Jump to content

Moto Zajednica

Lose gorivo

Recommended Posts

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Juce sam sipao prvi put na pumpi u kraju,nisam pre imao potrebe da sipam tamo ali ajd rekoh sebi da probam...imao sam malo u rezervoaru jos goriva sa pumpe gde stalno sipam..

sipao sam gorivo,krecem vozio se nekih desetak km,ostavio motor ohladio se (ne potpuno) krenuo kuci i posle nekih 5 km cujem kako zvekecu ventili :stabre:

Gledam da se ja ne tripujem nesto,kako usporavam tako i oni usporavaju zvektanje...

Potpuno stanem,turiram u mestu,ne cuju se...

 

e sad,da li je u pitanju hladno vreme pa motor ne moze da postigne radnu temperaturu ? ili

je mozda gorivo koje sam sipao na pumpi lose...

da li uopste zbog goriva mogu da se cuju ventili ?

 

Cuo sam price da kada ljudi sipaju benzin na toj pumpi,cuju im se ventili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Jel to onaj privatnik na skretanju za Vrčin? Kod njih ništa ne kupujem, matori je ekstremno antipatičan.

 

Mala oktanska vrednost goriva, verovatno je nečim razblaženo... Čitava hemija je u pitanju.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Ne sto je najbolje kod njega je bolje gorivo nego ovde gde sam sipao juce..

 

Ovo mi se desilo na Avia pumpi u Prnjavoru...

 

znaci od kad smo krenuli od tebe,na Tresnji cujem kako zvekece ispod mene....

 

Kaze mi Lord da motor nije postigao radnu temperaturu pa se zato cuju ventili...

 

A danas sam cuo da je tamo gorivo ekstremno lose

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kod njih redovno kupujem benzin za sva vozila i nisam ništa loše primetio.

 

Da je loše gorivo sam čuo za pumpu u Ralji, da je očajno još dok je bio JP. Kad je preuzela Avia, bio sam pred otvaranje i pitam da li su isprali rezervoare.

 

Šta misliš da su mi rekli? :lud::lud::lud::lud:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

AVIA SUCKS !!!!

Ja sam imao losa iskustva sa njihovim benzinom na nekoliko njihovih pumpi ( Backa Palanka, Novi Sad i cini mi se Becej ). Puno vode motor se jadan udavi a i auto gas im je katastrofa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

izneću neka svoja iskustva za poslednje dve godine vožnje Transalpa. Prosečna potrošnja benzina (za oko 20.000km) je 5,1l/100km, a dešavalo se da na istoj relaciji i pod sičnim uslovima potrošnja bude od 4,1l/100km, pa do 8l/100km! Dešavalo se i da potrošnja bude bitno različita i kada gorivo kupujem na istoj pumpi!? A ima pumpi za koje se zna da toče "škart" i na kojima sam gorivo uzeo samo jednom i nikada više. Sada koristim plin i situacija je ista. Potrošnja (u sličnim uslovima vožnje) od 5,4 pa do 8,3l/100km!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000

Juce na pinku u dnevniku bio prilog o kvalitetu goriva. Od 100 rangiranih zemalja Srbija je na 93 mestu po kvalitetu goriva. Da li cu doziveti da nekad budemo medju prvih 10 po necem pozitivnom naravno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Isao sam letos do Grcke. napunio do vrha i krenuo. U pitanju je Punto 1.7 dizel sa 240.000km na satu.

Do Kiceva u Makedoniji sto je nesto malo vise od pola puta, potrosio sam 3/4 rezervoara. Auto je potrosio skoro litar ulja. Sipao sam u Bitolju dizel do vrha (cena 1,06 eura). Otisao do Krfa, potrosio 1/3 rezervoara, vozio se po Krfu, vratio se do Makedonije, sipao u Ohridu pred polazak do vrha. (Za svaki slucaj sam sipao na Krfu za 20eura).

Zanimljivo je da auto nije potrosio ni par stotina grama ulja. Vozio sam do 100km/h jer nisam isao autoputem, potrosnja je isla oko 4l na 100km.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

Drugar je sipao na OMV-u u svoju novu Suzanu(iz radnje), posle vise sipanja motor je poceo da stuca, skinuo je rezervoar u njemu blata velicine* maceta *.Ja dosao iz Italije sa letovanja, motor vruc i sipao kod nas benzin ,leto vrucina a motor radi kao metalofon toliko o nasem benzinu.Zimus mnogima zaledio euro dizel u kolima, -20c bi trebalo da je, a ledi to je srbija euro dizel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Katastrofalno lose gorivo svih vrsta kod nas je od 1992 i nikada se nije bitno popravilo, samo ga je mozda u zadnje vreme manje falilo. To kako ga kod nas proizvode i posle pricaju da je ispravno nema nigde. Posebno je pitanje sta su sve u stanju da urade sa tim gorivnim poluproizvodima oni oni sto nam ga prodaju, mesaju svasta i misle da su prosli neprimeceno, gade mi se svi kompletno u lancu. Sa butanom je isto, samo se posledice po zdravlje motora manje ispoljavaju, manja steta na duze staze. Najveci razlog zasto zazirem od zamene auta i motocikla za tehnicki savrsenije je sto postojeci Jugo i Kineski skuter (oba karburatorski) gutaju sve sto im se sipa, povremeno se izvlacim sa procackavanjem karburatora. Drugi su vrlo cesto prinudjeni da investiraju u zamene uredjaja za napajanje (pumpe ili ubrizgavanja) za cega se izbekelje od 600 do preko 1000 evra. Zato da bi najobicnija bandurina i dalje egzistirala. :bljak:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja