Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Као са линка и мој мотор креће када му дам пун гас при кретању, а при "нормалном" као што сам рекао креће негдје на око 3000 обртаја.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ee, a moj recimo i na pun gas gas krece na 4000 obrtaja, nema sanse da prebaci..

Na mali gas krece na 3000 ali trese jos jace..

 

Izgleda da cu morati sve po redu da zamenim...

 

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Snimicu posle bas da vidite..

 

Mozda ima i to sto su stavili rolnice od 18 grama pa su los fabricki prenos jos dodatno pogorsali..

 

Ahh muke..

Ali sredicemo..

 

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Jeste, na zimu cu natenane sve..

Danas idem da ga registrujem hhehehe

 

Ne znam da li sam jedini koji registruje motor pred zimu :)

 

Danas mi recimo manje trese, mozda treba i malo vremena da legnu ferodice.. Videcemo, za vikend lepo vreme najavili, bice prilike za probu..

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Danas registrovao skut, oko 15000 prva.

Dodjem kuci i namestim tablicu, pomerim skuter kad ispod antifriz na podu. Pogledam, pusta na sa cilindra. Na duhtungu glave, tako mi deluje. Znaci blizu sam odluke da prodam i nikada u zivotu ne kupim motor.

Creva ne naduvava, u posudi sve normalno nema mehurica. Na auspuhu ok takodje, nema beli dim, nikakav dim nema. U ulju ne znam kako treba da izgleda kad ima antifriza, deluje ok. Mada, ako povezem imao je visak ulja koje je izbacio u filter vazduha. Sta li je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nemoj brzati, odmasti termo glupu lepo, obrisi da sve bude suvo i lociraj tacno odakle curi antifriz.

Ako je na dihtungu glave, imas srece sto je procureo sa spoljne strane jer zna da procuri sa unutrasnje sto bi video kad odvrnes merac ulja, ulje vise nije ulje vec se pretvara u zelatinastu masu.

U tom slucaju, vadi agregat iz rama, rasklapanje, novi dihtunzi, novi srafovi, ostalo na proveru/obradu/zamenu i resen problem......jbg po novcaniku ce sigurno da boli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

U tom slucaju mora kod majstora, ne bih se usudio da to radim sam, nikada nisam, nemam znanja iskustva i alata za tako nesto... Teorija je jedno a u praksi su mi i mnogo jednostavnije popravke komplikovane...

Nista sutra detaljno skidem sve da tacno proverim odakle curi, obrisao sam krpom mapore koliko sam mogao, kad obrisem sastav kod dihtunga kao da ne curi tu, nego kao da izlazi iz glave, ne vidim pukotinu nikakvu, mozda sliva odozgo, sve je tako sprceno da nema sanse da se vidi nista.. Rasklapanje cim svane..

 

 

 

E da, zar ne treba da bude g12 antifriz unutra? Crveni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

ea998c8adcccfe77716a30b923723f63.jpgbc0207994ac5f5190721c803a73e28d4.jpg

 

Slikano odozdo, dosta iscurelo u garazi, bas barica ispod bila, i kad upalim krene da curi po malo..

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Sreca, pustao na crevo core na selnu. Slivalo se tacno na dihtung.. U zadnje vreme sta god da kupim ima neku tesku manu pa sam se naplasio.. Stegao sam samo selnu i to je to.. malo sam ga provozao, cak i manje trese, izgleda da su ferode ipak malo popustile i pocinju da lezu na svoje mesto..

 

 

post-22142-0-97703300-1475353035.jpg

post-22142-0-67662700-1475353092.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja i sreca..

Opet ulje izbacio u filter vazduha, havarija, bio malo u voznju, oko 150km danas, voznja lagana  80/120, na kratko do 140 jednom samo da ga probam, moze jos bez problema ali nisam . Posle 80km ulje na minimumu, filter pun. Mislim za 80 km je izbacio bar pola litra ulja, sve je umazano, tocak ceo, dekla sve.. Tako da prica kako je ovaj pre mene prepunio masinu pada u vodu.. Podvalio mi, sta ces, pravi se budala, kao ma sigurno ti je bio nagnut motor pa zato iscurelo ili je bocni semering.

Primetim ulje i u dekli prenosa, rekoh aj da skinem da vidim sta je, pustio malo na semering radilice. Divota. Umazana i druga strana motora, kod vodene pumpe, nisam imao zivaca da gledam odakle je, mozda odozgo  negde.

Izgleda pisi propalo. Vozicu ga kod majstora kad stignem, ali cisto da vidi sta je, ako budu neke astronomske cifre od 400/500/600e ide na dobos izgleda, u oglase kad ga oglancam i obrisem ulje, perfektno stanje nikad otvaran sila, ma nov nov nov..

Salim se, ako dodje do oglasa, na zalost, cena u skladu sa stanjem i realan opis pa toliko... Ako izvucem 1200/1300e nzm lupam

 

A bar sam se lepo provozao danas, lep dan bio za voznju, milina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

1650 sam ga platio i sad sam ga registrovao...

Uzeo sam coveka tu iz okoline Nisa, vlasnik je 3 godina, uvezo iz Italije. Kaze da je presao 1000/2000 samo od kad je kupio.

Pa ne znam kako da mu vratim sada, kod mene je eto vec 2 nedelje samo ga nisam vozio zbog registracije. Zvao sam ga danas, kune se u decu da je motor dobar i da ne trosi ulje. Mislim, idijotska posla da se neko u decu kune za bilo sta u zivotu a kamoli za neki skuter al ajd.. Bilo kako bilo troska si.. Samo je i dalje cudno da na auspuhu nista nema, nikakav dim, ama nista bas.. Samo na crevu koje vodi iz kartera u filter vazduha haos..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To je ono sto pricam odavno......skoro je nemoguce naci dobar maxi za te pare, sve sto se vrti oko 1.5 - 2Ke su losi primerci, izvrteli bogaoca kilometara a na oglasu svi su u odlicnom stanju  <_<

Nadje se neki, vrlo redak izuzetak da je u dobrom stanju sa normalnom cenom....naravno, brzo i ode.

 

Racunica je jednostavna, preprodavac ode preko i bira najjeftiniji (ujedno najgori) kako bi mogao "dobro" zaraditi, svi oni imaju svoju racunicu tj kalkulaciju......... 1.5 - 2Ke losi, 2 - 2.5Ke solidni, 2.5 - 3.5Ke dobri, 3.5 -4Ke odlicni primerci (zavisno od kubikaze).

Sto bi rekli, koliko para - toliko i muzike......mozda gresim, mozda se neko ne bi slozio sa time ali to je zakljucak izvucen do sada sto sam video, otvorio i uverio se u cinjenicno stanje.

Ko god misli da je za "male" pare prosao dobro, zajebo se....

 

Da ne bi dalje isao u off..... ne mora da pojavi dim na auspuhu da bi znao da trosi ulje, dim kad pojavi tj kad ga vidis....znaj da je debelo lose stanje, sto bi rekli prodauvao skroz i msm da ti se ne isplati popravljati.

To kad krenes da rasturas, meris, premeravas........sve ce biti za zamenu, obradu, polovno, novo.....krpljenje, budzenje i na kraju ne mozes od babe napraviti devojku.

 

Imas dva primera, prvi je ex Saletov motor (Kymco) koji se razleteo u paraparcad ubrzo nakon radova.....drugi je Fanky-ev Bugi, radjen tj tada je krpljen i zakrpa nije dugo trajala, pricao mu tada al nema ko da slusa. 

Sada opet motor na otvaranje, ozbiljniji pristup problematici, kombinacije razne, dosta ulaganja i molis Boga da potraje jer ti nista drugo ne preostaje (licno, nikad u zivotu ne bi uradio tako nesto, moze baba da se zateze koliko hoce al krstenica je krstenica).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

 

Sada opet motor na otvaranje, ozbiljniji pristup problematici, kombinacije razne, dosta ulaganja i molis Boga da potraje jer ti nista drugo ne preostaje (licno, nikad u zivotu ne bi uradio tako nesto, moze baba da se zateze koliko hoce al krstenica je krstenica).

 

Da li to znači da ti uopšte ne preporučuješ da se radi generalna na ovim motorima, čak iako vlasnik stavi nove delove? Ako se ne želi škrtariti, zašto bi generalna motora bila loša stvar, pod uslovom da je radi dobar majstor sa novim delovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 

 

Sada opet motor na otvaranje, ozbiljniji pristup problematici, kombinacije razne, dosta ulaganja i molis Boga da potraje jer ti nista drugo ne preostaje (licno, nikad u zivotu ne bi uradio tako nesto, moze baba da se zateze koliko hoce al krstenica je krstenica).

 

Da li to znači da ti uopšte ne preporučuješ da se radi generalna na ovim motorima, čak iako vlasnik stavi nove delove? Ako se ne želi škrtariti, zašto bi generalna motora bila loša stvar, pod uslovom da je radi dobar majstor sa novim delovima?

 

 

Prvi slucaj (Kymco) je radjen u ovlascenom servisu sto znaci da su delovi originalni i novi, pogresna procena (majstora) dovela je do loma.

Drugi slucaj (Bugi) se radi iz kombinacija.....vreme tj km ce pokazati kako je uradjeno.

 

Ako se ja pitam, generalna znaci gore boldovano u tvom postu, stavlja se sve novo i kako Bog zapoveda, ostaju samo stare polutke (leva i desna)..... bez krpljenja, budzenja i moze ovo jos da poraje.

Sve ima rok trajanja, sve to kad stavis na papir (delovi i rad) izadje kolko hoces para tj za te pare mozes uzeti dva polovna cela agregata pa je pitanje koliko se uopste isplati raditi generalnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Pa iskreno ne znam sta cu da radim. Za sada, posto imam druge stvari prece od motora, za sada sam samo izvuko crevo to na koje duva i baca ulje, da ne ide u filter i pravi cirkus, sad baca napolje. Sklopio sam ga tako i tako cu da ga vozim. Danas ga malo provezoh, uopste ne izbacuje u gradskoj voznji, ni kap, samo kad krenem na otvoreno na vecoj brzini.

 

Privremeno resenje jer gotova je sezona, i ne mogu sada oko njega da se majem, a ipak neka bude u voznom stanju ako zatreba, pa cu verovatno na prolece da razmislim sta cu da radim.

 

Da ipak ne sedim skrstenih ruku, nazvao sam na par mesta da se malo raspitam.

 

 

polovna varijanta

 

Radilica sa lezajevima 170e

Klip i cilindar 150

Ruke za rad 80e, podrazumevaju sve do zamenu radilice pod uslovom da donesem agregat na sto.

 

U ovoj varijanti samo bi radilica imala smisla ako je ne daj boze losa.

 

Nazvao sam i jedinog majstora u kog imam poverenja, nisam ni stigao da mu objasnim sve odmah kao iz topa KARIKE, imao je pre par dana istu situaciju na istom modelu skutera, sutra da nazovem prepodne pa ce da mi kaze cenu.

 

Mislim da, ako je dobra radilica, ako je ok klip i cilindar, da ima smisla zameniti i samo karike i da to bude ok. Ako se ispostavi da je crklo jos nesto verovatno necu ni da popravljam, dam ga za 1000e i cao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Hm, ne znam sta bih ti rekao @Darko sb. Nezgodna situacija.

 

@Satelis

Hvala na pojašnjenju. Sada shvatam da je u stvari u pitanju isplativost generalne. Što bi se mučio, radio toliko, kada se moze za manji novac uzeti polovan agregat u pristojnom stanju.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nazvao sam i jedinog majstora u kog imam poverenja, nisam ni stigao da mu objasnim sve odmah kao iz topa KARIKE, imao je pre par dana istu situaciju na istom modelu skutera, sutra da nazovem prepodne pa ce da mi kaze cenu.

 

Mislim da, ako je dobra radilica, ako je ok klip i cilindar, da ima smisla zameniti i samo karike i da to bude ok. Ako se ispostavi da je crklo jos nesto verovatno necu ni da popravljam, dam ga za 1000e i cao.

 

Eto je greska, eto bezveze bacenih para, nerava tj zivaca........to je bio slucaj sa Kymcom

 

Taj motor (kao i vecina drugih maxia) kada dodje do tog stadijuma da su karike u problemu, da trosi ulje, da je manja kompresija......znaci da je motor izvrteo jadan ko zna koliko kilometara i pitanje je u kojim uslovima je vozen.

 

Tu je najmanji problem manjak kompresije, karike......sta se desava sa ostalim delovima/sklopovima, sve se to zajedno okretalo, radilo, vrsilo neku funkciju, ugrejalo se i ohladilo xxx puta (cuveni "zamor materijala"), zazor onde - ovde - tamo, izlizanost, potrosenost, svuda po malo ali dovoljno da nije kako treba.

I onda nastupa majstor koji ce to da zakrpi tj prikrije problem na odredjeno vreme (ako ima srece), stavice nov klip (mozda) sa karikama, cilindar na obradu, diht masa preko starih dihtunga, sklapanje i motor ide 99% na oglas kao motor u odlicnom stanju.

 

Sto napisah ako "ima srece" pa zato sto nacet agregat koji je pri izdisaju, i kao takvom uradis osvezenje (klip, karike, cilindar) tj podignes kompresiju, kompresiju koju radilica ili neki drugi sklop ne moze da istrpi i samo ceka svoj momenat da se razleti i sta si uradio.....nista.

 

Zato pri kupovini obavezno pogledati termo grupu, obicno stavljaju crvenu ili crnu diht masu koja pretekne sa strane i to ti je znak da je nesto radjeno (Darko SB imas je i ti na desnoj dekli koliko sam video na slici). Necu nikad razumeti da kad se vec otvara, zasto ne stavi nov(e) dihtung(e), to bar nije skupo. 

 

Ili i najbolja varijanta.......glanc nov agregat i nema glav da boli, bolece novcanik

IMG_20161003_232745.jpgfree photo upload

 

sa sve usisom tj ubrizgavanjem

IMG_20161003_232646.jpgimgurl

 

Nisu ludi ovi od preko sto kupe nove motore, izdrndaju ih maximalno pa evo tebi srbendo akaj se sa njim a ja cu sebi opet nov uzeti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ovako priča čovek koji se zaista poznaje materiju. Svaka čast @Satelis  :jee1:

 

Moraću i ja da bacim pogled na moj agregat, da vidim da li ima te diht mase  :neznam:

 

Gotovo svi maksi skuteri na oglasima imaju oko 20kkm na satu, a u realnosti oni u Italiji prelaze i do 100kkm. Pa se onda nešto čudimo kad počnu problemi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Kakvi, Satelis je car, ne pise gluposti i uvek je tu da pomogne savetima, svaka cast stvarno.

 

Nista, resio sam da ga za sada ovako vozim, normalno kao i svaki do sada, samo cu voditi racuna da ne ostane bez ulja.

Uglavnom ulje trosi samo kad krene u obrtaje, pa cu da povedem racuna.

 

Stavicu na oglas, probacu sa nekom jacom cenom, lepo cu da kazem da trosi ulje pa toliko.

 

Danas na poslu sa njim, lepo pali lepo ide sve super i ne prodaje mi se ali treba mi za put a ne za grad tako da ovakav meni ne vrsi posao.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Napisacu vcrs post u "Dilemi pri kupovini" bice i par slika veoma zanimljivih.....

Hvala na lepom misljenju, tu sam da pomognem koliko mogu.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Narode sta vi mislite. Trebam da zamijenim pogonski remen i sve sto spada u pogon na svojoj yamahi. Sta da kupim i sta sve da zamijenim. I ja isto imam problem kad dajem gas. Krece tek od 4000 obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja