Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Hvalaa :)

 

Krece malo sredjivanje...

 

Prvo stigli filteri za vazduh, uljni i ulje promenjeni pre 500km.

 

Sad sam skinuo sediste pa cu da tapaciram samo naslon jer je samo on pocepan, mozda neko zna gde da nadjem bas taj materijal fabricki, ili nijansu takvu??

 

Skunuo sam prenos da vidim sta ima unutra hhehe

 

Sto se toga tice imao sam srece, varijator vrlo dobar, bez ulegnuca, bez usecenih kanala. Kais Yamahin, deluje bas dobro, realno nema ni potrebe da se menja ali preko zime verovatno zamena. Kvacilo deluje sve ok, ferode na 80 %. Zvono nije sjajno pa ide na obradu.

 

Medjutim, neko je tu podmazao osovinu radilice i pozadi je napunio kvacilo, sve se to razbacalo a ferode su pokupile najvise pa iz tog razloga i trese pri polasku. Detaljno ciscenje i obrada zvona treba da rese problem.

 

Rolnice nisu fabricke koliko sam citao od 15 grama nego malosijeve od 18 grama. Eto i zasto ide u nesto manje obrtaje, da kazem tromo za svoju kubikazu. Ali iste su bez tragova koriscenja pa i sam ne znam sta da radim, za sad ostaju mada bi ih rado zamenio za lakse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Nadam se bice i to jednog dana.. Za sada samo osnovno dok se malo finansiski poporavim.. Prece su mi gume da zamenim, kais i ostale sitnice, doci ce na red i kvacilo  :)

Mada nesto i nisam za vece obrtaje, realno ima dovoljno snage i ovako podesen. Posto planiram po prvi put na duza putovanja, i brzine 80-120, vise ce mi i prijati manji obrtaji, uz to i manje opterecenje motora pa i manja potrosnja.

Koliko sam nesto probao ako se i dobro secam na 100km je na nesto oko nepunih 5000 obrtaja, milina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Док је разлика при мањим брзинама много већа, али зато убрзање, вауууу

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Medjutim, neko je tu podmazao osovinu radilice i pozadi je napunio kvacilo, sve se to razbacalo a ferode su pokupile najvise pa iz tog razloga i trese pri polasku. Detaljno ciscenje i obrada zvona treba da rese problem.

 

Rolnice nisu fabricke koliko sam citao od 15 grama nego malosijeve od 18 grama. Eto i zasto ide u nesto manje obrtaje, da kazem tromo za svoju kubikazu. Ali iste su bez tragova koriscenja pa i sam ne znam sta da radim, za sad ostaju mada bi ih rado zamenio za lakse.

 

Tesko da ces obradom zvona resiti problem iz razloga sto je mast otisla tamo gde ne treba ili ti na ferode.

Jedared kad materijal upije....nema nazad, tako da, moj ti je savet da rasturis kvacilo, odmastis, promenis lezaj ako treba, podmazes sta treba, prelepis ferode, sklopis i obradis kvacilo........kad radis, radi kako treba.

 

Ako se odlucis za gore ispisan tekst, kad si vec kod strugara (zarad obrade kvacila), ponesi rolnice te sto imas od 18g, nek ti i njih obradi tj skine na fabr. gramazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Hvala Satelis, nikad mi ne bi palo na pamet da ferode mogu da upiju ulje, nista onda nosim da prelepim kad sam vec skinuo. 

Samo za rolnice ne znam da li je moguce da strugar skine sve podjednako, ne bih da mi to bude u debalansu pa da napravim neku vecu stetu na radilici. 

Koliko je to sigurno da se radi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To se nekad radilo kad delovi nisu bili pritistupacni, sada je slika skroz drugacija tako da se radi ako je bas nuzda (mislim na obradu rolnica).

Kad se dobro obradi...nema tu nikakvog debalansa.

 

Ferode su materijala kao meso na plocicacama, nacackaj mast ili jos bolje ulje i videces kako feroda upija u sebe.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Narode trebam pomoc. Imam yamahu majesty 400. U startu do 4-5 hiljada obrtaja nikako nece da ide kako treba. A kad dodje do 5000 obrtaja onda vuce dobro. Ali se tu javlja novi problem. Nakon 5000 obrtaja pocne da prekida gas. Pa moram pustit gas i ponovo dat da bi ona krenula vuc. Da li je neko imao slicno nesta? I da li je to rijesio? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hmmm hoce kaki, nece kaki...... mirise na dovod goriva, premeri pritisak pumpe za pocetak, vidi kakva je svecica kao i kapa iste (mozda je probila), pritegnutost klema i napon akumulatora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Pa iskreno ne bih se igrao, i da ispadne bas kako treba necu imati mira, mislim na obradu rolnica. Nove su oko 4000 din tako da nije skupo to...

U sustini nista hitno nije, odradicu samo kvacilo i zvono i to je to za sada. Hocu malo da se provozam dok vreme dozvoljava. Ozbiljniji servis ce preko zime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Hmmm hoce kaki, nece kaki...... mirise na dovod goriva, premeri pritisak pumpe za pocetak, vidi kakva je svecica kao i kapa iste (mozda je probila), pritegnutost klema i napon akumulatora.

 


Sto se tice goriva sve je ok. Kapa je neka druga stavljena. Moguce je da ona sta zeza. Akumulator je nov stavljen. I izbacila je gresku pod brojem 42. Kad ponistimo tu gresku ne prekida vise. Cim dodje na 5200 obrtaja upali gresku i opet zeza. Desavalo mi se da u voznji ponisti gresku i onda leti. Cim spustim obrtaje ispod 6000 odma upali gresku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

evo sta kazu za taj kod 42

 

Code 42 Item:Speed sensor symptom/No normal signals are recieved from the speed sensor Engine startability/ Able
Driveability/ Able
The problem is that the bike will likely become more & more difficult to keep running as the computor needs the speed input.
Mine stopped several times on the way to the repair shop & became more difficult to start each time.

 


a evo i sajt pa gledaj

 

http://majestyusa.com/forums/viewtopic.php?f=11&t=9283

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Nikako da resim prenos..

 

Zvono obradjeno, ferode nalepljene nove, opet trese pri polasku.

 

Deteljno sve ocisceno i opet isto.

 

Kais je dobar, Yamahin, varijator je prilicno dobar, rolnice malosijeve od 18 grama.

 

Krece na 3000/3500 obrtaja iz mesta. Kvacilo je rms.

 

Stavio sam tvrdje federe kvacila i sad krece na 4000 obrtaja, manje trese ali i dalje nije kako treba.

 

Imam utisak da nisu potrebni tvrdji federi vec da su pakne lose.

 

Moguce da su ferode nove lose, mozda nije jos uvek leglo kako treba, mozda bi i fabricke rolnice popravile situaciju.

 

Bilo kako bilo, za sada cu samo rolnice da zamenim za fabricku gramazu, a kvacilo cu preko zime da kupim, ne znam koje samo, verovatno ono sa 5 lamela, i verovatno ne u originalu.

 

Pitanje, jel postoje neke specijalne ferode koje se lepe za ove potrebe?

 

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne mozes samo nalepiti nove ferode i misliti da je to to, resena stvar. 

Kod kvacila proveravas lezajeve, oprugice, leziste oprugica, vodjice polutki kvacila, lamele na obradu posle lepljenja, zvono kvacila na proveru eventualno obrada ako treba....

To sto ti krece ne 4Krpm nikako ne valja, vrlo brzo sjebaces nove ferode a potom i zvono kvacila.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Pa nzm, detaljno sam sve pregledao, ocistio sam sve pedantno, oprugice vizualno deluju dobro, lezajevi pored toga sto se ne cuju nemaju lufta i ne blokiraju, zvono je obradjeno, ali nove ferode nisu.

 

E sad neobicno mi je sto kad ferode ocistim, krpom obicnom obrisem i onda prvih par minuta radi savrseno i posle krene da trese.

 

Ma ne umem da resim, dzabe sve, ili cu kod majstora da odvezem ili da porucim novo kvacilo.

Sa 5 lamela rms je 12000din.

Neka preporuka koje da kupim ako resim?

 

 

 

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

https://youtu.be/TPINgDMGzSM

 

Drugarov krece na 5000 obrtaja, ovaj sa linka takodje tu negde, moj sada na oko 4000 obrtaja..

 

Mislim ne smeta meni sto slabo krece, ni sto slabo ubrzava, samo da ne trese pri polasku, necu da divljam skuterom.

 

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

На мој мотор сам уградио Malossi Multivar и бијелу централну опругу, квачило хвата на око 3000 обртаја и не тресе при поласку, док је са оргинал вариоматом и опругом, подрхтавање било "нормално" при малим обртајима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja