Jump to content

Moto Zajednica

Fiat Punto Klasik / Zastava 10

Recommended Posts

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Slusaj Zed, uopste nema razloga da budes bezobrazan, izvini sto sam ti posredno napao posao jebiga mora od neceg da se zivi

 

Prica nije rekla kazala, znam kad je kupio auto znam i gde ga je odrzavao(jer i ja sam ga vozio ali to nije bitno) a i znam za koliko ga je prodao- ispod 6 hiljada.

Nisam ni u jednom trenutku rekao da je imao kvar koji nije mogao da se popravi, nego da je toliko bio zadovoljan autom da je kupio drugi mada isto novi

Potrosnja od 10 litara po Beogradu mozda nekome jeste normalna ali kad vozis auto od 2000cm3 i preko 150ks koji moze ipak ispod 10s do 100km/h, za 1.2 je to na nivou tristaca ili keca od pre 30-40 godina

Mozda ja i nisam u pravu mozda je to sve lepo fino i normalno i tako treba, ali ja sam ipak navikao na to da kad vozim auto koji trosi znam i zasto a kad vozim nesto male kubikaze da ide solidno i da ne vucem cisternu za sobom

Konkretno BMW 320i kao i Reno Megan 1.5 DCI, s tim sto ta Korsa ide losije od Megana a trosi kao BMW

 

 

 

 

P.S. Sa paraglajderom se ne skace vec se polece ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

vidi, polovan auto je ogromna lutrija! moze da bude dobar a moze da bude beda teska!!! u bmw-a 530 znam da ide 7L ulja, a to je 3 mala servisa recimo za korsu! za 520 verovatno ide 4l sto opet nije malo... Na kolima poput punta i korse troskovi za gume su jedno 2-3 puta manji nego za bmw-a serije 5, vektre i drugih velikih automobila! Potrosnja je relativna ali uglavnom veca kod vecih automobila posebno u gradu. Za svaki rezervni deo je osetna razlika(far, migavac, stopaljka, retrovizor i ostale sitnice koje stradaju pri gradskim cukanjima)... ima jos more delova koji su skuplji za auta vise klase sto je i logicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Bio sam sokiran kada sam kupovao u zastupnistvu FIAT set kais+spaner za Punta 1,2 8v. Cena - 2100 dinara.

 

Mislim da je punto zamena za juga, samo osetno bolje :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

u bmw-a 530 znam da ide 7L ulja, a to je 3 mala servisa recimo za korsu!

 

Koliko košta sat vremena rada na Corsi u ovlašćenom servisu? Litar ulja za BMW-a je 8-12€.

 

U pojedine modele BMW-a ide i po 9-10 litara ulja (menja se na 30000km), ali zato u gepek možeš da spakuješ 2 Corse, a ako jedan kraj Corse vežeš za drvo, a drugi za tog BMW-a, od Corse automatski napraviš Vectru :lol:

 

Uostalom, ko nema para za održavanje nekog auta, onda verovatno nema ni para za taj auto.

 

za 520 verovatno ide 4l sto opet nije malo...

 

Ide 6 litara ulja, a u Corsu 3-4 i u čemu je razlika? 30€ godišnje? Ako baš hoćeš, u BMW-a idu i 2 polen filtera, a u Corsu jedan, to je još 20€, znači 50€ ukupno. Mnogo?

 

Na kolima poput punta i korse troskovi za gume su jedno 2-3 puta manji nego za bmw-a serije 5, vektre i drugih velikih automobila!

 

Tačno, za ručna kolica gume su još jeftinije. Zaista je suludo porediti kvalitet vožnje i bezbednost u BMW-u i Corsi, a kome je bitnija ušteda od 50 ili 100€ godišnje na ulju i polen filteru, svaka čast.

 

Da, ima još nešto, u BMW-a uđu 3 devojke nedeljno, a u Corsu nijedna :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Da se vratimo na temu, đunta, koliko vidim na polovniautomobili.com, ti za te pare možeš da kupiš i C3 1.4HDI, koji je verovatno bolji od Zastave 10. Ja sam ženi letos kupio C3, ali benzinac 1.1 i zaista sam zadovoljan, radi kao elektromotor, ne čuje se. Odlučio sam se za benzinca jer auto stoji napolju i prelazi 5-6000km godišnje, pa mi potrošnja nije toliko bitna. Pošto će se tvoj auto voziti po Beogradu, verovatno je bolja varijanta dizel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

u bmw-a 530 znam da ide 7L ulja, a to je 3 mala servisa recimo za korsu!

 

Koliko košta sat vremena rada na Corsi u ovlašćenom servisu? Litar ulja za BMW-a je 8-12€.

 

U pojedine modele BMW-a ide i po 9-10 litara ulja (menja se na 30000km), ali zato u gepek možeš da spakuješ 2 Corse, a ako jedan kraj Corse vežeš za drvo, a drugi za tog BMW-a, od Corse automatski napraviš Vectru :lol:

 

Uostalom, ko nema para za održavanje nekog auta, onda verovatno nema ni para za taj auto.

 

za 520 verovatno ide 4l sto opet nije malo...

 

Ide 6 litara ulja, a u Corsu 3-4 i u čemu je razlika? 30€ godišnje? Ako baš hoćeš, u BMW-a idu i 2 polen filtera, a u Corsu jedan, to je još 20€, znači 50€ ukupno. Mnogo?

 

Na kolima poput punta i korse troskovi za gume su jedno 2-3 puta manji nego za bmw-a serije 5, vektre i drugih velikih automobila!

 

Tačno, za ručna kolica gume su još jeftinije. Zaista je suludo porediti kvalitet vožnje i bezbednost u BMW-u i Corsi, a kome je bitnija ušteda od 50 ili 100€ godišnje na ulju i polen filteru, svaka čast.

 

Da, ima još nešto, u BMW-a uđu 3 devojke nedeljno, a u Corsu nijedna :lol:

 

 

Mislim da se ovde pricao razlicitim stvarima. Kupovina auto zavisi od para, potreba, afiniteta...verujem da bi svako ko vozi Punta ili Corsu hteo da vozi BMW za iste pare, ali sigurno ima racunicu da mu se to ne isplati.

 

Drugar je vozio BMW-a, a ja Astru. Neki delovi su imali slicnu cenu, ali je vecina njih bila 2-3 puta skuplja (istina je da se jako malo kvario BMW, ali ni Astra nije bila losa). Ja sam svojevremeno razmisljao o kupovini BMW 320d, i kada sam sve stavio na papir (nabavna cena, cena odrzavanja, registracije...) razmisljao sam u pravcu neke Astre ili Megana. BMW ne moze da se poredi sa Astrom, a tek sa Corsom :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Курск, pročitaj još koji post ispred. Priča je da li je pametnije kupiti novu Corsu sa nikakvom opremom i nikakvim motorom za 10100€ ili polovan automobil do 3 godine starosti za te iste pare (VW Polo, VW Golf, Audi A3, BMW 1, Mercedes A ili B).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

nisam ja pricao o korsi vec o novom autu, ja prvi nisam simpatizer opela. Svaki vw je podlozan kradjama kao i audi, posebno kad kupujes iste te polovne automobile! I neko ko kupuje auto do 10k evra sigurno ne moze da odrzava kola vise klase, jer mu je svaki dinar kao kuca! Svi bi smo mi naravno voleli da mozemo da kupimo kvalitetna udobna i pouzdana kola, ali k****! Za 8k evra moze da se kupi novi sendero, sto sam preporucio ranije, i ja kolko znam niko se nije zalio na njega, a za 1.4 motor mu pricam iz iskustva! A moze da se kupi i ovakav BMWza te pare...

 

Od megana i clia bezi, jer ih zesce kradu u zadnje vreme a pandure boli patka... A C3 sto ti predlaze acimo je pravi zenski auto i kolko znam prilicno pouzdan cak i polovan! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Курск, pročitaj još koji post ispred. Priča je da li je pametnije kupiti novu Corsu sa nikakvom opremom i nikakvim motorom za 10100€ ili polovan automobil do 3 godine starosti za te iste pare (VW Polo, VW Golf, Audi A3, BMW 1, Mercedes A ili B).

 

Moguce da sam preskocio nesto... :neznam:

 

U tom slucaju, pre bih se opredelio za 3 godine star, proveren auto, nego za nov. Velika je razlika u ceni. Definitivno u toj klasi, Punto je najjeftiniji za nabavku i odrzavanje, pa kome ne smeta njegov zastareli dizajn...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Odgovorno tvrdim da je Dacia KRS! Samo onaj ko je vozio juga i seo u Daciu moze da kaze da je ona dobar auto!

 

P.S. Pero nista licno, samo pricam iz iskustva! 0namigivanje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Za 8k evra moze da se kupi novi sendero, sto sam preporucio ranije

 

Neko ko kupuje auto za 8000€ je bogat čovek što se Srbije tiče, to je ozbiljna cifra za 50% stanovništva. Taj ko ima 8000€ za Daciu Sandero, imaće i po 100€ godišnje više (od cifre koja mu treba za održavanje Dacie) da bi održavao neki bolji, polovan auto.

 

Za 8000€ može da se nađe veoma dobar polovnjak 2004., recimo BMW E46 520d 150KS, koji je za Sandera vanzemaljac :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ali da ne bi mešali klase, evo šta još može da se kupi za tu kintu:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1554834/volkswagen_polo_14_tdi/

 

Ja bih pre kupio ovog Pola, a pre bih kupio i C3 ili italijanskog Punta nego Daciu. Ni Renault ne zna da napravi auto, a kamoli Dacia. Eto, danas mi priča ortak da njegov tast vozi Lagunu i da mora da sačeka lampicu OK kada upali auto, ne sme da kreće odmah nakon starta jer se posle ubrlja nešto :jee:

 

Naravno, svako od nas može da ima svoje razloge ili da jednostavno gleda drugačije na svet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

Brate Đunta,

drž se ti motora, j.b.š automobile vidiš da su sve krševi, ne bi ja tu ništa kupovao!!!:moto3:

 

A za ostale drugare sa foruma, kažemo mi Srbi ovako, lakše uđe dva puta u dupe nego jednom u glavu!!! :lud:

Tako da ako bih vam počeo pričati kakvih sam se sve priča naslušao za ovih 6 godina ne bi ste mi verovali.

 

U svakom slučaju svako ima pravo na svoje mišljenje i svako od vas je u pravu!!!

Ja moj 1.2 motor ne bih menjao, jeftina registracija ide 120km-h, troši po bg 6-8 l., jeftin kasko.

Ja zadovoljan i pridržavam se u autu svih zakona propisanih od strane ove države.

 

Zato motor ima 1000ccm i 125ks. i nikad ga ne vozim legalno ili retko kad!!!

Za to me baš zabole nek kažnjavaju, nek oduzimaju dozvole isl.

Marim ja!!!, fala bogu do sada nisu.

 

@ Skyrunner,

nisam mislio da budem bezobrazan, bar mi to nije bila namera.

To je bila satira, šta god uzeo u Bg. troši i to besomučno!!!

 

@acim,

kod findomestic banke nemaš obavezno kasko, ali svako zna svoj budžet najbolje i treba da pazi na njega, s obzirom da dolazi samo gore vreme nego što je sad.

 

Za Corsu je full kasko oko 350 evra godišnje, ako uzmeš samo teritoriju Srbije oko 250e.

što je otprilike cena originalnog zadnjeg branika sa farbanjem, znači ako ga samo jednom oštetiš, kasko isplati samo sebe.

što se tiče krađe, kasko plaća odštetu po katalogu ams-a, kod Opela je to u prvoj godini umanjenje za 18% od vrednosti vozila, kod pola 30%, kod megana i klia 25% itd.

A prednost je što je Opel na 10-11 mestu u kasko osiguravajućim kućama pa zato premija nije visoka. za polo x3, za citroen x3, za reno x2 itd.

 

Što se tiče održavanja automobila, najmanji je problem u redovnim servisima, vanredni servisi koštaju izuzetno mnogo.

 

Moje mišljenje je da jedini dobar polovan automobil u Srbiji može da se kupi u nekom ovlašćenom servisu koji je služio kao test vozilo i ima kilometražu manju od 5.000km. na tim vozilimo može realno da se uštedi 1-3.000 evra a da su u odličnom stanju.

 

Ali mislim da to sve što pišemo nije tema ovog foruma, dajte bre Đunti neku dobru ponudu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

svako zna svoj budžet najbolje i treba da pazi na njega, s obzirom da dolazi samo gore vreme nego što je sad

 

Ja upravo zbog toga i ne volim kredite i nemam ih. Čak ne plaćam kreditnim karticama, već mi služe samo za povremena plaćanja preko Interneta.

 

Kupio sam auto pre par meseci, spi.kao gomilu para baš zbog ovoga što kažeš, daj bar da se vozimo još malo dok može, jer kako je krenulo, ne bi me čudio ni WWIII.

 

Dizel 330 konja, ide kao nevreme, obrtni momenat kao kamion (680Nm), veliki, udoban :moto3: Za te pare sam mogao da biram novi auto, ali takav nov košta skoro duplo više, tako da je i ušteda ogromna :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

opusteno zeljkampe, ja upravo iz juga i jesam presao u daciu, ali sam vozao pomalo i punta i fabiu(odlican auto samo mi je trebalo malo vremena da se naviknem na nju), i vozio se u istim tim kolima i jos vazdan nekim, i veruj mi ja koji sam relativno malih gabarita, sedim skucen u puntu a u loganu mogu da igram zmurke! Jeste zavrsna obrada siromasna ali po meni sasvim dovoljna! Ono sto je bitno jeste da trpi prilicno voznju po nasim putevima kao i nase lose gorivo, vec 5-6 godina se vozamo bez problema, tj 100k prelaze bez problema taksisti tvrde da prelaze i dosta vise bez problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kud postavih oglas, da sam znao da treba da bude tema bilo bi " kom se carstvu privoleti, polovnom il novom...", izgleda da volimo svi pomalo da đuntišemo.:lol:

 

L.M. Pošto sam i ja nekad radio prodaju VW, Audija i Zastave, potpuno razumem logiku Zeda. Treba da razdvojimo opredeljenje za veliki i mali auto. Logično je da su veći auti sami po sebi kvaliteniji i kao novi pozamašno skuplji od malih. No, trend svuda u svetu je da kao polovna vozila, velika imaju znatno veći pad cene od malih i otuda jedna nelogična disproporcija, al tako je. Primerice radi, pošto sam do nedavno vozao Forda, za isti novac ili čak jeftinije, mogao bi da uzmem recimo Mondea umesto Fieste istog godišta. Međutim, nit volim veliki auto, nit mi je sad primeren.

 

Sledeći apsurd je da Korsa sa punom opremom košta skoro ko Punto sa najboljim paketom. Činjenica je da se na novom auto drastično gubi nakon par godina što nije bio slučaj kad sam ja bio u tom poslu. Međutim, nekad su i popravke bile kudikamo pristupačnije, jeftini delovi i bilo majstora na svakom ćošku. Danas obratno. Taj Ford je prvi auto koji nisam mogao da radim u svojoj režiji ali opet je bilo ispomaganja. Hoću da kažem, da ko nema afiniteta prema majstorluku, najbolje da uzme nov auto i ne brine tih par godina, a ceh je gubioza pri prodaji.

 

Polovnjaci koji se uvoze su uglavnom svi izvozani i traže odmah u startu ozbiljnu investiciju. Ja sam na Fordu koji je bio odličnog stanja morao odma da zamenim diskove, doboše, a kaiš sa španerima je koštao 23.000, a sad za Puntića 2.100. Dalje, prvih kišnih dana morale sve 4 gume jer nisam provalio da sam popio protektirane. Uskoro su došli na red amortizeri, silen blokovi, novi kočioni cilindri, raznorazni roleri, na stranu što sam nesvesno zeznuo agergat. Sve od mehanike što sam ugradio u nekom privatnom servisu, njihovi delovi, nije valjalo i posle desetak hiljada sam bukvalno stavio polovne amortizere, doboše, lagere z. točkova, kočione cilindre, rolere... Nije ovo slučaj sa Fordom, svi delovi i za Fiat su očajni, drugar ima servis.

 

Kad se sve sabere i oduzme, odlučio sam da bežim od starog auta. Drugar mi omogućava da se logujem na licitacije polovnih auta po Evropi i da hoću veliki auto, recimo Megan karavan, Mondeo,...našao bi pristojan auto, al mali teško. I rariritet je vozilo ispod 130.000 km, sve je 160-250. On je sebi uzeo pre neku godinu Pežo 206 sa 110.000. Posle 40 k, puko mu menjač. Kupovina uvoznog polovnjaka je bukvano lutrija i uz svo poznavanje mehanike i kvazi renomea firme. Mi smo tržište gde se samo gleda što niža cena tako da i prodavci uvoze najizvoženije automobile. Kupio momak Forda Fjužn, pito uvoznika kakav je i prodavac mu pošteno reko, " prekrsti se i vozi". Pošto sam od izlaska Golfa isklučivo vozao nove vagene, celo majstorsko poznanstvo je u tom okviru. Sa Fordom sam imao donekle sreće al mi je sad muka od pomisli da moram da jurim dobre majstore za meni nove marke. Evo ga brat, uzo C4, trlja glavu, na 3 dijagnostike, sve različite dijagnoze.

 

Da mogu, uzeo bi nov auto, bilo kakav. To je posebno zadovoljstvo koje sam si godinama pružao, a sad kad smo na putu za Jevropu moraću izgleda da se zadovoljim tabanomobilom. Zed ukazuje na kredit, i to je u redu, nije čak ni bitno koliko vozilo izađe na kraju, međutim ko zna šta sve može ovde da se desi pa i ta stotka za ratu da bude velika ko Ajfelova kula. Da hoću da dam 10 soma, uzeo bih nov, mali, radije nego veliki i polovan, čisto zbog trenutne potrebe, praktičnosti i afiniteta.

 

Na žalost sitacija-strah nalaže oprez. Nekad sam se zelenašio da bi kupio nov auto a sad moram da imam štek jer se ne zna šta nosi dan a šta noć i dal će sutra da mi osvane vest da mi je neko od kupaca otišo u gubiozu i zavio me u crno. Zato si postavljam neki limit uz racionalizaciju svega, troškova održavanja i popravki, i relativno lake prodaje za stani pani uz minimalniji gubitak. Ima tu još izbornih auta, nije Punto jedini naravno, mada se on racionalno nameće.

 

Đuntujemo dalje.:popovanje: ( Mikulanac?).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Samo teraj Djunta, al sa smislom :lol: Mogu reci da sam zadovoljan kako napredujes. Zadnjih par tema u kojima ucestvujes zaista fina zapazanja. Mozda bi za nijansu trebao da skratis referate...ovaj postove ali Boze moj, ne moze sve odjednom. Da ne bude bas totalni off ne slazem se sa tobom u jednom sto si naveo u nekom od ranijih postova. Mislim da vozacu pocetniku ipak ne treba mrtvo puvalo bez snage i da ga vozi u koloni to jest da mu ni na um ne pada preticanje. U ovom slucaju tvoja cerka stice navike u voznji a kada se to jednom stekne kasnije se tesko menja. Tako nastaju zene vozaci koje redovno psujemo u saobracaju mada ne sumnjam da ce tvoje dete proci najrigoriznije psihofizicke testove od strane tate ;) Sto se tice automobila moja preporuka honda jazz ali sa obzirom da je kod nas redak onda sam na strani japanaca. Juce sam vozio Nissan March i odusevio me autic ali nazalost ni njega kod nas nema.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

druze slobodno uzni punta neces se pokajati !!! al gledaj italijana ne ovo kod nas sto se sklapa i obavezno 1.3mjet motor najbolji dizel na svetu ide ko sasav a trosi ko upaljac ima lanac pa nema brige 3 litra ulja od 600 din !!! nema plivajuci zamajac... delovi za punta jeftini ima dosta majstora jednom recju best buy

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Samo teraj Djunta, al sa smislom :lol: Mogu reci da sam zadovoljan kako napredujes. Zadnjih par tema u kojima ucestvujes zaista fina zapazanja. Mozda bi za nijansu trebao da skratis referate...ovaj postove ali Boze moj, ne moze sve odjednom. Da ne bude bas totalni off ne slazem se sa tobom u jednom sto si naveo u nekom od ranijih postova. Mislim da vozacu pocetniku ipak ne treba mrtvo puvalo bez snage i da ga vozi u koloni to jest da mu ni na um ne pada preticanje. U ovom slucaju tvoja cerka stice navike u voznji a kada se to jednom stekne kasnije se tesko menja. Tako nastaju zene vozaci koje redovno psujemo u saobracaju mada ne sumnjam da ce tvoje dete proci najrigoriznije psihofizicke testove od strane tate ;) Sto se tice automobila moja preporuka honda jazz ali sa obzirom da je kod nas redak onda sam na strani japanaca. Juce sam vozio Nissan March i odusevio me autic ali nazalost ni njega kod nas nema.

 

Pa slušaj, praktikujem za put :lol:. A viš koliko postova bilo, mora da nadoknadim apscinenciju.

 

Vidi, učenje vožnje danas nema vezu s vezom u auto školi, plus ćerka nadobudna i ni trun nije dala da je ja podučim nit oće da čuje ijedan savet. Kaže, sad sam položila i ne mora da te slušam. A prošla zahvaljujući što drndo plin na autu, mada tvrdi da je bez greške sve uradila. Vozo me njen dečkić nedavno, prži Juga samo tako a ja nisam ni malo strašljiv i ko suvozač. Po mom ubeđenju, a tako sam i ja stico iskustvo, iz slabe mašine isterivati maksimum. Znači valja da nauči da kontroliše vozilo sa malom zalihom snage, da tera kroz zavoj bez da može da se izvlači snagom, da nauči preticanje sa zaletom i da uvek ima dozu straha da ne izleti i iseče nekog, da se ne boji da stisne gas u smislu da će auto da je odvuče...imo bi mnogo razloga da navodim, pa kad stekne rutinu i opuštenost da onda pojača tempo ako je uopšte bude to zanimalo. Koliko sam zaključio, sad ima zent i nema osećaj da ona vlada autom već da je on vuče mimo njene volje. Jednom me je provozala po makadamu na Adi, to je bio debakl. Ne verujem ni da je sad mnogo bolje.

 

@Bukovski-vozam dizela od prvog Golfa, sad Punto je skuplji od benzinca i ko polovan a ponuda malobrojna.

 

@Johan- Alfa, jedna moja davnašnja ljubav, Đulija Super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

FIAT PUNTO 1 , 3 MULTIJET druze ato je iz snova netreba ti bolje nadji to i resi sve probleme 300 000 km bez i jedne greske a isti je ko zastva 10.. sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

@Master Z

 

baš sam hteo da te pitam jel radiš kod Komnenovića, ali ne prihvataš PP. Merkam ST-a već 6 meseci, ali je u "prodaji" prešao više od 3 hiljade, mislim jel od stajanja :D ili ga drndaju kolege?

 

znam da je pao sa 15.5k na 13k..........

 

pitam da znam da li da dalje pratim ponudu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

@Master Z

 

baš sam hteo da te pitam jel radiš kod Komnenovića, ali ne prihvataš PP. Merkam ST-a već 6 meseci, ali je u "prodaji" prešao više od 3 hiljade, mislim jel od stajanja :D ili ga drndaju kolege?

 

znam da je pao sa 15.5k na 13k..........

 

pitam da znam da li da dalje pratim ponudu :)

 

@Marko

ST više stoji nego što se vozi, vozi ga Paja da ne zariba.

Vrh autić, samo 2503ccm, ova tri ga ubiše!!!

to mu je zadnja cena, a mislim da je više nego povoljna, nisam pratio ali mislim da je nov oko 30k.

 

kako da uključim pp., nemam nešto mnogo vremena pa nisam ni drndao podešavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Spada u klasu 2.5 do 3.0? Koliko ispada onda godišnja registracija? Znam da je povoljna cena, nema ni u Nemaćkoj da se nadje za tu cifru, sa kilometražom od 30k :D

 

Jel dajete garanciju od godinu dana na motor i menjač na mlade polovnjake?

 

 

Za podešavanje me znam, imaš admine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

Spada u klasu 2.5 do 3.0? Koliko ispada onda godišnja registracija? Znam da je povoljna cena, nema ni u Nemaćkoj da se nadje za tu cifru, sa kilometražom od 30k :D

 

Jel dajete garanciju od godinu dana na motor i menjač na mlade polovnjake?

 

 

Za podešavanje me znam, imaš admine.

 

 

mislim da je oko 130/140.000 rsd.

Ja sam mislio da ga uzmem ali posle računam, šta će to meni 250ks., koje ne možeš da iskoristiš jer zavisiš od vozačke dozvole, čemu to onda služi kad ne možeš da iskoristiš ni pola od onoga šta to vozilo pruža, a troši ko mećava.

Pre nekoliko meseci sam bio u Lajpcigu na lauzic ringu, imali smo testiranje OPC Corse nirburgring edition sa 210ks i OPC Insignije bez limitatora, osećaj je ne verovatan kada možeš da svu tu snagu iskoristiš na stazi, imali smo jednodnevo testiranje, tipa ubrzanje, kočenje, ulasci u krivine itd. isl. Insigniju smo vozili i na auto banu bez ograničenja brzine, e taj ST je za takve stvari i takve puteve.

Svakome od kolega sa foruma bih savetovao da bar jednom u životu ode na neku stazu, osećaj se ne može uporediti ni sa čim.

 

garancija važi samo na vozila koja su u fabričkoj garanciji.

Malo su ljudi tu garanciju pogrešno protumačili, garancija na polovna vozila se odnosi na istinitost tvrdnji. Odnosno ako kažeš da su servisi rađeni redovno, a oni nisu, u tom slučaju klijent može da traži povraćaj sredstava ako dokaže suprotno. Ili ako kažeš da vozilo nije lupano a ono se dokaže suprotno isl itd.

Ali neko da ti da garanciju na polovno vozilo koje je po fabričkoj specifikaciji izašlo iz garancije to ne postoji, može da se da garancija na deo koji je zamenjen, jer svaki fabrički deo ima garanciju od godinu dana,osim potrošnih materijala kvačilo, kočione pločice isl.

Tako da svi ovi uvoznici polovnjaka što tvrde da daju garanciju na vozilo, ustvari manipulišu ljudima. Čak da staviš na ugovor da će ti on nadoknaditi ili otkloniti štetu i da ga tužiš ne bi mogao ništa da uradiš, jer bi se veštačenjem utvrdilo da je šteta prouzrokovana korišćenjem tj raubovanjem vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja