Jump to content

Moto Zajednica

Kamionom u Teksas (English)

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ja nisam nigde ni naveo da su obavezne ID karte vec samo da postoje.

 

Takodje je tacno da drzava ne moze da naredi da svi imaju ID ali zato se posredno kroz servisne usluge to regulise.

 

Na primer:

 

1. Banke traze nekoliko identifikacionih dokumenata prilikom otvaranja racuna.

 

2. Biro za Zaposljavanje trazi uvid u identifikacione dokumente

 

3. Nakon zaposlavanja obavezan si da u roku od 3 dana dostavis dokumentaciju da imas odobrenje za rad. Znaci opet ID plus jos drugih stvari

 

4. Drzava zahteva ID kad podnosis zahtev za Socijalnu Pomoc, itd

 

Absolutno si u pravu da ID nije obavezan ali bez njega nemozes nista.

 

 

 

Hvala na detaljnom objasnjenju. Ja sam Kanadjanin i ne vozim komercijalno po US tako da mi sve razlike nisu poznate.

 

Ne bih se, ipak, slozio po pitanju vozackih dozvola / licnih karti. Ni u Americi ni u Kanadi gradjani nisu obavezni da imaju bilo kakav licni dokument na javnom mestu, osim kada upravljaju motornim vozilom. Obaveza posedovanja i nosenja licne karte ili drugog identifikacionog dokumenta bi se smatrala teskom povredom ljudskih prava. U praksi se vozacka dozvola najcesce koristi za identifikaciju, ali ne postoji pravna obaveza da je imas ili nosis. Kanadjani koji ne voze i nemaju kola (ima i takvih) mogu da izvade vozacku dozvolu bez kategorije i koriste je samo kao identifikacioni dokument (na primer kad hoces da kupis alkohol/cigarete, otvoris nalog u banci i tsl.).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

OK, hvala momci da neofujem temu više o kamionisanju ...

 

Osim Kanadskih u USA nisu prihvatljive nicije druge dozvole za voznju kamiona. Ovde se te dozvole nazivaju Komercijalnim Dozvolama i svi moraju ici na ispite. Polagati za tu dozvolu u USA je vrlo "jednostavno" inace da nije nebi Srbi vozili kamione. Ovde ko god od Srba nije zavrsio fakultet i nesluzi se engleskim onako bas dobro onda vozi kamion. Kao turista mozes da vozis sa Medjunarodnom dozvolom.

 

Fax sam završio, ali pošto nije praktičan -već društveni ... uzaludni, onda će mi verovatno ostati samo volan u šake ... engleski dobro znam ali ne baš za neko pozorište...

samo ovo za međunarodnu dozvolu važi verovatno do 6 meseci - ako ostanem preko toga moraću da polažem ... Hvala & Pozz :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Ja nisam nigde ni naveo da su obavezne ID karte vec samo da postoje.

 

Nisam ja to tako ni shvatio. :)

 

Takodje je tacno da drzava ne moze da naredi da svi imaju ID ali zato se posredno kroz servisne usluge to regulise.

 

Zahtev za identifikacioni dokument prilikom koriscenja neke usluge, obavljanja neke radnje ili pristupanja mestima kojima je pristup legitimno ogranicen je sasvim legitiman. Ono sto ne smeju da traze je da gradjani imaju kod sebe identifikacioni dokument i kad misu u nekoj od navedenih situacija, kao na primer kad se setaju ulicom ili sede u parku.

 

Absolutno si u pravu da ID nije obavezan ali bez njega nemozes nista.

 

Slazem se. Prakticno nista osim da vozis bicikl ili sedis u parku. ID na tudje ime/identitet se doduse relativno lako nabavlja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja