Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

У комплету долази и бијела централна опруга, да ли има потребе мјењати и опруге на квачилу и које боје да ставим ако будем мјењао?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Opruge feroda ne moras menjati, ako nisi imao problema do sada al bi bilo zgodno da vidis leziste gde se kaci opruga, moze biti dobrano ukopano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Наравно. Тестираћу га са оргинал вариоматом (брзина/обртаји), а онда са мултиваром. Наручен је и ремен, па док све смонтирам, јављам утиске.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Laktasi
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900

Pozdrav drugari,

Odnedavno sam vlasnik Majesty 400...

Imam problem sa bocnom nogarom, tj sa micro-prekidacem. Bas cesto mi se desava da stanem, ugasim motor, spustim nogaru i kad ponovo hocu da ga upalim cuje se samo "klik", kao da je nogara i dalje spustena. Moze li se iskljuciti taj micro prekidac ili popraviti to na neki nacin?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Замениш микро прекидач,тј купиш нови ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prespoj instalaciju prekidaca......secice, lemilica, malo kalaja i izolir traka.

Vodi racuna da ti ne ostane nogica spustena pri polasku, neces dobro proci u levoj krivini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Prespoj instalaciju prekidaca......secice, lemilica, malo kalaja i izolir traka.

Vodi racuna da ti ne ostane nogica spustena pri polasku, neces dobro proci u levoj krivini.

 

...prošle godine  je projurio pored mene lik na skuteru sa spuštenom ćopavom ... nisam stigao da reagujem I da mu skrenem pažnju ... nadam se da je srećno stigao na odredište... ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Laktasi
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900

Onaj "klik" sto se cuo je na kraju doveo do toga da motor nece da upali! Ali mi je izbacio gresku 12. Vec sam vidio da je to alnaser i cetkice. Mozete li mi to malo poblize objasniti... koliko je problem skinuti, da li se reparira ili se narucuju djelovi, moze li auto elektricar to rijesiti i ima li majstor u okolini B.Luke???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jesi li ispitao da li je 100% anlaser u problemu ili se vodis greskom 12......nemoj brzati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Laktasi
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900

Sutradan sam otisao po motor i upalio mi iz prve. Sad vise ne znam nista, od cega da pocnem? Upali izgleda kad je hladna masina. Greska 12 je sama nestala a motor upali kad on hoce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Spidermax Rs 500

Pozdrav vozaci , Vlasnik sam Majesty 400 2004 od prosle godine i to na pocetku sezone..  Imao sam tad problem kada je toplije vreme i vozim malo brze 100-120kmh  , posle pri stajanju iz mesta kada krecem cuje se pozadi kao neka lomljavina motor trese i onda kao da me neko odgurne( celo vreme drzim vrh gasa ne dajem pun , nego lagano kretanje) to ne radi kada je hladan .. I kada je sveze napolju ..  To se desavalo prosle godine , majstor mi je rekao da je do centralne opruge kvacila. Nisam je bio odma porucio jer je doslo hladnije vreme i nije se to desavalo .. Ja sam mu ove godine kupio Malossi centralnu oprugu belu , promenio tegove stavio lakse Bando.. I naravno imam polinijev varijator motor extra vuce i ide..  I majstor mi je rekao da nece biti vishe onog problema .. Ali pre neki dan od kada je pocelo lepse vreme(tj. motor se brze zagrejava) opet je poceo isti problem.. Ima li neko iskustva sa ovim ? I da .. Na njega je novo kvacilo kupljeno sa 5 lameli od novijeg modela Majesty-a( nije sa 3 kao sto su ostali stari modeli ) .  Vrtim se samo u krug i praznim dzepove , a problem ostaje neresen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sutradan sam otisao po motor i upalio mi iz prve. Sad vise ne znam nista, od cega da pocnem? Upali izgleda kad je hladna masina. Greska 12 je sama nestala a motor upali kad on hoce.

 

Da bi motor zaverglao, mora imati sledece:

 

- dobar napon akumulatora (ne ispod 12V)

- ciste i stegnute kleme

- ispravna instalacija (veza aku i sasija - aku i automat, automat i anlaser)

- ispravan prekidac cope kao i kocnice

- ispravan prekidac paljenja

- ispravan automat anlasera kao i anlaser

- ispravan bendiks/frajlauf

- ispravan agregat

 

Krenes nekim redom pa ces naci krivca problemu.

 

Pozdrav drugari,

Da li neko od vas zna gde mogu da nadjem polovan kompjuter sa bravom i kljucem za majesty 400 ? 

Hvala 

 

Probaj kod Mileta (Moto-klinika) 

 

Pozdrav vozaci , Vlasnik sam Majesty 400 2004 od prosle godine i to na pocetku sezone..  Imao sam tad problem kada je toplije vreme i vozim malo brze 100-120kmh  , posle pri stajanju iz mesta kada krecem cuje se pozadi kao neka lomljavina motor trese i onda kao da me neko odgurne( celo vreme drzim vrh gasa ne dajem pun , nego lagano kretanje) to ne radi kada je hladan .. I kada je sveze napolju ..  To se desavalo prosle godine , majstor mi je rekao da je do centralne opruge kvacila. Nisam je bio odma porucio jer je doslo hladnije vreme i nije se to desavalo .. Ja sam mu ove godine kupio Malossi centralnu oprugu belu , promenio tegove stavio lakse Bando.. I naravno imam polinijev varijator motor extra vuce i ide..  I majstor mi je rekao da nece biti vishe onog problema .. Ali pre neki dan od kada je pocelo lepse vreme(tj. motor se brze zagrejava) opet je poceo isti problem.. Ima li neko iskustva sa ovim ? I da .. Na njega je novo kvacilo kupljeno sa 5 lameli od novijeg modela Majesty-a( nije sa 3 kao sto su ostali stari modeli ) .  Vrtim se samo u krug i praznim dzepove , a problem ostaje neresen.

 

Nije do centralne opruge, ona je zaduzena za ubrzanje......

 

Treskarenje pri polasku moze biti usled:

 

- masnog ili krivog zvona kvacila

- pretvrdih feroda na lamelama

- istegnutih oprugica (izmedju lamela)

- zapeklih osovina lamela

- ukopanih rupa gde naleze opruga

- neodgovarajuceg kajisa

 

Uglavnom problem ti je u CVT-u

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Spidermax Rs 500

Ali posle treskarenja motor trzne napred .. Postoji li sansa da mu neodgovara ovo kvacilo sa 5 ? Nista mi drugo ne preostaje nego pregled kvacila i obrada korpe ako bude bilo potrebno(jer mi je receno da je nova ) Sve u svemu hvala ti druze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: scooter

Kolega "MajestyNoviPazar", zelim da iznesem svoje iskustvo sa sličnim problemom:

Lupanje dolazi usled toga sto kvacilo peroklizava i izaziva vibracije kaiša koji udara iznutra u gornji zid bloka. (Da bi se to sprečilo neki proizvođači ugrađuju jedan roler u bloku prenosa od koji udara kaiš dok se ne smiri).

Uzrok ovakvog ponašanja je proklizavanje kvačila usled nepravilnog naleganja u zvonu. To sam uspešno rešio obradom zvona na strugu. Zvono se presuje pa lako odstupi od ose štose povećava sa vremenom eksploatcije jer ne hvataju sve lamele istovremleno i kistom snagom. Mora da je dobar strug i majstor koji se odlično razume u centriranje (Najbolje na otvor za radilicu). Videćeš isam da je ekscentrično za više od jednog milimetra. Ovom obradom ćeš rešiti problem.

Drugi problem je što si obacio neodgovarajuće kvačilo za taj model skutera. Moje je iskustvo, samo fabrički delovi jer ako se počne zamena (tuning) to povlači niz potreba i troškova, a na kraju je ipak korist mala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Spidermax Rs 500

Zahvaljujem "ciro ks " danas ili sutra majstor ga otvara pa cu preneti sta je bio glavni problem  , jer vidim da se Majesty ipak voze..  A ja sam se zagrejao da sutra porucim ovo :   http://www.ebay.com/itm/25BHP-PERFORMANCE-CHIP-TUNING-POWER-BOX-YAMAHA-MAJESTY-400-MORPHOUS-250-CP250X-/391424522695?hash=item5b22b839c7:m:mbVdt2omm2goP53KmqQeZIQ&vxp=mtr

Ima li neko iskustva sa ovim ? Hoce li skoditi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Zahvaljujem "ciro ks " danas ili sutra majstor ga otvara pa cu preneti sta je bio glavni problem , jer vidim da se Majesty ipak voze.. A ja sam se zagrejao da sutra porucim ovo : http://www.ebay.com/itm/25BHP-PERFORMANCE-CHIP-TUNING-POWER-BOX-YAMAHA-MAJESTY-400-MORPHOUS-250-CP250X-/391424522695?hash=item5b22b839c7:m:mbVdt2omm2goP53KmqQeZIQ&vxp=mtr

 

Ima li neko iskustva sa ovim ? Hoce li skoditi ?

Баш ме интересује ово .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Тек данас је монтиран мултивар, бијела опруга и нов ремен. На прву одушевљен сам, нема више подрхтавања код кретања под малим обртајима, линеарно убрзава, тј као из катапулта. АЛИ, увјек оно али, ради у већим обртајима, што је и нормално због лакших ролница. У сету су дошле ролнице 12гр, а оргиналне 15гр. Нпр са ролницама од 15гр и оргинал централном опругом 60км/х 3800 обртаја, а сада иста брзина 4800 обртаја. 100км/х 5000 обртаја , сада 5600.

Мало ми је необично због звука мотора, због већих обртаја, али данас је тек први дан. Док се још утисци слегну, јављам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Spidermax Rs 500

Montiran chip box .. Brza dostava bila jer imaju preprodavca iz Beograda . Utisak je sledeci: chip nema veze sa 25hp kao sto pise ( u to n sam ni verovao) ali zato se oseca da motor ima snage ubrzava bolje pri vecoj brzini , a snaga se znatno oseca kad vozim sa suvozacem. Od 60 do 160 ne znam kad pre dodjem , i imam osecam da ima snage za dalje . Testirao sam ga pre na vecoj brzini i trebalo mu je vremena od 140 do 160 .. mislim da mu je dao 5% snage sto je mene ok za 40 eura nisam nogao da dobijem turbo.. Chip se montira na senzor ispod levog filtera vazduha . Sve u svemu motor mi je dobio snage za male pare .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Macedonia
  • Motocikl: yamaha majesty 400 2007

pozdrav momci ja sam iz makedonija imam majesty 400 2007 danas za prvi put sam osetio zvuk kada vozim sporo kada je u ler motor zvuk na kambane isto se cuje i kada okretas tocak sa rukom jer netko zna koji moze da je problem prije ovo da se desi osetio sam da je lamela zamirisala ostavio sam ga da ohladi i nakon 2 sata motor dobro ide ima snagu ali onaj zvuk me nervira zvuk na kambane nadam se da ce mi netko odgovoriti koji je problem pozz svima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja