Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zdravo Vuce i dobrodosao na ove strane.

Prva stvar tj greska, procitaj pravila foruma posto je red da se predstavis, druga stvar ili ti greska je sto si otvorio temu bez potrebe.

Imas bas o ovom modelu temu u maxi teh. kutku i imas odgovor sa sve slikama vezano za tvoj problem :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Pozdrav, imao sam taj motor i mnogo problema sa njim .Ali svi su bili vezani za nesto drugo.Taj licno problem nisam imao .Ali sto se tice radilice ,da ne bude sada da te plasim , sigurno zahtijeva veliki posao. Samo kada pomislis da se radi o maxi skuteru , i da tipa treba skinuti masinu sa njega ,taj posao skidanja zahtijeva mnogo posla ,a kamo li rastavljanje same te masine.Takav tip motora i sve je upakovano i do svega je doci tesko . Tako da zahtijeva skidanje svakog dijela plastike i svake sitnice sa adekvatnim uslovima i adekvatnim alatom . Ja sam na Majestyu imao problem sa pumpom goriva pa sam morao sve da skinem ,plastike ,rezevar otkaciti hladnjak i jos milion stvari da bi dosao do pumpe. Kasnije problem sa Anjspric diznom i jos mnogo nekih sitnica. Pa opet sve rastavljaj i skidaj od tada ta ljubav prema maxi skuteru mi se da kazem zgadila. Tebi sretno i da rijesis problem . Valjda ce se neko naci na forumu da ti pomogne oko tvog konlretnog problema.Sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Majesty 400 - 2007

Pozdrav,

mogu li nekoga od vlasnika Majestya 400 da zamolim da slikaju centralnu nogaru?

Kod mene je iz 2007, al mi je centralna nogara slomljena, tj. ona potisni dio je odvaljen. (Kupio sam je takvu)

Sad bi me interesovale dimenzije i koja slika tog dijela kako bih mogao da odnesem da mi naprave i zavare taj dio. 

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Da, da, oseti se prilično. Sa originalom se vrteo 5000-5500 obrtaja i trebala je večnost da ubrza za preticanje a sada kada dam pun gas za preticanje ide na 6500-7000 i baš se oseti razlika. Sada i u dvoje dobro ubrzava. Što se tiče potrošnje ne znam još razlku jer zbog kiše sam napravio samo jednu probnu vožnju 50 km. Inače pri konstantnoj brzini, sada se vrti oko 1000 obrtaja više nego pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Majesty 400 owners manual koji je neko okačio više nije u funkciji. 

Da li neko može da mi kaže koje su fabričke preporuke za pritisak u gumama?

Da budem iskren, otkako sam stavio nove gume, nisam proveravvao pritisak u njima. Prošlo je godinu dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400
Majesty 400 owners manual koji je neko okačio više nije u funkciji. 
Da li neko može da mi kaže koje su fabričke preporuke za pritisak u gumama?
Da budem iskren, otkako sam stavio nove gume, nisam proveravvao pritisak u njima. Prošlo je godinu dana...
Ево погледај, а и требало би испод сједишта да ти пише.2105b885822bb6754e4cda18eb8a4dc8.jpg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Majesty 400 - 2007

Pozdravljam sve redom, pretrazivao sam topic, našao temu, ali kako ne prikazuje slike tako mi i nije od neke pomoći. Zamolio bih ako neko može da postavi te slike opet ili malo objasni kako zamjeniti semering na radilici?

Kako sam mijenjao rolnice, klizace i remen nakon vračanja počelo se pojavljivati ulje ispod CVT-a, a kasnije vidio da je na semeringu. Porucio sam semering, a tek sad vidim da je mozda O-ring u pitanju, nema veze. Mijenjam oboje vec kad sam uplatio semering.

 

Pa ako neko moze da mi pomogne sa ovim gore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Pozdrav.

Da li je imao neko iskustvo da mu pišti (škripi) kilometar sat ili sajla i kako to rešiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Možda se desi da je ostala suva ili da je počela da puca, ali se to više manifestuje kao neko grebanje, češanje... Prvo sam rešavao ispiranjem naftom pa podmazivanjem nekim silikonskim sprejom baš za podmazivanje.

Ovo drugo ne bih ni pokušavao da rešavam nego bih zamenio sajlu...

 

To je iz domena mog opšteg znanja i iskustva, jer ne vozim "Njeno visočanstvo". Ako ima još javiće se neko ko zna više.

 

Drugarski pozdrav.

 

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Najgore je to što se dešava povremeno i pri brzinama većim od 45 pa je teško tačno utvrditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Spring slider homemade20210307_152908.thumb.jpg.988354bd35a9bdb56388bb2b2bfc5ca1.jpg20210307_152446.thumb.jpg.886f42459b1813f24580dc637373c279.jpg

Malossi opruga ide napolje jer slider podize fabričku oprugu na nivo malosijeve i efekat će biti isti.20210307_153155.thumb.jpg.e171d9255e81d939287d83a9c46cab4e.jpg20210309_220759.thumb.jpg.065413c28057ac49fd23c337964dd23d.jpg

Ubrzanja su na istom nivou kao sa malossi oprugom ali su sada nekako mekša i linearnija i lakše postiže veće brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Verovatno ne, ali, pisao sam i ranije, za moj skuter je Mallosi po specifikaciji predvideo belu oprugu dužine 120 mm, a original OEM je 137 mm. I dosta se lošije ponaša od OEM, tako da, što se mene tiče, Malossi je prc, šta god da je u pitanju ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre 16 sati, Majesty 250DX je napisao:

Jel ti zaista mislis da se tvrdoca opruge resava skracivanjem i produzavanjem iste ?

Pa ne mislim i ne rešava se tako, naravno. Ja sam stavio ležaj ispod opruge tako da je opruga više sabijena u startu, početnom položaju i postiže se isti efekat kao sa malossi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja