Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty

Pozdrav,imam majesty 400 2008,i imam problem da trese pri kretanju i pri dodavanju gasa ma manjim brzinama.Pricao sam odavno sa nekim na ovom forumu i on mi je pomenuo da kupim neki variomat i da se tim resava problem.Sada sam pri parama i ulozio bih da sredim moju masinu,sta da kupim a da resim taj problem,da mi vise ne trese?Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Ja je posedujem i prezadovoljan sam :) Pošto ključ nisam stavio na nju već 3 godine od kako je imam dal ko zna koje rolnice (od koliko grama) idu za nju? Polako preko zime da se spremamo za novu sezonu :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400
Pozdrav,imam majesty 400 2008,i imam problem da trese pri kretanju i pri dodavanju gasa ma manjim brzinama.Pricao sam odavno sa nekim na ovom forumu i on mi je pomenuo da kupim neki variomat i da se tim resava problem.Sada sam pri parama i ulozio bih da sredim moju masinu,sta da kupim a da resim taj problem,da mi vise ne trese?Hvala unapred
Malossi вариомат и ријешиш проблем подрхтавања при кретању.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400
Ja je posedujem i prezadovoljan sam Pošto ključ nisam stavio na nju već 3 godine od kako je imam dal ko zna koje rolnice (od koliko grama) idu za nju? Polako preko zime da se spremamo za novu sezonu
 
25x15димензије
15 гр тежина
То су оргиналне

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Jamaha Majesty 400

Hvala na savetu, zvao sam Sebu može da uradi nosač kofera za Majesty 400  60€, ali mora da se

ostavi motor dok uradi.Obzirom da je hladno, ostaviću to za toplije dane, nije nužda.

Imam još jedno pitanje:

pre ovog skutera imao sam Malaguti 250 2007g.bio je startniji od ovog sada. na Maži je sve fabrički

prešao 16.000km, mislim da su lamele dobre, da li treba menjati gramažu rolnica?maxim. brzina mi

nije bitna, važniji mi je start, 80% vožnje je grad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Варијатор и ролнице дођу заједно, а опруга колико се сјећам посебно. У Словенији све плаћено око 180€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
On 12/21/2017 at 21:50, mirza je napisao:

Pozdrav. Gdje se moze narucit ovaj set i koliko kosta. I jel tu dodju i rolnice ili njih moram uzimat posebno. 

Jesi li gledao kod Harisa, on je pored Kawasakija imao i ponudu za Yamahu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Pozdrav svima. Pročitao sam ovu temu, doduše u nekoliko navrata, i mislim da nisam video da neko spominje detaljnije ventile na Majesty 400. Da li neko zna da li su ventili na klackalicama ili na nekom drugom sistemu? Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE
Pa kako se šteluju, na šrafove ili se menjaju podloške?
 
Plocice, podloske kako god, su razlicite debljine. Ne bih ti preporucio da radis sam ako nisi nikada. Prvo je potrebno izmeriti trenutni zazor, onda otvoris, razupcis motor, skines bregaste, izvadis soljice pa mikrometrom premeris plocice koje su unutra, pa onda nadjes koji zazor treba da bude, onda uporedis zazore koje si izmerio sa onim koji treba da budu i izracunas razliku i tu razliku 'preneses' na plocice, da li ce ti trebati deblje ili tanje plocice to sve zavisi. Onda odes u yamahu ili kod nekoga ko ima plocice i trazis da kupis po dimenziji koju si izracunao ili ako je voljan da zameni tvoje plocice za njegove. Na kraju kad sve vratis na mesto, izmeris ponovo zazore kao na pocetku, i ako si negde zajebao u racunanju, sve iz pocetka radis. Tako da pare za ruke majstora koji se prihvati tog posla nemoj da zalis ;) Srecno

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Aha, to znači kao kod "Stojadina"  i "Juga 55"! Hvala druže za info. To će svakako, ako bude trebalo, da uradi neki majstor. Kupio sam letos jednu Majesty 400 da se vozim ali bih je sam malo sređivao, tj servisirao uzgred kao hobi, pa se informišem unapred da znam šta bih sve mogao sam a šta ne. Inače dosta informacija sam pročitao ove na forumu i zahvaljujem se ovom prilikom svim ljudima dobre volje za iznošenje svojih iskustava. I ja ću takođe izneti svoja iskustva ako bude šta interesantno. Lp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Nis

Pozdrav drugari, imam majesty 400 2007.god i mali problem... kada je motor na nogarama na nekih 2800-3500 obrtaja stvara neke vibracije i samo u tom rezimu ima dosta cudan zvuk tj. Kao neko lupanje (dosta trese ceo motor). Skidao sam dekli i cini mi se da je sve ok, kais sam jedva vratio jer je skoro nov. Lamelice 5kom mi deluju podjednako istrosene. Jedino ne znam rolnice u kakvom su stanju i kako treba da izgledaju i da li zbog njih moze da ye ovako ponasa. Hvala unapred...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja