Jump to content

Moto Zajednica

Fiat Punto Klasik / Zastava 10

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Isključivo sa klimom i kilometražom ispod 50.000 km. Osim celokupne gotovine, može i opciono Honda CBR 600 i ostatak novac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Za kmetražu budi spokojan. Vidiš da se u lokalu ne vozi mnogo. Bajkovi iz 90ih ne prelaze 40k.

Mislim da je i sa automobilima slična stvar.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Što se tiče uvoznih prevoza, svi su vozani u rikverc. Ovo je ipak mlad "domaći" auto, najstariji 2006., a ja ću 2-3 godine star.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Slažem se da to nije mnogo odmaklo od Zastave a ni original Fiat nije nikad ni bio slavan po kvalitetu. Međutim, sve ostalo polovno što je iz uvoza je sa jako visokom kilometražom. Drugo, svi rezervni delovi koji se kupuju nemaju veze ni sa čim, za Punto su bar fabrički. I lako i jeftino se održava a i lokalni mehaničari mi izbili ideju iz glave o nečem drugom. Ćera položila pa valja misliti i o fizičkim opravkama. Šta znam, mislim da je bolje uzeti ovo sa malom kilometražom nego nešto sa lažnom. I lično me auto više ne zanima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Koliko si kesa spreman da izdvojis za dobar auto?

 

Jedno 4-5. Jel imaš neku drugu opciju, ne uzima mi se Puntivoje trčeći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Ne bi verovali koliko prodju mali gradski automobili pre nego što predju granu :D

 

Jedino koga znam da se profi (da ne vraća km pre prodaje) bavi poslom to je bg autoplac, lepo narucis sta hoces i za koju cenu pa ti on kaže jel može ili ne, ili ako ima neke sitne varijacije.

 

Blizu moje zgrade stoji slupana zastava 10, frontalni udarac pri 35 kmh, samo sto motor nije usao u kabinu, krš nad krševima. Fiat made in KG nije daleko isto kao i chery kršina iz Azije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ko zna šta, 68 postova

imam ja jednu klijentkinju koja hoce da menja staro za novo tj. punta za novu corsu, ima punto u full opremi, kupljen u Srbiji, poslednja generacija pravljna u italiji, koliko se secam 45.000 km., za cenu se nismo dogovorili ali treba da bude ispod 5000e.

nisam video auto, juce smo se tek culi telefonom.

 

nazovi me na 063/383-717, posle 16h. danas pa cu ti reci cenu i kako stoje stvari.

 

ili ako hoces chevrolet kalos 1.2 3dr. u full opremi 85.000km. kupljen u srbiji, redovno servisiran cena 5.000 e. moze i neki dogovor za kes vrijantu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

ima moj kolega sa posla 2009 ili 2010. to je njegova zena kupila i ima malo predjeno. hoce da ga prodaju, nemam pojma da li ima klimu. evo ti broj pa ga zovi ako hoces 0648116041 milan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Razmisli o Twingu... 2001-2003 su oko 2200-2500e . Ja ih nikad nisam gledao, međutim drugar ga je kupio i vrlo sam prijatno iznenađen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Razmisli o Twingu... 2001-2003 su oko 2200-2500e . Ja ih nikad nisam gledao, međutim drugar ga je kupio i vrlo sam prijatno iznenađen...

I mene je baš prijatno iznenadio taj mali jednoslojni autić. Unutra nas dvojica rame u rame i jedva zatvorih vrata. Sva sreća pa je kolega prvi potegao ručku da ih zatvori, inače bi se mukica proširila za koji cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Razmisli o Twingu... 2001-2003 su oko 2200-2500e . Ja ih nikad nisam gledao, međutim drugar ga je kupio i vrlo sam prijatno iznenađen...

I mene je baš prijatno iznenadio taj mali jednoslojni autić. Unutra nas dvojica rame u rame i jedva zatvorih vrata. Sva sreća pa je kolega prvi potegao ručku da ih zatvori, inače bi se mukica proširila za koji cm.

 

Vidi, sa tobom bi i u mečki bilo tesno :nanana: (nisi po jus-s :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Đunto, otvori se ćeri za Yaris-a. Nemaš problema oko mehanike, jeftin servis, 50eur na 15000 km. i na sve to jako simpatičan autić. Unutra je iznenađujuće konforan i prijatan za vožnju. Pozdrav i srećno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Marko-Lepo od tebe na savetu i to bez :rat2:. Na žalost tačno je da ne samo mala auta imaju jako mekana oba kraja da bi navodno amortizovala udar, no ja mislim da se radi o običnoj varki i da je posredi ušteda na težini, a kasnije o nužnosti kupovine novog dela ili auta jer nije moguće peglanje. Otuda sve jeftinija mostarina al zato ćuprijana paprena. Punto je samo šminkerski pretapaciran Yugo. I dalje je to koncept iz prošlog veka i čudi me da je opstao i ovoliko godina makar i u Zastavi. Evo sad imaju kamaru proizvedenih iz 2010.

 

@Master-Zed-Hvala, zovem.

@Havarisan-hvala,zvaću.

@Tuner-Pasat ko lutka, no prevelik i izlazi iz okvira cene, hvala.

@Popsy,Aćimo-Tvingo u redu al ne bi mator,hvala takođe.

@Perko-Stilo velik i opet je iz uvoz.

 

Jedan od najboljih drugara se bavi uvozom auta tako da znam šta se prodaje napolju. Dobar auto je skup koliko ovde košta sa svim plaćenim dažbinama i sa nečijom zaradom. Pojavljuju se vozila sa kilometražom koja ko da su non stop vozana na auto putu 2 glave, ko naučna fantastika. Kod Talijana kupac po želji naruči kilometražu i adekvatne papire dobije uz to. A sve kod nas famoznih 90 k., isto ko motori, svi 40k.

 

Sledeći problem je održavanje. Svi delovi koji nisu original su neviđeno loši, a ti kao fabrički ko od zlata. Govorim iz ličnog iskustva, sve što sam metuo na Forda nije valjalo ni za krivi tako da sam rešio da se otkačim što je moguće dalje. Sledi šestomesečni tehnički, što smatram glupošću, tako da bi što mlađi auto. Opet mali, za grad, gde pa na put idem-o, a i ako budem išao, tu je :BMW2:.

 

Smatram da je Punto verovato najgrđi auto po kvalitetu i voznim karateristikama, (ide ko mrtav konj), no to je srpska sirotinjska stvarnost, bez iluzija. Uzeo bi sa malom kilometražom i uz sreću da se potrefi dobrim, izdržaće nekoliko godina voženja kad pada sneg i kiša, znači ko kišobran. I dete da se izuči pa iako ga olupa da mi nije žao.

 

Šta znam, ne bi voleo da opet otvaram temu ko o izboru carstva ( AT vs TA ). Na žalost nema više dobrih II :tuzno:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

Znam da je tema za punta... Ali se slazem sa Acimom za Yarisa, Teca je pre godinu dana pazario Yarisa,Ooozbiljan autic,mali(gradski)lepo ide,jako kvalitetan,prostran,udoban..A da ne pominjem da do sad ni jedan problem osim izduvane gume nije imao :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

uzmi puntica i uzivaj u maloj potrosnji najboljeg dizel motora u toj klasi ! jeftino odrzavanje jeftini delovi, ne krade se ima dosta majstora dostupnost delova sve veca i veca. ide ko zvrk za po grad zakon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@đunta

 

Punto sa 1.9JTD motorom ide kao metak. Pak, pošto ti je ćerka početnik, biće dovoljan i mali benzinac.

 

@all

 

Jeste Yaris bolji, ali je i značajno skuplji od Punta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Druze kupi bilo sta samo ne punta pravljenog kod nas...Ja sam mog kupio 2009 godine novog,presao sa njim 60000,raspao se...jedva ga prodao pre mesec dana za 4000 e,izgubio sam cirke 6000 e na njemu...problema sam imao non stop...trosi ulje od kad je doteran iz kragujevca,pocrkali selen blokovi,amortizeri,kugle,a posto se ne mogu samo one zameniti,morao sam da kupujem komplentnu viljusku,palio je gresku air bega,svakih 15 dana...niko ne zna zasto...ukratko...razmisli jos jednom...pozz :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

@đunta

 

Punto sa 1.9JTD motorom ide kao metak. Pak, pošto ti je ćerka početnik, biće dovoljan i mali benzinac.

 

@all

 

Jeste Yaris bolji, ali je i značajno skuplji od Punta.

 

ide kao metak jer ima skoro 2 litre zapremine u tako malom autu :D registracija je kao za pasata :D

 

uzmi lepo VW polo ili lupo, upada u tvoj budžet, samo izbegavaj 1.4 tdi......

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Yaris ko bez malo 2 Punta, jes da je nekoliko puta bolji. Punto 1.9 je uvozni tako da bi ga preskočio iz tog razloga. Najradije bi malog Sparka, najmanje državi harača, al je baš malecak.

 

Marko, što ne Polo 1,4 TDI? Ja sam inače vagenžija al na žalost više nisam.

 

@Cipura-Ajd još malo proširi priču o Putu. Iskreno, van tokova sam.

 

@Bukovski- nema nešto dizelki na oglas, jedan samo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

ide kao metak jer ima skoro 2 litre zapremine u tako malom autu :D registracija je kao za pasata :D

 

Marko, đunta je napisao da Punto loše ide, a ovo je samo dokaz da to ne mora da bude tačno. Registracija je druga priča, a i naglasio sam da to nije auto za početnicu.

 

uzmi lepo VW polo ili lupo, upada u tvoj budžet, samo izbegavaj 1.4 tdi......

 

Slažem se da su ovo dobri automobili, naročito Polo, ali ako uporediš cenu Pola ili Yarisa i Punta, isto godište, slična kilometraža, videćeš da su ovi daleko skuplji od Punta. Jesu i bolji, ali obzirom da je u pitanju početnik i da su grebanja sasvim moguća, mislim da je Punto dobar izbor. Treba samo gledati da ima što više airbagova :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja