Jump to content

Moto Zajednica

VZ800 Marauder

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Suzuki VZ800 Marauder

 

imgSuzuki%20Vz%208001.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor.

 

Za običan editor:

 

[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]

.

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

.

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

.

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

.

[b]5. Moj utisak:[/b]

.

 

Za vizuelni (RTE) editor:

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

.

 

3. Šta mi se dopada:

 

.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

.

 

5. Moj utisak:

 

.

 

Vaš tekst upišite umesto tačkica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2002.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

 

Od zimus, oko 2000 km

 

3. Sta mi se dopada:

 

Snaga, velicina. Odlican za po gradu tako i za relativno duze relacije. Ja sam produzavao komande i menjao volan i sad je sve leglo ko dupe na nosu. Poteze iz malih obrtaja odlicno, al i kad zatreba na vecim brzinama uvek ima dovoljno snage za jos. Menjac lagan i precizan. Ono sto mi se posebno dopada je skoro puna zadnja felna kao kod Fet Boya. Prilicno ima hroma, i meni izuzetno atraktivan kad se zameni volan. Mala potrosnja, na otvorenom umerene voznje oko 5l, u gradu do 6l. Udobnost vozaca nije losa, a zena mi kaze da joj pozadi odlicno.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Svasta je moglo bolje. Prvo ja kad sam ga uzeo imao sam problem sa vodenom pumpom, piskio je na semeringu. Tek kad sam to sve skinuo video sam kolko suzuki ima lose resenje za vodenu pumpu. Zadnji dobos je mogao mogao biti bolji, prednja kocnica je zadovoljavajuca. Dosta je nizak tako da treba biti oprezan sa njim u krivini. Fabricki volan je katastrofa, uzak ko na R-u. Nije za velike brzine negde na 120km ga vec uznemirujuce trese vetar, il mozda to samo meni zbog bisaga i vindsilda. Mada ima snage za jos dosta da poteze. E da, jedan veliki minus, rezervoar je ogroman al u njega staje svega 10l+2l u rezervu. Tako da mu je autonomija do 200km.

 

5. Moj utisak:

 

Motor nije los, solidan je i jak. Za ljude srednjeg rasta odlican fabricki, ali meni su kolena bila iznad rezervoara pa sam to morao da sredim. Jednostavno sve je na njemu masivno, cvrsto, tesko. Nije za velike brzine (bar ja ga nisam terao preko 130) al ima snage dovoljno. Odlican za krstarenja sto i jeste namena kruzera. Zastita od vetra je nikakva. Kod mene je sredjen auspuh tako da je zvuk odlican. Inace radi malo na jacim obrtajima. Za te pare, dobar motor velike snage. Ukratko bih rekao da je ovo pravi tehno-kruzer.

 

 

post-17423-0-14750600-1333627184_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Marauder 800

Od ove godine ga imam, zadovoljan sam , mislim da zadnja kocnica treba bolje da koci ili je kod mene tvrdja pa treba jace da se stisne, sve u svemu odlican motor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: gs 1200 ; suzuki vz800
On 22.7.2019. at 11:07, Leka66 je napisao:

Od ove godine ga imam, zadovoljan sam , mislim da zadnja kocnica treba bolje da koci ili je kod mene tvrdja pa treba jace da se stisne, sve u svemu odlican motor..

hajde da osvezim malo ovu temu, posto sam i ja na pragu jednom marauderu 800, molio bih te, obzirom da si u prosloj sezoni verovatno stekao iskustva sa njim, da podelis tvoje misljenje o ovom motociklu, jer jos imam nedoumica da li da ga kupim zato sto nisam nigde mogao da nadjem dodatnu opremu za njega. ako i za to imate nekih predloga unapred Vam zahvaljujem :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Brezovica, Strpce
  • Motocikl: Marauder VZ800, Tomos

'98. godiste, predjenih 30iljada. Vozim ga vec dve godine i oko 2000km.

Po mom ukusu izgleda veoma lepo, dosta hroma, dok ga vozim kao da sam u kaficu, nekako mi taman lezi. 

Ne svidja mi se zvuk koji daje fabricki auspuh, sto bi rekli neki "sliku ima ton nema" tako da sam u potragom za resenjem ( naci neke otvorene kompatibilne ili busiti originalne pa sta bog dadne).

fali mu pokazivac nivoa goriva, vec tri puta me ostavio na cedilu bez goriva :(

Nemam neko iskustvo drugim motorima na kome bi se bazirao moj sud ali sam ja sa njim veoma zadovoljan! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja