Jump to content

Moto Zajednica

Fiat Punto Klasik / Zastava 10

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

sasvim prija što nema glavobolje sa autom, pa mi se usladilo.

 

Veeelika istina! I ja počinjem tako da razmišljam. Ako živiš u gradu, radiš kod kuće, ne vozaš decu na treninge, nemaš roditelje na selu, nemaš komplekse - čemu auto? Ja polako odustajem od te ideje. Mesečno potrošim na taksi oko 50 evra, a za te pare mogu da kupim jednu malu gumu za neki mali auto. A za svaki polovan auto koji sam gledao morao bih u startu da kupim svih šest guma (2+4). Fala lepo... a za par meseci nam počinje sezona

 

Baš sve tako, negde sam pročitao na forumu tu ideju o neimanju auta u Beogradu bez preke potrebe. Recimo, suprugu da oteram autom na posao, nema šanse, ide isključivo busom, stigne skoro za isto vreme a nema nerviraciju u gužvama, ne rizikjuje da čukne auto ili da joj neko zalepi šamar, jer je saobraćaj postao ko na vatrenoj liniji. No, deca rastu, traži svako svoje pa je to jedini "valjani" trenutni razlog za kupovinu. I ja sm kuko mojima ko klinac za auto pa je red da svojoj deci uzvratim isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Kukao i ja.. pa mi je prvi auto bio sunbeam kupljen za 500 maraka od mojih para..

Za srednju školu je bio super.. sledeći audi 100 kupe i do sad sam ih sigurno promenio jedno 20-30..

 

Znači Japanac i.

 

Njima bre drugačije vijuge rade.. :ph34r:

a tek radnici..

 

Pa zamislite profil jednog Kragujevačkog Milisava i tamo nekog Jošimurinog nećaka :oda2:

Tu skoro da otpadaju svi šalabajzeri osim švaba.. oni su odavno naučeni redu.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ja vozim jednog presao 25000km,kupljen nov isao na duze puteve par puta i sve savrseno radi jos uvek.Bio na dva redovna servisa i sve je ok.U pravu si uzmi ga malo trosi i jeftino odrzavanje.Sa srecom kupovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kukao i ja.. pa mi je prvi auto bio sunbeam kupljen za 500 maraka od mojih para..

Za srednju školu je bio super.. sledeći audi 100 kupe i do sad sam ih sigurno promenio jedno 20-30..

 

Znači Japanac i.

 

Njima bre drugačije vijuge rade.. :ph34r:

a tek radnici..

 

Pa zamislite profil jednog Kragujevačkog Milisava i tamo nekog Jošimurinog nećaka :oda2:

Tu skoro da otpadaju svi šalabajzeri osim švaba.. oni su odavno naučeni redu.. :D

 

Lepo si iskukao za ondašnje vreme, Sanbim bio jako kvalitetan i ugledan auto.

 

Fabrika DMB je svojevremeno imala probni sto kad je to bilo retkost u svetu, al negativna selekcija samoupravljača je učinila svoje ko i u svim porama društva do dana današnjeg. Ja Fiat nikad nisam računao u ništa kvaiutetno, Kec, Jugo, to nije auto, al današnji FAS je takve standarde, bar u poslovanju, postavio da je to za neverovati. Dal je tako i u proizvodnji ne znam, al da im je Đuntoslav tamo kapa, hehe. :moto3: Novi model koji je u fazi homologacije i ispitivanja će se u Kragujevcu proizvoditi za ceo svet, nije to baš za podcenjivanje.

 

Japanska auta totalno ne poznajem, u životu nisam provozao ni jedan, predrasuda ili splet okolnosti, ne znam. LM, sveo sam priču na Puntića na plin i Golfa IV dizel na ELLU. Pošto mi izmako Lošmijev Punto, gledo juče neku starinu od Vagena, ma odma ga hvata oko, lep, cela ergonomija ko skrojena...Međutim, polvnjaci iz uvoza još gori nego što su uveženi motorcikli.

 

I zaista, samo rekla kazala su loše priče za Punto, a sve što sam od korisnika čuo je pozitivo, izuzimam sad estetska i slična merila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nisi me razumeo.. nisam iskukao.. nego sa svojih 500 maraka kupio prvi auto..

može se reci da je to danas 500e i manje.. <_<

I moji matorci nisu ni znali par meseci da imam auto..

 

Evo probaj moju mazdu.. mada je desni volan.. dal bi se snašao?

 

To što nisi probao, to ti je veliki propust..

tako me nisi slusao ni za ST :nanana:

 

 

p.s. da moram sad da menjam auto.. ovaj oglas mi je privukao pažnju.. jeste skupa registracija.. ali je cena povoljna i prava limuzna.. npr.. :jee:

 

http://forum.bjbiker...51#entry1215251

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Desni volan, ni pod razno, u vrhuncu vozačkog entuzijazma nisam smeo na periferiji Londona da sednem.

 

Probao sam ja ST pre kupovine prvog velikog motora, znam o čemu pričaš.

 

Lično ne volim veliki auto, nisam ikad, mada kažu da sa godinama muškarci teže ka tome. Još se kobeljam.

 

Kretanje po Beogradu bilo čim, pa i peške je daleko od gospodstvenosti tako da ni jedan razlog se ne može uzeti kao vodeći, čak ni mala potrošnja, jer se više stoji nego mrda.

 

Pored Vagena i Opel ima mehaničarski lak pristup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ćao đunta, pošto sam letos promenio vozilo, podeliću iskustvo, možda nešto pomogne:

 

Imao sam stari 1996. Fiat Bravo, 1.6 benzinac i trebalo mi je od njega novije polovno vozilo (do 10 godina), jeftino za održavanje, optimalno za gradsku vožnju, skromne potrošnje, relativno pouzdano, niske cene (do 3.000e).

 

Pošto ne smatram da postoji najbolji ili najgori auto, već samo auto koji zadovoljava neke prohteve ili ne, dao sam se vrlo otvoreno u pretragu. Pregledao, raspitao se, probao nekoliko malih gradskih automobila (Clio, Lupo, Yaris...) i odlučio se za Punta 1.2. Zašto?

 

Prvo i osnovno - veliki izbor za kupovinu! Idi na polovniautomobili, unesi godište, cenu, opcije motora, klime i ostalog za Punta, i dobiješ barem 50 automobila. Što je automobil ređi, manje ima prostora za spuštanje cene, jeftine popravke, dostupnost delova, itd. Punta ima ko pleve, i svaki mogući deo može da se kupi na buvljaku za smešne pare.

 

Drugo - solidna ergonomija sedenja (za tu klasu automobila). Za moju visinu (189cm) Punto jedini ima dosta prostora iznad glave. Mesta na zadnjim sedištima (opet, za tu klasu) ima sasvim dovoljno, i gepek je solidne veličine, neki koje znam tvrde - najveći u klasi.

 

Treće - vozi se lako i zabavno. Iako je malo tvrd, lepo se drži na gradskim brzinama, City Servo pomaže da se jednim prstom isparkiravaš i uparkiravaš, i ja ga ne gasim. Takođe, ovaj 1.2 motor jeste slab za bržu vožnju, magistralno preticanje i duge uzbrdice na autoputu, ali po gradu lepo radi posao. Takođe, jednostavan je i jeftin za održavanje.

 

Pošto sam ga kupio letos, sa devojkom sam otišao u Grčku, i onda proputovao Grčku-Makedoniju-Albaniju-Crnu Goru-Dalmaciju, pa se vratio za BG (preko 3.200km) i mogu da kažem da je Punto položio test. Jedan dan sam prešao približno 1.000km po lokalnim i magistralnim putevima vozeći skoro bez prestanka 14 sati! Da je Punto toliko neudoban koliko ga kritikuju neki, ovo ne bi bilo moguće.

 

Prvobitno me je interesovao 1.3 multijet, ali sam zaključio da za moju malu godišnju kilometražu nije opravdana kupovina 300-500e skupljeg dizelaša. Zato sam kupio Punta 1.2 2002. uvezenog iz Italije, sa klimom. Preporučujem ga za početnika kao i za manje zahtevnog vozača.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Nole-sasvim racionalno zboriš. 99% vremena upotrebe po gradu i nekoliko neizvesno dužih putovanja uz niz jeftinoća, od registracije pa do guma sigurno upućuju na ovakav izbor. Po meni, glavna mana mu je što ide ko mrtav konj.

 

Ima neko poređenje prema vrsti goriva kroz cenu po pređenom kilometru:

 

benzin 8,33

dizel 6,67

plin 4,50

 

Dizel je nešto žustriji u vožnji, jeste u startu skuplji ali i u daljoj prodaju vredi više tako da se ta razlika u nabavnoj ceni ne može gledati samo kroz pređenu kilometražu. Isto važi i za ugrađeni plin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Istina, dizel je najpovoljniji, mada benzinci imaju malu prednost kada je održavanje u pitanju. Izuzetak je taj multijet, nema kaiš nego lanac i menja se na nekoj velikoj kilometraži, pa je zaista isplativ! :takoje:

 

Potrošnja je po manualu 4,6l na otvorenom putu i 7,3l u centru, ali u realnosti je 5,5-6l na magistrali i do 8l po centru. Ovo mislim da ima više veze sa našim gorivom (proletos sam otišao do Budimpešte sa našim euro bezolovnim, vratio se sa njihovim najjeftinijim bezolovnim i auto je njihovo gorivo trošio ceo litar manje na 100km!). Dizel je svakako rentabilniji :care:

 

Ta tromost kod 1.2 benzinca se oseća u međubrzinama (npr. preticanje iz 80 na 100kmh) ili kada krenem iz BG autoputem uz Bregalničko brdo, sa još tri putnika, i onda moram da ga prebacim u treću brzinu, pun gas, klipovi oće da izlete kroz haubu a on mučenik se batrga da drži 100kmh :lol: Inače, po gradu, stani-kreni, od semafora do semafora taj agregat je začuđujuće živahan i zabavan, sasvim korektno vuče.

 

Ako sam dobro razumeo temu, treba ti povoljan auto za ćerku - sumnjam da će ona da bije neke jače kilometraže. Ako ćeš ga koristiti i ti, sigurno je multijet bolji izbor. U svakom slučaju, za zahtevnijeg vozača ima boljeg vozila svakako, ali za početnika i nekoga kome je auto sporedno vozilo, Punto je sasvim korektan izbor. :aha:

 

Srećno sa kupovinom, i javi šta si odlučio!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

RS prodaje svoju astru, auto je odličan, bez greške možeš sa njim videti, ima oglas na forumu a evo i linka sa polovnih

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1787365/opel_astra_g_20_dti_elegance/

 

Ja sam vozio ovaj auto i stvarno više daje od 1.7 dti

 

Takodje ima lanac koji se menja na 400.000 po preporuci opela

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Nole-odlična ti recenzija.

@Horny-hvala, ali mi je Opel van opcije, pogotovu karavan.

 

Trenutno pokušavam da kupim auto u Alemaniji al mi sve izmiču, dok ja okom neko već skokom, preko sveta sam majku mu. Ako ne bude Golf IV dizel biće Punto ala Lošmijev, šta pre naiđe, ne žurim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

"Ako živiš u gradu, radiš kod kuće, ne vozaš decu na treninge, nemaš roditelje na selu, nemaš komplekse - čemu auto? Ja polako odustajem od te ideje..."

 

Povlačim sve što sam rekao, ipak sam kupio auto. Tačnije, autić: Pežo 107, 4,5 godina, 50.000 km, kupljen i održavan u Veranu, sva oprema. Vozila ga žena, prodala zato što je muž častio sa novim Fićom. Sa registracijom, prenosom, servisom i par popravkica izašlo me nešto manje od 4500. Takva prilika se ne propušta.

 

Auto je idealan za grad, brz je, okretan i zabavan za vožnju. Prijatelji su većinom zbunjeni, pitaju "a kako ćeš sa ovim na more" (na letovanje inače idemo avionom), "za te pare si mogao da kupiš pravi auto" (valjda neku kršinu iz uvoza koja je prešla dvesta 'iljada nekoliko puta). Ima četvora vrata, čak i gepek (probao sam i par Smartova, tiptronik menjač je sjajan, ali mi ipak treba bar malo prostora pozadi). Za sada sam zadovoljan, videćemo... Potrošnja? Sipao sam benzin pre dve nedelje, i još mi traje. Čudo!

 

Peugeot%20107.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Čestitam, simpatičan autić :takoje: Ja ponekad provozam ženin C3, baš se lagano vozi, a motor mu radi kao sat (mali benzinac).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Izvinjavam se unapred sto off-ujem temu, mnogo bi mi pomoglo ako bi mi neko dao informaciju gde je najbolje (u kojoj banci) uzeti kredit za novog punta koji drzava subvencionise. Pre je bila kamatna stopa 4,5% i odbijali su 600e za nekog lesha. Sad je kamata veca i razlikuje se od banke do banke a odbijaju 1000e i malo su smanjili cenu auta. Manje-vise dodje mu na isto kao pre. Unapred zahvalan na odgovoru (moze i na pp)

Nemanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Izvinjavam se unapred sto off-ujem temu, mnogo bi mi pomoglo ako bi mi neko dao informaciju gde je najbolje (u kojoj banci) uzeti kredit za novog punta koji drzava subvencionise. Pre je bila kamatna stopa 4,5% i odbijali su 600e za nekog lesha. Sad je kamata veca i razlikuje se od banke do banke a odbijaju 1000e i malo su smanjili cenu auta. Manje-vise dodje mu na isto kao pre. Unapred zahvalan na odgovoru (moze i na pp)

Nemanja

 

Pošto se ja između ostalog bavim i prodajom domaćeg Puntića, javi se na pp pa da ti nađem nabolju opciju i ako uzmeš auto preko mene, dobiješ ga prikolicom na kućni prag. Izeđu ostalog, banke hoće da prećute svoje poduslove a to je kod nekih obavezano kasko osiguranje sve vreme otplate plus neke uslovljavaju isplatnu klauzulu, tj. da šteta ima njima da se isplaćuje umesto vlasniku auta, tako da uprkos nižoj kamati u stvari to bude skuplje. Budi detaljno oprezan.

 

Ja sam upravo dotero Vagena kakvog sam nameravao tako da obustavljam oglas ali pošto je tema pretočena u opštu, ostavljam je otvorenu za diskusiju o izboru polovnog auta za neki skroman iznos.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja