotrajalih rucica sam stavio Puig-ove medium rucice.Takodje uz motor ide i Kappa K35 kofer, zapremine 35 L.Gume su Michellin Sirac, sara je odlicna, na 60-70% su.Diskovi, lanac i lancanici u dobrom stanju, bez problema mogu jos jednu sezonu ako ne i vise.Motor je na mom imenu i registrovan je do kraja Maja 2012.Takodje pod garancijom je u Ryu Motors do aprila 2012.

Uz Varadera dajem 2L Repsol ulja i filter ulja na poklon, tako da vi mozete da odradite servis pri kupovini, da ne bude ja kazem da sam odradio servis pre 200km, pa se Vi razmisljate da li stvarno jesam ili nisam.

 

 

Motocikl je generalno u odlicnom stanju.Agregat je u perfektnom stanju, radi kao sat :).Bez problema pristajem na bilo kakvu vrstu provere sto se tice ispravnosti ili legalnosti motora.Ali posle vi castite pivo :).

Prethodni vlasnik je imao 2 blage nezgode sa ovim motorom.Prva je da je imao blaze klizanje sa leve strane, sve sam slikao pa obratite paznju o cemu se radi, nista strasno.A drugo je da mu je pao u mestu na desnu stranu, ostecenje je u vidu ogrebotine i mizerno je.Zamolio bih Vas da pogledate slike pre nego sto krenete da komentarisete, ostecenje su veoma male estetske prirode i nista sem toga nije osteceno, tehnicki je sve u odlicnom stanju, znaci nista ne trese, zanosi ili bilo sta slicno ! Ja sam svakako planirao da kod prijatelja farbara to sredim ove zime za simbolicnu cenu, tako da ako se motor ne proda do pocetka sezone, i to ce biti sredjeno.

 

Zamena je moguca i pozeljna za veliki broj motora, ali zamolio bih Vas da mi ne nudite motore starije od 2002.godista.Takodje klase skuter, kros i chopper me ne interesuju.Sto se tice endura, u obzir dolazi V-Strom, Varadero 1000, Bmw 650gs itd.Od naked-a Yamaha XJ 6 N, Kawasaki ER-6 i slicni.Takodje u obzir mogu doci i Touring ili R motori ali do max 600cm3.Prednost ako je motor kupljen kod nas.Za motor koji mi odgovara sam spreman da doplatim "debelo".

 

E sad, ja sam sa mojim motorom prezadovoljan, on jednostavno nudi mnogo vise nego sto se ocekuje od 125cm3 motora.Udoban, velik, povozan, pouzdan, atraktivan, ozbiljan motor.I sama cinjenica da nov kosta 5.800eu govori u prilog tome.Razlog zelje za promenom lezi u tome sto sam ja tek ove godine aktivno usao u svet dvotockasa, i sto zelim jos veliki broj motora da probam ili posedujem.Ako se ne proda ili ne nadje neka adekvatna zamena vozicu ga sa istim zadovoljstvom i sledecu sezonu :).U prevodu niti cu ga dati u bescenje niti menjati za nesto sto mi ne odgovara.

 

Cena mog motora je 2000 eu.

 

Kontakt na PM ili na 062/250 - 999 . Moze i SMS . Minja.

 

Prilazem i dosta slika, a cak i video :)

 

Ako sam nesto izostavio, ne ustrucavajte se da pitate.

 

Video klip :

post-19056-0-92471300-1324230380_thumb.jpg

post-19056-0-34150400-1324230387_thumb.jpg

post-19056-0-65302800-1324230395_thumb.jpg

post-19056-0-75204400-1324230405_thumb.jpg

post-19056-0-91944000-1324230413_thumb.jpg

post-19056-0-30176700-1324230421_thumb.jpg

post-19056-0-03360000-1324230431_thumb.jpg

post-19056-0-94420000-1324230440_thumb.jpg

post-19056-0-70453200-1324230447_thumb.jpg

post-19056-0-58461200-1324230455_thumb.jpg

post-19056-0-77819600-1324230469_thumb.jpg

post-19056-0-32934200-1324230478_thumb.jpg

post-19056-0-02970600-1324230488_thumb.jpg

post-19056-0-62986600-1324230496_thumb.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac
  • Motocikl: Hyosung GT250 Comet

Odlican motor :takoje:

 

Nego vide li u oglasima da jedan forumas hoce da menja Hornet za Varadera po sistemu "il Varadero ili nista" ? Malo je stariji nego sto trazis ali deluje ocuvan.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/70819-prodajem-honda-hornet-600-s-ili-zamena/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ER 6 N

Koliko sam se lepo navozao na ovom modelu :D Motor ti je prelep ;)

 

Kontaktiraj mitosa ako te zanima hornet on ga je kupio od mog drugara tako da je u provereno dobrom stanju, barem je bio pre par meseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ajde i ja da se zapljunem. :-)

Jedan od boljih i detaljnijih oglasa koje sam video u poslednje vreme. :-)

Da mi je 125cm3 u zoni interesovanja, mogli bi da se dogovaramo.

Interesuje me samo, kako se motoric ponasa kada je opterecen i suvozacem, kao i kolika je optimalna putna brzina na otvorenom, a da se agregat ne maltretira?

 

Srecna prodaja. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Ajde i ja da se zapljunem. :-)

Jedan od boljih i detaljnijih oglasa koje sam video u poslednje vreme. :-)

Da mi je 125cm3 u zoni interesovanja, mogli bi da se dogovaramo.

Interesuje me samo, kako se motoric ponasa kada je opterecen i suvozacem, kao i kolika je optimalna putna brzina na otvorenom, a da se agregat ne maltretira?

 

Srecna prodaja. :-)

pa iz moga nekoga iskustva (vozio sam ga nekih par dana taj model zato i trazim da kupim) :Mina: je da sa dva vozaca na njemu od po 90 kilograma uz malo blazu uzbrdicu trazi cak i dve nize da se salta.....dok na ravnom moze da ide sa dvoicom a da se ne optereti motor i da ne cujes masinu ispod sebe da vristi od muke oko 90 do 100km/h.Mada najlepsi zvuk masina koji proizvodi znaci ne auspuh,,,, a gde se ujedno cuje da je i lepo rasterecena je od 80 do 90 km/h moze da ide i 120 ali vec kuka za smanjenjem gasa kao i svaka 125-ica.

Znaci za uzivanje i ujedno da lepo i udobno putujujes bez gledanja na sat kada ces stici na zacrtano mesto vrh motor! Jako udoban..... trosi (samo vozac)od 3do4L na 100km.opet ovisi koliko ima opreme na njemu i koliko ga zavrces u Iber po gasu.... jer svaki kilogram oseti viska na sebi pored vozaca :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuku V-Strom 650 (Orange limited)

Hvala za pohvale drugari :)

 

Sto se tice zamene, Diversion mi ne odgovara, ne bih prelazio na nesto starije od mog motora, a da ne kazem da mi je cilj da uzmem motor star par godina.A u vezi Mitosovog Horneta, motor je prelep, i svidja mi se, cak ni godiste nije toliko problem.Ali isto kao i on, plasim se da je prejak za moje potrebe, i pored toga otac ima fazera 600, sto je prilicno slican motor hornetu, tako da nema poente da uzimam takvo nesto, fazera mogu da uzmem kada god mi je zelja.I onda uhvatim sebe kako ga pritezem po gasu, a to ne volim :)

 

Sto se tice voznje na varaderu sa saputnikom, a u mom slucaju preferiram vise saputnicu :D.Mogu da kazem da motor prilicno teze povlaci, tj. krece.Sto se tice krstarece brzine, tu stvarno ne oseca neku razliku.Po meni je ovaj motor greh voziti na otvorenom preko 90km/h, mada verujem da mu i vise ne bi stetilo, ipak je v-twin s 2 cilindra u pitanju, ali jednostavno mojim usima ne prija ako je agregat konstantno na 10-11.000 obrtaja.Pri 90km/h je na nekih 8.500-9.000 sto je podnosljivo.

 

Zelim da napomenem da kod ovog motora volim to sto je i prilicno sposoban i za neki umeren off-road, sto je u mom slucaju veliki plus, jer cesto sebe uhvatim kako sidjem van asfalta da se igram negde sa strane po pesku ili blatu, iako sam pola sata pre toga oprao motor i podmazao lanac :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Hvala za pohvale drugari :)

 

Ali isto kao i on, plasim se da je prejak za moje potrebe, i pored toga otac ima fazera 600, sto je prilicno slican motor hornetu, tako da nema poente da uzimam takvo nesto, fazera mogu da uzmem kada god mi je zelja.I onda uhvatim sebe kako ga pritezem po gasu, a to ne volim :)

 

Sto se tice voznje na varaderu sa saputnikom, a u mom slucaju preferiram vise saputnicu :D.Mogu da kazem da motor prilicno teze povlaci, tj. krece.Sto se tice krstarece brzine, tu stvarno ne oseca neku razliku.Po meni je ovaj motor greh voziti na otvorenom preko 90km/h, mada verujem da mu i vise ne bi stetilo, ipak je v-twin s 2 cilindra u pitanju, ali jednostavno mojim usima ne prija ako je agregat konstantno na 10-11.000 obrtaja.Pri 90km/h je na nekih 8.500-9.000 sto je podnosljivo.

 

 

Ma sve sto si napisao je bas tako ai ono u vezi brzine! i ja caletov uzmem neki put i prosto te sam motor tera da ga vozis brze iako ti se ne vozi ! To je cudo sta adrenalin uradi u nekim trenucima!

SRETNA ti prodaja i da se dugo lepo i bezbedno vozis od srca ! :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuku V-Strom 650 (Orange limited)

Hvala na lepim zeljama Mitos, takodje ti zelim sve najbolje i brzu realizaciju dolaska do Varadera kog trazis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja