Jump to content

Moto Zajednica

TARTUFARI

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

INTERESUJE ME,DA LI NEKO OD FORMUMASA ZNA NESTO O OVOME I DA LI SE NEKO VEC SA OVIM BAVI :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Evo ja da kazem neku rec . Jedan poznanik i jedan moj prijatelj se bave time . Ovaj je ranije poceo da trazi ima psa koji je izdresiran da trazi i dobro mu ide . U stvari ide mu ekstra .

 

Ovaj moj prijatelj i hoce da mi kaze nesto vise o tome ali vidim da se malo ustrucava jer je mnogo platio literaturu koju neces da nadjes na netu ili da ti neko kaze . Kupio je psa i znam da je za jednu malu ampulu koja ima miris tartufa dao 150 evra . Sta se radi sa njom ? Stavi se u plastiku od kinder jajeta , izbusi se sitno iglom ( to mora da uradi neko drugi a ne ti da nebi pas sledio tvoj miris ) i zakopa se negde od prilike da i ti znas gde ali ne tacno ( zakopa neko drugi ) . Onda pustis psa i setas ga da nadje taj miris ( normalno ako je vec pas dresiran ovo mora da mu bude cesta obuka da ne zaboravi taj miris a ako nije onda se zna sve od pocetka ) i tako se trenira kad se ne traze ( nije sezona tartufa ) . Sve ostale stvari i informacije sta i kako i on nece meni da kaze .

 

Evo jednog dogadjaja posle kojeg sam :grr: . Vozio sam se sa prijateljem ( offroad ) na jednoj nasoj planini ovde u blizini . pored jednog sela koje je na vrhu planine smo naisli na jednu livadu i videli da svinje ( domace ) nesto kopaju iz zemlje i jedu . Kada smo prisli i videli sta rade jer nam je bilo sumljivo sta jedu . Nema lesnika niti bilo sta drugog . Videli smo da jedu tartufe . Pokusali smo da im otmemo , bila je jurnjavina ali nista od toga . Eto ti najbolji pronalazac tartufa je svinja . Ali kako da joj otmes kada ga nadje . Jednino metak pa posle kupis drugu . Eto bilo je upropasteno mozda na hiljade evra tartufa .

 

Napisi kako mislis da ih trazis pa cu da se raspitam kod njih pa mozda i pomognem nesto .

 

Pozdrav !!!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

drazo prijatelju,mnogo si me pricom obradovao...mislio sam psa da kupim,ali stvarno neznam da li je to sigurno,,,uvali ce mi neko nekog DODZA pa sta cu posle.inace moj kraj ovde je kazu prepun njih......za sve ostale informacije cu ti se obratiti preko PP,unapred ti hvala :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

znam buraz,ali me samo zasad to interesuje...sve koje sam nesto pitao,,,ljubomorno cuvaju,ja ih i shvatam,ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Kasikom ga iskopava da ga ne osteti. Pas samo pronadje, onda ga ti iskopavas. Dresiranje psa da pronalazi tartufe nije veliki problem. Bitno je da pas nema afiniteta prema divljaci. Jer kada si u sumi, puna mu je njuska mirisa zivotinja, a to njega ne treba da interesuje. Samo tartufi... Mozes da potrazis u bolje snabdevenim radnjama ulje sa mirisom tartufe. To ce ti biti dovoljno za dresuru. Razmisljaj bolje gde ces ga prodati. To je veci problem. Imas raznih nakupaca koji ubijaju cenu. I da pazis kera. U stanju su da postavljaju zamke na terenu gde trazis tartuf da bi ti se..bali kera. To su ti samo neki saveti. Kada udjes u svet tartufara, postaces i ti kao i oni. ;) nikome nista neces govoriti.:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Noćas bilo na Discavery kanalu kako se skupljaju tartufi pomoću psa...neki tipovi u Italiji,emisija je ona njihova ''Kako se pravi''...pas je klempav sa ušima do zemlje a kad nađe tartuf gazda iskopa sa nekom kašikom i onda mu da samo da ga onjuši a džukela zamisli i ne pokušava da ga pojede...

jeste,"americki baset" je vrsta psa,gledao sam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

prijatelji,mnogo ste mi do sada pomogli,,,,,za sve ostale moje poteze ja cu vas obavestavati,a da li cu se promeniti kad sve bude skockano..videcu,mada neverujem,podelicu sve sa prijateljima...drzacete me za REC :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Pas koji se najcesce koristi za trazenje tartufa je lagoto romanjolo, dooosta skup dzukac 1zdravo.gifLagotto Romagnolo

Bas taj. Kazem, ko je gledao emisiju Memedovica, mogao je da vidi njihov rad. Skupise dosta tartufa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Memedovic je prvi uveo te pse u srbiju zato je i poznat ali nesto njegovi psi i nisu poznati .

 

Vidi ovako sto se tice dresure psa veoma je lako ako hoces profesionalno da se bavis . Imam druga koji je radio u specijalnim jedinicama i mogu da ti kazem kako ces najlakse da ga dresiras .

Pozinje se od malena . Najbolje je da uzmes stene za to ( ne neku rasu kao sto ti je gore pomenuto da ima nagon za divljacima ) u mleko u kojem ga hranis moras da ubacujes nesto od tartufa . Kad odraste taj pas vec ima odredjen nagon da nadje tartufe . Kada ga i nadje i da iskopa ( onaj moj prijatelj sto sam napisao u predhom posu gore sto ima psa njemu pas sam cak i donese tartuf kada ga ovaj ne vidi sta radi ) mozda ga uzme u usta ali nece da ga pojede sigurno . Znam da mi je ovaj sto dresira reko da ima veze nesto sa belim lukom . Da li je kora ili sta zli znam da je taj miris za njih slican i moze lepo da se izdresira .

 

Ako hoces to da rasis sa stenetom pitacu ga pa cu da ti javim . Moras da cekas da odraste ali onda si na konju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: novi beograd

bez ljutnje drazo ali da ti odgovorim u vezi stavljanja neceg od tartufa u hranu,sta bi onda stavljali u hranu psima koji traze eksploziv,drogu...

imam iskustva u dresuri pasa i mogu ti reci da obuceni psi ustvari traze nagradu kada pronadju ono za sta su obuceni,a nagrada je ili igracka ili hrana.

jos jedno dosta dugo sam radio sa psima koji su trazili eksploziv ali razlika izmedju njih i onih koji traze tartufe je samo u delu obuke kod pronalazenja,psi za eksploziv markiraju a tartufari kopaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 600 kurbla bre!

Zanimljiva tema,drugar iz vojske mi je pricao da je njegov komsija tartufar(ne preterano uspesan) obucavao kera na beli luk,zaboravio sam koja je rasa u pitanju(davno bese) ali je bio neki lovacki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

bez ljutnje drazo ali da ti odgovorim u vezi stavljanja neceg od tartufa u hranu,sta bi onda stavljali u hranu psima koji traze eksploziv,drogu...

imam iskustva u dresuri pasa i mogu ti reci da obuceni psi ustvari traze nagradu kada pronadju ono za sta su obuceni,a nagrada je ili igracka ili hrana.

jos jedno dosta dugo sam radio sa psima koji su trazili eksploziv ali razlika izmedju njih i onih koji traze tartufe je samo u delu obuke kod pronalazenja,psi za eksploziv markiraju a tartufari kopaju.

 

Ja ovo pricam iz prijateljevog iskustva . Naravno da nece da im stavljaju drogu jer ce postanu zavisnici :P a ekspoziv >:( .

To sto stavljaju nesto u hranu da bi imali malte ne urodjeno da traze tartufe ima drugaciji efekat nego kasnije dresiranje . Odraslog psa treba da dresiras naknadno da trazi tartufe a stene koje je vec od rodjenja sa tim mirisom ne treba . Naravno nece da bude zavisno kao za drogu i slicne supstance . Daleko od toga da ce stene da trazi ko od sale . Treba i kasnije da se radi sa njim ali sve ide lakse . Prijatelj koji trazi i radi sa tartufima je kupio stene i nije ga uopste dresirao niti sta . S`vremena na vreme u plastici od kinder jajeta koje neko drugi zakopa da nebi osetio miris vlasnika stavi rastvor tartufa da bi ovaj trazio . Mora da se podseti na taj miris s`vremena na vreme jer tarufi ne rastu cele godine . Ali da napomenem on je psa platio nekoliko hiljada evra !!!!!!

Verujem da ti dam i mog retrivera koji ima ekstra njuh ( provereno ) da ces da ga izdresiras . Ali ovako je lakse a i neko mora da uzme novac ovima sto hoce laku zaradu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: novi beograd

prvo opet se ponavljam ubacivanje u hranu znaci da ce obrok dobiti na istom mestu sde se hrani tako da ne treba da trazi.

a kod onoga za ubacivanje u kinder jaje rastvora tartufa recimo da je to uprosteno kako se radi obuka u traganju.ja inace ne radim obuku pasa tako da necu nikome da uzimam pare,a na svako pitanje u vezi obuke pasa cu vrlo rado odgovoriti :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

mijajlo prijatelju,svaki komentar je od pomoci....ja sam stvarno zbog narusenog zdravlja resio da se bacim u prirodu,e sad da li da kupim koze i setam sa njima,ili psa pa da spojimo zdravlje i korist :stabre::neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Najveca greska je navici psa da mu je hrana tartuf. A to se upravo postize time sto mu stavljas bilo sta sto ima miris tartufa. Kinder jaja u koje stavis beli luk i tartuf ili beli luk koji je stajao u ulju od tartufe, sluzikao igracka. Kada nadje svoju igracku, dobije nagradu. Znaci... Nista sto ima veze sa tartufom ne ide u hranu. Dresura je jednostavna ako volis da radis sa psima i ako ih volis onda sve ide kroz igru. Bilo koji pas moze da trazi tartuf. Isto kao sto svaki pas moze da pronadje eksploziv ili drogu. Mislim da ti je bolje da uzmes nekog psa srednje rase zbog transporta. E sad, valjalo bi da ima kracu dlaku da se ne prlja mnogo, ali aj sad... Da bude zivahan ili kako se kaze... Radni pas. To moras da znas. Ako trazis kera za izlozbu, trazis pozera i kupujes ih od ljudi koji se bave vodjenjem pasa na izlozbe. Radni psi imaju u krvi da stalno trckaraju, nemaju mira, ne drzi ih mesto. Upravo takav tebi treba. Oni mozda ne ispunjavaju one norme koje su potrebne za izlozbe, ali nije te briga. Pogledaj samo lovce... Ako ti je prvi ker sa kojim ces raditi dresuru bilo koje vrste onda uzimas kera koji ima pitomi temperament i koji nije tvrdoglav pa da ti tera inat. A to su ti retriveri. Bilo zlatni ili Labrador, kovrdzavi.... E sad, rasa koja je broj jedan u agilitiju je Border Koli. Na prvih 20 mesta su Borderi, posle idu Labradori, Ovcari... Malo se informisi oko te rase. Ja bih ti njih preporucio. U krvi nije lovac, nego cuvar stada. Ima snage da trci po ceo dan. To je prednost. On mora da radi a ti nabijes prst u uvo i uzivas u prirodi...

 

Ima jos dosta dosta stvari ali, sve ces to vremenom nauciti. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: novi beograd

to je upravo to sto sam pricao,on trazi igracku...

ako imas mogucnosti da biras iz okota onda uzmi onoga koji je razigran pa cak im baci neku lopticu da vidis kojeg najvise ona zanima koji se njoj najvise raduje i tog uzmi.ja bih uzeo labradora dobro su se pokazali kao tragaci a i nisu skupi kao stenci za nase uslove :zvizduk: a najvaznije dok traze nista im ne odvlaci paznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Jeste u pravu ste 100 posto sto se tice dresure psa . Ovako je meni prijatelj pricao da su radili sa njegovim stenetom . E sad ajd reci i ti meni da mi prica iskreno . Niko od njih ko se profesionalno bavi time nece da kaze istinu . Kazem niko jer smo prijatelji od malih nogu a znam da mi je precutao bar 90 posto stvari kada sam ga pitao o tome . Sto se tice ubacivanja u hranu po meni ima smisla . Posle u polju kada namirise nesto na sta je naviko naravno da ce tamo da ide . Sigurno ga nece pojesti i verovatno ce imati po meni neki prirodni vec urodjeni miris tartufa .

 

Ipak ko je iskusniji u dresuri mozda mu ovo bude smesno ali ja samo prenosim sta su meni rekli . Slikacu sledeci put tog psa pa cu da postavim sliku . Iskreno po meni nije neka odredjena marka ::) .

 

Evo danas na poslu mi je doso prijatelj koji kupuje psa ali vec izdresiranog da trazi tartufe . Ali kaze i on isto mora da odrzava dresuru sa kinder jajetom kada ne traze i nije sezona . Ovaj mi je malo iskreniji pa kada ga budem ispitao malo vise napisacu sta i kako . Samo znam da je pas iz Novog Sada i da je Bigl onaj sa dugackim usima ako se ne varam da se tako pise . Za cenu psa nije hteo da mi kaze . Ali polako ispitacu ga ja sve jer ipak ne trazite na istom mestu pa da cuti o tome sta i kako .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Bigl zecar... Grupa pasa... Cunjavci. To su oni sto cunjaju i njuskaju. Pas koji trazi eksploziv i drogu u stvari trazi svoju igracku koja mirise tako. 100% se ne ubacuje u klopu bilo sta sto ima veze sa tartufom. Vremenom mozes da trazis od psa da trazi bilo sta drugo, i da nema miris tartufa ili droge... Pas jednostavno sazreva, a i ti uz njega. Nece niko nista da govori jer im ulazis u posao. Prokleti! A ne shvataju da u Srbiji ima toliko tartufa da je to cudo. Videcete kroz koju godinu kada pocnu da dolaze stranci da traze. Neces moci vise ni da seres a da ti neki stranac ne kaze Hay!:) Bolje je da sam uzmes stene i radis sa njim. Ostvaricete bolji kontakt i odnos pa ce tako i rad da bude laksi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja