Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE
Pozdrav drugari, imam majesty 400 2007.god i mali problem... kada je motor na nogarama na nekih 2800-3500 obrtaja stvara neke vibracije i samo u tom rezimu ima dosta cudan zvuk tj. Kao neko lupanje (dosta trese ceo motor). Skidao sam dekli i cini mi se da je sve ok, kais sam jedva vratio jer je skoro nov. Lamelice 5kom mi deluju podjednako istrosene. Jedino ne znam rolnice u kakvom su stanju i kako treba da izgledaju i da li zbog njih moze da ye ovako ponasa. Hvala unapred...
 
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
 
 
 
Tocak zadnji plus neki lezaj, na tocku ili prenosu... ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE
Tocak je ok, menjao sam novu gumu i balansirao...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Ok, u voznji ne osecas vibracije i ne cuje se zvuk ? Ako ces da se igras, skini kais i varijator, i zavrni maticu varijatora i ventilator - zamajac varijatora sa bolcnom i cam-om ( poklopac rolnica na koji idu klizaci varijatora), znaci bez rolnica i klizaca i varijatora. Kada to montiras na radilici bi trebali da ti u tom trenutku ostanu delovi koji ne mogu da se pomeraju i prave buku u vidu lupanja. Zategni maticu normalno da ne moze da se odvije tokom probe i upali motor. Probaj tada da li se isto desava. Sa ovom kombinacijom iskljucujes zadnji prenos, kais i kvacilo iz opcije da ti prave zvukove i vibraciju i znaces da li je do prednjeg dela, tj agregata. Ako jeste onda ti dalje jedino majstor moze pomoci koliko mogu da skontam u ovom trenutku. A, moze da bude i da ti je neki nosac agregata riknuo pa prenosi vibraciju i zvuk na ram. Pozz

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Nis

U voznji se primeti taj zvuk ali nrma nekog cimanja, zanemarljivo. Palio sam motor bez prenosa i sve je ok. Moguce je da su neki drzaci agregata nemam pojma. Ipak cu morati kod nekog majstora izgleda... hvala svakako. Da li rolnice mogu tako da lupaju?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE
U voznji se primeti taj zvuk ali nrma nekog cimanja, zanemarljivo. Palio sam motor bez prenosa i sve je ok. Moguce je da su neki drzaci agregata nemam pojma. Ipak cu morati kod nekog majstora izgleda... hvala svakako. Da li rolnice mogu tako da lupaju?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Tesko

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, Bydussan je napisao:
Pozdrav drugari, imam majesty 400 2007.god i mali problem... kada je motor na nogarama na nekih 2800-3500 obrtaja stvara neke vibracije i samo u tom rezimu ima dosta cudan zvuk tj. Kao neko lupanje (dosta trese ceo motor). Skidao sam dekli i cini mi se da je sve ok, kais sam jedva vratio jer je skoro nov. Lamelice 5kom mi deluju podjednako istrosene. Jedino ne znam rolnice u kakvom su stanju i kako treba da izgledaju i da li zbog njih moze da ye ovako ponasa. Hvala unapred...
 
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
 
 
 

Skoro da sam siguran da ti je problem u prenosu ili ti CVT-u (čudan zvuk i vibracije) + zadnji točak (vibracije).

Bez obzira sto je nova guma + uradjen balans, znaj da nov opanak može biti feleričan (viđeno xx puta), kriv u jednom delu te dolazi do bacanja odnosno vibracija.
Isto važi i za felnu, kad je kriva ništa ne pomaže sem ispravljanja ako je moguće ili zamena.
Možeš imati idealnu gumu na krivoj felni, sve to izbalansirano pa opet ne valja, što je posebno specifično kod maxia.....sve vibracije prenosi napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da su ti stradali nosači motora imao bi konstantnih problema, ponajviše pri naglom davanju il oduzimanju gasa.....fokus bi dao CVT-u i zadnjem točku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Nis

Motor je kod mene vec 3.god. kad sam ga kupio bilo je sve perfektno. Cak sam dobio stare lamelice korpu i kais jer je sve bilo stavljeno novo i spremno za sezonu. Znam da svaka majesty 400 ima te male vibracije pa i kod mene ali je to skoro i neprimetno. Ovo sto se sad cuje me strasno nervira i kazem najizrazenije je kad je na nogarama i kad dam gas pocne sve da se trese nazad i ona plastika za tablicu i to bas neprijatno. H voznji je sve ok ma da ja primecujem taj zvuk koji mi smeta a same vibracije se ne osecaju isto je bukvalno kao i kad sam ga kupio kada ovih simptoma nije bilo. Kada dajem gas i gledam tocak ne primecujem da nesto tu baca i da je kriv aki ko zna. Takodje znam da ga nigde nisam tako udario da bih pokrivio felnu. Svi ti zvukovi kao da dolaze iz prenosa ali ne provaljujem sta bi moglo da bude...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Nis

To vec ne znam. Probacu da snimim sutra ako to moze da sw vidi i cuje preko telefona. Ali zvuk koji me izludjuje je čekićanje i to samo na tim obrtajima pre i posle toga se gubi

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE
To vec ne znam. Probacu da snimim sutra ako to moze da sw vidi i cuje preko telefona. Ali zvuk koji me izludjuje je čekićanje i to samo na tim obrtajima pre i posle toga se gubi

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Mozda nemas srece ni sa klipnjacom, ali da ne prenagljujemo...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
On 18. 2. 2018 at 18:44, Bydussan je napisao:

Nadam se da nije :) ne trosi ulje ne lupa na leru

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Pa šta bi na kraju, šta "zvrči"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Lepo izgleda

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Nis

Hvala Sale, motor je stvarno top. Moram samo ovo da resim pre sezone i novi akumulator, ulje filtere i to je to. Ma da sam se ja ovako vozio pola prosle sa tim lupkanjem. On pali ide ne trosi ulje jedino sto mi taj zvuk ide na zivce jer kad sam ga kupio znam da toga nije bilo. Gledao sam ih milion, bio i do Bugarske da uvezem al n8 jedan noke bio kao ovaj. Prethodni vlasnik je sa njim isao i u Grcku na more, imma negde fotke, i drzao ga je uvek u top formi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Ja sam moju kupio u Avgustu zamenio ulje i vozio se. Trese pri polasku i pri malim brzinama al nisam otvarao variomat da vidim u kakvom je stanju. Sad cekam lepo vreme pa da je pretresem i spremim za sezonu. Planiram to sam da radim pa mi svako iskustvo koje cujem znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

То је нормално за њу да тресе при малим обртајима при поласку. То сам ријешио уградњом Малоси вариомата

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam zbog x10 procitao ceo internet i ustanovio da je jedino resenje drugi varijator i/ili drugo kvacilo. Jednostavno 1 cilindar i velika kubikaza sa CVT prenosom mora da drhti u startu. Posledica resavanja problema je nesto veca potrosnja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Nešto sam čitao, neke teme o FR4 variomatu ali sve nešto nedefinisano i nedovršeno! Navodno mirnije  radi pri startu uz bolje ubrzanje i kasnije pri većim brzinama daje manje obrtaje agregata. Ajde neko od vas iskusnijih forumaša neka otvori novu temu o FR4, možda i kod nas na forumu ima ljudi koji imaju iskustva sa tim variomatom a ćute kad ih niko ništa ne pita!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Dalije nekoimaoslican problem.Motor je yp400 2010g.

Kad krece ako drzim rucicu gasa sasvim malo  polako ubrzava,ako dodam jace gas posle 2s motor krene da se gasi ,a ponekad upali i check light,i odma posle sekund opet primi gas to ponovi dva puta dok postigne brrzinu i predje 3000ob.,posle ide normalno.Ne cita nikakav kod greske u dijagnozi.

Kad je hladan radi normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uh moze biti svasta, od usisa, varnice, dovoda goriva, možda instalacija.....moras krenuti nekim redom, teško je preko tastature reći.
Znam samo da je jedna dzamaha imala isti takav problem, mikimaus se uvukao u toku zimskog sna i gricnuo malo instalaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja