Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Da li neko zna za yamahu majesty 400 šata je to kada se na kratko daje gas, lupa (zvuk metal na metal) imam utisak da je negde oko varijatora. Rolnice nisu,promenio sam rolnice i opet lupa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty

od pre 10ak dana sam vlasnik yamahe majesty 400, 2008.god, presla 14000, sve fabricko na njoj, menjano ulje i filteri i promenjene plocice.Sta treba da pogledam, proverim? Ulje cu svakako promeniti odmah (ne znam koje je prethodni vlasnik sipao, pa dajte savet i oko toga)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Честитам,и добро дошао на ове стране.

Што се тиче течности,погледај по мануалу градацију уља,за мотор и пренос и то стави,промени антифриз.

А што се тиче произвођача имаш пар реномираних типа:Мотул,Бардал,Ипон,Мобил и тако то,види шта фабрика препоручује,трeбало би да је Yama lube.

Прегледај пренос,каиш,ролнице,уље у кочницама и то би било то за почетак.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Nisam palio motor citavu zimu. Trebao bi ulje da promjenim. Da li da prvo upalim da malo odradi pa da ispustim ulje, ili da odmah ispustim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5695 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Prvo ga upali da promeša ulje kroz mašinu pa dok je agregat topao - ispuštaj  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty

ljudi imam sledeci problem na majesty 400, koci mi prednji tocak, na oba diska, po malo, ne nesto preterano, ali kad kad recimo rukom zavrtim on stane odmah, i cuje se kako plocice struzu kad se vozi.Prvo sam cistio klipove na klestima, mada nisu bili prljavi ali sam ih ocistio, znaci do toga nije.Menjao sam komplet ulje i ispustio vazduh, ni do toga nije.Rucica lepo vraca, znaci ni do onog klipa gore na bocici nije,i ne znam sta moze da bude problem.Na jednoj strani koci malo vise, ali koci na obe.Ne znam sta tu jos ima sto moze da pravi problem, molim vas za bilo kakvu pomoc???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6

Menjao si ulje da li ti je preko maksimuma ulje u posudi?Nesmes da sipas preko maksimuma, moguce da si sipao vise ulja i klipovi u kljestima nemogu da se vrate zbog toga i koci po malo ,otvori posudu sa uljem izvadi spricom malo ulja pa probaj rukom da okrenes tocak vidi da li se lakse okrece odmah ces znati da li je do toga pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty

diskovi su pravi 100%, jer ni u jednom delu ne popusta, nema da kad okrenem tocak negde zakacinje negde ne, nego non-stop zakacinje.Sad cu da probam ovo sa uljem pa cu da javim odmah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty

izvadio ulje spricem, opet ista prica, ne koci puno ali se tocak kada ga okrenem rukom ne zaustavlja postepeno vec odmah stane, ukoci

i jos jedna stvar mi se desava, kad krecem trese mi volan i tablu, isto i kad vozim umereno pa dodam gas.Promenjen je kajs i rolnice pre 3-4 dana, isto se desavalo i pre, do cega to moze da bude, znaci kad dajem gas vibrira volan i instrument tabla i vizir?gume nisu sigurno, felne nisu sigurno,neki majstor mi rece da je korpa, kaze nakrivo se najela i treba da se obradi.Znaci trese samo pri dodavanju gasa, na konstantnoj brzini ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty

Ljudi, imam sledeci problem, u pitanju je yamaha majesty 400 2008.god, desava se da kad krecem vibrira volan i trese celu tablu sa vizirom, to se desava i u voznji kad dodajem gas, na konstantnoj brizini ne, i kad pustim gas ne desava se.Motor je presao 14.000km, zamenio sam mu kajs i rolnice  pre 10ak dana, isto se desavalo i pre toga.Negde sam citao da treba skinuti kvacilo i podmazati, a negde sam citao da korpa pravi problem, pa pitam ovde sta to moze da bude i kako to resiti?Hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

meni se to desavalo pri samom polasku,cim krenem da dodajem gas javlja se vibracija...nakon ciscenja CVT- a,pranja lamele i podmazivanja to je nestalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Mislim druže da to ne može ukratko . 

 

Ako te ne mrzi ima jedna tema člana Markulja (vidi sadržaj člana) o servisiranju i reparaciji kvačila. Ne može bolje objasniti niko sve u reči i slici, doduše za bugi 400, ali princip je isti .... :takoje:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5695 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tema o Yamaha Majesty 400 već postoji pa se ova tema "seli" tamo da ne razodnjavamo priču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: HONDA X-ADV 750

Kupi novo kvacilo.... i to malossi multivar 2000, mislim da ce te kostati 180-200e...

Sve ostalo ce ti biti bacanje para zato sto su im to generalno mane,pricam ti iz licnog iskustva..

Icices da zamenis opruge,pa ces da "mozda" lepis lamele itd.... i na kraju opet isto,a vise se iscimas i das brdo para i na kraju ces opet kupiti novo

Ja sam krenuo od rolnica,kaisa,opruga,lamela i nista...tj i dalje su se osecale vibracije...

Ili ocisti kvacilo od prasine i ako ne prestane kupi Malossi multivar(jos ces dobiti malo vise snage)

Ima par ljudi koji imaju isti i prezadovoljni su..pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty

Ocistio sam kvacilo, podmazao, sad nema vise da se oseti na volanu, samo pliva.Jos jedno pitanje imam, vrlo cudno,naime, napred imam dva diska, i desna strana,tj. desna klesta koce tocak, ne preterano ali koce, kad okrenem rukom recimo tocak se odmah zaustavi.Radio sam sledece stvari, skidao klesta,sve funkcionise lepo, menjao ulje u sistemu cak dva puta, lepo ispustao vazduh, cak sam i skinuo desna klesta i izvadio klipove da pogledam gumice, sve ko novo, zapravo motor je presao 14000, i jeste novo.Znaci koci mi samo desna strana,kad skinem desna klesta onda ne koci,a ovako koci i to kostantno koci, ne da u nekom trenutku popusti, nego kao da je uvek malo pritisnuta kocnica,a rucica lepo vraca,znaci nije do onog klipa gore koji pritiska rucica.Kad pritisnem kocnicu rucica ne igra, znaci disk nije kriv, vazduha nema, ne znam sta moze da bude problem i molim za bilo kakvu pomoc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

mozda ti je levi dick i klesta namenjen za kombinovanu kocnicu odnosno prednju i zadnju?? Sto se desnog tice, jel kad vracas cilindar u klesta jel ide tesko ili lako?? Ako ide tesko onda zameni gmice kocionog cilndra, i to 90% najvise glavi samo ona prva gumica tzv prasinar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja