Jump to content

Moto Zajednica

Hrom sprej

Recommended Posts

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Naiđoh u nekoj farbari na hrom sprej za branike i slično, pa me zanima da li ga je neko koristio i da li se isplati dati oko 1200 din za njega.

 

Moja glavna briga je ako bih njim isprskao krš barove motora koliko bi izdržali a da farba ne krene da se ljušti

 

shw-cs101_w.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Испробано <_<

 

То што ћеш да фарбаш може да опстане само у витрини >:(

 

то је спреј за шминку лепо изгледа али је фарба не отпорна...наравно креш барове би морао јако добро да припремиш и одмастиш а онда да их префарбаш са темељном бојом .... а и та цена је прејака...ја сам такав сличан спреј плаћао максимално 800 динџи у Н.С.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Испробано <_<

 

То што ћеш да фарбаш може да опстане само у витрини >:(

 

то је спреј за шминку лепо изгледа али је фарба не отпорна...наравно креш барове би морао јако добро да припремиш и одмастиш а онда да их префарбаш са темељном бојом .... а и та цена је прејака...ја сам такав сличан спреј плаћао максимално 800 динџи у Н.С.

 

matori nikada sprej nece ispasti kao pravo hromiranje,veruj mi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

foxmolder user_popup.png

Postavljeno Danas, 15:49 PM

 

Испробано <_<

 

То што ћеш да фарбаш може да опстане само у витрини >:(

 

то је спреј за шминку лепо изгледа али је фарба не отпорна...наравно креш барове би морао јако добро да припремиш и одмастиш а онда да их префарбаш са темељном бојом .... а и та цена је прејака...ја сам такав сличан спреј плаћао максимално 800 динџи у Н.С.

Utrošio sam jednu bocu i apsolutno se slažema sa navedenim. Dovoljno je samo prstom preći preko ovog "hroma" pa da isti ostane na prstu, a da na predmetu koji je "hromiran" ostane tamna brazgotina. Možda bi nekakvo lakiranje bezbojnim lakom pomoglo, ali .... ? Dakle upotrbljivo samo do prvog dodirivanja rukom, sunđerom, krpom, ... !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

aca-pn user_popup.png

Postavljeno Danas, 18:10 PM

 

Ne pomaze lak, ispod laka ova hrom farba potamni, ne podnosi lak. Sto neko rece moze samo za nesto u vitrini:)

Pa ovako nešto sam i predpostavljao i očekivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

foxmolder user_popup.png

Postavljeno Danas, 15:49 PM

 

Испробано <_<

 

То што ћеш да фарбаш може да опстане само у витрини >:(

 

то је спреј за шминку лепо изгледа али је фарба не отпорна...наравно креш барове би морао јако добро да припремиш и одмастиш а онда да их префарбаш са темељном бојом .... а и та цена је прејака...ја сам такав сличан спреј плаћао максимално 800 динџи у Н.С.

Utrošio sam jednu bocu i apsolutno se slažema sa navedenim. Dovoljno je samo prstom preći preko ovog "hroma" pa da isti ostane na prstu, a da na predmetu koji je "hromiran" ostane tamna brazgotina. Možda bi nekakvo lakiranje bezbojnim lakom pomoglo, ali .... ? Dakle upotrbljivo samo do prvog dodirivanja rukom, sunđerom, krpom, ... !

 

Takodje... :neznam::zdravo: dzaba sam bacio pare!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

E ovi bas 'ebu kevu! Gde ima da se kupi?

Ne pitam koliko kosta! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

bmw user_popup.png

Postavljeno Juče, 23:35 PM

 

možda nešto u ovome stilu.....

Ima i u spreju za razne namene

 

Eeee, ovo već deluje ozbiljnije! A kakva li je cena za ovo zadovoljstvo?

 

Nisam još kontaktirao proizvođača ali mislim da ču sledeče sedmice poslati mail, pošto to i meni treba jer radim "rebuild" svog motora. U finalu mislim da če izači isto kao hromiranje ovde u Sloveniji, samo što sa time možeš farbati i plastiku i metal.

U Ljubljani je kit komplet (primer,razređivač,farba,lak,itd...) od litar 400 eur-a od proizvođača MaxMayer........ovo se nadam da če biti mnogo jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ima i ovo samo u spreju ... set od tri spreja i dobija se hrom .. kako ? nemam pojma samo sam video da moze odmah da se dodiruje (ne treba susenje) i da taj sloj provodi struju ... kako i sta ne znam ? videh na nekom americkom sajtu da ima da se kupi set tipa oko 100 dolara ....

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Imas vatrostalnu "bronzu" za metal (do 500 stepeni), proizvodi Zvezda, konzerva 2dl kosta 160din. Ako se metal prethodno dobro ocisti i pripremi - ja praktikujem prvo mehanicko ciscenje rotacionom zicanom cetkom sto se kaci na brusilicu a posle toga zastitu od korozije nekim konvertorom (na bazi fosforne kiseline recimo, kosta oko 50din bocica, NE antirost koji skida rdju nego konvertor koji je inaktivise) i posle lepo ispolira krpom, pa nakon toga ofarba ovom bronzom u jednom tankom sloju (cetkom koja ne ostavlja dlake), izgleda sasvim pristojno, sija se skoro kao hromirano, a ima i solidnu postojanost (nece se skinuti zbog diranja rukama, pazljivog ciscenja i slicno). A kao sto rekoh kosta bagatelno. Ja sam sa tim radio izduvne grane jer trpi temperaturu i ispale su bolje nego sto sam ocekivao, a naravno moze se koristiti i za hladne delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Nemam sliku, jbg nemam digitalni fotoaparat. Ne znam sa cim bih najbolje uporedio efekat koji se dobije, recimo da izgleda kao ispolirani aluminijum, to je najpribliznije sto mogu da se setim. Znaci sija se ali ipak malo "mekse" nego hrom. I to sam dobio na izduvima koji su poprilicno nagrizeni i hrapavi od rdje (naravno uklonio sam rdju ali je povrsina metala nagrizena). A kada bi ga nanosio na gladak, ispolirani metal mislim da bi sjaj bio jos dosta veci. Mozes probati na nekom komadu metala pre rada, ako ti se ne svidi ionako ne kosta mnogo. Ovde u NS je kostalo 160din 0.2L sto je dovoljno za 2 m2. Evo ti link sa opisom farbe: http://www.zvezda-helios.rs/page.php?id=24 (vatrostal bronza 500)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

hm, sad gledam i neke folije Nikl look, da mogu da se oblikuju fenom, jer su mi satovi oblika kao polovina jajeta

 

aha, znam ove boje, farbao sam cunke sa njima kad smo radili grejanje jednom prilikom, eto nije mi pala na pamet :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja