Jump to content

Moto Zajednica

Fiat Punto Klasik / Zastava 10

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Djutoslave..tolike novce hoces da das za govance? :stabre:

 

Pa onda joj uzmi yugoslava..pa nek se uci.. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Djutoslave..tolike novce hoces da das za govance? :stabre:

 

Pa onda joj uzmi yugoslava..pa nek se uci.. :moto3:

 

Jugoslav je jedini mojoj supruzi bio najbolji auto na svetu( kad je bila klinka). Za mene je to najgrđi auto koji sam ikad vozao. Ne dolazi u obzir, što nije za mene nije ni za koga pa ni za eLovce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

pa si se odlicio na naslednika? :stabre:

nisi mi jasan..ali ne mora replika :jee:

 

Nisam još, mnogo me poplašili forumaši. Možda se rešim na nešto skuplje i malo veće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Spada u klasu 2.5 do 3.0? Koliko ispada onda godišnja registracija? Znam da je povoljna cena, nema ni u Nemaćkoj da se nadje za tu cifru, sa kilometražom od 30k :D

 

Jel dajete garanciju od godinu dana na motor i menjač na mlade polovnjake?

 

 

Za podešavanje me znam, imaš admine.

 

 

mislim da je oko 130/140.000 rsd.

Ja sam mislio da ga uzmem ali posle računam, šta će to meni 250ks., koje ne možeš da iskoristiš jer zavisiš od vozačke dozvole, čemu to onda služi kad ne možeš da iskoristiš ni pola od onoga šta to vozilo pruža, a troši ko mećava.

Pre nekoliko meseci sam bio u Lajpcigu na lauzic ringu, imali smo testiranje OPC Corse nirburgring edition sa 210ks i OPC Insignije bez limitatora, osećaj je ne verovatan kada možeš da svu tu snagu iskoristiš na stazi, imali smo jednodnevo testiranje, tipa ubrzanje, kočenje, ulasci u krivine itd. isl. Insigniju smo vozili i na auto banu bez ograničenja brzine, e taj ST je za takve stvari i takve puteve.

Svakome od kolega sa foruma bih savetovao da bar jednom u životu ode na neku stazu, osećaj se ne može uporediti ni sa čim.

 

garancija važi samo na vozila koja su u fabričkoj garanciji.

Malo su ljudi tu garanciju pogrešno protumačili, garancija na polovna vozila se odnosi na istinitost tvrdnji. Odnosno ako kažeš da su servisi rađeni redovno, a oni nisu, u tom slučaju klijent može da traži povraćaj sredstava ako dokaže suprotno. Ili ako kažeš da vozilo nije lupano a ono se dokaže suprotno isl itd.

Ali neko da ti da garanciju na polovno vozilo koje je po fabričkoj specifikaciji izašlo iz garancije to ne postoji, može da se da garancija na deo koji je zamenjen, jer svaki fabrički deo ima garanciju od godinu dana,osim potrošnih materijala kvačilo, kočione pločice isl.

Tako da svi ovi uvoznici polovnjaka što tvrde da daju garanciju na vozilo, ustvari manipulišu ljudima. Čak da staviš na ugovor da će ti on nadoknaditi ili otkloniti štetu i da ga tužiš ne bi mogao ništa da uradiš, jer bi se veštačenjem utvrdilo da je šteta prouzrokovana korišćenjem tj raubovanjem vozila.

 

dobro to su vama dodelili cirkularno pismo da tako govorite klijentima :D

 

ali je malo drugačije............godina dana garancija na polovno vozilo ukoliko je od auto kuće, firme, sl. u toku tih godinu dana prvih 6 meseci se ne gleda na pohabanost, već se kvar ukloni, sledećih 6 meseci ukoliko dodje do kvara utvrdjuje se da li je kvar nastao u toku garancije ili je kvar postojao pre kupovine vozila, što je teško utvrditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dosta davno, jedan moj prijatelj je imao spor sa privatnom kupoprodajom polovnjaka koji je kasnije pukao. Tužba je zasnovana da je vozilo imalo skrivene mane koje su prerasle u kvar. Sud je presudio u korist kupca sa obrazloženjem da je prodavac učinio obmanu prećutavši pravo stanje stvari. Ne znam kolko je bilo prošlo od kupoprodaje. A tad nije postojao skoro nikakav zakon o zaštiti potrošača, sve se svodilo na onu klauzulu, " u viđenom stanju".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

za prvi auto pa 4000-5000 evra, novopecen vozac devojcica. Zar nije bolje uzeti neki polovan 1998-2002 za do 1800e (tu mislim na punta) pa posle godinau dana i stecenog iskustva prodati taj za neznatno manje i onda razmotriti koji ce auto biti adekvatan.

 

Ako vec dajes 4000-5000 din onda je bolje da uzmes neki mercedes A klase 160-170 koji je sigurno bolji i od novog punta, ovako nesto

http://www.polovniau...benz_a_170_cdi/ (ovo je samo primer ne mislim na konkretan primerak nego okvirno cena godiste)

a licno bi uzeo za pocetnika zenskog vozaca

http://www.polovniau...woo_kalos_12/#5 (opet je samo primer)

a ako je bezbednost ispred estetike onda

http://www.polovniau...daewoo_lanos_s/ (sekvent plin za ovaj auto je 600 evra)

stara cvrsta motor napred udoban za duza putovanja i daleko ispod cene 4000-5000 e. (Odrzavanje smesno samo potrosni delovi ulje plocice vozim 5 godina 2002 nubiru.)

Naravno ovo je samo predlog ali poenta je da ne bi za svoje dete za prvi auto uzeo neki mali i krhki gradski auto, vec nesto da bude bezbedna pre svega a da pri tom posle godine taj auto ne izgubi mnogo od cene koliko je placen. Kad sazri ko vozac onda se bira lepsa novija modernija varijanta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pošto ćera nije dozvolila da je ćale poduči ima kredit, samo jedno čukanje otac plaća, a kad ili ako bude drugo, moraće u auto školu pa nek joj oni popravljaju jer su je oni i "naučili" tako da vozi. Trećeg puta neće biti jer otac više neće davati auto. Ja sam za svoj dugokilometražni staž svega 3 puta bezazleno zakačio civilna auta.Šalim se malo al u suštini ako bude slabo vozila i ne napredovala ja ću joj uskratiti voženje, ne zbog samih šteta već zbog ugrožavanja drugih a i same sebe. Nisu svi kadri za vožnju, jes da je moje "dete" al se trudim da budem objektivan. Uopšte ne razumem ljude koji voze i stalno čine sudarice i prekršaje a i dalje pokušavaju da vozaju.

 

@Stilgar-generalno si potpuno u pravu ko i mnogi koji izbegavaju Punta, ja sam uostalom na istom stanovištu. No, poduguravaju me neki drugi aspekti. Neću da idem na starije vozilo od 5-6 godina jer sam prodao perfektnu Fiestu staru 10 godina samo zbog starosti. Sledeće, u kraju imam par lokalnih mehosa koji će besplatno da mi održavaju vozilo, al su to majstori za odomaćenija vozila gde Ford nije spadao. No grupacija GM je isto prihvatljiva, (brat mi je njihov diler a i za Fiat takođe, ja imam pod dilerstvo, pa ko hoće novi auto, mogu da mu ga isporučim bukvalno na kućni prag).

 

Zahvaljujući Vama, zaista sam prikočio prvobitnu nameru pa sad gledam naokolo. Uostalom i tata i mama će da vozaju taj kišobran. :motopad:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

pa si se odlicio na naslednika? :stabre:

nisi mi jasan..ali ne mora replika :jee:

 

Nisam još, mnogo me poplašili forumaši. Možda se rešim na nešto skuplje i malo veće.

Florida ???

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova
Neću da idem na starije vozilo od 5-6 godina jer sam prodao perfektnu Fiestu staru 10 godina samo zbog starosti.

Ja ovo ne mogu da shvatim. Da reče model, poželeo si promenu ili bilo šta drugo pa u redu ali ovo ne kapiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

E da si poslusao savete za dva tocka.. odmah bi kupio ST i slatko bi se vozao jos uvek.. :nanana:

ili sad videh oglas za tdm-a 2002 god. .. 2200e..

 

Znaci Japanac :care:

kako na dva..tako i na 4 tocka..

 

 

Drugar na Zlatiboru je kupio zeni zabarskog Funta.. kao mnogo je bolji od domaceg..ali i dalje tvrdim da je govance.. :bljak:

za te novce ima mnogo bolje..vec dve godine vozam mazdu 626, bukvalno sipam i vozim..i ne razmisljam..

 

Trenutno se drndam sa starom ladom nivom, uzeo sam je iz potrebe i nedostatka novca za bolje..

Ruska tehnologija je posebena prica..da ne sirimo temu, sad jos vise volim i cenim kosooke..

 

 

p.s. 80-tih, a posebno 90-tih su se mnogo kvalitetnije izradjivale stvari.. napravljene da traju i sluze.. a ne da prodju period garancije i zdravo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Japanski automobili jesu kvalitetni, dugotrajni i štedljivi, ali imaju i nedostatke: dizajn, male kubikaže i snage, kubikaže nepovoljne za registraciju kod nas (2.2 recimo). Mazde su još i lepe u odnosu na Toyote.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Mikulanac-Ne Florida, to je auto koji je onda mnogo obećavao a bio debakl od početka. Kum uzeo prvi kad se pojavila i zove posle 5 dana, ne može da zaključa vrata ključem nikako. Ja uzmem od Peglice i zatvori/otvori, i tako u svemu ostalom i ubrzo je degažiro. A i nema klimu.

 

@Ratboy-Fiestu sam uzo staru 6 godina i nakon još 4 je počela boja da popušta na mestima gde je izložena udarcima kamenčića, korozija, na rubovima krila s obe strane par rupa u najavi, kočione cevi tu i tamo dobro korodirale, znači bilo bi dosta truda da se zaustavi od daljeg propadanja, a najviše bežim zbog obaveznog šestomesečnog tehničkog kojim nam prete, pored vezice da se izbegne Ć,Č,Đ... sad mora de se gleda i da polovica registracije ne pada u sred leta, jednako ko za motor da ne bude u sred zimskog snega. Mada je Fiesta DI jako lep autić, voza se ko karting i možda sam pogrešio, imala top opremu, odlično koči i vrlo pregledna. Čova koji je kupio me zovne s vremena na vreme, prezadovoljan. Sad je imao kvar servo elektro motora, tražili mu jedno 3 stotke, ja mu reko šta je i prošo bez ništa, reko dođeš prase, kaže važi, al kad dođeš na moto skup na Borsko jezero. Tako da dogodine družino imamo dobrano gošćenje :rostilj:.

 

@Vlajko- Verovatno bi tako bilo, mislim da bi ST zadovoljio sve potrebe i ne bi me teralo da tražim nešto drugo pa verovatno ne bi ni tražio od Vlade GS-a da probam Bembaru i zarazio se odma njime. Sad ne bi sišo s Bavarca. Takav stav imam i prema autima, germanska škola, nekako mi oko ne vata daleko istočna dizajniranja, kako reče Aćim, uprkos tome što zaista imaju nad kvalitet. Voleo bi malog Svifta, no preskup mi trenutno. Zaporošce i slično ne bi da pominjem.

 

I, Đunta ne može bez đuntologije. :dilema::popovanje:. A i čime bi se zanimali u ove loše dane, doduše danas 20°.

 

PS

@Mikulanac- moj post se računa ko Vaša četiri, na toliko odgovaram.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Zainteresoala me je tema ponajvise radi iznosenja licnog iskustva jer je to nekada izuzetno dragocena informacija prilikom odabira polovnog vozila,Medjutim nikako nisam mogao da se otmem utisku da su dva tipa komentara bila konstanno prisutna :ekonomik klasa i exluzive klasa....Obzirom da je automobil PREVOZNO sredstvo a na zalost kod nas u Srbiji kao i vecina stvari jos uvek se tretira i kao PRESTIZNO prevozno sredstvo mislim da je suludo govoriti za prosecnog gradjanina (svaka cast onima koji imaju viska novca ili afiniteta)da kupi u danasnje vreme neki BMW ili Mercedes kao pocetno vozilo novom vozacu,,,,,,Prosta banalna matematika kaze samo gume sve 4 su razlika nebo i zemlja naspram Dacie sandero i punta uporedno cena naspram BMW I Mercedesa a da o ostalom i ne govorim....Sandero je jako udoban automobil u SVOJOJ klasi prostran,,,,potrosac umeren,,,,,

Mislim licno da je presudno za kupovinu automobila pre svega namena!grad i prigradska voznja su kod nas vecine oko 85% a kada se uzme u obzir i da cete bar 1 puta godisnje otici i na godisnji odmor nevidim svrhe bacati pare na BMW ili Mercedesa i konstanto se zderati dali vas je neko zagrebao na parkingu ili nedao Bog da vam ga ukradu... osim ako ne zelite da sebi i drugima mamite ili pokusavate da mamite uzdahe......ipak je automobil kad je izmisljen bio pre svega namenjen za prevoz a ne za dokazivanje sebi i drugima i tako bi trebalo biti ali nazalost to nije e sad pamet u glavu i ostatak para potrositi na neko lepo krstarenje :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: pecinci
  • Motocikl: xj6n

dodacu i ja svoje misljenje na ovu temu...

 

relativno sam mlad vozac (8 ipo godina kako sam postao punoletan i polozio), vozacku karijeru sam poceo sa tada 3 god starim golfom 4 sa motorom 1.4b... zbog svoje mladosti i ludosti imao sam 6-7 sletanja, okretanja na putu (bez posledica po auto) i jedno sitno cukanje (ocesao prednji branik)... tada sam bio ne iskusan a mlad i ne izivljen i dogadjale su mi se takve stvari... slicno moze svakom ne iskusnom vozacu da se dogodi...

a vremenom sam promeni desetak automobila boljih i losijih (golf 2 1,3, golf 3tdi, passat b5.5 1,8t, astra g 1,4, clio 1,5dci, pezo 106 1.1, 406 1.8, bmw 318 e30, 316 e36, 320d e46, citroen c4 1.6, doblo 1.9, bravo 1,4, stilo jtd, a sad imam mercedes c sport coupe 200k sa 120kw... ovo sve hocu da kazem jer sam promenio dosta auta i imam puno iskustva sa raznim modelima i markama auta. nisam trgovac al volimo cale i ja cesto da promenimo svako svoj auto...

 

e sad predlozi, kritike i pohvale...

 

z10 vozim skoro svaki dan (imam u firmi 5 kom. jednu sam i duzio jedno vreme) solidan auto za prosecnog srbina, jeftino odrzavanje, mala registracija, solidan konfor i udobnost, mali potrosac uz umerenu voznju (ne manijacku, kako se voze sluzbeni uglavnom), ova dva moja se voze cesto i po njivama jer je poljoprivredno preduzece i cesto 5 ljudisede u njemu i do sada nisu imali skoro nikakvih kvarova sem sto je na jednom prednji trap pri kraju i na sledecem servisu se mora pretresti ali je on napravio 178000 pod teskim uslovima... e sad mane, slab motor i losa stabilnost pri brzoj voznji, ostalo po meni ok... brat mi ima punta 2006god sa 1.3mjt dizel motorom, auto ima preko 200h na satu, do sada pored redovnog servisa jedino grejace sto je menjao... a auto mu trosi 4-5L dizela u proseku - po meni punto je auto za preporuku i jedino njega bi ti preporucio od italijana, vrednost mu znas vec

 

opcija 2: skoda fabia (dizel po mogucstvu, 1,9sdi) u firmi preko 30kom god 2004 pa do 2007, neke imaju i preko 350h na satu a ni jednoj nije radjena neka veca popravka, samo redovan servis, trap i kocnice kad treba i samo gas... auto jos dosta izdrzljiviji od punta ali nesto manjih dimenzija unutrsnjosti(cini mi se), delovi klasika za vw grupu... nesto skuplji od italijana ali ipak prihvatljivi. predlazem 1,9sdi jer je jeftiniji za odrzavanje od tdi-a... vw polo je isti auto sa drugacijim dizajnom, i nesto vecom cenom, ostalo iz grupacije je vec skupo... moja preporuka za fabiu u dizel varijanti vrednost (2006-2007god)oko 5000eur

 

opcija 3: opel... astra clasic mozda? ali samo u 1,7cdti varijanti, benzinci opeli su po meni za izbegavanje u sto sirem luku, trose nenormalno goriva a daju katastrofa lose performanse u voznji (skroz ne elasticni motori sa lose uskladjenim menjacima) licno imao 1.4twin port 90ks (euro 4 motor), djubre od motora, prosek potrosnje mi je bio oko 11L normalne voznje... ali zato 1,7cdti se extra pokazao i po ponasanju u voznji i po potrosnji (imam 2 ovakve u firmi)... auto je za klasu ispred od predhodna 2. corsa takodje samo dizel ( 1,3mjt iz fiata koji se extra pokazao i 1,7 koji se isto tako dobro pokazao), nije los auto, ali je po meni ipak bolji izbor astra g clasic 1,7cdti (cena za dobru astru g(2007god)se krece oko 6000eur) a corsa c (2006god)oko 4500, a corsa d (2007-2008god)6500,

 

opcija 4: francuski auto, pezo 206 ili reno clio, ostale nebi uzimao u razmatranje jer ili nisu vredni pomena ili iskacu iz raspolozivog fonda. (u ovu grupu cu ubaciti i spominjanu daci-u za koju je i Z10 po meni auto) 206 u benzinskim varijantama 1,1 ili 1,4 ostale bi iskljucio iz razmatranja, kvalitet izrade iznat fiata a u klasi sa opelom i skodom, o ovim benzinskim varijantama bukvalno nema sta da se pokvari na autu (naravno ako je relativno mlad i nije presao xxxh kilometara), reno clio ista situacija, jedino sto reno ima fantasticni 1,5dci motor koji me je u potpunosti odusevio dok sam vozio clia. obe vozila su super, sta da kazem drugo... vrednost za 206 (2007god) je 4500-5000eur a clio (2006god) 4000eur a za novi model (2008g) 5500eur

 

rezime...

bmw, mercedes i sl marke bi iskljucio iz ovog predloga jer je za njih potrebno potrositi mnogo vise novca za pouzdanu voznju, dacia me ne odusevljava i nju bi izostavio takodje tako mi lista spada na gore nabrojane. Japanci i koreanci nisu jos dovoljno zaziveli na nasim prostorima ni njih ne bi spominjao sad.

da sam na tvom mestu moja lista prioriteta bi izgledala ovako.

1. opel astra G clasic 1,7cdti

2. skoda fabia 1,9sdi

3. reno clio 1.5dci (novi model)

4. fiat punto - Z10

5. opel corsa dizel

6. pezo 206 benzinac 1,4

 

nadam se da sam malo pomogao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

e sad predlozi, kritike i pohvale...

 

Odlično si napisao, hvala ti u ime svih nas koji tražimo auto.

 

Šta misliš o Pandi dizel 1.3 Multijet, 2007/65.000, sva oprema, iz Italije, registrovan? Imam ponudu za ~4200. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Kibicujem, pričamo...

 

Tri auta identična i sa istovetnom cenom istovremeno na oglasu. Sviđao mi se malo više jedan bordo, pogledao mi ga rođak, pošto nije u Beogradu, odličan, al kad sam pustio aber, auto besprekorno farban , bio polivan kočionim uljem, a u međuvremenu Lošmi prodao.

 

Ne bi da sad raspredam o gomili tipova i modela automobila. Načelno, sve novije generacije su sve komplikovanije za održavanje i što je najgore, znatno skuplje. Postavka je, dok je novo valja, a kad počne da se kvari nastaju problemi.

 

Ovo sve što je iz uvoza je prešlo ogromne kilometraže, neshvatljivo za naše pojmove i otuda da se primamo. Jednostavnim pregledom referentnog Mobile.de, u istom godištu i kilometraži navedenoj kod nas, vozila koštaju jednako a to je nemoguće jer postoje troškovi, državni harač i neka zarada trgovca. Ali kad se pogledaju vozila sa visokim kilometražama napolju, onda se vidi matemtika, odnosno takva auta se uvoze. Miloš, ta Panda ima 3 - 4 x tu kilometražu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

fabia 1.9sdi odlican auto! prodlog, pogledaj slobodno neku malo stariju almeru oko 2002-3. godista mislim da su to sasvim korektni automobili!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

Pozdrav Đunti,

 

stigla su nam neka polovna vozila u K.A., zamena staro za novo.

Sva su vozila kupljena u Srbiji, imaju servisne knjižice, većina su servisirana i održavana kod nas u K.A. po neko u nekom drugom Opelovom dilerstvu.

 

Većina su u prosečnom stanju i iznad prosečnog stanja za Bg. uslove vožnje.

Na kojima je trebalo nešto da se uradi ili promeni to je i urađeno, servisi takođe u zavisnosti kada su urađeni prethodni.

Većina ovih vozila je pripadala jednoj firmi, jedan komercijalista jedno vozilo, korišćeni su i u privatne svrhe,

firma ne praktikuje prodaju svojim zaposlenima, tako da smo mi otkupili sva vozila pa smo prodali većinu njihovim zaposlenima koji su hteli da otkupe vozila koja su koristili, ostala su u prodaji ima još dva vozila koja nisu na spisku takođe rezervisana za njihove zaposlene radnike.

 

S obzirom da se ne bavimo pakovanjem i prepakivanjem vozila, na nekima smo samo ofarbali prednje i zadnje branike ostalo vrata, krila isl. nismo farbali.

 

evo ti spisak vozila, dva vozila sa ovog spiska još treba da dođu u servis u narednim danima,

kilometraže vozila ne znam pošto sam na godišnjem, verovatno između 100.000 i 200.000km, vraćam se 04.01. pa možeš da dođeš da pogledaš nešto od ovoga ako te zanima, skoro sva su u salonu D. Srejovića, uskoro će biti i slike na našem sajtu.

 

Ako imaš dodatnih pitanja 063-383-717

 

 

Opel Astra Classic II 5DR Z17DTL 2005.g 5500e

 

Opel Astra Classic II 5DR Z17DTL 2007.g 6800e

 

Opel Astra Classic II 5DR Z17DTL 2007.g 6800e

 

OPEL VECTRA 1,9 DT 2004.g 6500e

 

Opel Astra Classic II 5DR Z17DTL 2006.g 6000e

 

Opel Astra Classic II 5DR Z17DTL 2007.g 6800e

 

Opel Astra Classic II 5DR Z17DTL 2004.g 4800e

 

Opel Astra Classic II 4DR Z17DTL 2006.g 6000e

 

Opel Astra Classic II 4DR Z14XE-benzin 2005.g 5800e

 

 

Pozdrav!!!

Promenio član Master Z-ed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: pecinci
  • Motocikl: xj6n

@Miloš A

panda je po meni mala dosta, ima je komsinica i vozio sam taj auto par puta. 1.3 mjt je extra motor i taj auto je super ako ima stvarno takvu kilometrazu, ali sto kaze đunta tesko da je stvarna ispod 200h, mada one prelaze 350h ko od sale, pogotovo u tako lakom autu. panda sa ovim motorom i nekom normalnom kilometrazom je dobra kupovina za onog koga zadovoljava ta velicina auta.

fista kao i uopsteno fordovi ima uvek nekih skrivenih mana i cudnih resenja kao npr zupcasti kais bez spanera... nije to za srbina...

 

Master Z-ed je izneo ponudu vozila, mozda neka bude odgovarala đunti, a kolega forumas napravi neku dobru ponudu za popust?

 

predpostavljam da je ovo jedna od tih koje su u ponudi

oglas za astru sa polovnih automobila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Uh, nisam dobio mail obaveštenje, tek sad slučajno vidoh postovanje.

 

U svakom slučaju je ponuda Opel Komnenovića zanimljiva i sasvim sigurno se radi o kvalitetnim primercima i verodostojnim podacima i pokazateljima stanja. Ne znam cene za te modele, al iako su skuplji od ulične ponude, to je svakako bolji izbor, plus firma stoji iza ponude i to prati ekom garancijom.

 

Kad pričamo o Fiatu, činjenica je da njihovi sadašnji agregati prevaljuju mnogo al ih prati niz drugih kvarova i kvarića, tako da velika kilometraža nije da se zanemari.

 

Što se tiče Forda, ja sam svojom nepažnjom zeznuo agregat, rađena generalka, kad sam video rasklopljen motor, delovi u dva rafa, reko bi da je to od nekog kaminčeta a ne od malog auta. Mnogo komplikovan mehanički. U nekom momentu sam razmišljao o novoj Fiesti al sam batlio ideju.

 

Generlno jeste VW i Opel najizdašniji za polvnjaka, izuzimam Japance jer nikakvo saznanje nemam o njima. I naravno, noviji Puntić kao lep izbor čisto što za malo novaca može da se uzme dobar auto, mala kilometraža, nema sumnje u poreklo, vraćanja kilometraža...

 

Pošto sam ispustio Lošmijevog Punta, razmišljam o Golfu IV, jes star al izgleda da su kvalitetni i naravno sad o nekom Opelu posle Masterove ponude.

 

Al što je najcrnje, sasvim prija što nema glavobolje sa autom, pa mi se usladilo.:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

sasvim prija što nema glavobolje sa autom, pa mi se usladilo.

 

Veeelika istina! I ja počinjem tako da razmišljam. Ako živiš u gradu, radiš kod kuće, ne vozaš decu na treninge, nemaš roditelje na selu, nemaš komplekse - čemu auto? Ja polako odustajem od te ideje. Mesečno potrošim na taksi oko 50 evra, a za te pare mogu da kupim jednu malu gumu za neki mali auto. A za svaki polovan auto koji sam gledao morao bih u startu da kupim svih šest guma (2+4). Fala lepo... a za par meseci nam počinje sezona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja