Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 16 minuta, SaleKg je napisao:

Znači mora češće da se otvara i maže bolcni?

CVT otvaras na 10K, detaljno ciscenje/odmascivanje pa podmazivanje i nemas brige.

pre 14 minuta, muljaz je napisao:

Da li je moguce da su rolnice toliko skupe

Ja ja fiko, skupe i da ih nadjes kod nas u nekoj moto radnji....nema sanse, mora narucivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Jebo majku. Kais za sanke sam placao kod jamahe originalan 160€ i to mi je

cena u odnosu na to ok, ali rolnice preterase.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
pre 32 minuta, muljaz je napisao:

Da li je moguce da su rolnice toliko skupe

Pa to su kao original inače Malossi rolice su 25-30 eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ljudi, procitao sam temu ali bih voleo malo vise konkretnih informacija o velicanstvu 400 i to neko 2009-11 god. Manje vise sve mi je jasno o tome koliko prostora ima na njoj ali dajte malo konkretnih detalja. Kakva je voznja pogotovu po gradu, da li ima nekih specificnosti, kakva je po pitanju odrzavanja i na kraju da li pored standardnih vibracija u niskim obrtajima imaju i neke standardne boljke. Jbg, razmisljam da li da menjam sokocalo pa mi se ovaj dopada. Svaki info je dobrodosao.

Hvala unapred!

 

edit: jos jedna stvar, da li postoji neki konkretan razlog za veliku razliku u ceni po pitanju modela 2007-09 sa jedne i 2011-13 sa druge strane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Zašrafljena plastična ploča sa dva šrafa gde se šrafi nosač i treći šraf dodatno zašrafljen u rep (u plastiku). Ja sam ustvari napravio nosač ploče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Brcko BiH
  • Motocikl: Yamaha majesty 400

moze li mi neko reci da li neko ima vilu za yamahu majesty 400ccm 2004god. i da li pase vila od majesty 250ccm 1996god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Skino sam varijator i rolnice izmerim 4 su po 11gram a 4 po 13grama ukupno imaju 96 grama neko se igrao sa rolnicama kolko je to dobro da vracam ili  da narucim od 14 grama rolnice dal je dobra gramaza od 14 uzeti sta bi dobio sa tom gramazom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobio bi tromiji motor, manju potrosnju i vecu krajnju brzinu.

Da sam na tvom mestu, turio bi fabriku i prs u uvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Ima li ko ličnog iskustva u zameni centralne opruge kvačila za tvrđu? Šta se tačno dobije a šta su loše strane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ja sam prije na SR50 eksperimentisao sa time i na kraju sam shvatio da je samo jedna koju sam imao, neka no name a koja je bila mrvicu tvrđa od fabričke, radila posao.

Naime, ako je centralna opruga pre mekana, remen ti klizi kroz varijator (tanjire) a ako je pre tvrda ne dozvoljava remenu da se kreće tj. diže/spušta (kliže). U oba slučaja nije dobro.

Ja sam sa tom malo tvrđom imao osjećaj da mi je skuter malo bolji na polasku a nije mi uticalo na krajnju brzinu pa sam tako i vozio neko vrijeme.

 

To je moje iskustvo, sigurno će ti se javiti neko stručniji još.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre 7 sati, GuMi5 je napisao:

Ja sam prije na SR50 eksperimentisao sa time i na kraju sam shvatio da je samo jedna koju sam imao, neka no name a koja je bila mrvicu tvrđa od fabričke, radila posao.

Naime, ako je centralna opruga pre mekana, remen ti klizi kroz varijator (tanjire) a ako je pre tvrda ne dozvoljava remenu da se kreće tj. diže/spušta (kliže). U oba slučaja nije dobro.

Ja sam sa tom malo tvrđom imao osjećaj da mi je skuter malo bolji na polasku a nije mi uticalo na krajnju brzinu pa sam tako i vozio neko vrijeme.

 

To je moje iskustvo, sigurno će ti se javiti neko stručniji još.

 

Hvala za brz odgovor. U principu mi je jasna ta teorija ali me interesuju baš finese. Znam da će start biti bolji ali me najviše interesuju međuubrzanja pri preticanju i kako se ponaša pri održavanju neke putne brzine (da li ima tendenciju stalnog dodavanja gasa). Video sam u jednom postu da je @Satelis montirao na SW plavu polinijevu oprugu i da je najavio utiske posle probne vožnje pa nestrpljivo čekam njegovo pisanje jer čovek prosto prenosi utiske kao da je test vozač + dobar majstor. Svaka mu čast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@SaleKg

Hvala! 

Zamenio sam podosta cent. opuga, obicno su to bile bele Malossi.

Nesto je tvrdja od fabricke, konkretno na ex Alexinom AA smo vise reda-radi zamenili posle 50K predjenih, nije ni tad moralo al on zapeo hoce pa to ti je.

 

Zamenom cent. opruge nista ne gubis vec samo dobijas a to je bolje medjuubrzanje jer je za to i namenjena dok je za start zaduzena mala opruga ili ti tri oprugice kod lamela.

Polini koju pomenu..... jos nije kvacilo sredjeno do kraja, ceka se strugar pa kad se skocka i taj deo, prenecu utiske ali daleko kompetentniji ce biti Sipi ili ti vlasnik SW-a.

 

Ako mene pitas na svakom bi zamenio cent. oprugu kvacila i kod vecih kubikaza rolnice bi spustio za 1 do 2g dok kod manjih kubikaza bez diranja ili za 1g.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

I tad na 50k kad smo zamenili sabila se par cm i postala nekako mekana, oseti se ta razlika u vožnji. A nije sto dukata da se ne promeni. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, Alexa90 je napisao:

I tad na 50k kad smo zamenili sabila se par cm i postala nekako mekana, oseti se ta razlika u vožnji. A nije sto dukata da se ne promeni. :takoje:

Par centimetara se sabila :ups:, 1cm ima 10mm..... es siguran u to, ja nesto i nisam :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Loše sam se izrazio.. omekšala je, novu nisi mogao lako rukom da sabiješ, dok sa starom to nije bio problem tih par cm, koliko se ja sećam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V Strom DL650

pozdrav svima, od pre neki dan imam majesty 400,2008.god, fali mi prednji deo prednjeg blatobrana. Da li neko ima ili zna gde se moze nabaviti.

0658502161

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5596 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

A samo par tema dole postoji vec tema o Majesty 400 modelu. Nema potreba svako malo otvarati nove teme kako nam sta zafali  :dexterr:

Za blatobran probaj u Motoklinici. Broj tel proguglaj :zdravo:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mislim da treba "zalepiti" zasebnu temu u maxi teh. kutku tipa "Gde naci polovni deo za Maxiscooter" ili tome slicno.

1. Motoklinika

2. Gavro Subotica

3....

xxx puta se ponavlja pitanje "gde uzeti" gde mi je nekad stvarno mrsko da ponavljam kao papagaj isto.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Pozdrav, interesuje me da li je neko imao problema sa curenjem ulja na semeringu od radilice na Yamahi Majesty 400. I da li je komplikovana i popravka i kolika je cena.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja